Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 75

Θέμα: Track day για "κοινωφελή" σκοπό.

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να κανω μια ερωτηση γιατι ισως δεν καταλαβα καλα. Η τιμη θα ειναι πιο ακριβη απ'ο,τι συνηθως; Αν ναι αλλαζει το πραγμα. Αν οχι δεν βλεπω το προβλημα, Θα ειναι ενα TD σαν ολα τα αλλα (θα παρεις την υπηρεσια που παντα πληρωνεις) και επιπλεον θα εχεις και ενα εξτρα οφελος με τη μορφη καλυτερων μελλοντικων υπηρεσιων.
    κανένα πρόβλημα...
    Ίσα ίσα που μου έδωσε μια ιδέα, να κάνω ένα χριστουγενιάτικο μπαζάρ στους πελάτες μου, για να μου χρηματοδοτήσουν την αγορά ενός πακέτου σκί στο Chamonix. Όσο πιο χαλαρός και ξεκούραστος είμαι τόσο καλύτερες υπηρεσίες θα παρέχω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Νομίζω το "παρακαλώ ενισχύστε για την αποκατάσταση της υγείας μου" ή "βοηθήστε με να κατασκευάσω ένα χρήσιμο προϊόν" είναι κάπως διαφορετικό από το "πληρώστε για να σας παρέχω τις υπηρεσίες, τις οποίες είμαι υποχρεωμένος να παρέχω και τις οποίες θα (ξανά)πληρώσετε για να έχετε".

    Αυτο ακριβως!!!

  3. #18
    Δηλαδή, έτσι για να καταλάβω...

    Από τα άλλα τρακ ντέιΖ τα έσοδα πάνε σε ότι κρίνει ο επιχειρηματίας ΕΚΤΟΣ από το να γίνεται μιά σχετική αποταμίευση για την λειτουργία και βελτίωση της παρεχόμενης υπηρεσίας της επιχείρησης και ΜΟΝΟ από αυτό το τρακ ντέι θα πάνε για το μέσο με το οποίο εργάζεται η επιχείρηση; ΛΟΛ και άπειρα Ο-Μι-Τζι...

    Ναι μπορείς να το δεις "ρομαντικά" και να πεις ότι είναι για καλό σκοπό... Μπορείς πάλι να πεις "πας καλά ρε τύπε" γιατί αφού έχεις επιχείρηση που εργάζεται (με όσα έχουμε όλοι διαβάσει εδώ μέσα κατά καιρούς) φρόντισε τα κουμάντα σου ώστε να δουλεύει όπως πρέπει σε όλα τα επίπεδα. Να μου το θυμηθείτε, οικονομική διαχείριση στο ΠΑΣΟΚ και στο ΣΥΡΙΖΑ έμαθε αυτός. Είναι και μονοπώλιο πρακτικά...

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είναι δεν είναι ακριβοτερο το κόστος, αν θέλει η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ να αγοράσει ένα ΠΑΓΙΟ ώστε να βελτιώσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες, τότε μπορεί να το κάνει από μόνη της.

    Το να χρησιμοποιείται αυτό ως μέσο διαφήμισης είναι απαράδεκτο...
    Θα αναφερω μια πραγματικη ιστορια και θα κλεισω τη συμμετοχη μου στη συζητηση γιατι δε βλεπω το νοημα. Περα απο το να εκφρασω κι εγω την οπτικη μου γωνια, δε θελω να πεισω κανεναν, αλλωστε οποιος νομιζει πως τα πραγματα ειναι μονο ασπρα ή μαυρα ειναι μαλλον λαθος.

    Πριν κανενα μηνα ημασταν στην πιστα του Ν.Ρυσιου με τον devil's animal και ετυχε εκεινη τη μερα να εχει αρκετα καρτ μεσα στην πιστα. Αυτο βεβαια σημαινε πως επρεπε να περιμενουμε αρκετη ωρα καθε φορα που θελαμε να μπουμε για το επομενο "session" μας. Ενω καθομασταν διπλα στην πιστα και βλεπαμε τα καρτ να περνανε ειπα κατι του στυλ "κριμα που εχει τοσα καρτ σημερα, αλλες φορες ηταν πιο ησυχα". Το ακουσε αυτο ο ιδιοκτητης της πιστας που ηταν πιο διπλα και μου απαντησε εμφανως ενοχλημενος "Να ευχεσαι να εχει πιο συχνα τοσα καρτ και να περιμενεις να μπεις, γιατι αλλιως μπορει και να κλεισουμε οπως πανε τα πραγματα και μετα να μην εχεις καθολου πιστα". Δαγκωθηκα κατευθειαν και του ζητησα και συγγνωμη αν ακουστηκε ασχημα αυτο που ειπα.

    Ποιος ο λογος που τα γραφω αυτα και ποια σχεση με το θεμα; Απλα, αυτο το περιστατικο με εκανε να δω την ολη φαση και απο την οπτικη γωνια των αλλων. Ειδικα με τις οικονομικες συνθηκες του σημερα, πολλες επιχειρησεις περνανε δυσκολες ωρες. Φυσικα ως καταναλωτης εχεις το δικαιωμα να απαιτεις ο,τι καλυτερο αλλα απο την αλλη μηπως πρεπει και εμεις να ριχνουμε λιγο νερο στο κρασι μας πού και πού; Μπορει ο τυπος οντως να μην βγαζει αρκετα για να στρωσει καινουρια ασφαλτο ή να ανανεωσει τον απαραιτητο εξοπλισμο για την ευρυθμη λειτουργια της πιστας. Εφοσον δε θα μου στοιχισει κατι παραπανω(το ξανατονζω αυτο) και με αυτον τον τροπο βοηθαω μια επιχειρηση που μου παρεχει μια πολυτιμη για μενα υπηρεσια, δε θα δισταζα να συμμετεχω κι εγω.


  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Θα αναφερω μια πραγματικη ιστορια .....
    κακώς ένοιωσες άσχημα (και μαλιστα του είπες και συγνώμη)... εσύ σχολίασες τη στιγμή όχι τη γενικότερη οικονομική/λειτουργική κατάσταση της πίστας
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #21
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Η ΛΕΜΟΤ θα κρίνει που θα χρησιμοποιείται το ασθενοφόρο μετά την αγορά του?
    ή θα το παρέχει δωρεάν σε όλους τους επιχειρηματίες που διοργανώνουν τρακντείζ?

    Μήπως θα τους δώσει το ασθενοφόρο δωρεάν με την υποχρέωση του εκάστοτε διοργανωτή να παρέχει πλήρωμα και συντήρηση του εξοπλισμού όποτε απαιτείται?

  7. #22
    ptc δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις, αλλά το παράδειγμα του teogtp νομίζω κλείνει κάθε άλλο επιχείρημα για το θέμα.

    Είναι άλλο πράγμα να μην έχεις δουλειά, άλλο πράγμα να είσαι μονοπώλιο για την μισή ελλάδα, να έχεις τακτικά δουλειά, προφανώς να μην κάνεις σωστά κουμάντα (ή τα έσοδα να τα ξοδεύεις αλλού) και να αφήνεις το μέσο εργασίας σου ρημάδι γιατί οι πελάτες αναγκαστικά (λόγω μονοπωλίου) πλερώνουν.

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    και να αφήνεις το μέσο εργασίας σου ρημάδι γιατί οι πελάτες αναγκαστικά (λόγω μονοπωλίου) πλερώνουν.
    Τι μου θυμιζει τι μου θυμιζει , α ναι τη Ελληνική πραγματικότητα σε όλο της το μεγαλείο, ανεξάρτητα αντικειμένου

  9. #24
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ptc δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις, αλλά το παράδειγμα του teogtp νομίζω κλείνει κάθε άλλο επιχείρημα για το θέμα.

    Είναι άλλο πράγμα να μην έχεις δουλειά, άλλο πράγμα να είσαι μονοπώλιο για την μισή ελλάδα, να έχεις τακτικά δουλειά, προφανώς να μην κάνεις σωστά κουμάντα (ή τα έσοδα να τα ξοδεύεις αλλού) και να αφήνεις το μέσο εργασίας σου ρημάδι γιατί οι πελάτες αναγκαστικά (λόγω μονοπωλίου) πλερώνουν.
    Ευχαριστω πολυ!
    Αλλα δεν βλεπω να μαζευετε κοσμος για να με ενισχυσει.......
    Παλιανθρωποι ρπστμ.......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ!
    Αλλα δεν βλεπω να μαζευετε κοσμος για να με ενισχυσει.......
    Παλιανθρωποι ρπστμ.......
    Άντε να τελειώνουμε με εσένα, για να πάρουν σειρά και όλοι στο φόρουμ, υπάρχουν true ανάγκες


    Πλάκα πλάκα το έχω ξανακούσει αυτό, έλεγε κάποιος "ρε σεις είναι τριάντα χιλιάδες μέλη, τι στο καλό, μισό ευρουδάκι θέλω από τον κάθε έναν -που σιγά μην του λείψει το ποσόν- και παίρνω καινούριο μηχανάκι".

  11. #26
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πλάκα πλάκα το έχω ξανακούσει αυτό, έλεγε κάποιος "ρε σεις είναι τριάντα χιλιάδες μέλη, τι στο καλό, μισό ευρουδάκι θέλω από τον κάθε έναν -που σιγά μην του λείψει το ποσόν- και παίρνω καινούριο μηχανάκι".
    Μου έδωσες ιδέα

    30 χιλιαδαί δίσκοι, εε 30 χιλιάδες μέλη είμαστε, τσοντάρετε απο 10 σεντ ο καθένας για να μπορούμε να σας παρέχουμε καλύτερες υπΕρεσίες.

    Μισό να μιλήσω με μαγκαϊβερ να φτιάξει τη φόρμα

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Αυτό θα το κάναμε γιατί τόσα χρόνια δεν έχετε ζητήσει τίποτα. Αν πληρώναμε συνδρομή, όμως, μάντεψε ποια θα ήταν η αντίδραση
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα το κάναμε γιατί τόσα χρόνια δεν έχετε ζητήσει τίποτα. Αν πληρώναμε συνδρομή, όμως, μάντεψε ποια θα ήταν η αντίδραση
    Δε ξέρω ποια θα ήταν η αντίδραση, αλλά ξέρω οτι θα είχαμε μοτοσακά όλοι μας και θα μας βοηθούσε να ξελαμπικάρουμε και να σας παρέχουμε καλύτερες υπΕρεσίες

  14. #29
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Οσοι πατε στο Ηβεντ,αφηστε και κανα εξτραδακι παραπανω απο οτι σας ζητηθει,για να μπορεσουν να γεμισουν και το ντεποζιτο του ασθενοφορου με καυσιμο.
    Τι;
    Ετσι αδειο θα το παρουν;
    Αν το σκεφτειτε θα γλυτωσετε και τα εξοδα του περα δωθε στην πιστα σε περιπτωση νεου ηβεντ για να ανεφοδιαστει με καυσιμο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #30
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Θα αναφερω μια πραγματικη ιστορια και θα κλεισω τη συμμετοχη μου στη συζητηση γιατι δε βλεπω το νοημα. Περα απο το να εκφρασω κι εγω την οπτικη μου γωνια, δε θελω να πεισω κανεναν, αλλωστε οποιος νομιζει πως τα πραγματα ειναι μονο ασπρα ή μαυρα ειναι μαλλον λαθος.

    Πριν κανενα μηνα ημασταν στην πιστα του Ν.Ρυσιου με τον devil's animal και ετυχε εκεινη τη μερα να εχει αρκετα καρτ μεσα στην πιστα. Αυτο βεβαια σημαινε πως επρεπε να περιμενουμε αρκετη ωρα καθε φορα που θελαμε να μπουμε για το επομενο "session" μας. Ενω καθομασταν διπλα στην πιστα και βλεπαμε τα καρτ να περνανε ειπα κατι του στυλ "κριμα που εχει τοσα καρτ σημερα, αλλες φορες ηταν πιο ησυχα". Το ακουσε αυτο ο ιδιοκτητης της πιστας που ηταν πιο διπλα και μου απαντησε εμφανως ενοχλημενος "Να ευχεσαι να εχει πιο συχνα τοσα καρτ και να περιμενεις να μπεις, γιατι αλλιως μπορει και να κλεισουμε οπως πανε τα πραγματα και μετα να μην εχεις καθολου πιστα". Δαγκωθηκα κατευθειαν και του ζητησα και συγγνωμη αν ακουστηκε ασχημα αυτο που ειπα.

    Ποιος ο λογος που τα γραφω αυτα και ποια σχεση με το θεμα; Απλα, αυτο το περιστατικο με εκανε να δω την ολη φαση και απο την οπτικη γωνια των αλλων. Ειδικα με τις οικονομικες συνθηκες του σημερα, πολλες επιχειρησεις περνανε δυσκολες ωρες. Φυσικα ως καταναλωτης εχεις το δικαιωμα να απαιτεις ο,τι καλυτερο αλλα απο την αλλη μηπως πρεπει και εμεις να ριχνουμε λιγο νερο στο κρασι μας πού και πού; Μπορει ο τυπος οντως να μην βγαζει αρκετα για να στρωσει καινουρια ασφαλτο ή να ανανεωσει τον απαραιτητο εξοπλισμο για την ευρυθμη λειτουργια της πιστας. Εφοσον δε θα μου στοιχισει κατι παραπανω(το ξανατονζω αυτο) και με αυτον τον τροπο βοηθαω μια επιχειρηση που μου παρεχει μια πολυτιμη για μενα υπηρεσια, δε θα δισταζα να συμμετεχω κι εγω.

    Όχι σε θέματα ασφαλείας

    Πραγματικά, θα θελα να ξερα τι σκέφτονται...
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day για οποιον ενδιαφερεται.
    από ALEXPS στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 07:25
  2. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Track day -27/5/07
    από gdk4fireblade στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 12:35
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 22:38
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 09:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF