Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 111

Θέμα: Η εκδίκηση των πεζών

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Τα παιδιά που το έκαναν αυτό είχαν και δικηγόρος μαζί τους για παν ενδεχόμενο. Ο τρόπος για να σταματήσει αυτό είναι να γίνουν τα πρόστιμα ηλεκτρονικά και να πηγαίνουν στα κεντρικά για να μην μπορεί κανείς να τα σβήσει. Και να βγαίνει η τροχαία και να γράφει όχι να κορναρη μέχρι να φύγει ο παρανομως όπως κάνουν στον Πειραιά

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Και να βγαίνει η τροχαία και να γράφει όχι να κορναρη μέχρι να φύγει ο παρανομως όπως κάνουν στον Πειραιά
    Σκηνικο που μου θυμισες τωρα,πριν κατι μερες εδω στον Πειραια.

    Ενω κορναρε κανα 10λεπτο το περιπολικο,αναγκαστηκε τελικα να κοψει κληση.
    Προφανως τον εβλεπε απο καποιο σημειο ο "παρανομος" και δεν εμφανιζοταν...σου λεει,θα βαρεθει, θα φυγει.
    Μολις ειδε ομως το μπλοκακι ανα χειρας...ετρεξε να κουνησει το αμαξι.

    Ο τροχαιος,ανενδοτος,του κοβει κανονικα την κληση και του την παραδιδει.
    Την παραλαμβανει αυτος (μετα τα νεοελληνικα κλαψιματα) και κανει να φυγει...να παει στη δουλεια του.
    Δλδ. θεωρησε,οτι αφου του κοψαν την κληση , ηταν κατι σαν χρεωση παρκινγκ,οποτε οκ,τωρα μπορει να το αφησει παρανομα πααρκαρισμενο το αμαξι.
    Μονο που δεν τον εδειρε ο τροχαιος.
    Τοσο θρασσος....αυτοι ειμαστε.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Σκηνικο που μου θυμισες τωρα,πριν κατι μερες εδω στον Πειραια.

    Ενω κορναρε κανα 10λεπτο το περιπολικο,αναγκαστηκε τελικα να κοψει κληση.
    Προφανως τον εβλεπε απο καποιο σημειο ο "παρανομος" και δεν εμφανιζοταν...σου λεει,θα βαρεθει, θα φυγει.
    Μολις ειδε ομως το μπλοκακι ανα χειρας...ετρεξε να κουνησει το αμαξι.

    Ο τροχαιος,ανενδοτος,του κοβει κανονικα την κληση και του την παραδιδει.
    Την παραλαμβανει αυτος (μετα τα νεοελληνικα κλαψιματα) και κανει να φυγει...να παει στη δουλεια του.
    Δλδ. θεωρησε,οτι αφου του κοψαν την κληση , ηταν κατι σαν χρεωση παρκινγκ,οποτε οκ,τωρα μπορει να το αφησει παρανομα πααρκαρισμενο το αμαξι.
    Μονο που δεν τον εδειρε ο τροχαιος.
    Τοσο θρασσος....αυτοι ειμαστε.
    Αυτά γίνονται κάθε μέρα. Η τροχαία κορναρη και έρχονται τα περνούν αν δεν φάνε κλίση δηλαδή τις περισσότερες φορές θα κάνουν τον κύκλο και θα το ξαναβαλουν εκεί που το είχαν

  4. #34
    Καλο ειναι να λέμε παντα να αναλαβει το κρατος κλπ, πρακτικα ομως, με τον όγκο των παρανομων σταθμευμενων ΙΧ παντου, ειναι αδυνατο να υπάρχει καθε 50 μετρα κι ενας μπατσος που να κοβει κλησεις.

    Ασε που όλοι ξερουμε τι θα πει κληση στην Ελλαδα. Πας στην τροχαια, λιγο κλαψουρισμα και παπαλα. Στη χειροτερη, περιμενεις καποιες γιορτες όπου, κατα τα ηθη και κα έθιμα του τόπου μας, επιστρεφονται οι πινακιδες...

    Καλα του έκαναν. Δεν υπηρξε φθορα, αλλα μπολικο γέλιο.

    Προσφατα, εδω στη Ρεν, καταργηθηκαν τα χαρτάκια. Εμεις παρκαραμε πολλες φορες χωρις να πληρωσουμε (παντου ειναι ελεγχομενη η σταθμευση) και φευγαμε χαρουμενοι μή εχοντας βρει κληση, μεχρι που μια μερα μας ήρθε το χαρτακι ταχυδρομικώς.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Ολα αυτα με τις αστυνομιες ειναι μουφα. Πριν 1 μηνα θεσσαλονικη βολτα με το αυτοκινητο, με εχει κλεισει διπλοπαρκαρισμενος ενας τυπος και εχει το τηλ στο παρμπριζ, αν και δεν ειναι δουλεια μου να παρω τον αλλον τηλ να ερθει να παρει το αμαξι , τον καλεσα 2 φορες, δεν το σηκωσε καν. Παιρνω την αστυνομια που βρισκοταν 4-5 τετραγωνα πιο περα, μου επριξαν τα @@ ρωτωντας ποση ωρα τα στοιχεια μου, την πινακιδα αυτουνου, την μαρκα, το χρωμα και παει λεγοντας. Ερχομαστε λεει, περναει ενα τεταρτο, πουθενα, ξαναπαιρνω τηλ , ερχομαστε μου λενε, περναει μιση ωρα ξαναπαιρνω, ερχομαστε μου λενε. Εχω μεινει 40 λεπτα να περιμενω σαν βλακας και ερχεται τελικα ο τυπος που εχει το αυτοκινητο και μου λεει, πηρατε τηλ ε? Συγνωμη. Του λεω να περιμενει γιατι ερχεται η αστυνομια και τον ειδα κολλησε, σκεφτηκα δεν θα εχει λεφτα , δυσκολοι καιροι τον λυπηθηκα και του εξηγησα με ηρεμο τροπο οτι δεν ειναι σωστο αυτο που κανει αλλα τελικα δεν ξερω αν το καταλαβε ποτε αν και εδειξε οτι το καταλαβε. Η αστυνομια δεν ειχε ερθει ποτε εν το μεταξυ , παιρνω τηλ και τους το ακυρωνω. Λοιπον ο Ελληναρας δεν βαζει μυαλο, δεν υπαρχει λαθος και σωστο σε αυτα τα θεματα. Και να περιμενεις την αστυνομια σωστο ειναι, και να του σπασεις το αμαξι σωστο ειναι.Αν εμενα ειχε παθει κατι καποιος δικος μου και επρεπε να φυγω αμεσως θα επρεπε να περιμενω 40 λεπτα να ξεπαρκαρει ο αλλος δηλαδη?

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Πολλές φορές έχω σκφτεί να πάρω ενα σπρέυ να βάψω το αμάξι μιας "κυρίας" που έχει μόνιμη θέση στη ράμπα αναπήρων κλείνωντας και κάθε οπτική επαφή με τα διερχόμενα αυτοκίνητα όταν προσπαθείς να βγείς απο το stop. δεν το έχω κάνει ακόμη όμως αν και είμαι στα όρια μιας και μια φορά μου την είπε που άφησα σε εκείνο το σημείο τη μηχανή ενω ήμουν δίπλα της και περίμενα κάποιον! "Καλε δεν μπορείς να το βάλεις απέναντι, εκεί χωράει ολόκληρο αμάξι" Βασικά μόνο αυτη εχει το θράσσος να παρκάρει εκει. ολόκληρη η γειτονια έχει πρόβλημα και ποτε δεν παρκάρει εκει.

    Με ενοχλέι τραγικά το παρκάρισμα του σταρχιδιστη. διπλη σειρά σε κεντρικο δρόμο, αλάρμ και παρατημένο 3 μέτρα μακρια απο κανονική θέση κτλ...

    όλα να τα δεχτω αλλα αυτός που παρκάρει σε ράμπα ανάπηρου να του καει το αμάξι. και οποιος του το κάψει hi5!

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Πολλές φορές έχω σκφτεί να πάρω ενα σπρέυ να βάψω το αμάξι μιας "κυρίας" που έχει μόνιμη θέση στη ράμπα αναπήρων κλείνωντας και κάθε οπτική επαφή με τα διερχόμενα αυτοκίνητα όταν προσπαθείς να βγείς απο το stop. δεν το έχω κάνει ακόμη όμως αν και είμαι στα όρια μιας και μια φορά μου την είπε που άφησα σε εκείνο το σημείο τη μηχανή ενω ήμουν δίπλα της και περίμενα κάποιον! "Καλε δεν μπορείς να το βάλεις απέναντι, εκεί χωράει ολόκληρο αμάξι" Βασικά μόνο αυτη εχει το θράσσος να παρκάρει εκει. ολόκληρη η γειτονια έχει πρόβλημα και ποτε δεν παρκάρει εκει.

    Με ενοχλέι τραγικά το παρκάρισμα του σταρχιδιστη. διπλη σειρά σε κεντρικο δρόμο, αλάρμ και παρατημένο 3 μέτρα μακρια απο κανονική θέση κτλ...

    όλα να τα δεχτω αλλα αυτός που παρκάρει σε ράμπα ανάπηρου να του καει το αμάξι. και οποιος του το κάψει hi5!
    τηλ. τροχαία, κάθε μέρα να μπορείς κάποια στιγμή θα έρθουν. Αν έχεις και κανέναν γνωστό ακόμα καλύτερα

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αυτή η κατανόηση προς τα δικαιώματα του μαλάκα, και όχι προς τα "θυματα" όσων υφίστανται τις πράξεις του μαλάκα...έχει πολύ πλάκα πάντως.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    ο θεικο εγινε πριν κανα 2 μηνες στον πειραια 2ας μεραρχίας,παρκαρουν στον λεοφωριοδρομο,ερχεται ο γερανος ανεβαζει το αυτοκινητο και την ωρα που ετοιμαζεται να φυγει ερχεται η κυρια,δικηγόρος ,μπλα μπλα με την τροχονομο το κατεβαζει και φευγει...ποιος νομος ρε παιδια,τσογλανισταν ειμαστε
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    ο θεικο εγινε πριν κανα 2 μηνες στον πειραια 2ας μεραρχίας,παρκαρουν στον λεοφωριοδρομο,ερχεται ο γερανος ανεβαζει το αυτοκινητο και την ωρα που ετοιμαζεται να φυγει ερχεται η κυρια,δικηγόρος ,μπλα μπλα με την τροχονομο το κατεβαζει και φευγει...ποιος νομος ρε παιδια,τσογλανισταν ειμαστε
    Για αυτό πρέπει οι κλίσεις να είναι ηλεκτρονικά και να πηγαίνουν στα κεντρικά και οι τροχαίοι να τους σκίζουν όταν παρανομούν τόσο προκλητικά

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    ο θεικο εγινε πριν κανα 2 μηνες στον πειραια 2ας μεραρχίας,παρκαρουν στον λεοφωριοδρομο,ερχεται ο γερανος ανεβαζει το αυτοκινητο και την ωρα που ετοιμαζεται να φυγει ερχεται η κυρια,δικηγόρος ,μπλα μπλα με την τροχονομο το κατεβαζει και φευγει...ποιος νομος ρε παιδια,τσογλανισταν ειμαστε
    O Περαίας, είναι μια λυπηρή ιστορία. Μαγκιά, δηθενιά, οι 300 του Leonίdas tatoo και πουλμουρ σε όλα τα επίπεδα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    τηλ. τροχαία, κάθε μέρα να μπορείς κάποια στιγμή θα έρθουν. Αν έχεις και κανέναν γνωστό ακόμα καλύτερα
    στο δρόμο αυτο έχει πανήγυρη κάθε σταυρού και δεν ήρθαν ουτε για να στήσει τον πάγκο του ο ανθρωπος. ποια τροχαία??! πλακα κάνεις? δεν έρχονται ποτε. δεν νομίζω οτι δίνουν καν το σήμα.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Αν κάποιος από σας σπάσει ένα πόδι χτύπα ξυλο και βγεί έξω να πάει ως το περίπτερο με πατερίτσες ή καρότσι θα τη δει τη γλύκα.
    Απαράδεκτοι είναι κι αυτοί και τα κωλοάμαξα τους και τους βλέπω στο σούπερ τους μαλάκες που παρκάρουν στις θέσεις για ΑΜΕΑ και μου ρχετε το αίμα στο κεφάλι.
    ανανήψαντας

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    στο δρόμο αυτο έχει πανήγυρη κάθε σταυρού και δεν ήρθαν ουτε για να στήσει τον πάγκο του ο ανθρωπος. ποια τροχαία??! πλακα κάνεις? δεν έρχονται ποτε. δεν νομίζω οτι δίνουν καν το σήμα.
    Έχουν μεγάλο θέμα από προσωπικό : Σκηνικό με τον υποδιοικητή τις τροχαίας, κάποιος είχε κλίση μια ράμπα και δεν μπορούσε να περάσει κανένας. Πίρε την τροχαία τους είπε ποιος είναι και να στέλλουν γερανό, μετά από πολλά τηλέφωνα και 40 λεπτά δεν είχε έρθει κανένας και του είπαν ότι δεν θα έρθουν γιατί όλο το προσωπικό είναι στο καράβι που ήρθε με τους πρόσφυγες.

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.095
    Επειδή θα πάθω εγκεφαλικό στο τέλος...

    Κλίση
    1. η ιδιότητα μιας μη οριζόντιας επιφάνειας. Πχ. "ο δρόμος έχει μεγάλη κλίση και είναι δύσκολο να τον ανέβω."
    2. έφεση, ροπή. Πχ. "είχα πάντα κλίση στα φιλολογικά."
    3. γραμματική κλίση, η οποία δε μας ενδιαφέρει ιδιαίτερα σε αυτή τη συζήτηση.

    Κλήση
    1. το έγγραφο που μας δίνουν οι αγαπητοί τροχαίοι μετά από κάποια παράβασή μας.
    2. άλλες αδιάφορες επί του παρόντος έννοιες.

    Κλείσει
    1. απαρέμφατο αορίστου του ρήματος "κλείνω".
    2. γ' ενικό υποτακτικής αορίστου του ρήματος "κλείνω".
    3. γ' ενικό οριστικής στιγμιαίου μέλλοντα του ρήματος "κλείνω".
    4. γενικά οτιδήποτε έχει σχέση με το ρήμα "ΚΛΕΙΝΩ". Πχ. "κλείνω το παράθυρο επειδή πάγωσα."
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2008, 17:00
  2. Η εκδίκηση των γυναικών...
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 17:50
  3. ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΕΖΩΝ.
    από requiem στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2008, 14:00
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 16:05
  5. Καποιος καλος γνωστης των διχρονων scooter?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 16:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF