Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 172

Θέμα: motoGRexit 2015 (Βαλκάνια, Ανατολική Ευρώπη, motoGP)

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Τα τελευταία 100km προς τα σύνορα στον Προμαχώνα δεν είχαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον πέρα από το πολύ πράσινο τοπίο, που θύμιζε τα Τέμπη.
    Έκανα ένα τελευταίο γέμισμα εκτός Ελλάδος με το λίτρο να πωλείται κοντά στο 1.10 ευρώ.

    Info:

    Km ημέρας: 811

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	day15.jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	92,1 KB 
ID:	349905




    Η επιστροφή, ο δρόμος, οι σκέψεις…

    Είχα ένα γεμάτο 8ωρο οδήγησης μπροστά μου μέχρι να φτάσω στο σπίτι, μαζί με τις στάσεις για ξεκούραση. 15 μέρες τώρα, είχα πάρει για τα καλά τη «δόση» μου…
    Ξέρετε, αυτή τη «δόση» που παίρνεις όταν ταξιδεύεις πάνω σε αυτούς τους δυο μαγικούς τροχούς με τον κινητήρα ενδιάμεσα, που κάποιοι ονόμασαν “μοτοσυκλέτα”. Όταν έχεις διανύσει τόσα χιλιόμετρα και έχεις δει τόσα μέρη, έχουν γεμίσει οι «μπαταρίες» σου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	back to home (11).jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	51,0 KB 
ID:	349906

    Πάνω στη μοτοσυκλέτα, είναι δύσκολο να περιγράψει κανείς τα συναισθήματα. Έχεις τόσο δυναμισμό που νιώθεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα. Την απόλυτη ελευθερία, που δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα άλλο… Ταυτόχρονα όμως, γνωρίζεις ότι είσαι απόλυτα εκτεθειμένος στον κίνδυνο και ότι ανά πάσα στιγμή ένα λάθος μπορεί να κοστίσει. Με σιγουριά όμως μπορώ να πω, ότι η μοτοσυκλέτα και το ταξίδι με αυτή είναι ότι καλύτερο μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος…
    Δεν θα το κάνουν όλοι, αλλά αυτοί που θα το τολμήσουν, ένα είναι το σίγουρο : ότι δε θα το μετανιώσουν!

    Ατενίζοντας το δρόμο, τον ορίζοντα, τα τοπία, το μυαλό ανατρέχει σε προσωπικές στιγμές, σε χαρές και λύπες που ανήκουν στο παρελθόν, σε σχέδια για το μέλλον. Μπαίνουν σε σειρά οι σκέψεις. Η μοναξιά του κράνους, μέσα από τη ζελατίνα που βλέπουν τα μάτια σου, σε προτρέπει να κάνεις τον «απολογισμό» σου.
    Θα υπάρξουν στιγμές που θα πιάσεις τον εαυτό σου να γελάει, άλλες που θα δακρύσεις… Θα μετανιώσεις για κάτι που έκανες, για κάτι που δεν έκανες, θα βρεις λύση για κάτι που σε απασχολεί. Θα γίνεις πιο αυστηρός με τον εαυτό σου και με τους άλλους, επειδή ωριμάζεις! Θα ηρεμήσεις…
    Ένα είδος ψυχανάλυσης δηλαδή… Αλήθεια, ποιος έχει ανάγκη τον ψυχολόγο, αν έχει μοτοσυκλέτα?

    Η γνωστή ερώτηση: «Μα, καλά? Μόνος σου?» Ναι, παιδιά… Μόνος μου! Πλέον, από επιλογή…
    Μετά από αυτό το ταξίδι, διαπίστωσα ότι οι φόβοι μας είναι μόνο στο μυαλό μας. Ταξιδεύοντας, ποτέ δε μου έχει συμβεί κάτι άσχημο. Ίσως σε αυτό να παίζει ρόλο ότι όλες οι αισθήσεις λειτουργούν στο 100% καθώς δε πάω απλά για ένα καφέ. Θέλω να γυρίσω σπίτι όπως όταν ξεκίνησα γι’αυτό και είμαι απόλυτα συγκεντρωμένος στην ασφαλή οδήγηση και προσπαθώ να παίρνω τις σωστές αποφάσεις.
    Έχω γνωρίσει μόνο καλούς ανθρώπους. Ποτέ δεν ήμουν καχύποπτος και βέβαια για να συμβεί αυτό χρειάστηκε θετική ενέργεια, θάρρος και αποφασιστικότητα εκτός των άλλων, χαρακτηριστικά που χιλιόμετρο με το χιλιόμετρο, ταξίδι με το ταξίδι, ολοένα και γίνονται πιο ισχυρά…

    Σκεπτόμενος το μέλλον, κατά την επιστροφή του, ένας ταξιδιώτης σχεδόν πάντα θέτει ένα νέο στόχο. Έτσι και εγώ, ονειρεύτηκα τον εαυτό μου σε ένα μακρινό Ακρωτήρι να χαζεύω τον παγωμένο ωκεανό…

    Προς όλους όσους δεν έχουν ταξιδέψει ακόμα…ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ? Τολμήστε το… Το ταξίδι θα σας κάνει καλύτερους ανθρώπους, πολύ καλύτερους…
    Καλούς δρόμους σε όλους!


    Τα ωραιότερα ταξίδια μας δεν τα κάναμε ακόμα…

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	back to home (22).jpg 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	50,2 KB 
ID:	349907

  2. #152
    Γεια σου ρε Κωστα









    και με τι ταξιδεψες;
    Α, ναι με αυτο το πραμα με αξονα..... Ναι ναι.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Πολυ ωραια τα ταξιδια σου!

    Πολυ απολαμβανω τις φωτογραφιες, τις περιγραφες και τα αποφθεγματα των ταξιδιων σου.

    Να σαι καλα φιλε, καλη χρονια και καλα ταξιδια!

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892

    Respect..τι να πεις?
    κι ολο το ταξιδι!ολομοναχος!!

  5. #155
    πολύ όμορφο ταξίδι, πολύ ωραία δοσμένο!
    just ride...

  6. #156
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Υπέροχο αφιέρωμα! Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σου!

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Eυχαριστώ που το μοιράστηκες,όπως είπες ,η μοτοσυκλέτα και το ταξίδι με αυτή είναι οτι καλύτερο μπορεί να ζήση ένας άνθρωπος !Εύχομαι πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα !

  8. #158
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Εξαιρετικος αλλη μια φορα! Πολυ ομορφες φωτογραφιες! Ξερεις, φετος εκανα το τριτο μου μοτοσυκλετιστικο στο εξωτερικο, αλλα το πρωτο μονος εντελως. Αυτος σου ο επιλογος, σαν να βγαινει απο την ψυχη μου. Σου ευχομαι καλους δρομους να εχεις στη ζωη σου!!

  9. #159
    Μέλος Το avatar του/της Balkan_express
    Εγγραφή
    06/05/2013
    Μηνύματα
    38
    Να είσαι καλά φίλε μου! Με ταξίδεψες και μου έφτιαξες τη διάθεση!
    Πάντα όρθιος!
    ---ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ---

  10. #160
    υπεροχα πρματα,μοναξιες ομορφα κ ωραια!στα επομενα Κωστη!

  11. #161
    Μπραβο φιλε να σε καλα και ορθιος.Τελικα ειναι η μοναξια του κρανους που μας κανει λιγο ποιητες ολους μετα απο κατι τετοια
    Lost on purpose..again

  12. #162
    Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά.
    Θα ήθελα επίσης να σε συγχαρώ για το υπέροχο ταξιδιωτικό σου.
    Επειδή και εγώ τυχαίνει να ταξιδεύω μόνος μου απο επιλογή συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Σου εύχομαι να έχεις πάντα καλούς δρόμους φίλε και ίσως συναντηθούμε ποτέ.

  13. #163
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    μπράβο ρε παίχτη, πολύ ωραίος..με γύρισες 5 μήνες πίσω, βλέπεις πάνω-κάτω τις ίδιες διαδρομές ακολούθησα και εγώ (με άλλους 2 παρέα). όντως τα καλύτερα ταξίδια είναι αυτά που έρχονται !

  14. #164
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Nασαι καλα φιλε.Και στα επομενα.

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τα ομορφα σχολια σας... Χαιρομαι που οι σκεψεις και τα συναισθηματα ταυτιζονται με πολλων απο εσας.

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανατολική Ευρώπη
    από WideGlider στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2014, 10:17
  2. MOTOGP + SUZUKI RETURNS 2015
    από nktR στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2014, 19:02
  3. Βαλκάνια - Ευρώπη Αύγουστος 2012
    από yama6336 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2013, 10:53
  4. "Γραφειοκρατικά" για Ανατολική Ευρώπη
    από George20vt στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2010, 15:59
  5. Ανατολική Ευρώπη, Μάιος 2005.
    από PanVas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2010, 17:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF