Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Track day για "κοινωφελή" σκοπό.

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Παιδια εσεις πρέπει να κανετε αίτηση για οργανωτική επιτροπή. Δεν εχει σημασια που. Οπουδήποτε, γιατι η σοφία σας ειναι κοσμική.
    Αφου μικρή εως ανυπαρκτη σχεση εχετε με την οδηγηση στην πιστα, αλλα εχετε σαφή και αδιάλακτη αποψη για αυτή, ετσι μονο εξηγήται. ...χαραμιζεστε εδω περα με εμας τους ανεκτικους που δεν θέλουμε το καλο μας.
    το ξερα οτι χαραμίζομαι

    ευχαριστώ για την επιβεβαίωση

    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Δεν παύει να είναι το φτηνότερο track day. Παρόλα αυτά εμείς κράζουμε τη ΛΕΜΟΤ
    Σεβαστή η άποψή σου. 40 ευρώ για ολοήμερο track-day είναι όντως καλή τιμή. Σε σχέση φυσικά με τον ανταγωνισμό.

    Αν ΔΕΝ με κορόιδευαν ΤΟΣΟ φανερά αναφέροντας πού θα πάνε τα κέρδη, μάλλον δεν θα έχανα την ευκαιρία. Αλλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν.
    Think faster than you ride

  3. #63
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Επειδή πρέπει να έχεις σχέση με την πίστα, για να καταλάβεις τα αυτονόητα. Όπως πρέπει να έχεις PhD Φυσικής, για να καταλάβεις ότι το μήλο θα πέσει.
    Life begins at 45°.

  4. #64
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Απορία. Αν ξέρετε δλδ. Αν ζητηθεί από το έκαβ να καλύψει μια διοργάνωση εγγράφως πάντα, συνήθως ανταποκρίνεται. Που το πρόβλημα με το ασθενοφόρο;Διάβασα πως δεν υπάρχει πάντα. Θέλω να πω γιατί οι υπεύθυνοι των διοργανώσεων δεν ζητάνε απλά από το έκαβ να καλύψει όταν:Καλύπτει πχ λαμπαδηδρομια της Ακαδημίας του Ολυμπιακού και διάφορα άλλα κουλά ως προς τον βαθμό επικινδυνότητας;

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Σεβαστή η άποψή σου. 40 ευρώ για ολοήμερο track-day είναι όντως καλή τιμή. Σε σχέση φυσικά με τον ανταγωνισμό.
    να πω κύριε? να πω?

    δε νομίζω οτι είναι τόσο απλά τα πράγματα.... αντιθέτως είναι πιο πολύπλοκα

    αν η τιμή είναι τόσο ελκυστική, φανταστείτε πόσοι (ενδεχομένως) θα αδράξουν της ευκαιρίας και θα πάνε, με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται, τόσο για το πόσα σεσσιον τελικά θα μπορέσεις να κάνεις, όσο και για το πόσο ασφαλής μπορεί να είναι η πίστα με τον πολλαπλάσιο απο συνήθως κόσμο....

    μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #66
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Όσο για τους μεσάζοντες, περίμενε εσύ να τη λειτουργήσει την πίστα ο πολυεκατομυριουχος ιδιοκτήτης. Καρφί δεν του καίγεται. Να χαίρεσαι που υπάρχουν έστω κι αυτοί οι μεσάζοντες διαχειριστές. Ίσως το μόνο στο οποίο ελπίζω είναι λίγος ανταγωνισμός μεταξύ τους για να ανέβει η ποιότητα και να μειωθεί η κοροϊδία των €60 + €15 που ανέφερα παραπάνω.
    Μάλλον καθόλου δεν με κατάλαβες. Επαναλαμβάνω : "διαφορετική θα ήτανε η αντιμετώπισή μου πάλι, και εξαρτάται από διάφορους παράγοντες που δε θα εξηγήσω γιατί βαριέμαι". Προφανώς δεν έχω τίποτα με τους διαχειριστές, προφανώς πάλι καλά που υπάρχουνε. Δεν περιμένω να την τρέξει αποτελεσματικά ο ιδιοκτήτης, αλλά μήπως αυτό θέλει να κάνει, με άλλο ντύσιμο όμως;

    Τωρα στο άλλο που λες, τι ανταγωνισμός για το 60ρι μπορεί να γίνει οταν το μεγαλύτερο μέρος από αυτό πάει στον πολυεκατομμυριούχο όπως λες ιδιοκτήτήτη δε ξέρω... Η το 15ρι, και αυτό σε τρίτο πρόσωπο πηγαίνει...

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    αν η τιμή είναι τόσο ελκυστική, φανταστείτε πόσοι (ενδεχομένως) θα αδράξουν της ευκαιρίας και θα πάνε, με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται, τόσο για το πόσα σεσσιον τελικά θα μπορέσεις να κάνεις, όσο και για το πόσο ασφαλής μπορεί να είναι η πίστα με τον πολλαπλάσιο απο συνήθως κόσμο....
    Δεν μπορώ να ξέρω αν και τι όριο πλήθους συμμετοχών έχουν βάλει. Ούτε μπορώ να προδικάσω πώς θα είναι οργανωτικά ​το track-day.
    Think faster than you ride

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να ξέρω αν και τι όριο πλήθους συμμετοχών έχουν βάλει. Ούτε μπορώ να προδικάσω πώς θα είναι οργανωτικά ​το track-day.
    σαφώς, μια σκέψη έκανα που μπορεί να είναι και εντελώς ακυρη καθώς μπορεί να έχουν όλα κάπως προβλεφθεί....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #69
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    (σκεψεις, διαφορες...)

    Η Λεμοτ γιατι μπηκε στη διαδικασια? Για να αγορασει ασθενοφορο που θα χρησιμοποιει στις δικες της εκδηλωσεις? Για να το δωρισει στον ιδιοκτητη της πιστας? Για να το παραχωρει σε οποιον θελει να κανει ενα event? στα μεγαρα? Για να το νοικιαζει σε οποιον θελει να κανει ενα event?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  10. #70
    Αντε και μαζευονται χρηματα για το ασθενοφορο (που βρισκεις απο 10κ ως οσο θες), αντε και παιρνεις το φτηνο.

    Ποιος θα το συντηρει και - κυριως - ποιος θα το επανδρωνει; Εκτος αν δε μιλαμε για ασθενοφόρο, αλλα απλα για ενα οχημα διαμετακομισης με ενα φορειο μεσα...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    άμα έχεις το μονοπώλιο στα παπάκια σου όλα.

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    1
    Το παράδοξο και αστείο ταυτόχρονα της υπόθεσης είναι οτι κανένας της ΛΕΜΟΤ δεν έχει απαντήσει σε αυτό το θέμα..έτσι ευθαρσώς βρε παιδί μου για να βάλει τα πράγματα στη θέση τους...να λύσει μερικές απορίες...να κλείσει μερικά στόματα βρε αδερφέ...! Ακόμα και στο σαϊτ ή στο fb της ΛΕΜΟΤ δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση που να διευκρινίζει την κατάσταση και να απαντάει στα διάφορα που ακούγονται...
    Μόνο σε αντίστοιχη κουβέντα στο mybike βγήκε κάποιος να απαντήσει επίσημα και απλά τους ανέβαζε όλους άσχετους το έπαιξε λίγο ο γκουρού της μοτο-κοινότητας στην Ελλάδα και επι της ουσίας δεν είπε τίποτα...

    Πολύ το θελα ενα τρακ ντει την Κυριακή αλλά δε θα κάνω το κορόιδο..

  13. #73
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akis.kal Προβολή μηνύματος
    Το παράδοξο και αστείο ταυτόχρονα της υπόθεσης είναι οτι κανένας της ΛΕΜΟΤ δεν έχει απαντήσει σε αυτό το θέμα..έτσι ευθαρσώς βρε παιδί μου για

    Πολύ το θελα ενα τρακ ντει την Κυριακή αλλά δε θα κάνω το κορόιδο..
    Δηλαδή αν πας γιατί εισαι κορόιδο με €40 συμμετοχή???

    Οταν πας και δινεις €60 για να μπεις και αλλα €15 για ρευμα τι εισαι?
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παρακολουθώ ότι τώρα τελευταία γύρισε vs ΛΕΜΟΤ ενώ μέχρι τώρα κράζεται ο πιθανόν ανυποψίαστος επιχειρηματίας.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #75
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν πας γιατί εισαι κορόιδο με €40 συμμετοχή???

    Οταν πας και δινεις €60 για να μπεις και αλλα €15 για ρευμα τι εισαι?
    Αν πας για να χαρείς την πίστα με 40, δεν είσαι καθόλου κορόιδο.
    Αν όμως πας για να ενισχύσεις... δεν ξέρω τι και ποιον, ε ναι τότε είσαι κορόιδο.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day για οποιον ενδιαφερεται.
    από ALEXPS στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 07:25
  2. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Track day -27/5/07
    από gdk4fireblade στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 12:35
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 22:38
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 09:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF