Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: Arai rebel ...

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ολοι εσεις που λετε οτι μπαζουν τα arai απο κατω, δοκιμασατε να σκυψετε λιγο περισσοτερο ή πατε σαν τσολιαδες πανω στο μηχανακι?

    εσύ έχεις δοκιμάσει να βάλεις ποτέ υποσιάγωνο ? βάλτο, κάτσε σαν τσολιάς και έλα πες μου αν μπάζει αέρα...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    και κάτι ακόμα... επειδή έχω δοκιμάσει αρκετά κράνη (κολλημένος με τα κράνη γενικότερα) τριών εταιριών ( arai, shoei, hjc ) όλα μπάζουν απο κάτω, άνοιξη / καλοκαίρι είναι μια χαρά, σε κρύα όμως οπως αυτής της εποχής το μόνο που σε σώζει είναι το υποσιάγωνο...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    εσύ έχεις δοκιμάσει να βάλεις ποτέ υποσιάγωνο ? βάλτο, κάτσε σαν τσολιάς και έλα πες μου αν μπάζει αέρα...


    εγω δεν εχω θεμα με τον αερα...ουτε με shoei ουτε με arai...
    ακομα και στο xr που καθομαι σαν τσολιας γιατι ετσι ειναι η θεση οδηγησης με την μπαλακλαβα και λιγο κατεβασμα το σαγονι, ειμαι οκ οσο κρυο και να κανει...

    συνηθως εχω μονιμα ανοιχτους (χειμωνα-καλοκαιρι) και τους αεραγωγους του στοματος...ολοι οι υπολοιποι χειμωνα κλεινουν...

  3. #33
    Λοιπόν πήγα και απο εκει(arai) αλλα τζίφος , η ζελατίνα εφαπτει τέλεια και η μόνη συμβουλή ήταν να βάλω το χέρι (εν κινηση )στους αεραγωγούς της ζελατίνας να δω αν μπαίνει αέρας απο εκει . Σήμερα που ο αέρας ειναι δυνατός , με κάποιες ριπές ένιωθα τον κρύο αέρα . Μάλλον , λοιπόν οτι μπαίνει , μπαίνει απο κάτω .... ( φόραγα και μπαλακλάβα , λαιμού μόνο αλλα ανεβασμένη ) .. Επίσης υποσαγωνο έξτρα ΔΕΝ υπάρχει ...

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.706
    Μοτοσυκλετες καβαλαμε/τε συνεχεια κ θελετε να μην μπαινει αερας μεσα απο πουθενα?? Δεν σφραγιζει...
    Δεν γινονται αυτα...παρα μονο μεσα σε κουτι(κ με κλειστους αεραγωγους)!!
    Εγω με την μπαλακλαβα ειμαι σουπερ(Κ τα HJC εχουν κ 2 σιτες που δεν κλεινουν ποτε...τι να πουμε δηλαδης??).
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Επειδή κι εμείς καβαλάμε μοτοσακό , συνέκρινα ενα Nolan πενταετίας (200€) με ενα arai 500+ επειδή το κρύο που τρώω στη μάπα ειναι ανεπίτρεπτο ... Μην μπερδευόμαστε ..

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.706
    Κανενα μπερδεμα απλα τα κρανη δεν χωριζονται για naked κ σια...(Ειδικα σε κρανη με τετοιες τιμες) .Οταν ενα ARAI των 500+ ευρω σου προσφερει ενα κρανος αυτο που εχει σκοπο ειναι να ειναι ελαφρυ, να εχει καλους αερισμους κ γενικα να εχει πολυ καλη συμπεριφορα σε υψηλες ταχυτητες(Για ασφαλεια δεν το συζηταμε...Γι αυτο πας κ ARAI). Ειδικα τα γυμνα χρειαζονται ελαφρια κρανη που δεν παιδευουν τον αναβατη. Τωρα ολα τα καλα κρανη(ρεπλικες που λεμε) εχουν κ καποια μειονεκτηματα γιατι εχουν βγει για συσκεκριμενο λογο κ σκοπο. Οποτε μπαλακλαβα(που εγω να πω την αληθεια μου πριν το βαλω την δαγκωνω κ φοραω κρανος κ με το που κλεισει κ το υποσιαγωνο δεσαμε)κ λιγο αντοχη στο κρυο!!
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Τέλος πάντων , εγώ απλα σπάστικα πολύ με το θέμα απλα γιατί το γουστάρω το κρανος .Απο την άλλη αντέχω το κρύο δεν με με νοιάζει και στο κάτω - κάτω καβαλας naked μηχανή με 7 βαθμούς και πολλά μποφόρ . Να αναπνέω τόσο κρύο αέρα με τις ώρες με κουράζει και θα αρρωστήσω σίγουρα (είμαι και γερό ξεκουτης)

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από young jedi Προβολή μηνύματος
    Επειδή κι εμείς καβαλάμε μοτοσακό , συνέκρινα ενα Nolan πενταετίας (200€) με ενα arai 500+ επειδή το κρύο που τρώω στη μάπα ειναι ανεπίτρεπτο ... Μην μπερδευόμαστε ..
    δυστηχως -οπως ειχε πει κ ο Τερενς- ενα ΜΤ των 80 ευρω ειναι πιο ζεστο τον χειμωνα απο ενα Αραι των 500 καθως το ενα εχει 2 χαραμαδες κ το αλλο μια 10αδα απο μελλετημενους αεραγωγους...με οτι αυτο συνεπαγεται.
    ομως...ειναι διαφορετκοι οι λογοι (κ χιλιοειπωμενοι εδω μεσα )για τους οποιους επιλεγεις ενα Αραι.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    δυστηχως -οπως ειχε πει κ ο Τερενς- ενα ΜΤ των 80 ευρω ειναι πιο ζεστο τον χειμωνα απο ενα Αραι των 500 καθως το ενα εχει 2 χαραμαδες κ το αλλο μια 10αδα απο μελλετημενους αεραγωγους...με οτι αυτο συνεπαγεται.
    ομως...ειναι διαφορετκοι οι λογοι (κ χιλιοειπωμενοι εδω μεσα )για τους οποιους επιλεγεις ενα Αραι.
    αυτοί οι 10άδες αεραγωγοί έχουν μελετηθεί και για να κλείνουν το χειμώνα χωρίς συνεπαγωγές, φαντάζομαι...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  10. #40
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    αυτοί οι 10άδες αεραγωγοί έχουν μελετηθεί και για να κλείνουν το χειμώνα χωρίς συνεπαγωγές, φαντάζομαι...
    Φανταζομαι το κριτηριο θα ειναι ο καλυτερος αερισμος στη διαρκεια της ζεστης κ γι αυτο οι πολλοι κ μελετημενοι αεραγωγοι.
    Οχι τοσο για τον χειμωνα...κ ξαναλεμε ρεπλικα κρανος π.χ του Pedrosa δεν κοιταει να μην κρυωνει το χειμωνα.
    Σου λεει κλειστους ολους κ οτι περασει περασε...
    Ride(s) the wind of change...

  11. #41
    Τότε με το συμπάθειο να τα ονομάσουν sezonal κράνη και όχι all weather/season ....δεν ειναι δικαιολογία αυτή πιστεύω ...

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οχι τοσο για τον χειμωνα...κ ξαναλεμε ρεπλικα κρανος π.χ του Pedrosa δεν κοιταει να μην κρυωνει το χειμωνα.
    Σου λεει κλειστους ολους κ οτι περασει περασε...
    τι σόϊ ρέπλικα είναι το rebel;
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    τι σόϊ ρέπλικα είναι το rebel;
    . ... Α όλα κι όλα , replica δικιά μου ....

  14. #44
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    τι σόϊ ρέπλικα είναι το rebel;
    Εδω εχει MotoGp next generation ζελατινα...τι ερωτηση ειναι αυτη!!
    Πουλα το καλυτερα κ παρε Nolan...
    Ride(s) the wind of change...

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από young jedi Προβολή μηνύματος
    Τότε με το συμπάθειο να τα ονομάσουν sezonal κράνη και όχι all weather/season ....δεν ειναι δικαιολογία αυτή πιστεύω ...

    Γιατί δεν στέλνεις ένα mail στην Αrai, να τους εκθέσεις το πρόβλημά σου;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Arai rebel εντυπωσεις κανεις;
    από teogtp στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2013, 11:12
  2. Arai RX7 Corsair
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 21:05
  3. Προς Wizard13 για το Arai
    από anco στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:39
  4. Arai RX7-RR4 στη μισή τιμή!!!
    από Wizard13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2003, 14:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF