Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Shoei NXR, λάθος μέγεθος;

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Εδώ παπούτσι με παπούτσι ίδιο πάλι έχει διαφορά, λιγο η ραφή λίγο το ένα λίγο το άλλο. Ίδιο μηχάνημα τα κάνει αλλά μια μικρή απόκλιση ενδέχεται να υπάρχει ακόμη και στο κράνος, δεν εξηγείται αλλιώς.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Σόρι αν λέω κάτι προφανές, αλλά στο fc-moto ρώτησες για τον λόγο της διαφοράς; κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει.
    Θα στειλω email αυριο, ηταν σαββατοκυριακο.

  3. #33
    Λοιπον, πηγα και φορεσα παλι ενα της βιτρινας. Ηταν στενο, αλλα οχι το χαλι του δικου μου. Το L ειναι μπαμ μεγαλο, δεν το συζηταμε. Μετα αρχισε να μου λεει για εσωτερικα μαξιλαρια(μαγουλα και του κεφαλιου το μεγαλο επανω) οτι μπορω να παρω αλλο μεγεθος να το φερω στα μετρα μου. Το κοστος δεν με συμφερει, οποτε λεω να το δωσω και να κοιταξω για κατι αλλο, που δοκιμασμενα θα καθεται σωστα και θα το παρω. Εκτος αν βλεπει κανεις, αλλο καλυτερο σεναριο. Απο το site στην Αγγλια μου ειπαν οτι κανουν αλλαγη αν δεν μου κανει, αλλα δεν βρισκω καποιο νοημα.

  4. #34
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από P70 Προβολή μηνύματος
    Λοιπον, πηγα και φορεσα παλι ενα της βιτρινας. Ηταν στενο, αλλα οχι το χαλι του δικου μου. Το L ειναι μπαμ μεγαλο, δεν το συζηταμε. Μετα αρχισε να μου λεει για εσωτερικα μαξιλαρια(μαγουλα και του κεφαλιου το μεγαλο επανω) οτι μπορω να παρω αλλο μεγεθος να το φερω στα μετρα μου. Το κοστος δεν με συμφερει, οποτε λεω να το δωσω και να κοιταξω για κατι αλλο, που δοκιμασμενα θα καθεται σωστα και θα το παρω. Εκτος αν βλεπει κανεις, αλλο καλυτερο σεναριο. Απο το site στην Αγγλια μου ειπαν οτι κανουν αλλαγη αν δεν μου κανει, αλλα δεν βρισκω καποιο νοημα.
    Τελικά από το FC-Moto το πήρες ή από Αγγλία; Από ποιο μαγαζί; Δεν κατάλαβα. Δύο κράνη που έχω πάρει πάντως από Αγγλία και Ισπανία αντίστοιχα ήταν όπως ακριβώς τα είχα δοκιμάσει εδώ. Περίεργο το θέμα σου. Εύχομαι να βγάλεις άκρη με το καλύτερο δυνατό σενάριο για σένα !
    Φύγαμε...

  5. #35
    Τελικα καταληγω οτι μαλλον πρεπει να παρω το εσωτερικο σε μικροτερο μεγεθος(και τα μαγουλα πιθανον να θελουν μικροτερα - εχω κεφαλι 58,5 και ειμαι νταν αναμεσα σε L και Μ) οποτε αν αλλαξω αυτα, το κοστος συνολικα θα εχει φτασει τα 450 κοντα. Νομιζω οτι αξιζει καλυτερα να το δωσω αμεταχειριστο και να παρω κατι αλλο; υπαρχει κρανος καλο κοντα στα 300 ευρω ή θα ειναι ποιοτικα πολυ χειροτερο απο το nxr; Ειχα χαζεψει το AGV K5. Προτασεις;

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από P70 Προβολή μηνύματος
    Τελικα καταληγω οτι μαλλον πρεπει να παρω το εσωτερικο σε μικροτερο μεγεθος(και τα μαγουλα πιθανον να θελουν μικροτερα - εχω κεφαλι 58,5 και ειμαι νταν αναμεσα σε L και Μ) οποτε αν αλλαξω αυτα, το κοστος συνολικα θα εχει φτασει τα 450 κοντα. Νομιζω οτι αξιζει καλυτερα να το δωσω αμεταχειριστο και να παρω κατι αλλο; υπαρχει κρανος καλο κοντα στα 300 ευρω ή θα ειναι ποιοτικα πολυ χειροτερο απο το nxr; Ειχα χαζεψει το AGV K5. Προτασεις;

    Συμφορουμίτης

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=143843

    Το είχα και με τα 215 που το δίνει είναι πολύ καλή ευκαιρία.Δες μήπως κάνετε ανταλλαγή.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο SHOEI NXR/RF1200
    από eBoLaGR στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2013, 10:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF