Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Ερωτήματα για ολιγωρία αντιπροσωπίας-μαγαζιού με ρούχα.

  1. #16
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Και εγω μαγαζι εχω ,και μαλακιες ακουω καθημερινά.
    Και οταν λεω μαλακιες εννοω τα παραμύθια και τους δράκους που πετανε στον κοσμο και αυτοι ψαχνουν τον κοσμο ολο για να βρουν το "στρουμφοχωριο".
    Οταν λες την αλήθεια στον κοσμο (ρε μλκ Νικο γελασα αλλα οχι και ετσι ) γίνεσαι εσυ ο "γραφικος" απατεωνισκος και οχι ο πονηριδης που του φυτεψε την μαλακια στο κεφαλι.
    Ο κοσμος δεν αντέχει την αλήθεια, θελει το παραμύθι του δυστυχώς.
    Δεν βλέπετε στο νημα για το τρακ ντει......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    To το πήρα απ'έξω μόλις γύρισα στο pc μου, 233+15 μεταφορικά. Η κοροιδία είναι ότι εδώ ήταν και καλά προσφορά στα 263 από 293. Μας κοροιδεύουν και μετά γκρινιάζουν που ψωνίζουμε από έξω. Άλλη φορά από το ίδιο μαγαζί αλλά και γενικά από εδώ μόνο ότι έχουν στοκ (που δεν έχουν)......

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και εγω μαγαζι εχω ,και μαλακιες ακουω καθημερινά.
    Και οταν λεω μαλακιες εννοω τα παραμύθια και τους δράκους που πετανε στον κοσμο και αυτοι ψαχνουν τον κοσμο ολο για να βρουν το "στρουμφοχωριο".
    Οταν λες την αλήθεια στον κοσμο (ρε μλκ Νικο γελασα αλλα οχι και ετσι ) γίνεσαι εσυ ο "γραφικος" απατεωνισκος και οχι ο πονηριδης που του φυτεψε την μαλακια στο κεφαλι.
    Ο κοσμος δεν αντέχει την αλήθεια, θελει το παραμύθι του δυστυχώς.
    Δεν βλέπετε στο νημα για το τρακ ντει......
    Μιας και εχεις μαγαζι και μπορουμε να μαθουμε πραγματα απο σενα, θες να μας εξηγησεις τι ακριβως εννοεις και ποια η σχεση με το νημα που αναφερεις;

  4. #19
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Η διαφορά των 15 ευρω είναι αστεία για ενα προοιον που στην χωρα μας εχει 23% φπα και οχι 19...
    Δεν νομίζεις;
    Αλλά τελικα μπερδεύτηκα. Η τιμή ηταν το πρόβλημα ή η καθυστέρηση;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    τί κάνουμε εάν διαπιστώσουμε ότι αυτά δεν ήρθαν τώρα πού πέρασε ο καιρός και αυτό είναι απαραίτητο:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αλλά τελικα μπερδεύτηκα. Η τιμή ηταν το πρόβλημα ή η καθυστέρηση;
    Νομίζω είναι προφανές...

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Η διαφορά των 15 ευρω είναι αστεία για ενα προοιον που στην χωρα μας εχει 23% φπα και οχι 19...
    Δεν νομίζεις;
    Αλλά τελικα μπερδεύτηκα. Η τιμή ηταν το πρόβλημα ή η καθυστέρηση;
    Τα 15 είναι βέβαια η διαφορά του ΦΠΑ, η κοροιδία είναι η και καλά έκπτωση των 30 (293-263) αφού στο site έχει διεγραμμένη την τιμή 293 και λέει 263.

  7. #22
    σε ενόχλησε η έκπτωση; άλλο και τούτο πάλι...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Η κοροϊδία είναι μάλλον στο ότι βάζει για κράχτη σε τιμή παρόμοια του εξωτερικού κάτι που δεν έχει και δεν πρόκειται να φέρει προκειμένου να τσιμπήσει κίνηση και ίσως πελατάκια.

    Το κακό είναι ότι το συναντάς σε αρκετά ελληνικά e-shops.. ψάχνεις κάτι και πέφτεις πάνω του, μπαίνεις στη σελίδα του και το βλέπεις διαθέσιμο, πας στο μαγαζί και του λες το θέλω φέρ'το και σου αρχίζει τα "να μωρέ κάπου εδώ είναι", "μισό να κοιτάξω στην αποθήκη", "δεν το βρίσκω τώρα, να σε πάρω τηλέφωνο", "κάποιο λάθος έχει γίνει στο πρόγραμμα με τα διαθέσιμα" για να καταλήξει στο "δεν το έχω και πρέπει να το παραγγείλω, αλλά παραγγελία δίχως προκαταβολή καταλαβαίνεις δεν.. είναι και αυτά τα κάπιταλ κοντρόλς.."

    Οπότε για να μη μπλέξεις σε όλη την ιστορία, κάνεις ένα τηλέφωνο από πριν και ρωτάς αν το έχει..
    -το έχεις;
    -δεν
    -γεια.

    Αυτά.

  9. #24
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    σε ενόχλησε η έκπτωση; άλλο και τούτο πάλι...
    Εγώ κατάλαβα ότι τον ενόχλησε η κλασική κοροϊδία της και δήθεν έκπτωσης. Τη κανονική περίοδο κάνει κάτι α€, τη περίοδο των εκπτώσεων κάνει α*χ - 50%.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Αυτο που εχω να πω εγω ειναι πως οπως σε ολα τα πραγματα, ετσι και εδω το τσουβαλιασμα και οι γενικευσεις ειναι εξ ορισμου λαθος. Ο μαγαζατορας που λεει "ολοι οι καταναλωτες ειναι κοροιδα και θελουν το παραμυθι τους" ειναι το ιδιο ακυρος με τον καταναλωτη που λεει ¨ολοι οι μαγαζατορες ειναι απατεωνες". Προφανως ο πελατης εχει το πανω χερι σε μια αγοραπωλησια, αφου ειναι δουλεια του εμπορου να τον πεισει πως ειναι προς το συμφερον του πρωτου να προτιμησει το μαγαζι του. Ειναι αληθεια πως τα capital control δημιουργησαν πολλα προβληματα, αλλα οπως ο εμπορος δυσκολευεται να προμηθευτει πραγματα ετσι κι ο καταναλωτης δυσκολευεται να βρει τα λεφτα για μια αγορα και αρα το σκεφτεται πλεον διπλα.

    Δυστυχως μου ετυχε κι εμενα "εξυπνος" εμπορος (ελαστικων) που ενω με ειχε διαβεβαιωσει πως θα εχει τα λαστιχα σε 5 μερες τελικα περασε ενας μηνας για να παρω αλλα λαστιχα απο αυτα που ηθελα αρχικα, μιας και ημουν ατυχος και ειχα δωσει προκαταβολη. Λες και τα capital control προεκυψαν εκεινη τη βδομαδα και επεσε απο τα συννεφα... Τεσπα, ο συγκεκριμενος εμπορος πιθανοτατα να πιστευει πως κερδισε απο εμενα αλλα μαλλον χαμενος θα βγει απο την αντιδιαφημιση που θα του κανω σε γνωστους μου.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 10:27
  2. ερωτηση για χχ : πόσα χλμ με ρεζέρβα ?
    από gergio στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2006, 12:15
  3. Για εκδρομές: Φτηνότερο Kle με αλλαγή Σέλας η Transalp?
    από xaris_g στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 16:59
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2006, 19:45
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 06:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF