Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 108

Θέμα: Πώς ασφαλίζουμε το σπίτι μας;

  1. #61
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ολόκληρη την κλειδαριά. Τι εννοείς "τι πόρτα"; Πόρτα σπιτιού Η πόρτα του διαμερίσματος. Τώρα έχω μια ATRA, από αυτές με το μακρύ κλειδί χρηματοκιβωτίου, αλλά θέλω καιρό να την αλλάξω και νομίζω τώρα είναι η ώρα.
    Όταν διάβασα το πρώτο σού μνμ αυτό το όνομα μού ήρθε στο μυαλό, ότι σού είπα στο βρουμ

  2. #62
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Ναι, το έχω ακούσει κι εγώ. Και ήδη είχαμε μια διάρρηξη στο παρελθόν. Αλλά δεν έχω ιδέα από κλειδαριές. Προτείνετε κάτι
    Life begins at 45°.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    δεν ξερω απο κλειδαριες, αλλα συνηθως ισχύει ο κανόνας το καλύτερο, το ακριβότερο.

    Η λύση με την μπαρα και τα ουπα μου άρεσε σαν ιδέα, πίσω απο όλες τις πορτες και τα παράθυρα.
    Επίσις η λύση μαντρόσκυλος, είναι σημαντικό αποτρεπτικό μέσο.

    Εμας είχαν δοκιμάσει να μας κλέψουν 8 η ώρα το πρωι, ενώ έλλειπα και η γυναικα μου κοιμότανε και μόλις τους άκουσε η αρκούδα, πατησε κατι αγριοφωνάρες που οι κλέφτες την κάνανε, ίσα που πρόλαβε να τους δει η γυναίκα μου ενώ έτρεχαν να φύγουν.

    Το μόνο που πρόλαβε να δει ήταν οτι ήταν κυριλέ ντυμένοι σε μερσεντέ τελευταίο μοντέλο (1 αντρας και μια γυναίκα). Δυστυχώς δεν πρόλαβε πινακίδες.

    το περιστατικό έλαβε χώρα εν Τρίπολι Αρκαδίας, πιθανολογώ όμως οτι οι επαγγελαμτίες διαρρήκτες είναι πλεον της μόδας να κυκλοφορούνε κυριλέ ντυμένοι για λόγους ξεκαρφώματος.

  4. #64
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω απο κλειδαριες, αλλα συνηθως ισχύει ο κανόνας το καλύτερο, το ακριβότερο.

    Η λύση με την μπαρα και τα ουπα μου άρεσε σαν ιδέα, πίσω απο όλες τις πορτες και τα παράθυρα.
    Επίσις η λύση μαντρόσκυλος, είναι σημαντικό αποτρεπτικό μέσο.

    Εμας είχαν δοκιμάσει να μας κλέψουν 8 η ώρα το πρωι, ενώ έλλειπα και η γυναικα μου κοιμότανε και μόλις τους άκουσε η αρκούδα, πατησε κατι αγριοφωνάρες που οι κλέφτες την κάνανε, ίσα που πρόλαβε να τους δει η γυναίκα μου ενώ έτρεχαν να φύγουν.

    Το μόνο που πρόλαβε να δει ήταν οτι ήταν κυριλέ ντυμένοι σε μερσεντέ τελευταίο μοντέλο (1 αντρας και μια γυναίκα). Δυστυχώς δεν πρόλαβε πινακίδες.

    το περιστατικό έλαβε χώρα εν Τρίπολι Αρκαδίας, πιθανολογώ όμως οτι οι επαγγελαμτίες διαρρήκτες είναι πλεον της μόδας να κυκλοφορούνε κυριλέ ντυμένοι για λόγους ξεκαρφώματος.
    Αυτό το ποστ πρέπει να γράφτηκε απο κινητό και κλειδωμενος μεσα στην τουαλέτα. .......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.539
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτό το ποστ πρέπει να γράφτηκε απο κινητό και κλειδωμενος μεσα στην τουαλέτα. .......
    εγω λεω οτι η αρκουδα ειναι ο μαντροσκυλος....

    Αλλιως ναι ειναι ακομη στην τουαλετα....
    Quod me nutrit... me destruit.....

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτό το ποστ πρέπει να γράφτηκε απο κινητό και κλειδωμενος μεσα στην τουαλέτα. .......
    Ρε μλκ γέλασα, γέλασα πολύ !

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ευτυχώς ακόμα δεν φτάσαμε να έχουμε κατοικίδιο αρκούδα...

    Η μαλιαρή "αρκουδα" είναι το μεσαίο γκριφόν μας (περίπου 40 κιλά) που πήρε αυτό το ψευδώνυμο γιατί τρελαίνεται για φρούτα, μέλι και ρίζες (καρότα) και φυσικά για την αγριοφωνάρα του.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    ευτυχώς ακόμα δεν φτάσαμε να έχουμε κατοικίδιο αρκούδα...

    .
    Φίλε duke, το πείραγμα, "μάλλον" δεν γίνεται για το αν έχεις αρκούδα. Επειδή η λέξη "μαντρόσκυλος" βρίσκετε σε διαφορετική παράγραφο και με μεγάλο κενό απ την επόμενη, μπορεί εύκολα να σε μπερδέψει.
    Αν δηλαδή η γυναίκα σου διαβάσει μόνο αυτό:
    "Εμας είχαν δοκιμάσει να μας κλέψουν 8 η ώρα το πρωι, ενώ έλλειπα και η γυναικα μου κοιμότανε και μόλις τους άκουσε η αρκούδα, πατησε κατι αγριοφωνάρες που οι κλέφτες την κάνανε, ίσα που πρόλαβε να τους δει η γυναίκα μου ενώ έτρεχαν να φύγουν."
    και ξεχάσει την προηγούμενη παράγραφο... δεν νομίζω να σε σώζει η τουαλέτα. Καλά είναι να έρθεις στη Λάρισα να σε κρύψω καμιά βδομαδούλα να περάσει η κρίση.


    ΥΓ. Μια χαρά διαβάζετε. Απλά είναι μερικά "ζιζάνια" εδώ μέσα που ψάχνουν αφορμή.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    ATRA είχαμε και εμείς από το 2007 που πρωτομπήκαμε στο σπίτι. Είχαμε ακούσει τη γνωστή ιστορία με τις κλεμμένες μήτρες και όλο λέγαμε να την αλλάξουμε.

    Τελικά την αλλάξαμε 7 χρόνια μετά, πέρυσι δηλ. με μία Mul-T-Lock (αυτή που βλέπεις πρώτη με το κόκκινο κλειδί)

    Υποτίθεται ότι έχει πολλές δικλίδες ασφαλείας (να μη τα αναλύω) και κόστος με τοποθέτηση κάπου στα 260€.

  10. #70
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Ακριβώς αυτή είχα στο μυαλό μου κι εγώ, με λίγο ψάξιμο. Τη βρήκα, με defender, στα 210€ περίπου. Η τοποθέτηση θα είναι ένα θέμα, αλλά κάποιον θα βρω.
    Life begins at 45°.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Όταν μπήκαμε στο σπίτι, μας είχε κάνει εντύπωση που από τα 12 διαμερίσματα, τουλ. τα 8 άλλαξαν κλειδαριά άμεσα!

    Επειδή τα λέμε με τον διαχειριστή (ο οποίος τη ψάχνει τη δουλειά γενικά) απευθύνθηκα στον ίδιο και μου πρότεινε τον δικό του κλειδαρά για την τοποθέτηση που είχε κάνει νωρίτερα.

    Δεν είχα κανένα παράπονο, μου εξήγησε πολλά γύρω από τη κλειδαριά αυτή και τι πρέπει να γίνει σε περίπτωση απώλειας του κλειδιού.

    Ψάξε κάποιον από την πολυκατοικία ή κάποιον γνωστό.

    Επιπλέον: το σπίτι έχει εγκατεστημένες παγίδες και θέλω να προχωρήσω σε τοποθέτηση συναγερμού χωρίς συνδρομή. Θα τον οπλίζω μόνο όταν είμαστε μέσα.

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Όταν μπήκαμε στο σπίτι, μας είχε κάνει εντύπωση που από τα 12 διαμερίσματα, τουλ. τα 8 άλλαξαν κλειδαριά άμεσα!

    Επειδή τα λέμε με τον διαχειριστή (ο οποίος τη ψάχνει τη δουλειά γενικά) απευθύνθηκα στον ίδιο και μου πρότεινε τον δικό του κλειδαρά για την τοποθέτηση που είχε κάνει νωρίτερα.

    Δεν είχα κανένα παράπονο, μου εξήγησε πολλά γύρω από τη κλειδαριά αυτή και τι πρέπει να γίνει σε περίπτωση απώλειας του κλειδιού.

    Ψάξε κάποιον από την πολυκατοικία ή κάποιον γνωστό.

    Επιπλέον: το σπίτι έχει εγκατεστημένες παγίδες και θέλω να προχωρήσω σε τοποθέτηση συναγερμού χωρίς συνδρομή. Θα τον οπλίζω μόνο όταν είμαστε μέσα.
    Αφου το ψαχνει και ο διαχειριστης βαλτε 5-6 καμερες στην πολυκατοικια.Σπανια χτυπανε σπιτια με καμερες.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Αφου το ψαχνει και ο διαχειριστης βαλτε 5-6 καμερες στην πολυκατοικια.Σπανια χτυπανε σπιτια με καμερες.
    Δυστυχώς μιλάμε για πολυκατοικία και όπως συνηθίζω να λέω, το διαμέρισμα δεν το ορίζεις.

    Με λίγα λόγια ΔΕΝ ενδιαφέρεται κανείς και για τίποτα, κανείς δεν είναι διατεθειμένος να δώσει σέντσι ούτε για τα βασικά (παρ όλο που έχει πέσει θύμα κλοπής η πολυκατοικία κάμποσες φορές! )


  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    Εμας είχαν δοκιμάσει να μας κλέψουν 8 η ώρα το πρωι, ενώ έλλειπα και η γυναικα μου κοιμότανε και μόλις τους άκουσε η αρκούδα, πατησε κατι αγριοφωνάρες που οι κλέφτες την κάνανε, ίσα που πρόλαβε να τους δει η γυναίκα μου ενώ έτρεχαν να φύγουν.

    το καλυτερο αντικλεπτικο ειναι ο σκυλος να ειναι ΜΕΣΑ στο σπιτι οχι εξω
    Γιαννης

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    το καλυτερο αντικλεπτικο ειναι ο σκυλος να ειναι ΜΕΣΑ στο σπιτι οχι εξω
    μεσα τον έχουμε...

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2014, 17:22
  2. Keyless Τάπα βενζίνας... Πώς ασφαλίζουμε το ρεζερβουάρ?
    από p_sapelas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2014, 12:32
  3. Bρήκα πως θα γλυτώσω την εισφορά για το σπίτι....
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 09:34
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 11:11
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF