Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Έχει κανείς όρεξη να μου μάθει να οδηγάω καλύτερα;

  1. #16
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    παιρνω 50 ευρω την ωρα + βενζινες + σουβλκομπυρες.ΣΤΕΙΛΕ πμ. να σε αναλαβω σουμπιτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #17
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    καλώς λοιπόν, ας πάρω και γω μέρος στην κουβέντα, φόρουμ είναι στο κάτω-κάτω, άμα δεν απαντήσω και γω, πώς θα βρω την βοήθεια που ζητάω;

    αφήνω τα quotes αλλά μερικές απαντήσεις ταιριάζουν και σε άλλα σχόλια, αλλά δεν τα ξαναγράφω, νομίζω θα βγάλετε εύκολα άκρη στο ποιά απάντηση ταιριάζει σε ποιά σχόλια.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    υπάρχουν σχολεία γι αυτές τις δουλειές....

    δε νομίζω να θέλει κανένας "να αναλάβει" τον οποιοδήποτε που καλά κάνει και ψάχνει να βελτιωθεί

    πάντα ελπίζω ότι κάποιος θα θέλει να βοηθήσει και αυτό το στηρίζω στο ότι εγώ τουλάχιστο θέλω να βοηθήσω όποιον μου ζητήσει στους τομείς που έχω κάποιες γνώσεις.

    υπάρχουν σχολεία για προγραμματισμό, υπολογιστές και ηλεκτρονικά πχ, αλλά μπορώ και γω να δείξω σε κάποιον πράματα και να τον καθοδηγήσω στο πως να προχωρήσει(και το κάνω)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Έχει άφθονο υλικό η συγκεκριμένη κατηγιρία. Ξεκίνα το διάβασμα κι όπου έχεις απορίες, ρωτάς.
    βεβαίως, αλλά αρκετή η θεωρία. Μετά από κάποιο σημείο, χρειάζεται να καβαλήσεις το ρημάδι και αν δεν έχεις κάποιον να σου πει "γείρε/φρέναρε/γκάζωσε/στρίψε λίγο περισσότερο, μη φοβάσαι, σε παίρνει, είσαι ακόμα μακριά από το όριο" δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. Όσο και αν διαβάσεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    @Οhm: Γιατί πιστεύεις ότι κάποιος άγνωστος θα αφιερώσει χρόνο και κόπο για να σου μάθει οτιδήποτε; Επίσης πώς μπορείς να απευθυνθείς στον οποιονδήποτε τυχαίο για να σου μάθει κάτι τόσο σημαντικό;
    γιατί ναι μεν δεν ξέρω και πολλά από το πρακτικό μέρος, αλλά μπορώ να κρίνω αν κάποιος ξέρει να καβαλάει και ξέρει πως να μεταφέρει έστω μέρος αυτής της ικανότητας.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    αν έκανα κάτι λάθος, συγγνώμη. Φυσικά δεν υπάρχει τρόπος να σε πείσω ότι δεν τρολάρω κανέναν, οπότε αν πιστεύεις ότι όντως αυτό κάνω, σβήσε το thread, δεν τρέχει τίποτα. Αν το έγραψες για άλλα ποστ (που υποθέτω πια δεν φαίνονται στο thread), γράψε άκυρο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Άλλο να τύχει να βρεθείς στην πίστα μαζί με κάποιους και να σε βοηθήσουν με 2 κουβέντες (εννοείται αυτό, οι περισσότεροι θα το έκαναν) κι άλλο να κανονίζετε ιδιαίτερα μαθήματα. Εκτός αν κατάλαβα εγώ λάθος.

    Όπως και να'χει, δε μπορείς να εμπιστευτείς τον καθένα για κάτι από το οποίο κρέμεται η ζωή σου. Εδώ υπάρχουν σχολές επί πληρωμή και πάλι είμαστε δύσπιστοι.
    ήδη πέφτω, πόσο χειρότερα μπορεί να πάει; (αυτό το λέω για πλάκα)

    αυτό που ζητάω δεν έχει ρίσκο. Τον λόγο που με κάνει να το λέω αυτό, μπορώ να τον εξηγήσω σε όποιον πάρει πρωτοβουλία.

    Όποιος πιστεύει ότι μπορεί να με βοηθήσει, ας μου μιλήσει και θα του εξηγήσω τι και πως. Αν θέλει αντάλλαγμα, το συζητάμε, αλλά όχι σε φόρουμ και ακόμα περισσότερο δεν πρόκειται να μάθει κανείς τίποτα, όχι από μένα τουλάχιστο.

    Όσοι έχουν αντίρρηση, μπορούν να την εκφράσουν, προφανώς, αλλά από τώρα το λέω για να μην με νομίσετε για κόπανο (όχι περισσότερο από ότι μου αξίζει, δηλαδή), ζητάω κάποιον να με συμβουλέψει, όχι να με πείσει γιατί δεν γίνεται να με συμβουλέψει κανείς.

    edit:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    παιρνω 50 ευρω την ωρα + βενζινες + σουβλκομπυρες.ΣΤΕΙΛΕ πμ. να σε αναλαβω σουμπιτο.
    όπως και ο Cardan στο Call of Pripyat, καλή δουλειά κάνει μόνο άμα έχει γίνει πρώτα ντέφι, ε;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  3. #18
    όλα αυτά τα από πάνω που λες, αφού έχεις διαβάσει θεωρία, τα μαθαίνεις στα σχολεία
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πως στρίβει και φρενάρει το ρημάδι Ε?
    Και να βρεις όρια.
    Απάντηση :πίστα
    Φόρα τον εξοπλισμό σου, ετοίμασε το μηχανάκι σού βρες ένα σχολείο και πάνε.
    Τώρα θα μού πεις <όλοι σε πίστα μάθατε >
    Όχι
    Αλλά οι περισσότεροι έχουν πάει τουλάχιστον μία φορά, η πίστα και μόνο αυτή θα σε βοηθήσει να εξερευνήσεις τα όρια και τις ικανότητές σού, που θα σε βοηθήσουν στον έξω δρόμο.
    Οι πειραματισμοι έξω καλό είναι να αποφεύγονται.
    Επίσης τα παιδιά από εδώ μέσα πηγαίνουν συχνά βόλτες.
    Ξεκίνα
    Βλέπε πώς κάθονται πάνω στην μότο, πώς και πότε φρενάρουν
    Πώς και πότε πλαγιαζουν
    Που έχουν το σώμα,πως έχουν τα χέρια και πού το κεφάλι.
    <αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί πού κοιτάς >
    Μεγάλη κουβέντα
    Δεν κοιτάς τον τροχό η μπροστά από αυτόν αλλά το μετά.
    Δεν κοιτάς την στροφή
    Τοποθετείς σώμα και μότο κατάλληλα και κοιτάς την έξοδο, το μετά.
    Θέση σώματος
    Ανεξάρτητα τι μότο έχεις, τα μπούτια σε στηρίζουν,σφιξτα-οχι σε σημείο κραμπας -τα χέρια χαλαρά -οχι να σου φεύγει το τιμόνι
    Τα πόδια κάθονται στα μαρσπιε με τα μαξιλάρια, σε θέση ετοιμότητας και συνήθισε να τα πηγαίνεις πίσω -μπρος
    Μπροστά -φρένο με τα δάχτυλα τού ποδιού, ομοίως και αλλαγή ταχύτητας
    Και ξανά πίσω σε ετοιμότητα
    Στις μανετες ΠΟΤΈ όλα τα δάχτυλα ειδικά στο εμπρός φρένο.
    Δοκίμασε, πειραματισου, ένα, δύο δύο ή τρία
    Ποτέ όλα μαζί
    Ο αντίχειρας και το μικρό δάχτυλο να μην φεύγουν ποτέ απ το γκάζι, ακόμα και σε φρένο πανικου.
    Προσπάθησε να αποφεύγεις επιπολαιες και νευρικές αντιδράσεις.
    Φρένα πανικού
    Κλείσιμο γκαζιού
    Εκεί η τούμπα είναι ποιο κοντά.
    Γυρε το σώμα στην είσοδο και το κεφάλι να κοιτά την έξοδο.
    Άσε τον εμπρός τροχό
    Αυτός ξέρει πού πάει
    Εσύ όχι.
    Πλαγιαζοντας το σώμα από πριν έχεις το περιθώριο αν η στροφή είναι ποίο κλειστή να πλαγιασεις την μότο και να βγεις.
    Το δεξί πόδι γλύφει το πίσω φρένο το οποίο βοηθάει να κλείνεις την γραμμή σου.
    Το παν για γρήγορη οδήγηση κατ εμε είναι η σωστή είσοδος και η γρήγορη έξοδος.
    Δηλαδή
    Όταν βλέπεις την έξοδο αρχίζεις να επιταχύνεις -ενω μέχρι εκεί είχες σταθερό γκάζι -και μόλις ισιαξεις μότο και σώμα, ταμπουρωνεσαι πίσω από το φεριγκ η τα όργανα και ματσικωνεις το γκάζι

  5. #20
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Κατι άλλο?


    Α φρένα
    Ως γνωστόν τα μηχανάκια φρενάρουν με το εμπρός και ακινητοποιούνται και με τα δύο.

    Μην φοβάσαι το εμπρός φρένο αλλά και μην το υπερεκτιμάς.
    Το abs σώζει αλλά όχι μόνο τού.
    Ξεκινάς να φρενάρεις με το εμπρός φρένο και το πίσω σταθεροποιει την μότο
    Τα Honda με τα συνδυασμένα εξαιρούνται
    Σε στροφή συναντάς νερά ΠΟΤΕ φρένα πανικού
    Μετριαζεις ταχύτητα, φέρνεις όσο ποίο πολύ μπορείς σε ποίο όρθια θέση το γκάζι σταθερό το δεξί πόδι γλύφει το πίσω φρένο το δεξί χέρι σε ετοιμότητα, και θα βγεις
    Στην ευθεία κλείνεις το γκάζι και περνάς με σταθερο.
    Όχι απότομο κλείσιμο, όχι φρένο πανικού
    Τελευταία τροποποίηση από SHOOTER045; 19/12/2015 στις 10:42.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Κατα την γνωμη μου και οσα χρονια ασχολουμαι με τα μοτοσακΑ (περι τα 22) δεν υπαρχει ακριβως το "γείρε/φρέναρε/γκάζωσε/στρίψε λίγο περισσότερο, μη φοβάσαι, σε παίρνει, είσαι ακόμα μακριά από το όριο" που εγραψες παραπανω (η μαλλον δεν υπαρχει ακριβως) που θα σου πει καποιος αλλος....

    Ο λογος ειναι οτι απλα κανεις μας δεν εισαι εσυ.. Εχω τυχει κατι περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι λες και γεννηθηκαν πανω σε 2 ροδες.... απο φυσικου τους.. Αντιλαμβανονται αλλιως το γειρε, γκαζωσε, στριψε, μην φοβασαι, κτλ κτλ και εκει που αυτοι πανε χαλαρα, εσυ θα εισαι γαμωτ γαμωτ γαμωτ και joe bar φαση....

    Εχω φιλους που κανωντας τα σχολεια CSS βελτιωθηκαν εκπληκτικα, και εγιναν καλυτεροι και ασφαλεστεροι για τον εαυτο τους και για τους αλλους...

    Απο την αλλη εχω και εναν φιλο που βγαινοντας απο το σχολειο ηταν απλα εντελως χειροτερος απο πριν (δοξα τον Θεο για τον ιδιο και για τα παιδακια του, το παρατησε το σπορ λογω μεταναστευσης). Ο λογος απλος... ενιωσε τοση σιγουρια και ασφαλεια μεσα στην πιστα, που οποτε καβαλουσε εκτος, τα παντα στο μυαλο του ηταν εν δυναμει αιτια πτωσης και ατυχηματος.. Αποτελεσμα ηταν φρενα αλλου γι αλλου, παντα και παντου, ακομη και στα πλεον απιθανα σημεια, οδηγηση ηλιθιωδως συντηρητικη, με αποτελεσμα να κουραζεται ο ιδιος και ιδιως να εκνευριζει τους υπολοιπους γυρω του...

    Ειμαι απο τους υποστηρικτες των σχολειων... Θα σε βοηθησουν να καταλαβεις στην θεωρια και κυριως στην πραξη τι κανεις... Ατομικα, με σκοπο να βελτιωθεις εσυ...

    Οποτε διαβασε, και αν μπορεις κανε τουλαχιστον τα πρωτα 2... Απο εκει και περα, το απολυτο σχολειο ειναι εξω...γραφε χιλιομετρα, βγες με παρεες (πηγαινε στις βολτες που κανονιζονται στο μοτο η αλλου και θα βρεις ανθρωπους που θα σε βοηθησουν) και γενικα εχε υπομονη...

    Τελος κατι που δεν θα μαθεις στα σχολεια γιατι δεν ειναι αυτος ο σκοπος τους... ΦΡΕΝΑ.. ειδικα αν καβαλας διτροχο ανευ ABS... μαθε τα φρενα στο μοτοσακο σου.. μαθε να φρεναρεις σωστα..πειραματισου.. Κατα την ταπεινη μου γνωμη σε αυτο πασχει το μεγαλυτερο μερος των αναβατων εξω..Δεν εχουμε ιδεα τι και πως φρεναρει η κουρουτα που καβαλαμε σε διαφορετικες επιφανειες.. Αποτελεσμα ειναι ενω μπορει να βελτιωθεις σημαντικα με τον καιρο σε επιπεδο ταχυτητας και κλiσεων, αν δεν μαθεις να μειωνεις σωστα και αποτελεσματικα την ταχυτητα που απεκτησες εισαι πολυ περισσοτερο επικινδυνος απο πριν... Και αυτο δεν θα στο μαθει κανεις...
    Τελευταία τροποποίηση από Nostradamus; 19/12/2015 στις 14:55.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  7. #22
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    τσάμπα μου φαίνεται γράφω και γράφετε
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν σε πιάνω

  9. #24
    1ον Τα όρια σου ειναι εκεί που φοβάσαι. Μην τα ξεπερνάς.

    2ον Τα όρια σου ΔΕΝ τα ξέρεις. Μην ξεπερνάς το σημείο που σε φοβίζει. Αν το ξεπεράσεις .....

    3ον .... θα πρέπει πολλά πράγματα που θεωρείς λογικά να τα αναθεωρήσεις.

    π.χ. κέντρο βάρους, γκάζι, ένστικτο, αυτά που ξέρει το κορμί σου να τα ξεχάσει, ισχύουν άλλα πράγματα.


    Κατα τα άλλα, διάβασμα, διάβασμα, διάβασμα, εφαρμογή, εφαρμογή, εφαρμογή.

    Στα λέω εγώ που είμαι άσχετος, αλλά πιστεύω ότι κινούμαι με κάπως περισσότερη ασφάλεια από τη πλειοψηφία αυτών που βλέπω έξω.

  10. #25
    Ενα πράγμα θελώ να πω:

    Εαν σε ενδιαφερει, προσπαθησε να μαθεις οσο περισσοτερο μπορείς από ανθρωπους που ξερουν α) να σου απαντησουν και β) μπορουν να σου απαντήσουν.

    Join Us to Discoevr the ART of Cornering

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    Κατα την γνωμη μου και οσα χρονια ασχολουμαι με τα μοτοσακΑ (περι τα 22) δεν υπαρχει ακριβως το "γείρε/φρέναρε/γκάζωσε/στρίψε λίγο περισσότερο, μη φοβάσαι, σε παίρνει, είσαι ακόμα μακριά από το όριο" που εγραψες παραπανω (η μαλλον δεν υπαρχει ακριβως) που θα σου πει καποιος αλλος....

    Ο λογος ειναι οτι απλα κανεις μας δεν εισαι εσυ.. Εχω τυχει κατι περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι λες και γεννηθηκαν πανω σε 2 ροδες.... απο φυσικου τους.. Αντιλαμβανονται αλλιως το γειρε, γκαζωσε, στριψε, μην φοβασαι, κτλ κτλ και εκει που αυτοι πανε χαλαρα, εσυ θα εισαι γαμωτ γαμωτ γαμωτ και joe bar φαση....

    Εχω φιλους που κανωντας τα σχολεια CSS βελτιωθηκαν εκπληκτικα, και εγιναν καλυτεροι και ασφαλεστεροι για τον εαυτο τους και για τους αλλους...

    Απο την αλλη εχω και εναν φιλο που βγαινοντας απο το σχολειο ηταν απλα εντελως χειροτερος απο πριν (δοξα τον Θεο για τον ιδιο και για τα παιδακια του, το παρατησε το σπορ λογω μεταναστευσης). Ο λογος απλος... ενιωσε τοση σιγουρια και ασφαλεια μεσα στην πιστα, που οποτε καβαλουσε εκτος, τα παντα στο μυαλο του ηταν εν δυναμει αιτια πτωσης και ατυχηματος.. Αποτελεσμα ηταν φρενα αλλου γι αλλου, παντα και παντου, ακομη και στα πλεον απιθανα σημεια, οδηγηση ηλιθιωδως συντηρητικη, με αποτελεσμα να κουραζεται ο ιδιος και ιδιως να εκνευριζει τους υπολοιπους γυρω του...

    Ειμαι απο τους υποστηρικτες των σχολειων... Θα σε βοηθησουν να καταλαβεις στην θεωρεια και κυριως στην πραξη τι κανεις... Ατομικα, με σκοπο να βελτιωθεις εσυ...

    Οποτε διαβασε, και αν μπορεις κανε τουλαχιστον τα πρωτα 2... Απο εκει και περα, το απολυτο σχολειο ειναι εξω...γραφε χιλιομετρα, βγες με παρεες (πηγαινε στις βολτες που κανονιζονται στο μοτο η αλλου και θα βρεις ανθρωπους που θα σε βοηθησουν) και γενικα εχε υπομονη...

    Τελος κατι που δεν θα μαθεις στα σχολεια γιατι δεν ειναι αυτος ο σκοπος τους... ΦΡΕΝΑ.. ειδικα αν καβαλας διτροχο ανευ ABS... μαθε τα φρενα στο μοτοσακο σου.. μαθε να φρεναρεις σωστα..πειραματισου.. Κατα την ταπεινη μου γνωμη σε αυτο πασχει το μεγαλυτερο μερος των αναβατων εξω..Δεν εχουμε ιδεα τι και πως φρεναρει η κουρουτα που καβαλαμε σε διαφορετικες επιφανειες.. Αποτελεσμα ειναι ενω μπορει να βελτιωθεις σημαντικα με τον καιρο σε επιπεδο ταχυτητας και κλησεων, αν δεν μαθεις να μειωνεις σωστα και αποτελεσματικα την ταχυτητα που απεκτησες εισαι πολυ περισσοτερο επικινδυνος απο πριν... Και αυτο δεν θα στο μαθει κανεις...

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    O Bladerunner δεν αναφερόταν σε σένα, αλλά σε άλλους (κι εγώ μεταξύ αυτών) που είχαν ξεφύγει. Προφανώς, τα ποστς σβήστηκαν. Πάμε παρακάτω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    ήδη πέφτω, πόσο χειρότερα μπορεί να πάει; (αυτό το λέω για πλάκα)

    αυτό που ζητάω δεν έχει ρίσκο. Τον λόγο που με κάνει να το λέω αυτό, μπορώ να τον εξηγήσω σε όποιον πάρει πρωτοβουλία.

    Όποιος πιστεύει ότι μπορεί να με βοηθήσει, ας μου μιλήσει και θα του εξηγήσω τι και πως. Αν θέλει αντάλλαγμα, το συζητάμε, αλλά όχι σε φόρουμ και ακόμα περισσότερο δεν πρόκειται να μάθει κανείς τίποτα, όχι από μένα τουλάχιστο.
    Αν πραγματικά πέφτεις και δεν είναι κάποιο σχήμα λόγου, κάποια υπερβολή, αυτό σημαίνει ότι είσαι σε τελείως αρχάριο επίπεδο. Ή δεν το'χεις καθόλου Και στις 2 περιπτώσεις, θα σου κάνει καλό να διαβάσεις μερικά βιβλία και να προσπαθείς να τα εφαρμόζεις σιγά-σιγά, ένα πράγμα τη φορά. Πραγματικά αμφιβάλλω ότι θα βρεθεί κάποιος να κάνει αυτό που θες. Οι εποχές είναι πολύ δύσκολες και ο χρόνος πολύτιμος. Παρ'όλα αυτά, θα σε συμβούλευα να πηγαίνεις βόλτες με την παρέα σου ή με τα παιδιά εδώ, τα οποία διοργανώνουν κοντινές, μονοήμερες εκδρομές κάθε τόσο. Π.χ. υπάρχει μία για αύριο. Σίγουρα θα μάθεις 2 πράγματα κάνοντας τέτοια διαδρομή και ίσως βρεθεί κι ένας άνθρωπος να σου μάθει άλλα 2.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παρ'όλα αυτά, θα σε συμβούλευα να πηγαίνεις βόλτες με την παρέα σου ή με τα παιδιά εδώ, τα οποία διοργανώνουν κοντινές, μονοήμερες εκδρομές κάθε τόσο. Π.χ. υπάρχει μία για αύριο. Σίγουρα θα μάθεις 2 πράγματα κάνοντας τέτοια διαδρομή και ίσως βρεθεί κι ένας άνθρωπος να σου μάθει άλλα 2.
    Αυτο.
    +οσα

    Α!
    Και τωρα που το θυμηθηκα.
    Οχι. Δεν θελω να τον βρω.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Κανε χάρη στον εαυτο σου και ξεκίνα το διάβασμα.
    Αν αρχισεις τα ετσι,αλλιως και αλλιώτικα,θα χαθούμε στην μετάφραση.
    Ξεκίνα λοιπον και αργοτερα ποσταρε τυχον απορίες.
    φίλε Ohm:
    κάνε ότι σου λέει αυτός ο τύπος στην παράθεση.

    (αν είχες βέβαια στο προφίλ το σωστό φύλο θα σου απαντούσε διαφορετικά. αν είχες και τη σωστή έδρα δεν θα προλάβαινες καν την απάντησή του, θα τον είχες γνωρίσει ήδη)


    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    φίλε Ohm:
    κάνε ότι σου λέει αυτός ο τύπος στην παράθεση.

    (αν είχες βέβαια στο προφίλ το σωστό φύλο θα σου απαντούσε διαφορετικά. αν είχες και τη σωστή έδρα δεν θα προλάβαινες καν την απάντησή του, θα τον είχες γνωρίσει ήδη)


    http://www.iefimerida.gr/news/241717...-stin-ollandia

    ΥΓ Φίλε ohm ελπίζω να έχεις χιούμορ, ομορφαίνει τη ζωή.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    1ον Τα όρια σου ειναι εκεί που φοβάσαι. Μην τα ξεπερνάς.

    2ον Τα όρια σου ΔΕΝ τα ξέρεις. Μην ξεπερνάς το σημείο που σε φοβίζει. Αν το ξεπεράσεις .....
    Εγω στραβαδι ειμαι βεβαια, αλλα θα διαφωνησω καθετως. Αν δεν πιεσεις τα ορια σου δυσκολα θα βελτιωθεις. Τουναντιον μαλιστα, απο την εμπειρια μου, η καθε βελτιωση ηρθε οποτε πιεσα τον εαυτο μου να ξεπερασει αυτο που θεωρουσε ως οριο του και να παει λιγο παραπερα (παντα μεσα στην πιστα ομως, να εξηγουμαστε). Δλδ το ενστικτο σου σου λεει "μην παρεις αυτη τη στροφη πιο γρηγορα, γιατι για να την παρεις πιο γρηγορα θα πρεπει να παρεις μεγαλυτερη κλιση και μετα θα πεσεις". Επειδη ομως βλεπεις πως οταν στριβεις το γονατο σου ειναι κανα μισο μετρο πανω απο την ασφαλτο καταλαβαινεις πως προφανως τα ορια που σου βαζει ο φοβος σου ειναι μαλλον υπερσυντηρητικα. Οποτε λες, γαμα το, θα μπω πιο γρηγορα, θα κοιταξω στην εξοδο και θα προσπαθησω να βγω ζωντανος. Και συνηθως ως δια μαγειας τα καταφερνεις... Το ιδιο με τα φρενα. Βλεπεις τη στροφη να πλησιαζει και ο φοβος σου λεει "ΦΡΕΕΕΝΟΟΟΟ, ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΜΕ". Και τελικα φρεναρεις καμια 200αρια μετρα νωριτερα απο ο,τι χρειαζοταν. Οποτε την επομενη φορα προσπαθεις να κυριευσεις το φοβο σου και να φρεναρεις πιο αργα, κοκ.

    Για εμενα (το ξανατονιζω γιατι δε συμφωνω με το να παρουσιαζουμε την προσωπικη μας αληθεια ως νομο/κανονα) οποτε εκανα ενα βημα επιπλεον στην οδηγηση μου, το εκανα προσπαθωντας να κυριευσω το φοβο μου και τα ενστικτα μου (survival reactions τα λεει ο Code) και να σπασω τον τοιχο που αυτα μου εβαζαν μπροστα μου.

    Φυσικα ολα αυτα εχουν νοημα μονο αν ξερεις τη θεωρια, οποτε γνωριζεις για τι προσπαθεις, πού θες να φτασεις. Αμα αρχισεις στα κουτουρου απλα να προσπαθεις να ξεπερασεις τους φοβους σου πηγαινοντας πιο γρηγορα, σε βλεπω μεγαλογαιοκτημονα απο τα χωραφια που θα μαζεψεις...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μποτες, να μου επιτρεπουν να μπω πιστα αλλα να ειναι και ανετες...
    από Panos1313 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2010, 14:35
  2. Έχει κανείς όρεξη για σχόλια ..???
    από NAYAGOS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2010, 10:32
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2009, 22:02
  4. Μηπως εχει κανεις την τσαντα μου?
    από kost rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 19:55
  5. Τα εχει κανεις για να μου πει γνωμη?
    από X_NR750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 20:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF