Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 67

Θέμα: Σετ εργαλείων για σέρβις Μοτο

  1. #1
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49

    Question Σετ εργαλείων για σέρβις Μοτο

    Καλησπέρα σε όλους ! Ζητω συγγνωμη αν ειναι ακυρη η τοποθετηση του θεματος μου στα ''Τεχνικα θεματα'' , αν σφαλλω παρακαλω να μεταφερθει σε αλλη κατηγορια .

    Θελω να παρω μια συλλογη εργαλειων για τις ενασχολησεις με τη μηχανη , γιατι βαρεθηκα να ψαχνω νουμερα και κλειδια απο δω και απο κει , λεω να αγορασω ενα καλο σετακι που να εχει οπωσδηποτε τα βασικα , γιατι οχι και καποια πιο εξειδικευμενα εργαλεια , για να ειναι ολα μαζι και να μη τα χανω ο σατυρος γιατι ξεχναω ρε γαμωτο και ειμαι και μικρος παναθεμα με , αρχισαν τα συμπτωματα απο τωρα . Πω ρε φιλε σκεψου στα 50 πως θα ειμαι , δεν θα θυμαμαι που αφησα το γκαραζ , οχι απλως τα κατσαβιδια

    Το ξερω κυκλοφορουν διαφορες συλλογες σε εργαλειομαγαζα (δεν βαριεμαι να ψαξω) απλα ο μονος λογος που ρωταω ειναι μπας και εχει παρει κανεις καποια συγκεκριμενη συλλογη για μοτο και τον εχει βολεψει με τις εργασιες του . Ειχα δει νομιζω στον Τζωρτζοπουλο συλλογη και με ροπομετρο αν θυμαμαι καλα , αλλα αξιζει λετε να τα σκασεις ή και με μια πιο συμβατικη εισαι οκ ;
    Ενημερωτικα για τη χρηση , σιγα σιγα φτιαχνω εναν ''παγκο'' στο γκαραζ και περιοριζω οσο μπορω τις εργασιες της μηχανης σε home made φαση επειδη μου αρεσει να ασχολουμαι / να ξερω τι πραγματικα εχω κανει στη μηχανη (οχι σαν κατι μαστορους που πλερωνεις ενα σκασμο και δεν ξερεις και δουλεια αν εγινε τελικα ) αλλα και για οικονομικους λογους . Φυσικα , οπου και οταν χρειαζεται συνεργειο και δουλεια που δεν μπορω ή δεν ξερω να την κανω , εκει θα τα δωσω , αλλα ο,τι μπορουμε να κανουμε μονοι μας γιατι οχι .

    Αν καποιος εχει να προτεινει κατι ας ριξει κανα κομεντ παρακαλω , πριν παω για γουρουνι στο σακι και μετα κοιτιεμαι στον καθρεφτη και τεντωνω με σθενος και ζηλο τη παλαμη μου

    Ευχαριστω !
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

  3. #3
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Εισ'ωραιος ! Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου

    Εχεις ψωνισει απο εκει αδερφε γενικα ειναι νταξ τυποι ; Ρωταω γιατι δεν το ηξερα το μαγαζι πρωτη φορα το τσεκαρω
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ilief Προβολή μηνύματος
    Εισ'ωραιος ! Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου

    Εχεις ψωνισει απο εκει αδερφε γενικα ειναι νταξ τυποι ; Ρωταω γιατι δεν το ηξερα το μαγαζι πρωτη φορα το τσεκαρω

    Ναι, όπως και πολύς άλλος κόσμος από εδώ μέσα.

  5. #5
    ναι το μαγαζί μία χαρά είναι και φερέγγυο.....

    τα μεταφορικά θα είναι όμως κανα 15άρι ευρά..... (τουλάχιστον)

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος

    τα μεταφορικά θα είναι όμως κανα 15άρι ευρά..... (τουλάχιστον)
    Είναι 14,95 ακριβώς ανεξάρτητα πόσα πράγματα θα πάρεις.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Είναι 14,95 ακριβώς ανεξάρτητα πόσα πράγματα θα πάρεις.
    καλά το θυμάμαι αλλά δεν πάει και με το βάρος? (εξ ου και το τουλάχιστον)

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    καλά το θυμάμαι αλλά δεν πάει και με το βάρος? (εξ ου και το τουλάχιστον)
    Όχι. Εκτός αν φέρεις καμιά ολόκληρη ράμπα.

  9. #9
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Λοιπόν έχω πάρει μια συλλογή από καρυδάκια AKEZA όπου είναι one life time quarantine από γερμανοπολύγωνα μην πάρεις τα πολύ φτηνά πάρε κάτι παραπάνω από τη μέση τιμή (UNIOR για να έχεις τα παξιμάδια σου 8γωνα) κατσαβίδια (κατά τη γνώμη μου) όσο ποιο ακριβά τόσο τόσο ποιο καλά UNIOR
    Allen καλό είναι να πάρεις Ταυ,
    Για ροπόκλειδα χρειάζεσαι δύο ένα μικρό 20Nm και ένα μεγάλο 60Νμ (θα το χρησιμοποιήσεις και σε αμάξι αν είσαι μερακλής)
    Ότι άλλο χρειαστείς θα το παίρνεις κομμάτι κομμάτι σε κάθε εργασία που θα κάνεις , Ας είναι καλά η Σπύρου Πάτση (προς Ιερά Οδό )

    Όλα αυτά μαζί κάνουν ένα καλό λογαριασμό, μπορείς να τα πάρεις λίγα-λίγα, αλλά θα τα έχεις μια ζωή χωρίς να τραυματίζεις το μηχανάκι, σου και για να καθαρίζονται εύκολα
    Πολλοί ,όπως και εγώ, αγοράζουν ακόμα εργαλεία μετά από πολλά χρόνια και ας έχουν κάνα διό εργαλειοφόρους τίγκα

    Από τον Luis δεν αγοράζω εργαλεία που να με κρεμάνε μια φορά πήρα εργαλειοφόρο και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου άσε που τα καρυδάκια του είναι του κώλου
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  10. #10
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ναι, όπως και πολύς άλλος κόσμος από εδώ μέσα.
    Αριστα !
    Να 'σαι καλα φιλαρακι , αυτο το βαλιτσακι νομιζω ειναι υπεραρκετο για τη χρηση που θελω !
    Να ρωτησω για τα ροπομετρα τι πιστευευτε ρε παιδια ;; Ειναι οντως χρησιμα η ειναι λιγο παπάτζα για καποιον ερασιτεχνη ;
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  11. #11
    http://www.louis.de/_10b90156f361cf7...nr_gr=10002794

    είναι και σε προσφορά.....

  12. #12
    O Πισσαρης και το motoraid (ειναι Πατρα ομως) νομιζω φερνουν απο το louis.de στην ιδια τιμη. Δεν κανεις κανα τηλ?
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  13. #13
    Tα Proxxon που πουλάνε στα Praktiker είναι καλά εργαλεία,και όχι τρομερά ακριβά

  14. #14
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Tα Proxxon που πουλάνε στα Praktiker είναι καλά εργαλεία,και όχι τρομερά ακριβά
    +1 δοκιμασμένα
    Φύγαμε...

  15. #15
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν έχω πάρει μια συλλογή από καρυδάκια AKEZA όπου είναι one life time quarantine από γερμανοπολύγωνα μην πάρεις τα πολύ φτηνά πάρε κάτι παραπάνω από τη μέση τιμή (UNIOR για να έχεις τα παξιμάδια σου 8γωνα) κατσαβίδια (κατά τη γνώμη μου) όσο ποιο ακριβά τόσο τόσο ποιο καλά UNIOR
    Allen καλό είναι να πάρεις Ταυ,
    Για ροπόκλειδα χρειάζεσαι δύο ένα μικρό 20Nm και ένα μεγάλο 60Νμ (θα το χρησιμοποιήσεις και σε αμάξι αν είσαι μερακλής)
    Ότι άλλο χρειαστείς θα το παίρνεις κομμάτι κομμάτι σε κάθε εργασία που θα κάνεις , Ας είναι καλά η Σπύρου Πάτση (προς Ιερά Οδό )
    Να ρωτησω τα AKEZA και τα UNIOR που λες μπορει κανεις να τα προμηθευτει απο Ελλαδα και με τις δεδομενες τιμες αν συμφερει κανεις να τα παρει απο εξωτερικο ;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος

    Από τον Luis δεν αγοράζω εργαλεία που να με κρεμάνε μια φορά πήρα εργαλειοφόρο και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου άσε που τα καρυδάκια του είναι του κώλου
    Μπορει να μπαρουφολογω , δεν ξερω , αλλα διαβασα οτι τα εργαλεια του loui ειναι chrom-vanadium . Ξερω γω , παιζει να ειναι τοσο χαλια σε ποιοτητα ; Δηλαδη το βαλιτσακι με τα εργαλεια που προτεινε ο φιλος πιο πανω ποσο κλαμενα λεφτα μπορει να ειναι ; Δεν ειμαι και ειδικος απλα απ'οσο βλεπω για τη δουλεια που το θελω νομιζω αξιοπρεπως θα με βγαλει , τωρα αν πεφτω τοσο εξω τι να πω . :shrugs: Σιγουρα οσοι ειναι και παθοντες γνωριζουν καλυτερα

    Παντως σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες , να ειστε καλα
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')
    από nathair στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 2100
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2024, 21:18
  2. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  3. Δανειο για αγορα μοτο;;;
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 22:38
  4. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF