Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 65

Θέμα: Μποτες ...γνωμες.

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    μποτα ενοουσα. αλλα ειπε ο παναγιωτης οτι βαζει κανονικα και χοντρη καλτσα. καλο ειναι ναχει λιγο αερα η μποτα να μην ειναι σφιχτη.
    Γιαννης

  2. #47
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    κι όμως, αν η μπότα είναι καλή βεντουζάρει ακόμα και σε λάδια.
    οι oxtar δεν γλίστρησαν ποτέ και πουθενά.

    οι web με προβλημάτισαν απο την πρώτη μέρα... όπου είπα οτι μπορει να συμβαίνει λόγω καινουργιλας αλλα δυστυχώς δεν ήταν έτσι...
    Τί να σε ειπώ?....

    Εγώ με τις fulcrum όπως σου τα είπα.

    Με παπούτσια καμία σχέση εννοείται, αλλά πρωί πρωί στην κάργα υγρασία στο πεζοδρόμιο, μπορεί να χαζογλιστρήσει το πόδι μου λίγο.

  3. #48
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Τί να σε ειπώ?....

    Εγώ με τις fulcrum όπως σου τα είπα.

    Με παπούτσια καμία σχέση εννοείται, αλλά πρωί πρωί στην κάργα υγρασία στο πεζοδρόμιο, μπορεί να χαζογλιστρήσει το πόδι μου λίγο.
    απτη νύστα θα γλιστρίσει όχι απο την υγρασία
    καλοφόρετες Παναγιώτη
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #49
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    απτη νύστα θα γλιστρίσει όχι απο την υγρασία
    καλοφόρετες Παναγιώτη
    Δεν αποκλείεται

    Αν το καλοφόρετες πάει σε εμένα, τις έχω 5-6 χρόνια

    Αν πηγαίνει στον άλλο Παναγιώτη, όντως καλοφόρετες

  5. #50
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ένας τσαγκάρης μου είχε πει πως, και οι σολες ξεραίνονται με τον καιρό και χάνουν το grip τους.

  6. #51
    alpinestars web goretex

    τις είχα καμια δεκαετία (την "καλή" δεκαετία που βγαίναμε εξωτερικά, σ/κ παρά σ/κ βόλτα και τέτοια χαζά) και μπορώ να πω οτι σε όσο νερό και αν φάγανε δεν μπάσανε τιποτα και ποτέ (και φάγανε πολύ, ήμανε και με αντβ μοτό τότενες) τις χάρισα απολύτως λειτουργικές γιατι βαρέθηκα να τις βλέπω....

    πάντως οτι γλύστραγαν, ναι, δεν ήταν πάντα βεντούζα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  7. #52
    Δεν ξέρω αν η astars έχει γενικότερο θέμα, και τα joey που φοράω καλοκαίρι γλιστράνε.

  8. #53
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Ποια η γνώμη σας για τις Danaise Fulcrum C2 Goretex ; Η χρήση τους κυρίως σε ταξίδια εξωτερικό, καλοκαίρι. Αρκετό περπάτημα φορώντας τες.
    Γενικά ψάχνω σχετικά ελαφριά μπότα η οποία όμως να μη αφήσει νερό να περάσει στο πρώτο ταξίδι και παράλληλα να είναι ανεκτές το καλοκαίρι.

  9. #54
    στο θεμα ανεσης,εφαρμογης,βαρους κτλ ολες οι Dainese σε αυτες τις κατηγοριες πανω-κατω ειναι απαιχτες.εχω κατι παρομοιες κ καθε φορα που τις φοραω δεν θελω να τις βγαλω μετα...
    να ξερεις οτι οι μοτο-μποτες ΔΕΝ γουσταρουν το πολυ περπατημα γενικως καθως επηρεαζει την εξωτερικη μεμβρανη αδιαβροχοποιησης.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Ποια η γνώμη σας για τις Danaise Fulcrum C2 Goretex ; Η χρήση τους κυρίως σε ταξίδια εξωτερικό, καλοκαίρι. Αρκετό περπάτημα φορώντας τες.
    Γενικά ψάχνω σχετικά ελαφριά μπότα η οποία όμως να μη αφήσει νερό να περάσει στο πρώτο ταξίδι και παράλληλα να είναι ανεκτές το καλοκαίρι.

    Τις έχω από το φθινόπορο του 2009.
    Μπότα τεσσάρων εποχών. Πλήρως αδιάβροχες.
    Ζεστές φθινόπορο χειμώνα, άψογες άνοιξη καλοκαίρι. Δεν ίδρωσε ποτέ το πόδι υπερβολικά. Νορμάλ πράγματα δηλαδή.
    Άνετες σε πολύωρη χρήση. Αρκετές φορές τις έχω φορέσει το πρωί και τις έβγαλα αργά το απόγευμα χωρίς να νιώσω δυσφωρία αν και με σφίγγουν λίγο.
    Τις έχω δοκιμάσει σε γερές βροχές και αντέξανε.
    Καθαρίζουν εύκολα και μάλλον έχουν κάποια επένδυση εσωτερικά που απορροφά τις οσμές, γιατί ποδάρι δεν έχει μυρίσει ακόμα.
    Μπορείς να βάλεις το παντελόνι κι από μέσα κι από έξω.

    Το μόνο αρνητικό για 'μένα είναι ότι ανοίγει πολύ επάνω και δεν νιώθω το προστατευτικό στο καλάμι μου.

    Γενικά, είμαι ευχαριστημένος από την μπότα αλλά περιμένω να ανοίξει λίγο για να είναι πιο ευχάρηστη.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

    Ποια η γνώμη σας για τις Danaise Fulcrum C2 Goretex ; Η χρήση τους κυρίως σε ταξίδια εξωτερικό, καλοκαίρι. Αρκετό περπάτημα φορώντας τες.
    Γενικά ψάχνω σχετικά ελαφριά μπότα η οποία όμως να μη αφήσει νερό να περάσει στο πρώτο ταξίδι και παράλληλα να είναι ανεκτές το καλοκαίρι.
    Το προηγούμενο μοντέλο ( Χωρίς c2 στο όνομα)
    Κάθε μέρα όλη μέρα το χειμώνα, άνεση, καλοκαίρι για ταξίδι ναι αλλά θα βράσει το πόδι σε κάθε άλλη περίπτωση. Νομίζω τρία ατυχήματα ως σήμερα, τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει. Φέτος βάζουν νερό και οι σολες έχουν αρχίσει να λιώνουν. 7 χρόνια αν θυμάμαι σωστά, μπορεί 8. Νομίζω τις έχω περάσει βερνίκι μια φορά; Δύο; Σκυλιά.

    Θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι θα πάρω τις c2 αν παίξει ωραία προσφορά τώρα που τελειώνει η σεζόν.

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2017
    Μηνύματα
    2
    Λοιπόν για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα. Εγώ έπαθα και σκοπεύω να μάθω. Εν συντομία γλίστρησα σε λάδια έπεσε η μηχανή στον αστράγαλο κ έκανα παρέα στην μάνα μου 2,5 μήνες. Με ενδιαφέρει η προστασία στον αστράγαλο αλλά και η δυνατότητα να της φοράω μες στην μέρα κ στην δουλειά (είμαι οπερατέρ-φωτογράφος) κ είμαι ανάμεσα στις παρακάτω μπότες.
    Μπότες Dainese Tempest D-WP
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...82-detail.html
    Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...ck-detail.html
    Dainese Fulcrum C2 Gore Tex
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...ex-detail.html

    Μπορείται να με βοηθήσετε στο ποια να επιλέξω και γιατί? Δυσκολεύομαι κ λίγο να καταλάβω ποιά από αυτές θα προστατεύει καλύτερα τον αστραγαλό μου αλλά θα μου επιτρέπει και να κινούμε με σχετική ευκολία.

  13. #58
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Sidi. Εκει τελειωνουν ολα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TTLexceeded Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα. Εγώ έπαθα και σκοπεύω να μάθω. Εν συντομία γλίστρησα σε λάδια έπεσε η μηχανή στον αστράγαλο κ έκανα παρέα στην μάνα μου 2,5 μήνες. Με ενδιαφέρει η προστασία στον αστράγαλο αλλά και η δυνατότητα να της φοράω μες στην μέρα κ στην δουλειά (είμαι οπερατέρ-φωτογράφος) κ είμαι ανάμεσα στις παρακάτω μπότες.
    Μπότες Dainese Tempest D-WP
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...82-detail.html
    Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...ck-detail.html
    Dainese Fulcrum C2 Gore Tex
    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...ex-detail.html

    Μπορείται να με βοηθήσετε στο ποια να επιλέξω και γιατί? Δυσκολεύομαι κ λίγο να καταλάβω ποιά από αυτές θα προστατεύει καλύτερα τον αστραγαλό μου αλλά θα μου επιτρέπει και να κινούμε με σχετική ευκολία.
    Οι τελευταίες δεν παρέχουν την καλύτερη προστασία από "συμπίεση" αλλά είναι τέλειες για κάθε μέρα/όλη μέρα σαν να φοράς παπούτσια. Έχουν προστασία (ατυχώς δοκιμασμένες σε πτώσεις) αλλά όχι αν πέσει μηχανή επάνω.

    Και κατά βάση καμμία τουριστική μπότα χωρίς "σκελετό" δεν θα κάνει αυτό που ζητάς, το να σε γλιτώσει από το ίδιο ατύχημα αν ξανασυμβεί. Φυσικά, καμμία μπότα με "σκελετό" δεν θα είναι άνετη για κάθε μέρα/όλη μέρα (η δεύτερη που δείχνεις είναι μάλλον τέτοια).

  15. #60
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Sidi. Εκει τελειωνουν ολα.
    Και καπου εκει ξεκιναει η daytona.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ημι-μπότες σε ύψος 3/4.. Γνώμες.
    από Joyrider στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2011, 12:24
  2. honda cbr 125cc (γνώμες)
    από KyleKatarn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2008, 12:04
  3. Aκούω γνώμες.....
    από ctpanoramix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 18:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF