Σελίδα 28 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 182324252627282930313233 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 525

Θέμα: Δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας

  1. #406
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εξίσου γαμεί και η τιμή του
    Μόνο για μεροκάματο αξίζει να το πάρεις, σε κάθε άλλη περίπτωση είναι υπερβολή...
    Είναι γνωστό ότι είμαι της υπερβολής. Και η κ@υλα ως γνωστόν κοστίζει. Άσε μας ρε να χαρούμε τα εργαλεία μας που θα μας κάνεις να νιώθουμε ενοχές που δεν έχουμε βάλει το κόσμημα για μεροκάματο στην οικοδομή

  2. #407
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Τα χουμε πει αυτα, για οικοδομη bulle για την παρτη μας το καλυτερο!

  3. #408
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Είναι γνωστό ότι είμαι της υπερβολής. Και η κ@υλα ως γνωστόν κοστίζει. Άσε μας ρε να χαρούμε τα εργαλεία μας που θα μας κάνεις να νιώθουμε ενοχές που δεν έχουμε βάλει το κόσμημα για μεροκάματο στην οικοδομή
    Εεεεε μα πες του τα του φουστη του μακρυμαλλη..!!!

    Επειδη αυτουνου του πεφτει η φραντζα απο το μαλλι στα ματια και δεν βλεπει τι βιδωνει και τι τρυπαει, νομιζει οτι ολα τα εργαλεια κανουν την ιδια δουλεια..!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #409
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Εεεεε μα πες του τα του φουστη του μακρυμαλλη..!!!

    Επειδη αυτουνου του πεφτει η φραντζα απο το μαλλι στα ματια και δεν βλεπει τι βιδωνει και τι τρυπαει, νομιζει οτι ολα τα εργαλεια κανουν την ιδια δουλεια..!!


    Δεν ξέρω αν κάνουν όλα για όλες, ξέρω ότι τα δικά μου κάνουν για τις δικές μου δουλειές


    ένα καλορίζικο για το παπί θα μΕ πεις ρε;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #410
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Το κατσαβιδάκι μπαταρίας της Bosch που είχα παρέδωσε πνεύμα. Με υπηρέτησε πιστά για καμιά δεκαπενταριά χρόνια. Κύκνειο άσμα η ανακαίνιση που έκανα και συνεχίζω να κάνω στο πατρικό σπίτι.
    Μια μέρα άρχισε τα περίεργα. Έπαιρνε 2-3 στροφές και σταματούσε. Αρχικά νόμισα πως χάλασαν οι ενσωματωμένες μπαταρίες του και έπαψαν να φορτίζουν.
    Το πήγα στο Δήσιο, το άνοιξαν και η γνωμάτευση έδειξε πως ναι μεν οι μπαταρίες ήταν σχεδόν πεθαμένες πλέον, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν αυτό (και με τις καινούριες το ίδιο έκανε).

    Μάλλον κάποιο θέμα στην πλακέτα ή στη καλύτερη περίπτωση καρβουνάκια. Όμως οι μπαταρίες έμειναν ξε-πονταρισμένες (οι παλιές) και το να πειραματίζομαι μετά από τόσα χρόνια το βαρέθηκα. Έψαχνα και ευκαιρία, έκανε και ΤΗΝ φοβερή αγορά ο o_gavros που ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να μου δώσει την απαραίτητη ώθηση...
    Οπότε σήμερα το πήρα απόφαση -μετά από λιβάνισμα ενός μήνα- και παράγγειλα ένα καινούριο από το Γερμανικό Amazon.

    Αυτή τη φορά δραπανοκατσάβιδο με γρήγορο αφαιρούμενο τσοκ της αγαπημένης πράσινης Metabo.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 12/07/2021 στις 11:13.

  6. #411
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Το κατσαβιδάκι μπαταρίας της Bosch που είχα παρέδωσε πνεύμα. Με υπηρέτησε πιστά για καμιά δεκαπενταριά χρόνια. Κύκνειο άσμα η ανακαίνιση που έκανα και συνεχίζω να κάνω στο πατρικό σπίτι.
    Μια μέρα άρχισε τα περίεργα. Έπαιρνε 2-3 στροφές και σταματούσε. Αρχικά νόμισα πως χάλασαν οι ενσωματωμένες μπαταρίες του και έπαψαν να φορτίζουν.
    Το πήγα στο Δήσιο, το άνοιξαν και η γνωμάτευση έδειξε πως ναι μεν οι μπαταρίες ήταν σχεδόν πεθαμένες πλέον, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν αυτό (και με τις καινούριες το ίδιο έκανε).

    Μάλλον κάποιο θέμα στην πλακέτα ή στη καλύτερη περίπτωση καρβουνάκια. Όμως οι μπαταρίες έμειναν ξε-πονταρισμένες (οι παλιές) και το να πειραματίζομαι μετά από τόσα χρόνια το βαρέθηκα. Έψαχνα και ευκαιρία, έκανε και ΤΗΝ φοβερή αγορά ο o_gavros που ήταν αυτό που χρειαζόμουν για να μου δώσει την απαραίτητη ώθηση...
    Οπότε σήμερα το πήρα απόφαση -μετά από λιβάνισμα ενός μήνα- και παράγγειλα ένα καινούριο από το Γερμανικό Amazon.

    Αυτή τη φορά δραπανοκατσάβιδο με γρήγορο αφαιρούμενο τσοκ της αγαπημένης πράσινης Metabo.

    Θα μΕ πεις κι εμένα πως λιβάνισες; (λιγουρεύομαι ένα σετάκι γερμανοπολύγωνα καστάνιας.....)

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #412
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Θα μΕ πεις κι εμένα πως λιβάνισες; (λιγουρεύομαι ένα σετάκι γερμανοπολύγωνα καστάνιας.....)

    Α ρε φίλε... το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως είμαι από αυτούς που δανείζουν εργαλεία. Ειδικά εσύ αν ποτέ χρειαστείς κάτι... εδώ είμαι.

  8. #413
    Καλησπέρα.
    Χρειάζομαι δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας δυνατό, 60+Νm. Όσο αργότερο τόσο καλύτερα, και δεν με ενδιαφέρει να είναι κρουστικο.
    Το οικονομικότερο που βρήκα είναι αυτό, στα 70 Νm και στα 200 ευρω.
    https://www.skroutz.gr/s/9259627/Dew...18V-2x2Ah.html

    Υπάρχει κάποιο αλλο μοντέλο που μου διαφεύγει?
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  9. #414
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.
    Χρειάζομαι δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας δυνατό, 60+Νm. Όσο αργότερο τόσο καλύτερα, και δεν με ενδιαφέρει να είναι κρουστικο.
    Το οικονομικότερο που βρήκα είναι αυτό, στα 70 Νm και στα 200 ευρω.
    Υπάρχει κάποιο αλλο μοντέλο που μου διαφεύγει?
    https://www.skroutz.gr/s/9259627/Dew...18V-2x2Ah.html

    Εχω αυτό που το δωσα του πατερα μου για το εξοχικό που είναι μπόμπα και έχω και τούτο δω το όπλο -σετ με παλμικο- για τη δουλειά μου. Ακώλωτο εννοείται στα πάντα, φοβερό φινίρισμα,αίσθηση, χαμηλό βάρος,καλό τσοκ.
    Και τα δυο χωρίς καρβουνάκια. Κρατάει η μπαταρία περισσότερο και λένε ότι βγάζουν και τη δύναμη καλύτερα.

    Aν θες πραγματικό θηρίο, έχει η ΜΕΤΑΒΟ το SB 18LTX-3 BL, με 120Νm ροπής, να ξετρυπήσεις το σύμπαν. Αλλά στοιχίζει αρκετά. 5-6 κατοσταρικα σόλο το εργαλείο. Αν πας με τη ΜΕΤΑΒΟ, προτίμησε τις μπαταρίες αργής εκφόρτισης Li-HD, απο τις σκέτες Li.
    Τι θες να κάνεις με αυτο;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #415
    Το πρώτο δεν νομίζω πως αξίζει για 15 ευρω διαφορά (στην έκδοση με τις 2 μπαταρίες) απο το dewalt και το δεύτερο πάει ψηλά.
    Η χρήση θα είναι ήπια, τόσα χρόνια κάνω την δουλειά μου με ένα της πλάκας, αλλά μια στο τόσο (μια φορά τον μήνα ξέρω γω) θέλω να μου σηκώνει βάρος σε ένα σύστημα με τροχαλίες μπάς και σώσω λίγο το κορμάκι μου, εχω κόψει μηνίσκο και τα βάρη με ζορίζουν. Και δέν είμαστε για γυμναστικές τώρα...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  11. #416
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Αν ψάχνεις δύναμη, μήπως να κοίταζες κάποιο φτηνό μπουλονοκλειδο;
    Όχι απαραίτητα μπαταρίας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #417
    το σκέφτηκα αλλα δεν θέλω κρουση για το βιντσι. Γινεται άραγε με καποια πατέντα να καταργήσω την κρουση?
    Επίσης, ένα καλό κρουστικο δραπανοκατσαβιδο (που θα βρει κι αλλες χρήσεις) ειναι καλυτερη αγορα, αν είναι λίγο ακριβότερο, από ενα φτηνο μπουλονόκλειδο που θα δουλεύει μια στο τοσο. Αν ομως με ένα 50άρικο κανω δουλειά μου, πάει αλλου!
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  13. #418

  14. #419
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.
    Χρειάζομαι δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας δυνατό, 60+Νm. Όσο αργότερο τόσο καλύτερα, και δεν με ενδιαφέρει να είναι κρουστικο.
    Το οικονομικότερο που βρήκα είναι αυτό, στα 70 Νm και στα 200 ευρω.
    https://www.skroutz.gr/s/9259627/Dew...18V-2x2Ah.html

    Υπάρχει κάποιο αλλο μοντέλο που μου διαφεύγει?
    Πηρα το ίδιο σε σετακι, έλεγα πως δεν χρειαζόμουν το παλμικο βιδωτηρι αλλά είναι μεγάλο εργαλείο, το ιδιο και οι 5αρες μπαταριες που εχουν 80€ η μια σκετες. Το δραπανο πολύ δυνατό (δεν φτάνει βεβαια sds σε διατρηση). Είναι το δευτερο απο πανω στα κορυφαία Dewalt, το πιο καλό είναι ένα με 3 ταχυτητες που ξεφευγει η τιμη. Στην πρωτη ταχυτητα αν δεν προσέξεις σου γυρνάει το χέρι για πλάκα. Το μειον του είναι όταν χρειαστεί να αλλάξεις τσοκ πρεπει να λυθει το μισό εργαλείο (δεν βγαίνει το τσοκ απο μπροστα με αναποδο σπειρωμα). Και μολις το παρεις δοκιμασε το με τρυπανι να δεις οτι ειναι ολόισιο, εχουν αναφερθεί κάποια θεματάκια με το τσοκ.

    Η βαλίτσα επίσης χρηματοκιβώτιο, έχει και μεγαλη θηκη απο πάνω για όλα σου τα παρελκόμενα μπιχλιμπιδια.
    https://www.skroutz.gr/s/8935971/Dew...m=best_sellers

    Μην στηριχτεις στον σκρουτζ για καλύτερη τιμη, αν γκουγκλαρεις Dewalt DCK266P2 site:.gr θα σου βγάλει ελληνικα μαγαζια με καλύτερες τιμές. Εμενα μου βγήκε 310 κατι και επειδη το εβαλα σε εταιρια γλυτωσα το φπα αρα 250€.

  15. #420
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Εχουμε αποψη/εμπειρία από την σειρα της Makita 40V? Στην αρχή για δραπανοκατσάβιδο και μετα σιγα σιγα για μερικά από τα υπόλοιπα...
    πχ https://www.skroutz.gr/s/28762313/Ma...l?from=catspan

    ή κατι αντιστοιχο;

Παρόμοια θέματα

  1. Φορτιστης Μπαταριας - Ερευνα Αγορας
    από sadengr στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2021, 14:27
  2. Φόρτιση μπαταρίας
    από harlek στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2013, 11:09
  3. προβλημα μπαταριας
    από elnor στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 08:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF