Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Shoei NXR, λάθος μέγεθος;

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Fc moto? δε στέκει, στην Ευρώπη ίδια είναι παντού . Εκτός κι αν το fc τα προμηθεύτηκε από άλλη αγορά.
    Ναι, από Fc moto, και εγώ δεν το περίμενα λόγω Ευρώπης. Πήγα σε μαγαζί να πάρω μικρότερα μαξιλαράκια μπας και φτιάξει η κατάσταση αλλά ο πωλητής μου είπε ότι τσάμπα θα τα έπαιρνα και δε μου τα έδωσε. Η αλήθεια ήταν ότι ήταν πιο στενό στο μπροστινό μέρος (εκτός και αν μεγάλωσε η μύτη μου γιατί ακούμπαγε μπροστά).
    Από τότε είπα ποτέ ξανά κράνος από έξω.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σημαδι στο κούτελο σημαίνει λαθος νούμερο. Εκεί δεν ανοίγει το κράνος.
    Το συγκεκριμενο κρανος αλλαζει μεγεθος στο εσωτερικο και πανω αν δεν κανω λαθος.
    Αυριο θα παω να το δω διπλα διπλα με αυτο που δοκιμασα και θα βρεθει η ακρη πιστευω.

  3. #18
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    χωρίς καμία διάθεση να τρολάρω ή οτιδήποτε, αν σε βρίσουν στον Τζωρτζόπουλο θα έχουν άδικο ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    χωρίς καμία διάθεση να τρολάρω ή οτιδήποτε, αν σε βρίσουν στον Τζωρτζόπουλο θα έχουν άδικο ;
    Κάτσε να καταλάβω... Γιατί να τον βρίσουν;
    Αν έχουν μισό δράμι μυαλό, ίσως αντιληφθούν ότι όταν σήμερα πχ έχει 200 ευρώ λιγότερα το όποιο αγγλικό site το ΙΔΙΟ κράνος που καταργήθηκε το 2015 ή και το 2014 και ξεστοκάρει, την ίδια στιγμή που όποιος εδώ έμπορος και αντιπρόσωπος επιμένει να πουλάει στην ίδια τιμή με την συλλογή χρωμάτων του 2016, χάνουν πελάτες.

  5. #20
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Κάτσε να καταλάβω... Γιατί να τον βρίσουν;
    Αν έχουν μισό δράμι μυαλό, ίσως αντιληφθούν ότι όταν σήμερα πχ έχει 200 ευρώ λιγότερα το όποιο αγγλικό site το ΙΔΙΟ κράνος που καταργήθηκε το 2015 ή και το 2014 και ξεστοκάρει, την ίδια στιγμή που όποιος εδώ έμπορος και αντιπρόσωπος επιμένει να πουλάει στην ίδια τιμή με την συλλογή χρωμάτων του 2016, χάνουν πελάτες.
    Γιατί είναι δικαίωμα του καθενός να πουλάει όσο θέλει...
    Κι αν ο πελάτης την πατήσει (καλή ώρα) ας στείλει ένα email στους Άγγλους να δει γιατί το κράνος δεν είναι identical με αυτό που φόρεσε στην Ελλάδα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #21
    Πολύ σωστό, αλλά και πάλι, "δικαίωμα" να τον βρίσουν...
    Ο άλλος πού πήγε στην Arai δεν τον έβρισαν, απλά του έδειξαν τις διαφορές.
    Αν είναι σωστός ο έμπορος, αυτό θα κάνει και σε αυτήν την περίπτωση. (συν τα όσα έγραψα παραπάνω).

    Πραγματικά, NXR με 330 ευρώ από Αγγλία και με 500+ από εδώ. Ποιό να πάρεις άραγε... (και με πολλούς συμφορουμίτες ευχαριστημένους πελάτες των άγγλων)

  7. #22
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστό, αλλά και πάλι, "δικαίωμα" να τον βρίσουν...
    Ο άλλος πού πήγε στην Arai δεν τον έβρισαν, απλά του έδειξαν τις διαφορές.
    Αν είναι σωστός ο έμπορος, αυτό θα κάνει και σε αυτήν την περίπτωση. (συν τα όσα έγραψα παραπάνω).

    Πραγματικά, NXR με 330 ευρώ από Αγγλία και με 500+ από εδώ. Ποιό να πάρεις άραγε... (και με πολλούς συμφορουμίτες ευχαριστημένους πελάτες των άγγλων)
    Και εγώ ένας από αυτούς, με το 1100 να κάνει 450 (minimum) εδώ όταν το πήρα και από helmetcity μου ήρθε σπίτι με 330
    Από την άλλη αν γινόταν στραβή δεν νομίζω να είχα μούτρα να πήγαινα σε οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα και να ζήταγα να βρω διαφορές...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #23
    Δεκτόν.

    Από την άλλη, αν δεν κάνει το γυρνάς πίσω, χάνοντας απλώς τα μεταφορικά, το έχω κάνει με άλλο προϊόν.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    χωρίς καμία διάθεση να τρολάρω ή οτιδήποτε, αν σε βρίσουν στον Τζωρτζόπουλο θα έχουν άδικο ;
    Δεν εχεις αδικο, ας μου το δωσει ο Τζωρτζοπουλος 380 ευρω και τοτε ας πει οτι θελει!
    Να το επαιρνα 50 ευρω φθηνοτερα, ναι να πει οτι θελει, αλλα εδω μιλαμε για 40% κατω.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    χωρίς καμία διάθεση να τρολάρω ή οτιδήποτε, αν σε βρίσουν στον Τζωρτζόπουλο θα έχουν άδικο ;
    Αν και αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου, πιστεύω πως ΑΝ ο Τζωρτζώπουλος φερθεί έξυπνα θα αποκτήσει έναν πελάτη.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Αν και αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου, πιστεύω πως ΑΝ ο Τζωρτζώπουλος φερθεί έξυπνα θα αποκτήσει έναν πελάτη.
    Τα 2 προηγουμενα απο αυτον ηταν, με ξερει, μην ανησυχεις :-)

  12. #27
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σημαδι στο κούτελο σημαίνει λαθος νούμερο. Εκεί δεν ανοίγει το κράνος.
    +1 οτι και να κανεις δε θα ανοιξει εκει. βαλτο αγγελια ολο και καποιον θα βρεις.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  13. #28
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Επειδή δεν εχω καταλάβει, το να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις μεγαλύτερο νούμερο δεν παιζει;

    Μίλησες μαζι τους;

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Επειδή δεν εχω καταλάβει, το να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις μεγαλύτερο νούμερο δεν παιζει;

    Μίλησες μαζι τους;
    Το θεμα ειναι το εξης: γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα στα μεγεθη; αν παρω το L θα ειναι σωστο; γιατι το L στον τζωρτζοπουλο δεν μου ηταν σωστο μεγεθος.

  15. #30
    Σόρι αν λέω κάτι προφανές, αλλά στο fc-moto ρώτησες για τον λόγο της διαφοράς; κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο SHOEI NXR/RF1200
    από eBoLaGR στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2013, 10:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF