Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: V-strom η TDM 900???

  1. #46
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Λέμε ότι έχουμε σκούτερ που μας βολεύει τα μάλα, αλλά γουστάρουμε μοτοσακό που δεν θα μας βολεύει, θα μας στοιχίζει ο κούκος αηδόνι αλλά δεν το καταλαβαίνουμε, αλλά επιτέλους θα έχουμε μοτοσυκλέτα για να μην μας κοροϊδεύουν κάτι κακεντρεχείς τύποι σα του λόγου σου για τα υπερωκεάνια, τις μπανιέρες κλπ κλπ.


    Τα σύκα, σύκα και τα σκάφη, σκάφη!
    Sent from me using a computer.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Μην τρελαινεσαι για αναρτησεις και φρενα... σαν αρχαριος δεν θα το καταλαβεις.. ειδικα στο tdm.. στο vstrom θα καταλαβεις οτι δεν εχει καλα φρενα μετα απο λιγο καιρο... διορθωνεται ομως..
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    εγω καταλαβα οτι ο φιλος θελει να παρει μηχανη για να λεει οτι πηρε μηχανη.

    εκτος κι αν εχει για σκουτερ κανα beverly οποτε σου λεει, ποσο να κοστιζει η μηχανη?
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    εγω καταλαβα οτι ο φιλος θελει να παρει μηχανη για να λεει οτι πηρε μηχανη.

    εκτος κι αν εχει για σκουτερ κανα beverly οποτε σου λεει, ποσο να κοστιζει η μηχανη?
    οχι θελω να παρω μηχανη γιατι θελω να παρω μηχανη οχι για να λεω, γιατι τη γουσταρω. και δεν καταλαβαινω τον κομπλεξισμο εδω μεσα ακομα δεν γραφτηκα

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    οχι θελω να παρω μηχανη γιατι θελω να παρω μηχανη οχι για να λεω, γιατι τη γουσταρω. και δεν καταλαβαινω τον κομπλεξισμο εδω μεσα ακομα δεν γραφτηκα
    Όσο κι αν σου φαίνεται ότι στη λέμε, να σε προστατέψουμε θέλουμε.














    (όχι όλοι βέβαια, αλλά αρκετοί)

  6. #51
    Τι προστασια μωρε και κουκουρυκου-Παουερ Ρεϊντζερ σε 30 χρονων ανθρωπο;

    Επισης, καθως παρερμηνευθηκε το αρχικο του ποστ και αγοηθηκε η διευκρινηση αργοτερα, οι πιοτεροι υποθετουν οτι το θελει αποκλειστικα για χρηση πολης, ενω ο παλλικαρης λεει οτι σιγα-σιγα θα αρχισει και τα ταξιδακια.

    Απο τα 2, εγω δεν θα επαιρνα κανενα.
    Κανα Versys 650 θα κοιταζα.
    Αλλα αν η τσεπη σου φτανει για κανα Κροςςντρεσσερ καινουργη, αυτο θα επαιρνα, με ΝτιΣιΤι η οχι, δικο σου θεμα, προσωπικα θα επελεγα χωρις.

    Και μην μας συνεριζεσαι 'δω μεσα. Καλα παιδια ειμαστε (δεν κοβω και την φυση μου) και τιποτα δεν λεγεται με εμπαθεια.



    ΥΓ. (το ξεχασα ρε γμτ) Παλιοσκουτερακια!
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  7. #52
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    οχι θελω να παρω μηχανη γιατι θελω να παρω μηχανη οχι για να λεω, γιατι τη γουσταρω. και δεν καταλαβαινω τον κομπλεξισμο εδω μεσα ακομα δεν γραφτηκα
    φιλε δεν ειναι κομπλεξισμος εσυ δε ξερεις τι θες...θες να παρεις μηχανη αλλα θετεις ορθολογικα κριτηρια και μαλιστα δεν εχεις καταληξει καν και τι κατηγορια μηχανακι θες να παρεις...αμα θες ντε και καλα να παρεις μοτο με ταχυτητες, παρε αυτη που σου αρεσει περισσοτερο...ετσι καναμε ολοι μας...

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εχω ΤDM με 156.000 χλμ και συνεχιζω.
    Οικονομια δεν μπορω να σου πω οτι θα κανεις εντος των τοιχων...
    Απο 5 μεχρι 8.5 εχω βαρεσει με στρωτή οδηγηση και καφριλες που και που...
    Στην Εθνικη στα 360 μπηκε η ρεζέρβα οποτε ανετα 400αριζεις αν πας σταθερα με 130.
    Συντηρηση απο πολυ οικονομικη εως πολυ ακριβη. Εσυ διαλέγεις. Εγω παντα κανω και κανα 2 παραπανω για να μην τα βρω μπροστα μου. Μοντελο 2004 βλεπεις...
    Αναρτησεις οκ με πολλες ρυθμισεις δεν θα σε κουρασουν. Ζαντα 18 μπροστα ειναι στα μειον.
    Προταση που κανω σε ολους ειναι να αλλαξουν αμεσα τιμονι γιατι δεν βολευει καθολου. Καπου ειδα γραφουνε για σελαρα... Νταξει υπερβολες. Μια καλη σελα μετα το 2007. Μεχρι τοτε απαραδεκτη.
    Φρενα παααααααρα πολυ καλα δοκιμασμενα και στην πιστα. Με. Ferrodo Platinum η Brembo κοκκινα(δεν θυμαμαι ονομασια) θα δεις αλλο φρεναρισμα. Ειδικα με τα Brembo.
    Κινητηρας ροπατος... Σκυλι αξιοπιστιας αλλα σε καμμια περίπτωση επιδοσεων μια και ειναι στα 73-74 αλογα τροχο.
    Αν βρεις μεχρι 100.000 χλμ με βιβλιο σερβις και χωρις εξατμισεις... Παρτο χθες.
    Το προβλημα ειναι οτι ακομα και τωρα κρατανε τιμη και θα δεις να ζητανε οτι ονειρευτηκε ο καθε ιδιοκτητης.

    To Vstrom δεν με τρελανε απο πλευρας κινητηρα. Λες και πατιναριζε μου φανηκε.
    Πιο ταξιδιαρικο λογω προστασιας απο αερα αλλα πιο μεγαλο. Η καλη θεση οδηγησης και το τιμονι στα συν. Αναρτήσεις... Πολυ μαλακες και πρεπει να ριξεις λεφτα για διορθωσεις.
    Γνωστα προβληματα οι τρομπες νερου και βενζινης. Πιο οικονομικα λαστιχα και λογω τυπου κρατανε και παραπανω.

    Οτι κι αν διαλεξεις καλοταξιδο.

    Υ. Γ: Ρωταει για αυτα τα 2 και απαντατε για σκουτερ... Χαρλευ... F16... Boeing 747.

  9. #54
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Αγαπητέ μου και οι δύο είναι τίμιες και διαχρονικές μοτοσυκλέτες στην Ελλάδα με χιλιάδες πωλήσεις και αναμφισβήτητα πλεονεκτήματα. Πάρε αυτή που γουστάρεις πιο πολύ να καβαλάς...ΕΣΥ !

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.340
    Ο άνθρωπος έχει πάρει μηχανή πριν 3 χρόνια, όπως φαίνεται και στη φωτό του avatar του. Κάποιος ξέθαψε το θέμα.

  11. #56
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ο άνθρωπος έχει πάρει μηχανή πριν 3 χρόνια, όπως φαίνεται και στη φωτό του avatar του. Κάποιος ξέθαψε το θέμα.



    για καποιο λογο εχουν βγει απο τη ληθη πολλα θρεντ αυτες τις μερες

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    και οχι μονο πηρα μηχανη. αλλα πλεον αλλαξα και σε τρεισερουκλα...ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας εστω και 3 χρονια μετα! g_m900 respect

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. V-Strom 650 vs Fazer 600 vs TDM 900
    από Raoulh79 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 11:25
  2. Aγορα Strom 650 ή TDM 900
    από feanor στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2007, 12:33
  3. TDM 900 personal web site update
    από ioannou_b στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF