Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: ΕΥΔΑΠ και Παρεμπόδιση μέτρησης?!?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462

    ΕΥΔΑΠ και Παρεμπόδιση μέτρησης?!?

    λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
    ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
    αγενης τεμπέλης
    ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
    ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
    αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
    (ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
    και ακολουθεί ο εξης διάλογος
    -"θα κόψω κληση"
    -"και τι εισαι αστυνομικός?"
    -"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
    -" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
    οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
    γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
    πως η ευδαπ κοβει κληση?
    δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
    και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
    τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

    ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?


    edit τελικα εμαθα σήμερα απο τηλ. εποικ. με την ΕΥΔΑΠ οτι
    ο καταμετρητής εχει δικαίωμα να καλεσει την αστυνομια για να βεβαιώσει κλήση για παράνομο παρκάρισμα οπως κάθε πολίτης.
    ο ιδιος λοιπον καταγράφει πως δεν μπόρεσε να κανει μέτρηση γιατι ενα όχημα, σκουπιδια, μπαζα, γλαστρα κτλπ κτλπ (και οχι μόνιμη χτίστη κατασκευή) τον εμπόδιζαν και δεν μέτρησε τιποτα.
    Και τελος η ΕΥΔΑΠ το μονο που μπορεί να κάνει ειναι να χρεώσει κατα προσέγγιση και μεσο ορο απο την περσινή περίοδο και στην επόμενη μέτρηση να γινει εκκαθάριση.
    Τελευταία τροποποίηση από SONone; 19/12/2015 στις 01:04.

  2. #2
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    άμα αυτή ήταν η χειρότερη εμπειρία σου με το ελληνικό δημόσιο, σε ζηλεύω

    προσπαθώ να φέρω στο κεφάλι μου σενάριο που να έχεις καταφέρει να βάλεις τη μηχανή με τέτοιο τρόπο που να κρύβει το ρολόι

    ξεμπέρδεψε όσο πιό γρήγορα μπορείς με αυτό το θέμα, γιατί το δημόσιο είναι σα χιονοστοιβάδα, άμα ξεκινήσει να σε κυνηγάει, δεν σταματάει μέχρι τα πάρει όλα σβάρνα και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι βυτιοφόρο.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  3. #3
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
    ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
    αγενης τεμπέλης
    ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
    ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
    αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
    (ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
    και ακολουθεί ο εξης διάλογος
    -"θα κόψω κληση"
    -"και τι εισαι αστυνομικός?"
    -"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
    -" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
    οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
    γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
    πως η ευδαπ κοβει κληση?
    δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
    και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
    τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

    ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?
    δεν μπορείς να τους πεις την ενδειξη τηλεφωνικά όπως κάνουμε στη ΔΕΗ ?

    και ασχέτως εκβασης της υπόθεσης (που για μαλακία το κόβω) , μάθε πότε είναι η επόμενη μέτρηση και πέτα καμμια σκυλοκουράδα μέσα στο καπάκι του ρολογιού και αστον να σκαλίζει να δει την ένδειξη.

  4. #4
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δεν μπορεί να κόψει κλήση. Μόνο η τροχαία μπορεί να βεβαιώσει παράβαση. Με λίγα λόγια εδώ μιλάμε για παράβαση καθήκοντος και κατάχρηση εξουσίας. Θα κάνεις έγγραφη καταγγελία και θα καταθέσεις και ερώτηση στην υπηρεσία και θα πάρεις αριθμό πρωτόκολλου. Είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός 50 ημερών.

  5. #5
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    και στους παραλήπτες θα προσθέσεις και τον συνήγορο του πολίτη, όχι ως κοινοποίηση όμως, κανονικά σαν παραλήπτη.

    και μην φύγεις από κει αν δεν πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεί να κόψει κλήση. Μόνο η τροχαία μπορεί να βεβαιώσει παράβαση. Με λίγα λόγια εδώ μιλάμε για παράβαση καθήκοντος και κατάχρηση εξουσίας. Θα κάνεις έγγραφη καταγγελία και θα καταθέσεις και ερώτηση στην υπηρεσία και θα πάρεις αριθμό πρωτόκολλου. Είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός 50 ημερών.
    Εν διολου κακο
    πουτσ@@@@@@@@@

  7. #7
    Always somewhere.... Το avatar του/της zandesiro
    Εγγραφή
    22/11/2012
    Μηνύματα
    167
    Δεν μπορει να σου κανει τιποτα...Δες την ενδειξη απο το ρολοι σου και μαζι με τον κωδικο υδρομετρου παρε τηλ και πες τους την!!

    Μετρουσα ρολογια καποτε πηδουσα και τους φραχτες και εμπαινα να τα δω, μια μηχανη μπροστα δεν θα μετακινουσα...
    Μια φορα μου καρφωθηκε μια λογχη απο καγκελο στο ποδι λιγο ευτυχώς...

    Αλλα τετοια συμπεριφορα υπαλληλου σηκωνει "χαστουκια"!

    Και παω στοιχημα κανα 8μηνιτης συμβασιουχος θα ειναι...Μας ηρθαν εμας τωρα μια φουρνια απο αυτους και στο 8ωρο 30λεπτα δουλευουν και αμα τους πεις τιποτα σου λενε "ασε με εγω για 8 μηνες ηρθα μετα θα φυγω,τι θες τωρα"...

  8. #8
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zandesiro Προβολή μηνύματος
    "ασε με εγω για 8 μηνες ηρθα μετα θα φυγω,τι θες τωρα"...
    "να δουλέψεις αυτούς τους 8 μήνες."
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παλι καλα που εχει γινει αυτο το συστημα με τις 8μηνες συμβασεις.
    Φανταζεσαι ολα αυτα τα κοπροσκυλα να γινοντουσαν μονιμοι με αυτη τη νοοτροπια ?
    Βεβαια παιρνει η μπαλα και τους σοβαρους....

  10. #10
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
    ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
    αγενης τεμπέλης
    ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
    ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
    αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
    (ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
    και ακολουθεί ο εξης διάλογος
    -"θα κόψω κληση"
    -"και τι εισαι αστυνομικός?"
    -"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
    -" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
    οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
    γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
    πως η ευδαπ κοβει κληση?
    δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
    και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
    τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

    ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?
    Γιώργο, δεν μπορεί να σου κάνει κάτι, όσον αφορά κλήσεις, εφορίες κλπ. Απλά ξέχασε το.

    Αυτό που μπορεί να σου κάνει -καθώς μάλλον πρόκειται για άνθρωπο που έχει κατανόηση, μόνο άν πρώτα του στρίψεις τους όρχεις κανα δυό φορές- είναι να σου "φουσκώσει" επίτηδες, την ένδειξη-παθών.
    Πάρε ένα παλιό λογαριασμό, γράψε σε ένα χαρτάκι την ένδειξη του ρολογιού και πήγαινε στην ΕΥΔΑΠ. Άν τώρα θέλεις να το προχωρήσεις, κάνε αυτό που γράφει ο Drake ... έεε ... Τόλης ήθελα να πώ

    Και κοίτα να γίνεις καλά, μπάς και πιούμε κανά τσίπουρο.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παντως εχουμε πολύ πλακα σαν λαος...

    8μηνος εισαι? Στα παπακια σου η δουλεια αφου σε 8 μηνες φευγεις....

    Μονιμος εισαι? Στα παπακια σου η δουλεια αφου κανενας δε σε ακουμπάει......


    Και μετα μας φταινε οι ευρωπαιοι....

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

    μονο εγω το σκεφτηκα;

  13. #13
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

    μονο εγω το σκεφτηκα;
    Όχι
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

    μονο εγω το σκεφτηκα;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Όχι
    Οχι αλλα πρεπει να τρεχω κεντρο.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    585
    Καταρχην ευτυχως που δεν σου μετακινησε την μηχανη γιατι πιθανον τωρα να εψαχνες για πλαστικα....
    Απο εκει και περα αυτο που γινεται ειναι οτι αυτος γραφει οτι δεν μπορουσε να μετρησει και δεν επρεπε να χτυπησει κουδουνια και τετοια.
    Βαζει ενα προσεγγιστικο αριθμο κυβικων νερου. Το οποιο συνηθως ειναι τεραστιο. Εσυ βλεπεις τον επομενο λογαριασμο και πας στην ευδαπ αφου εχεις βγαλει το μηχανακι ( καθαρισει το ρολοι απο χορτα χωματα κ.α. ) και εχεις δει την πραγματικη καταναλωση και εκει τωρα η ευδαπ ητε δεχετε και εκδιδει νεο λογαριασμο ητε σου λεει θα γινει συμψηφισμος μεχρι να φτασεις αυτα τα κυβικα. Αλλα επειδη τα κυβικα ειναι πολλα εσυ εχεις ανεβει κλιμακα και πληρωνεις το νερο νερακι.
    Παγια τακτικη ιδιαιτερα σε δημους που εχουν οι ιδιοι την δικαιοδοσια νερου.
    Οποτε δες τι γραφει ο μετρητης και παρε τηλ στην ευδαπ να τους ενημερωσεις για να τους προλαβεις να μην εκδωσουν τον λογαριασμο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  2. Kαλημέρα και ευλογημένα MotoGp...
    από BICILINDRICO στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:17
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF