Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ζηταω συμβουλη

  1. #1

    ζηταω συμβουλη

    σκεφτομαι το τελευταιο καιρο να αρχισω τα πρωτα μου βηματα στο χωμα,κλινω προς ΜΧ κατευθυνση.το θεμα μου ειναι ,ποιο μηχανακι?πανω σε αυτο θα ηθελα τι συμβουλη σας.κοιταω για αρχη για μετχ και κατα προτιμιση διχρονο κατα δευτερον δυνατο(να μην εξαντλησω ,αν τα καταφερω,τα ορια του γρηγορα) και κατα τριτον και εξισου σημαντικο οικονομικο σε αγορα και συντηρηση(εχω ηδη μια αγαπη με πολλες απατησεις). λογω απειριας στο συγκεκριμενο τομεα ειμαι απειρος δεν εχω πρωσιπικες προτιμισεις,και η αποφαση θα βασιστει αρκετα στις δικης σας βοηθεια,για αυτο οσο μεγαλυτερη η λιστα τοσο καλυτερα.το μονο μηχανακι που ειχα επαφη τετοιου ειδους ηταν ενα cr250, 99μοντελο,μου φαινεται,και μου φανηκε ψιλοαδιαφορο.για ριχτε τα τωρα εσεις

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Λοιπόν αν το 250 σου φάνηκε ψιλοαδιάφορα υπάρχει και το 500, αν και δεν θα βρείς πολλά.


    (Υποθέτω οτι ψάχνεις συγκινήσεις και οχι αποτελέσματα ε?)

  3. #3
    Το CR σου φάνηκε αδιάφορο ε...

    Γιατί δε βάζεις χωμάτινους τροχούς και να οργώνεις τα βουνά με το husaberg τότε???

    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  4. #4
    Πάμε πάλι!
    Εγγραφή
    22/10/2004
    Μηνύματα
    35

    Re: ζηταω συμβουλη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    σκεφτομαι το τελευταιο καιρο να αρχισω τα πρωτα μου βηματα στο χωμα,κλινω προς ΜΧ κατευθυνση.το θεμα μου ειναι ,ποιο μηχανακι?πανω σε αυτο θα ηθελα τι συμβουλη σας.κοιταω για αρχη για μετχ και κατα προτιμιση διχρονο κατα δευτερον δυνατο(να μην εξαντλησω ,αν τα καταφερω,τα ορια του γρηγορα) και κατα τριτον και εξισου σημαντικο οικονομικο σε αγορα και συντηρηση(εχω ηδη μια αγαπη με πολλες απατησεις). λογω απειριας στο συγκεκριμενο τομεα ειμαι απειρος δεν εχω πρωσιπικες προτιμισεις,και η αποφαση θα βασιστει αρκετα στις δικης σας βοηθεια,για αυτο οσο μεγαλυτερη η λιστα τοσο καλυτερα.το μονο μηχανακι που ειχα επαφη τετοιου ειδους ηταν ενα cr250, 99μοντελο,μου φαινεται,και μου φανηκε ψιλοαδιαφορο.για ριχτε τα τωρα εσεις
    Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι το 250 μακραίνει χέρια και είναι ηδή μεγάλο για τις περισσότερες ΜΧ πίστες; Δύσκολα με τα δικά μου δεδομένα πάντα, σκίζεις ένα 250αρι (όπως λες είσαι και άπειρος στο χώμα). Με ένα 125αράκι μια χαρά παίζεις / μαθαίνεις, πιο ελαφρύ και δε κουράζεσαι και τόσο εύκολα. Και επειδή λές οτι δεν είσαι και γιός του Ωνάση μήπως θα σου καθόταν καλύτερα αυτή η λύση; Ίσως άμα δοκίμαζες και κάνα ακόμα μηχανάκι για να μπορέσεις να συγκρίνεις να ήταν καλύτερα. Οσο για το πιο μοντέλο, μάρκα κτλ πιστεύω οτι δεν είναι και τόσο σημαντικό για αρχή όσο το να βρείς ενα μηχανάκι που να είναι καλοσυντηρημένο και να δουλεύει καλά. Από μένα καλό ξεφάντωμα!!! Εγώ πάντως ζηλέυω!!

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Για δες και το MAICO 490 MX μοντέλο '89 !!!

    Μπορεί να σου φανεί ψιλοενδιαφέρον !!!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Θα μας τρελλάνουνε μερικοί - μερικοί ....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    ψιλοαδιαφορο ενα 250??ντοινκ!!!:hypnotize :hypnotize αποκλειεται να το ανοιξες τοτε.στο χωμα οχι σε δρομο.125 ανετοτατα....μη το ψαχνεις καν για 250 ....απλα θα σε κουραζει και δε θα καταφερνεις τιποτα.



    με πσα φραγκα ψαχνεις???οχι τιποτα αλλο γιατι εγω πουλαω το δικο μου αν ενδιαφερεσαι.
    βεβαια ειναι 2005 αλλα το δινω παρα πολυ καλα.και ειναι και σε παρα πολυ καλη κατασταση.KTM 125sx ειναι.

    θες δε θες το δικο μου 125 παρε.ειναι υπερβολη να παρεις 250.

    ερωτηση.... το θες ετσι για να λεμε οτι κανουμε και χωμα??η οντως κατι να κανεις σε πιστουλες...

    στο λεω επειδη μιλησες για κατι οικονομικο και συνηθως οταν βρισκεις οικονομικο τετοιου ειδους μηχανακι ειναι συνηθως παλιο και ακομα πιο συχνα του εχουν αλλαξει τα φωτα κανονικοτατα.περιττο να σου πω οτι αν του εχουν αλλαξει τα φωτα μετα για να το μαζευεις......αστα ....αντιοικονομικο θα γινει.


    γι αυτο προσεξε οτι κι αν παρεις παρα πολυ πολυ....




    τι να κοιταξεις πανω κατω...

    #για στραβο τιμονι
    #στραβες ζαντες
    στραβο υποπλαισιο
    #σκασμενες τσιμουχες.πιεσε το κατω γιατι μπορει να εχει σκουπισει το λαδακι
    #αν σταζει γενικα το μηχανακι απο καπου λαδι
    #εννοειται ακου τον κινητηρα
    #ξεβαμμενο πλαισιο στο πλαι πανω απο τους μαρσπιεδες....μη σου πει οτι ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο κι εχει φυγει ολο το χρωμα απο τις μποτες
    #επισης μην φαινεται χρησιμοποιημενο και δεν εχει φυγει καθολου μα καθολου το χρωμα εκει γιατι σημαινει οτι το ελιωνε στον δρομο....πραγμα κακο...
    #αν εχει σκασει το ο-ring στην ενωση θαλαμου διαστολης με κυλινδρο.
    #αν οι δισκοπλακες θελουν αλλαγη


    τωρα δε μου ερχεται κατι αλλο
    καλυτερα παρε μαζι σου καποιον που ξερει...


    σου χω στειλει πιμι
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  7. #7
    ναι το CRΑΚΙ σε ασφαλτο το πηρα και μου φανηκε ψιλοαδιαφορο οσον αφορα τη δυναμη σε σχεση με το δικο μου.στο χωμα δε ξερω πως αλλαζουν τα δεδομενα.οτι θελω το θελω απλα για να μαλακ...ω και να διασκεδασω στο χωμα και να αποκτησω καποιες παραπανω οδηγικες εμπειριες

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Για δες και το MAICO 490 MX μοντέλο '89 !!!

    Μπορεί να σου φανεί ψιλοενδιαφέρον !!!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Θα μας τρελλάνουνε μερικοί - μερικοί ....
    Υπάρχει και ένα σχετικό κιτάκι σε περίπτωση που σου φανεί και αυτό ψιλοαδιάφορο.

  9. #9
    vre den perneis kanena dt200R?? :wacko:

    gia badilikia se xwrafia einai oti prepei... den exei kai akriva adalaktika... (arkei na min thes na kaneis almata)

    otan to matheis arketa kai goustareis akoma xwma kai pistes/almata aneveneis katigoria...

    mia mikri simvuli...
    otan odigas dixrono prepei na to dulepseis psila (se strofes) gia na katalaveis ti paizei...
    sinithos katw apo 6.000 rpm einai psilopsofia ta pragmata

  10. #10
    το εχω υποψην για τις στροφες.και οσον αφορα τα MX τα αλματα ειναι αυτα που γουσταρω ποιο πολυ

  11. #11
    τα MAICO ειναι κατι τρελα διχρονα με ΠΟΛΛΑΑΑΑ κυβικα?

Παρόμοια θέματα

  1. ζηταω service manual KAZE R ή FD 112
    από bartman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2016, 14:23
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 07:25
  3. Ουτοπική συμβουλή
    από Θάνος στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 21:52
  4. Μια συμβουλή ζητάω . . .
    από skorpi στο forum KTM
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 12:22
  5. Ζητω συμβουλη σχετικα με ατυχημα
    από nomad_soul στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 18:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF