Σελίδα 2 από 35 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 525

Θέμα: Δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας

  1. #16
    Αν σε βοηθάει σε κάτι για την επιλογή που θα κάνεις, θα κάνω εδώ ένα review για το δικό μου επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο, εκτός κι αν ο daz κρίνει ότι είναι καλύτερο να μεταφερθεί στο γενικό thread με τα ηλεκτρικά εργαλεία.


    Το 2010 αποφάσισα να πάρω ένα καλό επαναφορτιζόμενο κρουστικό δραπανοκατσάβιδο διότι το σπίτι που έμενα μόνος μου χρειαζόταν diy λύσεις όπως ντουλάπια, κατασκευές κλπ και δεν είχε πολλούς χώρους. Σε συνδυασμό με το ότι οι πρίζες δεν ήταν πολλές, ήθελα να αποφύγω να το φορτώσω με μπαλαντέζες και ηλεκτρικά εργαλεία με καλώδιο, συν ότι μου άρεσε η σκέψη της ευλυγισίας και ευκολίας που σου παρέχει το επαναφορτιζόμενο. Όμως είχα αποφασίσει με απόλυτη σιγουριά ότι δεν ήθελα ένα εργαλείο που θα καταλήξει στο ράφι λόγω σύντομης φθοράς και αχρηστίας ή λόγω περιορισμένων δυνατοτήτων. Για κάποιο λόγο αισθανόμουν ότι θα είναι ένα από τα βασικά μου εργαλεία, ο πρωταγωνιστής της εργαλειοθήκης μου και γι' αυτό αποφάσισα να επενδύσω σε αυτό.
    Τα 300 ευρώ ίσως για κάποιους να ακούγονται λίγα, για εμένα ήταν το max που μπορούσα να δώσω.

    Αφού πήγα στον εργαλειά με τον οποίο τότε είχα καλές παρτίδες (μετά τα χαλάσαμε για την τσιπιά του αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), και είδα makita, bosch, dewalt, πρέπει να πω πως τα λιθίου ακόμα δεν τα είχε εξελίξει αρκετά η dewalt (έπαιζε κυρίως με Ni-MH που σαφώς έχει μικρό φαινόμενο μνήμης αλλά και πάλι όχι ισάξια των Li) αρα βγήκε σχεδόν αμέσως εκτός έρευνας αγοράς.

    Η bosch είχε την ερασιτεχνική που ήταν εκτός ιδιοτήτων και ικανοτήτων που ήθελα ενώ η επαγγελματική ήταν πανάκριβη, χωρίς να εγγυάται τα βέλτιστα στοιχεία, ενώ η makita ήταν πολύ θελκτική, με κάποιες προσφορές μπόμπα που είχε.
    Και κάπου εκεί ενώ χαλβάδιαζα μία makita κασετίνα με έναν ταχυφορτιστή, με δύο (νομίζω) μπαταρίες, ένα κρουστικό δραπανοκατσάβιδο και μία κατσαβιδιέρα στα 450 ευρώ, και ταλαντευόμουν επί ξύρου ακμής για την απόφασή μου διότι από τα 300 τα 450 ήταν ακριβά αλλά ήταν σαν να παίρνω με 300 την κασετίνα και με άλλα 150 την κατσαβιδιέρα, ο εργαλειάς μου πετάει στο τραπέζι και τη unimac με δυο εταιρίες που δούλευε τότε (νομίζω ακόμα τις αντιπροσωπεύει).
    Η μία ήταν η Ryobi η οποία στην Αυστραλία και στην Αμερική έχει πολύ καλό όνομα, και είναι κινέζικα ερασιτεχνικά-επαγγελματικά εργαλεία και η επίσης κινέζικη bulle η οποία είχε καλούπια και αντιγραφές της makita, σε πολύ καλή ποιότητα και τιμές.
    Η γκάμα της ryobi δεν κάλυπτε τις προδιαγραφές που κοιτούσα (μιλιαμπερώρες, βολτ, στροφές και κρούσεις ανα λεπτό) ενώ η bulle είχε μία πολύ καλή κασετίνα με δύο μπαταρίες, ταχυφορτιστή, και το ιδανικό (για μένα) κρουστικό δραπανοκατσάβιδο, και όλα αυτά στην τιμή των 250€. Δεν χρειάζεται να σας κουράσω άλλο, η απόφαση ήταν καθαρα οικονομική και ορθολογιστική, αφού έταξα στο παιδί που βρίσκεται μέσα μου ότι "in another place, another time" θα ικανοποιήσω τον bob τον μαστορα που κρύβεται εκεί μέσα, πήρα το bulle με 250 ευρουλίνια και από τότε μετά από 5,5 χρόνια δεν το έχω μετανιώσει.
    Τρυπάει τσιμεντένια δοκάρια με κρούση, πέτρα επίσης, βιδώνει ολόκληρη οικοδομή με μία μπαταρία, ενώ η δεύτερη περιμένει υπομονετικά στην κασετίνα να έρθει η σειρά της. Η ταχυφόρτιση κρατά περίπου 20-30 λεπτά κατ' εκτίμηση, έχει led φωτισμό (ο οποίος βέβαια σκιάζεται από το τσόκ-κινέζος σχεδιαστής/αντιγραφέας γαρ αλλά who cares) έχει αναλογικό πλήκτρο λειτουργίας για αυξομείωση στροφών, δεύτερη ταχύτητα και ικανοποιητικό βάρος.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151208_081543.jpg 
Προβολές:	280 
Μέγεθος:	79,9 KB 
ID:	347840
    Τελευταία τροποποίηση από stam2; 08/12/2015 στις 17:08.

  2. #17
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151208_081523.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	347842
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151208_081534.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	82,0 KB 
ID:	347843

    όπως βεβαίως θα προσέξουν τα έμπειρα μάτια κάποιων, η αντιγραφή του είναι αρκετά πιστή σε σχέση με το αντίστοιχο makita. Το σασμάν εσωτερικά είναι μεταλλικό, μου έχει δώσει την αίσθηση μεγάλης αντοχής ενώ μετά από 5,5 χρόνια παρα πολύ συχνής χρήσης, δεν έχει βγάλει άλλη βλάβη πέραν από τον διακόπτη (σκανδάλη) στην οποία χάλασε η αναλογική λειτουργία της, χάνοντας την επιλογή αυξομείωσης των στροφών με αποτέλεσμα να λειτουργεί ον-οφ. Μία επίσκεψη στη unimac, επισκευή σε μία ημέρα και κόστος επισκευής και αντικατάστασης 12 ευρώ παρακαλώ!!!
    ίσως παίζει ρόλο ότι έγινε τον πρώτο χρόνο η ζημιά...? τι να πω. λίγα μου φάνηκαν.
    Τελευταία τροποποίηση από stam2; 08/12/2015 στις 17:10.

  3. #18

  4. #19
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151208_080720.jpg 
Προβολές:	280 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	347846Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151208_080742.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	43,9 KB 
ID:	347847

    στις κοντινές φωτό είναι εμφανής η φθορά στα λαστιχένια επιθέματα που έχει για καλύτερο κράτημα, και μαρτυρά ίσως τα μαρτύρια στα οποία το έχω υποβάλει όλα αυτά τα χρόνια. Φρεζάρισμα σιδήρου, με πολλή σιδερόσκονη να πέφτει πάνω του, φρεζάρισμα, τρύπημα ξύλου, με πολύ πριονίδι επίσης, βίδωμα σχεδόν τα πάντα στο σπίτι αλλά και στη μηχανή όπως εδώ πρόσφατα που έκανα τα "μαζέματα" σε πλέξιμο ζευγους ζαντών.

    (σόρρυ για την ακαταστασία αλλά στη μέση ήταν 2-3 διαφορετικά πρότζεκτ, ένα kawa σε σακούλες στο πλάι, μία κούνια μωρού στο βάθος κλπ)...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151013_014314.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	347848

    Μέσα από τη δική μου εμπειρία αυτό που είδα είναι ότι ένα κρουστικό δραπανοκατσάβιδο είναι ένα από τα σημαντικότερα εργαλεία του σπιτιού και ίσως το σημαντικότερο ηλεκτρικό εργαλείο. Πρέπει να είναι εγγυημένη η αντοχή του στο χρόνο και η δύναμη και οι ικανότητές του. Πέραν αυτού το αν θα πάει κάποιος σε επώνυμο ή όχι είναι θέμα τσέπης, φυσικά είναι σίγουρο ότι το επώνυμο στα σημεία θα είναι ποιοτικότερο αν όχι και ανθεκτικότερο, όμως όλα είναι θέμα timing αγοράς, προδιαγραφών, και προϋπολογισμού.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως έχω καταλήξει εδώ : http://www.amazon.de/Makita-Akku-Set...uschrauber+18v

    Εκτός αν μου αλλάξετε πάλι γνώμη
    Κάπως πολλά δεν είναι ρε μάστορα 220 ευρώ για δραπανοκατσαβιδο?
    Ωραίο είναι γαματο, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι περισσότερο θα κάνει από ένα μπλακεντεκερ των 40 ευρώ.
    Αν το αγοράσεις δε με διπλή μπαταρία είσαι κομπλέ για χρόνια.
    Εγώ το έχω καθημερινό εργαλείο πέντε χρόνια.
    Ακριβά εργαλεία, μόνο τα επικίνδυνα. Γωνιακος τροχός, αλυσοπριονα κλπ

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως έχω καταλήξει εδώ : http://www.amazon.de/Makita-Akku-Set...uschrauber+18v

    Εκτός αν μου αλλάξετε πάλι γνώμη
    αυτα ειναι μια χαρα και σε ωραια τιμη! επαγγελματικα τα εχω στη δουλεια και δεν μασανε μια!5 χρονια τωρα!

  7. #22
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    νομίζω ότι η amazon δε δέχεται πιστωτική από Ελλάδα.
    εγώ χρησιμοποιώ κανονικά Master card και στο γαλλικό και στο γερμανικό και στο αγγλικό άμαζον
    στο αγγλικό όμως έχεις αυξημένες πιθανότητες να μην αποστέλεται στην Ελλάδα. Στο ebay (το γαλλικό) δεν μου δέχτηκε την κάρτα πριν μια βδομάδα.

  8. #23
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    @ stam2 : Πολύ ωραία παρουσίαση του Bulle φίλε, φαίνεται ότι αξίζει τα λεφτά του!!

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Κάπως πολλά δεν είναι ρε μάστορα 220 ευρώ για δραπανοκατσαβιδο?
    Ωραίο είναι γαματο, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι περισσότερο θα κάνει από ένα μπλακεντεκερ των 40 ευρώ.
    Αν το αγοράσεις δε με διπλή μπαταρία είσαι κομπλέ για χρόνια.
    Εγώ το έχω καθημερινό εργαλείο πέντε χρόνια.
    Ακριβά εργαλεία, μόνο τα επικίνδυνα. Γωνιακος τροχός, αλυσοπριονα κλπ
    Νομίζω ότι τα εργαλεία είναι δυο φίλε μου. Ένα κρουστικό δραπανοκατσάβιδο και ένα παλμικό κατσαβίδι. 120€ το ένα με μτφ με μπαταρίες, φορτιστή, βαλίτσα και makita. Όχι ψεύτικο Β&D. Αν είναι να πας σε φθηνό πας σε Skill, Ryobi,ακόμα και τα Parkside είναι καλύτερα από τα B&D. Black and Decker. Για πέταμα.

    Συγνώμη αν ήμου λίγο απότομος αλλά πραγματικά τα σιχαίνομαι τα B&D και κλαίω τα λεφτά που έχω δώσει κατά καιρούς.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι τα εργαλεία είναι δυο φίλε μου. Ένα κρουστικό δραπανοκατσάβιδο και ένα παλμικό κατσαβίδι. 120€ το ένα με μτφ με μπαταρίες, φορτιστή, βαλίτσα και makita. Όχι ψεύτικο Β&D. Αν είναι να πας σε φθηνό πας σε Skill, Ryobi,ακόμα και τα Parkside είναι καλύτερα από τα B&D. Black and Decker. Για πέταμα.

    Συγνώμη αν ήμου λίγο απότομος αλλά πραγματικά τα σιχαίνομαι τα B&D και κλαίω τα λεφτά που έχω δώσει κατά καιρούς.
    Δεν λέω όντως φαίνονται λίγο gtp αλλά δεν είσαι υπερβολικός λίγο ? Δλδ για οικιακή χρήση να βιδώσεις το όποτε 2 ράφια δεν θα σου μείνουν και στα χέρια

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Δεν λέω όντως φαίνονται λίγο gtp αλλά δεν είσαι υπερβολικός λίγο ? Δλδ για οικιακή χρήση να βιδώσεις το όποτε 2 ράφια δεν θα σου μείνουν και στα χέρια
    Γα οικιακή χρήση κάνει και το Parkside με τα ίδια λεφτά, 3 χρόνια εγγύηση, αν ξυπνήσω στραβά το γυρνάω πίσω και παίρνω τα χρήματα, και είναι και καλύτερο από το B&D.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  12. #27
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Δεν λέω όντως φαίνονται λίγο gtp αλλά δεν είσαι υπερβολικός λίγο ? Δλδ για οικιακή χρήση να βιδώσεις το όποτε 2 ράφια δεν θα σου μείνουν και στα χέρια
    Δε ξέρεις πως πάει τώρα? Το παίρνεις για να βιδώσεις 2 πράγματα στο σπίτι και σε ένα χρόνο καταλήγεις να το έχεις συνέχεια στο χέρι. Και εγώ όταν πήρα το ηλεκτρικό δραπανάκι είπα σιγά μωρέ πόσο θα δουλέψει! 1000 φορές έχω πει στον εαυτό μου, πάλι καλά που δεν πήρες κανένα της πλάκας τότε, γιατί πάλι στο ψάξιμο θα ήσουν!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Γα οικιακή χρήση κάνει και το Parkside με τα ίδια λεφτά, 3 χρόνια εγγύηση, αν ξυπνήσω στραβά το γυρνάω πίσω και παίρνω τα χρήματα, και είναι και καλύτερο από το B&D.
    Κακέ!

    Ενώ εγώ που ξυπνάω κάθε μέρα στραβωμένος (σταβόξυλο παιδί μου!) δεν έχω τέτοια προβλήματα. Αν έχω κάτι που δεν λειτουργεί όπως πρέπει ή δεν είναι τόσο καλό όσο θα ήθελα, είναι σαν να ξέρω ότι κάτω απ' τον καναπέ υπάρχει ένα σκουπίδι. Συνέχεια έχω στο μυαλό μου ότι κάποια στιγμή πρέπει να πάω να το μαζέψω!
    Sent from me using a computer.

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    η αντιγραφή του είναι αρκετά πιστή σε σχέση με το αντίστοιχο makita.
    Επειδή είναι λίγο παλιό δε θα μιλήσω με σιγουριά αλλά είναι πολύ πιθανό να έχω δίκιο. Και αν δεν ισχύει στην δική σου περίπτωση σίγουρα θα ισχύει σε 10άδες άλλες περιπτώσεις.

    Γιατί λες ότι είναι αντιγραφή? Εγώ σου λέω ότι πιθανότατα δεν είναι!

    Το σκέφτηκες ότι μπορεί να είναι makita rebranded? Επειδή λέει επάνω made in china? Τα makita που νομίζεις ότι φτιάχνονται? Made in china λένε και εκείνα! Kαι όχι μόνο, μέχρι και ουγκαρία μπορεί να λένε (εργοστάσιο bosch). Περίμενε λίγο και θα δεις μέχρι και hitachi made in Germany.

    Η τιμή που το πήρες λίγο πολύ συνηγορεί στο γεγονός αυτό, αλλά και έτσι να μην είναι έδωσες κάτι παραπάνω και πήρες κάτι αξιόλογο. Σήμερα δε μπορεί να ξέρεις τον κατασκευαστή αν δεν παρακολουθείς εξελίξεις και δεν έχεις επαφή.
    Αν δεις πόσα εργοστάσια έχει η bosch σε όλο τον κόσμο και όταν σου πω για πόσες εταιρίες φτιάχνει εργαλεία με μόνη διαφορά το χρώμα, θα καταλάβεις τι εννοώ.

    Δεν έχει σημασία αν λέει made in prc και είναι κίτρινο. Μπορεί να είναι η μπλε σειρά της bosch, μπορεί να είναι και μια φθηνή αντιγραφή. Αν κοστίζει ακριβά, τα λεφτά μου στο πρώτο.
    Απ' τη στιγμή που ανάμεσα σε εταιρίες όπως bulle και άλλες δεν υπάρχει κατασκευαστής, δεν ξέρεις τι συμφωνία έχει παίξει και με ποιόν. Μπορεί να πουλάνε παλιότερα μοντέλα και να ξεστοκάρουν του υπόλοιπους όταν αυτοί βγάζουν ένα καινούριο στην αγορά. Μπορεί να πουλάνε το ίδιο προιόν με μικρότερη εγγύηση με φθηνότερη κασετίνα με μικρότερη μπαταρία. Μπορεί να έκαναν την παραγγελία απ' τη μακίτα με φθηνότερο πλαστικό που θα αντέξει λιγότερες πτώσεις, φθηνότερο μηχανισμό σκανδάλης αλλά μοτέρ, γρανάζια κτλ. να είναι ίδια.
    Η μακίτα είναι υποχρεωμένη να επενδύσει σε όλα αυτά γιατί απευθύνεται σε επαγγελματίες.

    Nice review!
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 09/12/2015 στις 05:48.
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Γα οικιακή χρήση κάνει και το Parkside με τα ίδια λεφτά, 3 χρόνια εγγύηση, αν ξυπνήσω στραβά το γυρνάω πίσω και παίρνω τα χρήματα, και είναι και καλύτερο από το B&D.
    Εντάξει μην το κάνουμε Honda εναντίον kawasaki
    Αλλά B&D έχω και μια άλλη παπαρια vendo κάπως έτσι με 20 ευρώ.
    Οικιακή χρήση? Ναι καλά. Έχουν βιδωσει εκατοντάδες λαμαρίνες, ξυλοβιδες το B&D ξεχασμένο και για κανέναν μήνα πάνω σε τσιγκια, κρεμασμένο με σχοινί πάνω σε box και ακόμα βαράνε κασμα σε σταβλικες εγκαταστασεις 1300 τ.μ
    να πάρω το μακιτα και να μου το πατήσει καμιά αγελάδα
    πάντως θα συμφωνήσω ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά ουσιαστικά μιλάμε για μια απλή κατσαβιδομαλακια και όχι για παντογραφο

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Εντάξει μην το κάνουμε Honda εναντίον kawasaki
    Αλλά B&D έχω και μια άλλη παπαρια vendo κάπως έτσι με 20 ευρώ.
    Οικιακή χρήση? Ναι καλά. Έχουν βιδωσει εκατοντάδες λαμαρίνες, ξυλοβιδες το B&D ξεχασμένο και για κανέναν μήνα πάνω σε τσιγκια, κρεμασμένο με σχοινί πάνω σε box και ακόμα βαράνε κασμα σε σταβλικες εγκαταστασεις 1300 τ.μ
    να πάρω το μακιτα και να μου το πατήσει καμιά αγελάδα
    πάντως θα συμφωνήσω ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά ουσιαστικά μιλάμε για μια απλή κατσαβιδομαλακια και όχι για παντογραφο
    Γι αυτό είπαμε πως πρέπει να σταθμίζεις τις ανάγκες σου όταν ψάχνεις για να αγοράσεις κάτι.
    Αν αυτό που χρειάζεσαι είναι «μια απλή κατσαβιδομαλακια», τότε σου φτάνει να αγοράσεις ακριβώς αυτό.

    Για τη δική μου δουλειά έχω αυτό και πολλές φορές είμαι στα όριά του.

    Οπότε, η φράση «Ωραίο είναι γαματο, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι περισσότερο θα κάνει από ένα μπλακεντεκερ των 40 ευρώ», ισχύει ανά περίπτωση. Ισχύει πχ για τις δικές σου ανάγκες αλλά όχι για τις δικές μου.
    Και αυτό κολλάει σε οποιαδήποτε αγορά, ό,τι κι αν αφορά.

    Κάποιοι χρειάζονται το ακριβό κ' κορυφαίο πράγμα, κάποιοι κάνουν τη δουλειά τους και με ένα φτηνιάρικο.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

Σελίδα 2 από 35 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φορτιστης Μπαταριας - Ερευνα Αγορας
    από sadengr στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2021, 15:27
  2. Φόρτιση μπαταρίας
    από harlek στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2013, 12:09
  3. προβλημα μπαταριας
    από elnor στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF