Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Mobile App Πρώτων Βοηθειών του Ερυθρού Σταυρού.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730

    Mobile App Πρώτων Βοηθειών του Ερυθρού Σταυρού.

    https://www.youtube.com/watch?v=LkkfUs4gdsU
    http://www.samarites.gr/?section=2021&language=el_GR

    Ένα application που καλο ειναι να βρισκεται σε ολα τα κινητα. Δινει οδηγιες για αντιμετωπιση διαφορων εκτακτων περιστατικων, με κατατοπιστικες οδηγιες για τις καταλληλες πρωτες βοηθειες.

    Αχρειαστο να'ναι που λενε...

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118

  3. #3
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ωχ ωχ ωχ.

  4. #4
    Θα παρω ενα για την δουλεια... θα το βαζω να δουλευει και εγω θα καθομαι...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=LkkfUs4gdsU
    http://www.samarites.gr/?section=2021&language=el_GR

    Ένα application που καλο ειναι να βρισκεται σε ολα τα κινητα. Δινει οδηγιες για αντιμετωπιση διαφορων εκτακτων περιστατικων, με κατατοπιστικες οδηγιες για τις καταλληλες πρωτες βοηθειες.

    Αχρειαστο να'ναι που λενε...
    αν δεν εχεις κανει και καποια μαθηματα πρωτων βοηθειων , ειναι αχρηστο/επικινδυνο...

  6. #6
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    αν δεν εχεις κανει και καποια μαθηματα πρωτων βοηθειων , ειναι αχρηστο/επικινδυνο...
    Διαφωνω, αν εχεις ενα πραγματικα καλο app. Εγω εχω κατεβασει ενα του St.John, και τιποτα απο οσα γραφει δε νομιζω οτι θα μπορουσε να προκαλεσει ζημια. Αντιθετως γραφει και ποιες ενεργειες πρεπει να αποφυγεις. Και ας μην ξεχναμε οι αγγλοι φοβουνται πολυ τις μυνησεις, οποτε...

    Οπως και να χει, ενα σεμιναριο πρωτων βοηθειων θα επρεπε να το κανουμε ολοι.
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Διαφωνω, αν εχεις ενα πραγματικα καλο app. Εγω εχω κατεβασει ενα του St.John, και τιποτα απο οσα γραφει δε νομιζω οτι θα μπορουσε να προκαλεσει ζημια. Αντιθετως γραφει και ποιες ενεργειες πρεπει να αποφυγεις. Και ας μην ξεχναμε οι αγγλοι φοβουνται πολυ τις μυνησεις, οποτε...

    Οπως και να χει, ενα σεμιναριο πρωτων βοηθειων θα επρεπε να το κανουμε ολοι.
    Κι εγω αυτο εχω στο κινητο μου! Απλα του St.John ειναι στα αγγλικα οποτε περιοριζει λιγο το κοινο. Αυτα τα apps ειναι φτιαγμενα ωστε να απευθυνονται στον καθενα μας, ειτε εχει ή δεν εχει καποια εκπαιδευση στο αντικειμενο. Οσο για το αν ειναι καλο ή οχι να το εχουμε, πιστευω πως θα εμπιστευτω τη γνωμη του Ερυθρου Σταυρου που μας προτρεπει να το κατεβασουμε στο κινητο μας περισσοτερο απο καποιου χρηστη ενος φορουμ για μηχανακια.

  8. #8
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Άμα δεν έχεις ψυχραιμία ότι και να λέει το απλικέσο θα πάει στραφι.
    Επαναλαμβάνω, ωχ ωχ ωχ.

    Εξηγουμαι. Ο άλλος απλώς λιποθυμησε και ο συγγενής του νομισε πως πέθανε. Είχε δει στη τηλεόραση μαλαξεις αλλά είχε κάνει και κάτι σεμινάρια πρώτων ή και τελευταίων βοηθειων, και τον άρχισε στις μαλάξεις. Χαλοοοοουυυυυ!!

    Άλλος πήγε και έσπασε τη μύτη του επειδή νόμιζε πως παθαινε εγκεφαλικό οπότε, αν θα έτρεχε αίμα θα γλυτωνε το εγκεφαλικό. Χαλοοοοουυυυυ part 2

    Αυτά τα 2 κάπου τα είδαν - διάβασαν και τελικά τα επραξαν. Το αποτέλεσμα είναι αβεβαιο σε τέτοιες περιπτώσεις.

    Συνοψίζοντας: Ωχ ωχ ωχ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παιδια για να μην το ζαλιζουμε πολυ, δεν ειναι με το ζορι... Οποιος νομιζει πως δεν ειναι ψυχραιμος ή δεν εχει τις ικανοτητες, δεν το κατεβαζει και δεν το χρησιμοποιει. Εμενα παλι το οτι ο Ερυθρος Σταυρος με προτρεπει να το εχω στο κινητο μου κατι μου λεει. Και ειναι δωρεαν, οποτε δε βγαζει κατι απο αυτο για να υποψιαστουμε για ιδιοτελη συμφεροντα...

  10. #10
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Επειδη πολυ πολυ προσφατα εκανα σεμιναριο στον ε.ε.σ. οταν καναμε την πρακτικη στο τελος καθε μερας,ηταν αρκετα διαφορετικο απο την θεωρια.ειδικα στην καρπα(τεχνητη αναπνοη κλπ).
    Ποσο μαλλον με τον πανικο της στιγμης.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #11
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παιδια για να μην το ζαλιζουμε πολυ, δεν ειναι με το ζορι... Οποιος νομιζει πως δεν ειναι ψυχραιμος ή δεν εχει τις ικανοτητες, δεν το κατεβαζει και δεν το χρησιμοποιει. Εμενα παλι το οτι ο Ερυθρος Σταυρος με προτρεπει να το εχω στο κινητο μου κατι μου λεει. Και ειναι δωρεαν, οποτε δε βγαζει κατι απο αυτο για να υποψιαστουμε για ιδιοτελη συμφεροντα...
    Δηλαδή σου έστειλε μήνυμα προσωπικά ο ερυθρός σταυρός και σε συμβούλεψε να το κατεβάσεις; Γιατί αν εννοείς ότι σε προτρέπει να το κατεβάσεις, αφού επισκεφθείς τη σελίδα της εφαρμογής στο google play, τότε μάντεψε τι συμβαίνει και με όλες τις υπόλοιπες δωρεάν εφαρμογές στον πλανήτη.

    Σόρι, αλλά το χρειαζόσουν
    Life begins at 45°.

  12. #12
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παιδια για να μην το ζαλιζουμε πολυ, δεν ειναι με το ζορι... Οποιος νομιζει πως δεν ειναι ψυχραιμος ή δεν εχει τις ικανοτητες, δεν το κατεβαζει και δεν το χρησιμοποιει. Εμενα παλι το οτι ο Ερυθρος Σταυρος με προτρεπει να το εχω στο κινητο μου κατι μου λεει. Και ειναι δωρεαν, οποτε δε βγαζει κατι απο αυτο για να υποψιαστουμε για ιδιοτελη συμφεροντα...
    Θα πας και στο δικαστήριο μετά;

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δε χρειάζεται. Κατέβασε την εφαρμογή "Lawyer it up".
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή σου έστειλε μήνυμα προσωπικά ο ερυθρός σταυρός και σε συμβούλεψε να το κατεβάσεις; Γιατί αν εννοείς ότι σε προτρέπει να το κατεβάσεις, αφού επισκεφθείς τη σελίδα της εφαρμογής στο google play, τότε μάντεψε τι συμβαίνει και με όλες τις υπόλοιπες δωρεάν εφαρμογές στον πλανήτη.

    Σόρι, αλλά το χρειαζόσουν
    http://www.samarites.gr/home

    Ειναι στο homepage.

  15. #15
    Εχω δει γιατρό να θελει να δωσει αδρεναλινες γιατι πολυ απλα κοιταζε αλλο μονιτορ και εβλεπε ισοηλεκτρικη.
    Εχω δει γιατρο να παθαινει κρίση εψιλον ασθενης για την ακρίβεια ηταν σε στατους, και να λεει να του βαλουμε θερμομετρο μηπως και κανει ριγος.
    Μου εχουν πει πώς γιατρος σε πιθανο εγκεφαλικό να δινει ασπιρίνη,
    οποτε παιδια ποτε μην λετε ποτε.
    Καλα και ωραια ολα αυτα και που βγαινουν νεα πραγματα αλλα μη νομισετε πως θα ειστε σουπερ χιροου. Μην κλαψουμε κανεναν...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2015, 07:03
  2. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2004, 22:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF