Σελίδα 3 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε φιλε όταν λεω με χαμογελο δεν εννοω με το γνωστου τυπου χαμογελο του "νταξ μωρε και τι εγινε τωρα.." εννοω με το γνωστο ευδιαθετο υφακι που εχω παντα και που γνωριζεις εσυ και πολλοι αλλοι εδώ μεσα..
    Εγω αυτο καταλαβα,οτι το γελακι ηταν αυτο που περιεγραψες.
    Λες και δεν ξερεις οτι τα γελακια δεν αρεσουν στην εξουσια,και σηκωνουν το γαντι με το παραμικρο...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Μικέ έκανες μαλακία και κακώς το συνέχισες. Στην ΕΛΑΣ μια χαρά λογικα υπάρχουν και
    άμα τους μιλήσεις σωστά ποτέ δεν θα έχεις θέμα ποτέ.

    Και αφού έκανες μαλακία θα κάτσεις να ακούσεις το σκατό που θα σου ρίξουνε.

    Γιατί στη Γερμανία θα έπρεπε τώρα να είχες πάρεις δάνεις για τα πρόστιμα που θα σου ρίχνανε.

    Και στις ΗΠΑ άμα πούλαγες αυτό το υφάκι τώρα θα ήσουν ξάπλα στο δρόμο με το γόνατο του
    μπάτσου στο σβέρκο σου και δεμένος με χειροπέδες

  3. #33
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Και στις ΗΠΑ άμα πούλαγες αυτό το υφάκι τώρα θα ήσουν ξάπλα στο δρόμο με το γόνατο του
    μπάτσου στο σβέρκο σου και δεμένος με χειροπέδες
    Στην καλύτερη περίπτωση...

  4. #34
    Φτηνα την γλυτωσες..λιγο ακομα και θα περνανε χαμπαρι οτι εισε ο νο1 καταζητουμενος σι αι ει και ιντερπολ..σου κανανε ψυχολογικο πολεμο να τα ξερασεις ολα...να προσεχεις τα κοκκινα για να αποφευγεις τετοιες συναντησεις με τα τσακαλια του νιου γιορκ πιντι και για να μην σου ριξει κανα σουτ κανας κουτακιας και ψαχνεσαι.
    Lost on purpose..again

  5. #35
    Έτσι είναι Μικε..... Και να λες πάλι καλά που δεν ήσουν και σεξυ , γιατί με το "δίκιο" που είχαν θα έπρεπε να σου ρίχναν κι ένα "μανίκι"...

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Είσαι φάουλ γιατί πέρασες με κόκκινο και αν προκαλούσες κάποιο ατύχημα, θα λέγαμε πολύ διαφορετικά πράγματα τώρα, αλλά, αν τα πράγματα έγιναν ακριβώς όπως λες, θα μπορούσαν να έχουν φερθεί καλύτερα. Και χειρότερα, φυσικά. Γενικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μη συνεργαστείς και να μη μιλήσεις όμορφα. Με έχουν σταματήσει ΔΙΑΣ ΑΠΕΙΡΕΣ φορές (9 στις 10 χωρίς πινακίδα) και ποτέ δε δημιουργήθηκε το παραμικρό πρόβλημα.

    Πάντως, το συγκεκριμένο φανάρι δε δουλεύει έτσι. Αυτοί στα αριστερά σου, όταν έχουν πράσινο, μπορούν να μπουν και στα 2 ρεύματα της Κων/πόλεως, άρα προφανώς δε μπορείς να έχεις πράσινο και εσύ. Για να σε βοηθήσω, για την επόμενη φορά, θα κοιτάζεις το φανάρι στα δεξιά σου, πάνω στις ράγες. Αναβοσβήνει πορτοκαλί και μετά από λίγο ανάβει κόκκινο. Από τη στιγμή που θα ανάψει κόκκινο, 2-3 δευτερόλεπτα μετά, ανάβει πράσινο για σένα.
    Life begins at 45°.

  7. #37
    όσο είχα το Ζ, μου την είχαν πέσει δυο φορές, μια στην καλλιθεα μια Άγιο στέφανο γιατί... "τι κάνεις παρκαρισμένος έξω από τράπεζα ρε φίλε", Δηλαδή αν έχεις μηχανή δεν συναλλάσσεσαι με τράπεζα ρε παλικαρια; Στην Καλλιθέα τυχαίνει η πολεοδομία να είναι (ηταν πιο σωστά) δίπλα πόρτα με τράπεζα...
    άλλη μια φορά στην Κηφισίας, κατέβα, άνοιξε μπουφάν να δούμε αν έχεις όπλο...

    είναι τυποι και τυποι, τι να πεις. αγένεια πάντως και τέτοια μαγκιά σε καμία περίπτωση.

  8. #38
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    εσυ απο την πλευρα σου το μονο που εκανες ειναι που παρανομησες. επρεπε να πραξουν τα σχετικα που προβλεπονται για να σε τιμωρησουν. οι τσαμπουκαδες δεν εχουν νοημα στην περιπτωση σου. βλεπουν πολλα και αυτοι καθε μερα, αλλα ειναι να νευριαζουν με το παραμικρο σε λιγο θα φυτευουν σφαιρες με το καλημερα σας. θελω να πιστευω πως υπαρχει καποια εκπαιδευση στη σημπεριφορα τους ως προς τους πολιτες (μαλλον φανταζομαι πολλα ε?). ναι μεν ειναι οργανα της ταξης και πρεπει επιβληθουνε στους πολιτες, αλλα να μην ξεπερνανε και τα ορια χωρις λογο.

    υγ. εμενα μου ειχανε κανει μανουρα (μικτο κλιματικιο) για τα ξεχασμενα ασπρα πλαστικα καλυμματα στις πινακιδες στο κουτι. ak47 με οπλοβομβιδα να ειχα, θα ηταν πιο ασυμαντο απο τα πλαστικα στις πινακιδες.

    9/10 φορες μου εχουν συμπεριφερθει σωστα, ειτε διας ειτε τροχαιοι... ειδικα οταν ειμαι με τη μηχανη, μου φερονται ακομα καλυτερα.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της aldel
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    45
    Και στο Βέλγιο έχω κάνει αστυνομικό κόκκινο από το θυμό με αυτά που με ειδε να κάνω, αλλά ούτε με έβρισε, ούτε μου πούλησε τσαμπουκά. Ευγενικός και κύριος "έπραξε τα δέοντα" και τα δέοντα ηταν αρκετά ώστε να μην το ξανακάνω. Δεν καταλαβαίνω πως μπορουμε να θεωρούμε φυσιολογικό να μας μπινελικώνει το καθε σαλταρισμένο εικοσάχρονο, πόσο μάλλον να αφήνουμε να εννοηθεί πως θα έπρεπε να μας την ανάβει κιόλας, οπως Αμερική...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aldel Προβολή μηνύματος
    Και στο Βέλγιο έχω κάνει αστυνομικό κόκκινο από το θυμό με αυτά που με ειδε να κάνω, αλλά ούτε με έβρισε, ούτε μου πούλησε τσαμπουκά. Ευγενικός και κύριος "έπραξε τα δέοντα" και τα δέοντα ηταν αρκετά ώστε να μην το ξανακάνω. Δεν καταλαβαίνω πως μπορουμε να θεωρούμε φυσιολογικό να μας μπινελικώνει το καθε σαλταρισμένο εικοσάχρονο, πόσο μάλλον να αφήνουμε να εννοηθεί πως θα έπρεπε να μας την ανάβει κιόλας, οπως Αμερική...

    Για πες μας λίγο εδώ στους Έλληνες ποιά είναι τα δέοντα που έπραξε ο ευγενικός Βέλγος;

  11. #41
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Ήταν γαλλόφωνος ή Φλαμανδός;

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Στην χώρα της μαλακιας ένας περνάει με κοκκινο,ο ένας πουλάει τσαμπουκά στον άλλον, και στο τέλος καμιά παράβαση από κανέναν. ....καμιά τιμωρία για κανέναν. ..και πάμε παρακάτω. ....ξανά τσαμπουκά δες και ξανά κόκκινα φανάρια ως διακοσμητικά. ...

  13. #43
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Εγω δεν καταλαβα στο τελος της αφηγησης......

    Συλληψη - αυτοφορο στο τελος υπηρχε.....??

    ( Γιατι για να ειναι ο μικες να γραφει για διαροιες κυριακατικα μαλλον δεν..??? )

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της aldel
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Για πες μας λίγο εδώ στους Έλληνες ποιά είναι τα δέοντα που έπραξε ο ευγενικός Βέλγος;
    450 γιούρια πρόστιμο, πληρωτέα επιτόπου μέσω κάρτας, αλλιώς βόλτα στο τμήμα για περισσότερα δέοντα, που προτίμησα να μη μάθω ποια είναι...

  15. #45
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Μικέ έκανες μαλακία και κακώς το συνέχισες. Στην ΕΛΑΣ μια χαρά λογικα υπάρχουν και
    άμα τους μιλήσεις σωστά ποτέ δεν θα έχεις θέμα ποτέ.

    Και αφού έκανες μαλακία θα κάτσεις να ακούσεις το σκατό που θα σου ρίξουνε.

    Γιατί στη Γερμανία θα έπρεπε τώρα να είχες πάρεις δάνεις για τα πρόστιμα που θα σου ρίχνανε.

    Και στις ΗΠΑ άμα πούλαγες αυτό το υφάκι τώρα θα ήσουν ξάπλα στο δρόμο με το γόνατο του
    μπάτσου στο σβέρκο σου και δεμένος με χειροπέδες
    όχι φιλε αυτό που λες δεν το δεχομαι με την καμια! η σωστη διαδικασια εχει ως εξης:
    περναω από σποντα ένα κοκκινο, με σταματάνε, με ελεγχουν, μου ριχνουν τη καμπανα και τελος! ολο αυτό συνοδευεται με απολυτη ευγενεια από τη στιγμη που είμαι κι εγω ευγενικος και πλήρως συνεργάσιμος!
    αλλα είμαι και ατομο με αξιοπρεπεια και δεν δεχομαι να μου μιλαει όπως γουσταρει το κάθε τσουτσεκι επειδή νομιζει ότι εχει εξουσια.. δεν αρνηθηκα να φαω καμπανα δεν αρνηθηκα ελεγχο και πολύ περισσοτερο δεν αρνηθηκα ότι εκανα μαλακια...και φυσικα ημουν εξαρχής ευγενικότατος.. αυτοι αρχισαν τον τσαμπουκα, και πιστευω πως ο λογος που τελικα δαν μου εκαναν τιποτα είναι ότι καταλαβαν όταν ηρεμησαν τα πνεύματα ότι παραφερθηκαν...

Σελίδα 3 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 06:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 20:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 09:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 17:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 21:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF