Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 63

Θέμα: Precision screwdrivers (κατσαβίδια ακριβείας)

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Ψάχνω κι εγώ το ίδιο.

    Δες εδώ https://www.wish.com/search/screwdri...b0ca7edf1a1b4d Κινέζικα βέβαια και πρέπει να έχεις υπομονή να τα παραλαβεις.

    αν δεν σε βάζει το λινκ κάνε εγγραφή στο wish.com
    Κάπως μεταφέρθηκε το θρεντ και είχα την ευκαιρία να διαβάσω τις απόψεις συνφορουμιτών που χρησιμοποιούν επαγγελματικά και κάθε μέρα κατσαβίδια..

    Κατόπιν αυτού και σεβόμενος την εμπειρία τους αποσύρω την προτροπή για αγορά κινέζικων , πιο καλά δυο δεκάρες παραπάνω παρά να καταστρέψεις αυτό που θέλεις να "φτιάξεις" αλλά και τα νεύρα σου..

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Λοιπον είμαι για αγορά ενός σετ κατσαβιδιών ακριβείας γιατί έχω ένα σετ 2€ πιο κινεζικο πεθαίνεις απο τον εργαλειογατο

    Χρειαζομαι κυρίως ίσια και philips, οτιδήποτε έξτρα δεν μου πολυχρειάζεται..

    Εχω βρει με γυρω στα 30€ αυτό της Wera (αν και δεν την πολυπάω σαν εταιρία) που πηγαίνω το παίρνω απο Ελλαδα και καθαρίζω.
    ή εναλλακτικά της Witte που πρεπει να το πάρω Online και να περιμένω.

    Wera Kraftform Micro 12 tlg. (05073675001)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wera.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	102,4 KB 
ID:	429719

    Wiite 89322 (έχει και αντίστοιχα σετ VDE και ESD)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	witte_.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	429720
    (Τα Witte γιατί τα πωλούν ελάχιστοι; )

    30€ είναι το μαξιμουμ που θέλω να δώσω και απαραίτητα πρέπει να έχει καλή θήκη όχι δηλαδή χύμα. Δε θα με χαλασει φυσικα να δώσω και πολύ λιγότερα

    Κυριοι (και κυρίες) τα φώτα σας για να μην γίνει πατάτα.
    Τελευταία τροποποίηση από silkman; 19/07/2021 στις 13:10.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της nidok
    Εγγραφή
    26/04/2014
    Μηνύματα
    83
    Τα witte μ αρέσουν πιο πολύ αλλά έχουν μόνο ίσια και φιλιπς, η βέρα έχει και τορξ. Εγώ μετά τη συλλογή esd που πήρα από τη βέρα δε θέλω να τη ξερω, καλύτερα είναι της Xiaomi, τσάμπα τα 160 που έδωσα.

  4. #34
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidok Προβολή μηνύματος
    Τα witte μ αρέσουν πιο πολύ αλλά έχουν μόνο ίσια και φιλιπς, η βέρα έχει και τορξ. Εγώ μετά τη συλλογή esd που πήρα από τη βέρα δε θέλω να τη ξερω, καλύτερα είναι της Xiaomi, τσάμπα τα 160 που έδωσα.
    Τι έχουν τα wera?

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τι έχουν τα wera?
    Και εγώ δεν την πολυπάω... Ολο marketing κολπα είναι.. Οχι ότι έχω πολλά εργαλεία της αλλά η μικρή καστάνια για μύτες σχεδόν έχει σκορπίσει, κλασσική ποιότητα Ταϊβάν, μέχρι εκεί.

    Κυριε Σουπιά έχουμε άλλες επιλογές σε ακριβείας κατσαβίδια; Το σετ witte είμαι έτοιμος να το πυροβολήσω απο αμαζον.ντε 33,16€, θα το φέρει ο ξάδελφος τον Αυγουστο απο Αυστρία..

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Κοιτώντας τις φωτογραφίες μάλλον το witte σετ που έβαλα πρέπει να το δίνει και στην Hazet...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	witte_.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	429730

    Hazet 805/7
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	witte hazet.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	88,7 KB 
ID:	429731

  7. #37
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος
    Και εγώ δεν την πολυπάω... Ολο marketing κολπα είναι.. Οχι ότι έχω πολλά εργαλεία της αλλά η μικρή καστάνια για μύτες σχεδόν έχει σκορπίσει, κλασσική ποιότητα Ταϊβάν, μέχρι εκεί.

    Κυριε Σουπιά έχουμε άλλες επιλογές σε ακριβείας κατσαβίδια; Το σετ witte είμαι έτοιμος να το πυροβολήσω απο αμαζον.ντε 33,16€, θα το φέρει ο ξάδελφος τον Αυγουστο απο Αυστρία..
    Η wera φτιάχνει κατσαβίδια. Τι σχέση έχουν οι ταιβανεζικες καστάνιες για μύτες; Ή ακόμα και οι κανονικές καστάνιες, οι συλλογές με καρυδακια και τα δυναμοκλειδα!

    Η χαζετ φτιάχνει καστάνιες και καρυδακια, αν σε κάποιον δεν αρέσουν τα κατσαβίδια της witte που πουλάει, θα πει ότι δεν είναι καλές και οι καστάνιες;

    Μια δύο σελίδες πίσω, κάποιος που χρησιμοποιεί τέτοια κατσαβίδια επαγγελματικά, έχει δώσει μια επιλογή. Για μένα, μεταξύ αυτών που συζητάτε, είναι πιο πολύ θέμα επιλογής λαβής, κάτι που δεν το έχετε αναφέρει.

  8. #38
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από silkman Προβολή μηνύματος

    Κυριε Σουπιά έχουμε άλλες επιλογές σε ακριβείας κατσαβίδια;
    https://www.werk10.com/New-Electronic:::5.html

  9. #39
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πολυ καλα κομματια..!!!

    (ψαχνω τον φουστη που μου τα ψειρισε..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #40
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Tα Ifixit τα έχουμε απορρίψει?
    Εμένα μια χαρά μου έχουν βγεί κι έχουν κι αυτές τις υπέροχες π@παριές pentalobe κι ότι άλλο έχει σκαρφιστεί η εταιρία με το μήλο για να μας παιδεύει.

    https://youtu.be/RbyoJQYobNE
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    https://www.pbswisstools.com/en/tool...roduct/pb-8641

    Ευχαριστώ, φαίνονται πολύ καλά αλλά θέλω ένα σετ με θήκη, αυτά είναι για πάγκο (που δεν έχω)..

  12. #42
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Δεν ξέρω πόσο επίσημα χρειάζεται να φαίνεσαι αλλά υπάρχουν θήκες ρολού, σκληρές που βάζεις αφρώδες κ.λπ.
    μπορείς να παραγγείλεις να σου ράψουν μία σε κάποιον από τους χειροτέχνες δερμάτων ή cordura στο fb ή να σου τυπώσουν
    σε κάποιο κατάστημα με 3d εκτυπώσεις όπως και να ρωτήσεις αν το αναλαμβάνει ο McGyver, να μην φεύγει μακριά το χρήμα

  13. #43
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πόσο επίσημα χρειάζεται να φαίνεσαι αλλά υπάρχουν θήκες ρολού, σκληρές που βάζεις αφρώδες κ.λπ.
    μπορείς να παραγγείλεις να σου ράψουν μία σε κάποιον από τους χειροτέχνες δερμάτων ή cordura στο fb ή να σου τυπώσουν
    σε κάποιο κατάστημα με 3d εκτυπώσεις όπως και να ρωτήσεις αν το αναλαμβάνει ο McGyver, να μην φεύγει μακριά το χρήμα
    Ναι, μπράβο, είναι ευκαιρία να το πει τώρα στο Θωμά, διότι θα πάει σε μοδίστρα για τη σούστα του μπουφάν. Να του εκτυπώσει πλαστική θήκη και να περάσει και μία υφασμάτινη επένδυση, αφού περνάει από τη μοδίστρα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πόσο επίσημα χρειάζεται να φαίνεσαι αλλά υπάρχουν θήκες ρολού, σκληρές που βάζεις αφρώδες κ.λπ.
    μπορείς να παραγγείλεις να σου ράψουν μία σε κάποιον από τους χειροτέχνες δερμάτων ή cordura στο fb ή να σου τυπώσουν
    σε κάποιο κατάστημα με 3d εκτυπώσεις όπως και να ρωτήσεις αν το αναλαμβάνει ο McGyver, να μην φεύγει μακριά το χρήμα
    Σκεφτομαι για τα γερμανοπολύγωνα μια θήκη ρολού φτιαχτή αλλά όχι και να φτιάξω θήκη για τα μικρά κατσαβιδάκια...

    Ας την έχει το ρημάδι το σετ.

    Τα είδα τα wera απο κοντά στην Σπυρου Πατση, στην τιμή δεν τα βρήκαμε... Ε οχι και 10€ παραπάνω απ τον σκρουτζ χωρίς αποδειξη.

    Είδα και ένα σετ Facom, δυστυχώς πολύ μέτρια ποιότητα... Ατιμη Stanley Black & Decker, την έκαψες και την Facom.

  15. #45
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Πώς κατάλαβες ότι η ποιότητα στα φακομ είναι μέτρια;

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2010, 17:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF