Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 75

Θέμα: Track day για "κοινωφελή" σκοπό.

  1. #1

    Track day για "κοινωφελή" σκοπό.

    [FONT=helvetica][/FONT]

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lemot.jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	346641

    Εντάξει, το τερματίσανε. Να κάνω κι εγώ ένα σεμινάριο για την οικονομική ενίσχυση της δικής μου επιχείρησης; Ανήθικο; Μα γιατί; Αφού με τα νέα μηχανήματα που θα αγοράσω θα μπορώ να σας εξυπηρετώ καλύτερα!

    Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να είναι αγνές οι προθέσεις τους. Και να θέλουν όντως να αγοράσουν οι πελάτες τα απαραίτητα εργαλεία στον επιχειρηματία, που εκείνος με τη σειρά του θα τα αξιοποιήσει για καλύτερες υπηρεσίες που θα χρεώνει στους ίδιους πελάτες.
    Think faster than you ride

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    [FONT=helvetica][/FONT]

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lemot.jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	346641

    Εντάξει, το τερματίσανε. Να κάνω κι εγώ ένα σεμινάριο για την οικονομική ενίσχυση της δικής μου επιχείρησης; Ανήθικο; Μα γιατί; Αφού με τα νέα μηχανήματα που θα αγοράσω θα μπορώ να σας εξυπηρετώ καλύτερα!

    Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να είναι αγνές οι προθέσεις τους. Και να θέλουν όντως να αγοράσουν οι πελάτες τα απαραίτητα εργαλεία στον επιχειρηματία, που εκείνος με τη σειρά του θα τα αξιοποιήσει για καλύτερες υπηρεσίες που θα χρεώνει στους ίδιους πελάτες.
    Απίστευτο μου φαίνεται, αλλά θα έπρεπε να το περιμένουμε...
    Μετά θα κανουν και trackday για οικονομική ενίσχυση της πίστας (του Αναστασιάδη δηλαδή) ωστε να βελτιώσει τον ταπητα, τις εξόδου ςδιαφυγής κλπ...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Δεν το βρισκω και τοσο περιεργο ή μεμπτο. Απλα διευκρινιζει πού θα χρησιμοποιηθουν τα χρηματα που θα βγουν απο τη συγκεκριμενη δραστηριοτητα. Οσο να πεις ειναι καλυτερο να ξερεις πως τα λεφτα που θα δωσεις θα επιστρεψουν παλι σε εσενα με τη μορφη εξτρα ή καλυτερων υπηρεσιων αντι να μπουν στην τσεπη του επιχειρηματια (που και αυτο βεβαιως ειναι απολυτως θεμιτο, δεν ειναι ΜΚΟ η πιστα). Μου θυμιζει λιγο τα fundme ή τα kickstarter που γινονται στο εξωτερικο με μεγαλη συμμετοχη.

  4. #4
    οι συμμετέχοντες παρακαλούνται να προσέλθουν πλυμένοι......
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν το βρισκω και τοσο περιεργο ή μεμπτο. Απλα διευκρινιζει πού θα χρησιμοποιηθουν τα χρηματα που θα βγουν απο τη συγκεκριμενη δραστηριοτητα. Οσο να πεις ειναι καλυτερο να ξερεις πως τα λεφτα που θα δωσεις θα επιστρεψουν παλι σε εσενα με τη μορφη εξτρα ή καλυτερων υπηρεσιων αντι να μπουν στην τσεπη του επιχειρηματια (που και αυτο βεβαιως ειναι απολυτως θεμιτο, δεν ειναι ΜΚΟ η πιστα). Μου θυμιζει λιγο τα fundme ή τα kickstarter που γινονται στο εξωτερικο με μεγαλη συμμετοχη.

    θα κάνω και γω μία για την χρηματοδότηση για το νέο φουζουρού που θέλω....
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lemot.jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	346641

    Εντάξει, το τερματίσανε. Να κάνω κι εγώ ένα σεμινάριο για την οικονομική ενίσχυση της δικής μου επιχείρησης; Ανήθικο; Μα γιατί; Αφού με τα νέα μηχανήματα που θα αγοράσω θα μπορώ να σας εξυπηρετώ καλύτερα!

    Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να είναι αγνές οι προθέσεις τους. Και να θέλουν όντως να αγοράσουν οι πελάτες τα απαραίτητα εργαλεία στον επιχειρηματία, που εκείνος με τη σειρά του θα τα αξιοποιήσει για καλύτερες υπηρεσίες που θα χρεώνει στους ίδιους πελάτες.

    Οπότε, να αναμένουμε και μια σειρά άλλων TD για την πρόσληψη Ιατρικού προσωπικού και ανέγερση Νοσοκομείου;

    EYΛΟΓΗCΟΝ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    θα κάνω και γω μία για την χρηματοδότηση για το νέο φουζουρού που θέλω....
    Αν γκουγκλαρεις το fundme που εγραψα θα δεις πως ειναι αυτο ακριβως το πραγμα παντως. Πχ ενα fundme που ειχα δει και ειχε μεγαλη επιτυχια ηταν ενα παιδι που ειχε κανει βαριατρικη επεμβαση στο στομαχι και αφου εχασε τα κιλα που ηθελε δεν ειχε λεφτα για να κανει πλαστικη επεμβαση για το παραπανισιο δερμα. Η ιστορια συγκινησε τον κοσμο και ουσιαστικα μαζευτηκαν τα λεφτα που ηθελε.


    ΥΓ:ειναι "gofundme" αν θες οντως να το γκουγκλαρεις

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν γκουγκλαρεις το fundme που εγραψα θα δεις πως ειναι αυτο ακριβως το πραγμα παντως. Πχ ενα fundme που ειχα δει και ειχε μεγαλε επιτυχια ηταν ενα παιδι που ειχε κανει επεμβαση στο στομαχι και αφου εχασε τα κιλα που ηθελε δεν ειχε λεφτα για να κανει πλαστικη επεμβαση για το παραπανισιο δερμα. Η ιστορια συγκινησε τον κοσμο και ουσιαστικα μαζευτηκαν τα λεφτα που ηθελε.
    τι συγκρίνεις ακριβώς?
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #9
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Εφ όσον σε καποιους φαίνεται φυσιολογικό, καλά (μας) κανουν τελικα...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εφ όσον σε καποιους φαίνεται φυσιολογικό, καλά (μας) κανουν τελικα...
    Να κανω μια ερωτηση γιατι ισως δεν καταλαβα καλα. Η τιμη θα ειναι πιο ακριβη απ'ο,τι συνηθως; Αν ναι αλλαζει το πραγμα. Αν οχι δεν βλεπω το προβλημα, Θα ειναι ενα TD σαν ολα τα αλλα (θα παρεις την υπηρεσια που παντα πληρωνεις) και επιπλεον θα εχεις και ενα εξτρα οφελος με τη μορφη καλυτερων μελλοντικων υπηρεσιων.

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να κανω μια ερωτηση γιατι ισως δεν καταλαβα καλα. Η τιμη θα ειναι πιο ακριβη απ'ο,τι συνηθως; Αν ναι αλλαζει το πραγμα. Αν οχι δεν βλεπω το προβλημα, Θα ειναι ενα TD σαν ολα τα αλλα (θα παρεις την υπηρεσια που παντα πληρωνεις) και επιπλεον θα εχεις και ενα εξτρα οφελος με τη μορφη καλυτερων μελλοντικων υπηρεσιων.
    Είναι δεν είναι ακριβοτερο το κόστος, αν θέλει η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ να αγοράσει ένα ΠΑΓΙΟ ώστε να βελτιώσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες, τότε μπορεί να το κάνει από μόνη της.

    Το να χρησιμοποιείται αυτό ως μέσο διαφήμισης είναι απαράδεκτο...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Νομίζω το "παρακαλώ ενισχύστε για την αποκατάσταση της υγείας μου" ή "βοηθήστε με να κατασκευάσω ένα χρήσιμο προϊόν" είναι κάπως διαφορετικό από το "πληρώστε για να σας παρέχω τις υπηρεσίες, τις οποίες είμαι υποχρεωμένος να παρέχω και τις οποίες θα (ξανά)πληρώσετε για να έχετε".
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Λοιπον λογω της δουλειας μου θα πω δυο λογια στα γρηγορα,
    απο την ελληνικη νομοθεσια οποιο ασθενοφορο υπαρχει στην ελληνικη επικρατεια θα πρεπει να υπαγεται σε καποιο νοσοκομειο/κλινικη/διαγνωστικο κεντρο/κεντρο αποκαταστασης. γιαυτο και βλεπετε ΟΛΑ να εχουν φιρμα επανω. ενα το κρατουμενο,
    το πληρωμα του ασθενοφορου κατα τις τελευταιες αλλαγες του νομου θα πρεπει να εχουν τελειωσει το ιεκ του ΕΚΑΒ, δυο τα κρατουμενα
    εως τωρα η δουλεια γινοταν, αγοραζες ενα μεταχειρο ασθενοφορο (απο γερμανια συνηθως) εκανες και μια συμφωνια με ενα διανγωστικο (πληρωνεις 3000-4000 ενοικιο στο διαγνωστικο) και το δουλευες.
    ενα ασθενοφορο κομπλε εχει κανα 100αρικο (θα βγαλουν τοσα πολλα?) ή απλα θελουν να μαζεψουν τα λεφτα που κοστιζει η ενοικιαση τον χρονο.

    και αντε πες πως το περνουν, ποιος θα το δουλευει? εγω και ο paramedic? ή θα πρεπει να πληρωνουμε και το πληρωμα και γιατρο και αναλλωσιμα???

    εγω λεω να μην παρουν ασθενοφορο και να αγορασουν την clinica mobile και ασ μην παρουν και τον Dr. Costa, θα κανω εγω τον γιατρο.

    και ενα τελευταιο γιατι σας κουρασα, ο ιδιοκτητης της πιστας ΔΕΝ θελει να δωσει λεφτα (τα κραταει για την συλλογη κλασσικων του και το μουσειο που θα φτιαξει) και στην τελικη γιατι να δωσει? αφου εχει χαιβανια που πληρωνουν, χαζος ειναι???
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #14
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παλικαρια ελατε μια ολοι μαζι απο το μαγαζι μου, να σας πουλησω καφεδακι στην χουφτα η και στην τσεπη σας (δεν με πειραζει) για να μπορεσω να παρω επιτελους σακουλακια για να τον βαζω μεσα........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να κανω μια ερωτηση γιατι ισως δεν καταλαβα καλα.
    H τιμή είναι χαμηλότερη από τον μέσο όρο. Τα έσοδα ενός track-day που οργανώνει μια εταιρία σαφώς και δεν με ενδιαφέρει πώς κατανέμονται από τη στιγμή που αγόρασα ό,τι πλήρωσα.

    Αλλά να μου λέει ευθαρσώς "πλήρωσε για να βελτιώσω το προϊόν που σου πουλάω", και να το παρουσιάζει ως "οικονομική ενίσχυση για την ...προσπάθεια ( ; )". Ε, όχι ρε φίλε.

    Αλήθεια, πόσα θα περισσέψουν από τα 40 ευρώ ανά συμμετοχή; Πόσες συμμετοχές περιμένουν; Πόσο κάνει ένα ασθενοφόρο; Πόσα track-day θα γίνουν; Πόσα έχουν ήδη γίνει; Και αγώνες; Και μαθήματα; Και λοιπές εκδηλώσεις;
    Think faster than you ride

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day για οποιον ενδιαφερεται.
    από ALEXPS στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 07:25
  2. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Track day -27/5/07
    από gdk4fireblade στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 12:35
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 22:38
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 09:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF