Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Arai rebel ...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    εταιρίες όπως hjc, shoei, που τις ξέρω γιατί είχα κράνη της, βγάζουν ένα υποσιάγωνο σαν κουρτινάκι το οποίο μπαίνει και βγαίνει ( όπως το επιρήνιο), η arai απ όσο γνωρίζω δεν έχει βγάλει κάτι, και τυχερός είσαι που στο δικό σου μοντέλο έχει και αυτό το πτυσόμενο, στα πιο απλά της μοντέλα σ αφήνει απλά να παγώνεις...

  2. #17
    Λίγο κουλό δεν ειναι αυτο , δηλ σε 500+'€ κρανος να υπάρχει (αν ειναι αυτο ) τέτοιο πρόβλημα ;

  3. #18
    αν ξερεις τον τροπο βγαλε την ζελατινα κ ξαναρυθμισε την απο την αρχη.
    δλδ
    αφαιρεις τα πλαινα καπακια κ κανεις το παρακατω ωστε να εχει σωστη εφαρμογη περιφερειακα
    https://www.youtube.com/watch?v=u4cmMoBRrY0
    https://www.youtube.com/watch?v=2ic2MlsPs50

    αν νομιζεις οτι δεν θα μπορεσεις τραβα στο μαγαζι που το πηρες να στο κανουν αυτοι.

    επισης ως κατοχος 2 Αραι θα σου πω ενα ''μυστικο'' το οποιο το ειχε πει καιρο πριν εδω μεσα ο Τερενς κ εχει απολυτο δικιο.
    τα Αραι λογω πολλων κ σωστα τοποθετημενων αεραγωγων δεν ειναι για πολλα κρυα,μπαζουν,οσο κ να μας κακοφαινεται αυτη ειναι η αληθεια.
    κ μενα το Quantum οταν κοιταζω αριστερα γλυφει αερας απο τον δεξιο πανω αεραγωγο,για την ιστορια θα σου πω οτι πηγα στο μαγαζι κ δοκιμασα (σε οδηγηση) κ αλλα ιδια μοντελα κ ολα ειχαν το ιδιο θεμα,ισως να φταιει κ η αεροδυναμικη της μοτοσυκλετας μου ομως...

    τεσπα στα κρυα με μια μπαλακλαβα θα εισαι οκ.περυσι τετοια εποχη -με τις παγωνιες αν θυμασαι- ειχα παει Κορινθο με 2 βαθμους κ φοροντας μπαλακλαβα ΔΕΝ καταλαβα τπτ.
    για μενα μην τρομοκρατησε κ ακους διαφορα.
    κανε την ρυθμιση που ειπαμε,δες αν παταει σωστα στην περιμετρικη τσιμουχα κ δοκιμασε να βαλεις κ κολαρο λαιμου που να πιανει μεχρι το πηγουνι,τον χειμωνα αλλωστε ειναι απαραιτητο.απολαυσε την ποιοτητα κ την ασφαλεια που σου προσφερει ενα κρανος σαν το Rebel της Arai,ειναι απλα κορυφη!

    (για την ιστορια κ η Αραι στο νεο κρανος ARAI RX-7 V εχει προσθαφερουμενο εξτρα κουρτινακι για το υποσιαγωνο.δες εδω στο 5.50-60
    https://www.youtube.com/watch?v=HaOKIDo0SGI)
    Τελευταία τροποποίηση από George_M.; 16/12/2015 στις 05:57.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    (για την ιστορια κ η Αραι στο νεο κρανος ARAI RX-7 V εχει προσθαφερουμενο εξτρα κουρτινακι για το υποσιαγων





    καιρός ήταν να βγάλει κάτι τέτοιο, λες να κάνει και σε άλλα μοντέλα ? η ARAI απο ποιότητα δεν παίζεται για μένα, απλά έχει κάποια μείον που με έκαναν να φύγω απ αυτήν ( μηχανισμός ζελατίνας, θόρυβος, βάρος -καλά εγώ έχω και θέμα με τον αυχένα )

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ολοι εσεις που λετε οτι μπαζουν τα arai απο κατω, δοκιμασατε να σκυψετε λιγο περισσοτερο ή πατε σαν τσολιαδες πανω στο μηχανακι?
    τα κρανη ειναι σχεδιασμενα για να δουλευουν υπο κλιση και οχι εντελως καθετα οπως οταν τ'αφηνουμε πανω σ'ενα τραπεζι π.χ.

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Tα Arai εχουν πολλους αεραγωγους και γι'αυτο ειναι δροσερα

    εχουν δυο στο κουτελο,
    δυο στην ζελατινα
    εναν στην μυτη
    δυο απαγωγης στο πισω μερος....

    εαν δεν τους κλεισεις ολους δουλευει βεντουρι και περναει αερας με πιεση...

    γιαυτο κρυωνεις....

    το καλοκαιρι ομως εισαι κυριος...

  7. #22
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    με υποσιάγωνο σε hjc r pha 10 plus πραγματικά νιώθεις ότι είσαι μεσα σε αυτοκίνητο, το λέω αυτό χωρίς καμία υπερβολή μιας και έχω και εγώ θέμα με τον αέρα που περνάει από κάτω, το μόνο κάπως σπαστικό ήταν ότι στο βγάλε έβρισκε στην μύτη και είναι λίγο εκνευριστικό , αλλά μόνο στο βγάλε, στο βάλε κανένα θέμα... το υποσιάγωνο το πτισόμενο της arai δεν κάνει τίποτα, το είχα το συγκεκριμένο μοντέλο της ( φανατικός πρώην araiκιας βλέπεις... )
    Επειδή έχω πάρει ότι γνωστό μαγαζί ξέρω και κάνεις δεν έχει υποσιαγωνο για το rpha 10 plus μπορείς να δώσεις καμία βοήθεια? Και μαγαζί εξωτερικού δεκτό!!

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ολοι εσεις που λετε οτι μπαζουν τα arai απο κατω, δοκιμασατε να σκυψετε λιγο περισσοτερο ή πατε σαν τσολιαδες πανω στο μηχανακι?
    τα κρανη ειναι σχεδιασμενα για να δουλευουν υπο κλιση και οχι εντελως καθετα οπως οταν τ'αφηνουμε πανω σ'ενα τραπεζι π.χ.
    Το rebel διαφημίζεται ως κράνος για ορθια θέση.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το rebel διαφημίζεται ως κράνος για ορθια θέση.

    αυτο μπορει να διαφημιζεται οτι προσελκυει και τα μοντελα της victoria secret...θα το πιστεψετε...??

    βαλτε λιγο το σαγονακι σας προς τα μεσα...
    αλλωστε και μ'ενα απλο googlαρισμα φαινεται οτι πρεπει να εχει κλιση...

  10. #25
    Οοουαου κάναμε και ιντερνετική διάγνωση της λάθος θέσης οδήγησης μας και ναι , αν δεις την διαφορά του rebel απο την υπόλοιπη σειρά της arai , ειναι για naked bikes και οχι για τα κορίτσια της Victoria ....

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από young jedi Προβολή μηνύματος
    Οοουαου κάναμε και ιντερνετική διάγνωση της λάθος θέσης οδήγησης μας και ναι , αν δεις την διαφορά του rebel απο την υπόλοιπη σειρά της arai , ειναι για naked bikes και οχι για τα κορίτσια της Victoria ....

    και τα κοριτσια της Victoria, naked ειναι παντως...

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greco13 Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχω πάρει ότι γνωστό μαγαζί ξέρω και κάνεις δεν έχει υποσιαγωνο για το rpha 10 plus μπορείς να δώσεις καμία βοήθεια? Και μαγαζί εξωτερικού δεκτό!!
    http://www.sportsbikeshop.co.uk/moto...nt_prod/220211

    Η Colori δεν ειχε ή μηπως δεν ταιριαζει με το απλο.

    http://www.coloriposto.gr/web/?Produ...7&id=9&sub=107
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ολοι εσεις που λετε οτι μπαζουν τα arai απο κατω, δοκιμασατε να σκυψετε λιγο περισσοτερο ή πατε σαν τσολιαδες πανω στο μηχανακι?
    τα κρανη ειναι σχεδιασμενα για να δουλευουν υπο κλιση και οχι εντελως καθετα οπως οταν τ'αφηνουμε πανω σ'ενα τραπεζι π.χ.
    φυσικά και δεν κάθομαι σαν τσολιάς, αλλά σκέψου σε γυμνό μηχανάκι ή σε street/ on-off πόσο να σκύψεις πια...?

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από greco13 Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχω πάρει ότι γνωστό μαγαζί ξέρω και κάνεις δεν έχει υποσιαγωνο για το rpha 10 plus μπορείς να δώσεις καμία βοήθεια? Και μαγαζί εξωτερικού δεκτό!!
    πάρε στην colori που είναι και η επίσημη αντιπροσωπεία, ο,τι χρειάστηκα και δεν το είχε το βάζουνε παραγγελία και σε 10 μέρες είναι Ελλάδα...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ολοι εσεις που λετε οτι μπαζουν τα arai απο κατω, δοκιμασατε να σκυψετε λιγο περισσοτερο ή πατε σαν τσολιαδες πανω στο μηχανακι?
    τα κρανη ειναι σχεδιασμενα για να δουλευουν υπο κλιση και οχι εντελως καθετα οπως οταν τ'αφηνουμε πανω σ'ενα τραπεζι π.χ.

    και κάτι ακόμα... επειδή έχω δοκιμάσει αρκετά κράνη (κολλημένος με τα κράνη γενικότερα) τριών εταιριών ( arai, shoei, hjc ) όλα μπάζουν απο κάτω, άνοιξη / καλοκαίρι είναι μια χαρά, σε κρύα όμως οπως αυτής της εποχής το μόνο που σε σώζει είναι το υποσιάγωνο...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Arai rebel εντυπωσεις κανεις;
    από teogtp στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2013, 11:12
  2. Arai RX7 Corsair
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 21:05
  3. Προς Wizard13 για το Arai
    από anco στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:39
  4. Arai RX7-RR4 στη μισή τιμή!!!
    από Wizard13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2003, 14:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF