Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 111

Θέμα: Η εκδίκηση των πεζών

  1. #1

    Η εκδίκηση των πεζών

    Κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες στο διαδίκτυο η κίνηση των streetpanthers στην φραπεδούπολη. Βγήκαν ένα (; ) βράδι και "έντυσαν" με πλαστικό συσκευασίας αυτοκίνητα που ήταν σταθμευμένα σε ράμπες, διαβάσεις πεζών, γενικώς άναρχα. Για μοτοσικλέτες δεν είδα να έκαναν (ακόμα). Περίεργη κίνηση, δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι τα ζώα αυτά θα νιώσουν κάτι πέρα από θυμό γιατί αμαλάχειναουμ πληρώνω φόρους και γαμάω νταξ φίλος, αλλά σαν συμβολισμός είχε το κατιτίς της. Χιούμορ είχε σίγουρα, γιατί το αμπαλάζ δώρου στο παράνομα σταθμευμένο είναι αστείο. Και τυγχάνει και μεγαλύτερης προβολής από το "βγήκε η τροχαία και έγραψε".


    http://www.mixanitouxronou.gr/tilixa...e-epikrotouse/

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Πιο καλα θα ηταν απλα να επεμεναν στο να ερθει η τροχαια να κοψει μια κληση.
    Οταν "παιζεις" με την ιδιωτικη περιουσια του καθενος,χωρις να εχεις δικαιωμα , οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες.

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Πιο καλα θα ηταν απλα να επεμεναν στο να ερθει η τροχαια να κοψει μια κληση.
    Οταν "παιζεις" με την ιδιωτικη περιουσια του καθενος,χωρις να εχεις δικαιωμα , οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες.
    Ψιλοσυμφωνώ

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Πιο καλα θα ηταν απλα να επεμεναν στο να ερθει η τροχαια να κοψει μια κληση.
    Οταν "παιζεις" με την ιδιωτικη περιουσια του καθενος,χωρις να εχεις δικαιωμα , οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες.
    Παπάρια...
    Τα δικαιώματα των ανθρώπων που δεν τους επιτρέπεται η κυκλοφορία εξαιτίας κάποιων ουγκ που παρκάρουν οπου βρουν είναι πολύ πιο σημαντικές. Ενα αμπαλάρισμα και μερικά αυτοκόλλητα που δεν προκαλούν ζημιά, είναι το τίποτα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    στη ελλαδα δεν ισχυουν οι νομοι ,ο καθενας κανει ότι γουσταρει...........πρι καμποσο καιρο στα εξαρχεια το παρατησε ενας διπλα σε καδο το αυτοκινητο, αλλα δεν χωραγαν να περασουν τα υπολοιπα αυτοκίνητα,τοτε μαζευτηκαν καμποσοι και το το σηκωσανε στο πλαι.....το ειδα σε φωτο και δεν μπορω να πω ότι στεναχωρηθηκα...μονος επελεξε να προκαλεση αρα αφου δεν υπαρχη αστυνομια κλα του κανανε.......εδώ στον πειραια εχουν κανει ολες τις πλατειες παρκινκ...ποια στυνομια διπλα είναι ,το ιδιο και το δημαρχειο .....συμπερασμα ,οσο δεν εφαρμόζονται οι νομοι θα γινονται και χειροτερα....
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  6. #6
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Παπάρια...
    Τα δικαιώματα των ανθρώπων που δεν τους επιτρέπεται η κυκλοφορία εξαιτίας κάποιων ουγκ που παρκάρουν οπου βρουν είναι πολύ πιο σημαντικές. Ενα αμπαλάρισμα και μερικά αυτοκόλλητα που δεν προκαλούν ζημιά, είναι το τίποτα.
    Ακριβώς.

    Οπότε why bother in the first place?

  7. #7
    Θυμαται κανεις καποια χρονια πριν, ενα παλικαρο καπου εξαρχεια (νομιζω) που περασε πανω απο αμαξι που ειχε σταματησει σε διαβαση; Και μαλιστα τον αθωωσαν κιολας επειδη ισχυριστηκε οτι δεν ειχε χωρο να περασει απο πουθενα.
    Κι εγω ψιλοσυμφωνω με το φιλο Portishead οτι οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες. Αλλα και για τις 2 πλευρες, ομως. Και η μια απο τις 2 παιζει με αυτες τις ισορροπιες εδω και πολλα πολλα χρονια, οποτε...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Παπάρια...
    Τα δικαιώματα των ανθρώπων που δεν τους επιτρέπεται η κυκλοφορία εξαιτίας κάποιων ουγκ που παρκάρουν οπου βρουν είναι πολύ πιο σημαντικές. Ενα αμπαλάρισμα και μερικά αυτοκόλλητα που δεν προκαλούν ζημιά, είναι το τίποτα.
    Ναι αλλα σαν κινηση/πραξη ειναι μονο για το...facebook και το twitter.
    Ενταξει, θα γυρισει ο ιδιοκτητης,θα εκνευριστει,θα ριξει 2-3 καντηλια στους πανθηρες και μετα θα το ξεχασει.

    Για παρτου ομως το διπλωμα για 6 μηνες χωρις δικαιωμα εξαγορας + προστιμο 3000 ευρω...θα του περάσει καλυτερα το μηνυμα.

    Τεσπα,να χαμε να λεμε, οποιο thread και να πιασεις,με οποιο προβλημα και να ασχοληθεις , ολα μα όλα ,οδηγουν στην ελληψη παιδειας που μαστιζει αυτη τη χώρα.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς.

    Οπότε why bother in the first place?
    Αντιδράς. Δείχνεις οτι σε ενοχλεί. Δείχνεις τα όρια σου με πολιτισμένο τρόπο. Οι λεπτές γραμμές που συζητάμε, και τα politically correct είναι να ΄χαμε να λέγαμε παίδες. Εχω στην οικογένεια μου άνθρωπο που κυκλοφορεί με αναπηρικό καρότσι...όποιος δεν έχει δει με τα μάτια του τι σημαίνει να μην σου επιτρέπει ο ΜΑΛΑΚΑΣ να κυκλοφορείς στον δρόμο ακόμα και με συνοδεία, δεν ξέρει τι λέει.

    Τα παιδιά μου, όταν ήταν μικρά, τα σήκωνα στα χέρια και πέρναγα από πάνω, κάτι που δεν μπορούσε να κάνει η γυναίκα μου πχ, που αναγκαστικά έψαχνε δίοδο από τον δρόμο ή απο όπου μπορούσε.
    Ας κάνει κάποιος μια βόλτα με άνθρωπο που αναγκαστικά κινείται με καρότσι, και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να τον σηκώσεις για να περάσεις πάνω απ΄το αμάξι του ΜΑΛΑΚΑ, και μετά τα λέμε αν υπάρχουν λεπτές γραμμές στο να του κάνεις το μπουρδέλο καλοκαιρινό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα σαν κινηση/πραξη ειναι μονο για το...facebook και το twitter.
    Δεν είναι για το twitter. Προσωπικά έχω αγοράσει αυτοκόλλητα με το γαιδούρι εδώ και χρόνια, και τα κόλλαγα άνετα όταν κυκλοφορούσα τα παιδιά με το καρότσι. Την ενόχληση σου δειχνεις, οτι δεν γουστάρεις.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι για το twitter. Προσωπικά έχω αγοράσει αυτοκόλλητα με το γαιδούρι εδώ και χρόνια, και τα κόλλαγα άνετα όταν κυκλοφορούσα τα παιδιά με το καρότσι. Την ενόχληση σου δειχνεις, οτι δεν γουστάρεις.
    Θέλω φωτό ρε.

  12. #12
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Tους είδα λαιβ προχθες στην Αριστοτέλους και στη Μητροπόλεως..την Τσιμισκή την είχαν αναλάβει οι Ζητάδες
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Θέλω φωτό ρε.
    Τα έχω σπίτι, θα σου βάλω το απόγευμα. Πολύ φθηνά ήταν και έχω ακόμα αρκετά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Πιο καλα θα ηταν απλα να επεμεναν στο να ερθει η τροχαια να κοψει μια κληση.
    Οταν "παιζεις" με την ιδιωτικη περιουσια του καθενος,χωρις να εχεις δικαιωμα , οι ισορροπιες ειναι πολυ λεπτες.
    Ιερότερη πάλι η περιουσία από το δικαίωμα να κινείται ένας άνθρωπος ανεμπόδιστος σε πεζοδρόμια, ράμπες και διαβάσεις;
    Στην τελική, αν είναι πια τόσο νομοταγής ο παράνομα σταθμευμένος (καλό), ας κάνει αυτός μήνυση για το αμπαλάρισμα.
    safety doesn't happen by accident

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    ΑΝ το κράτος έκανε τη δουλειά του και εφάρμοζε τους νόμους, δε θα κάναμε καν αυτή τη κουβέντα τώρα.

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2008, 17:00
  2. Η εκδίκηση των γυναικών...
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 17:50
  3. ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΕΖΩΝ.
    από requiem στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2008, 14:00
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 16:05
  5. Καποιος καλος γνωστης των διχρονων scooter?
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 16:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF