Σελίδα 4 από 25 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της aldel
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ήταν γαλλόφωνος ή Φλαμανδός;
    Δεν έχω ιδέα...

  2. #47
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν καταλαβα στο τελος της αφηγησης......

    Συλληψη - αυτοφορο στο τελος υπηρχε.....??

    ( Γιατι για να ειναι ο μικες να γραφει για διαροιες κυριακατικα μαλλον δεν..??? )
    όχι στο τελος με αφησαν..

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Αν σε σταματήσουν μετά από τροχαία παράβαση και αρχίσουν ενικό, μαγκιές κλπ, κατα 99% δεν έχουν σκοπό να σε γράψουν.
    Αν υπάρχει τυπικότητα, πληθυντικός κλπ, κατά 99% την έφαγες.

  4. #49
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αλλα είμαι και ατομο με αξιοπρεπεια και δεν δεχομαι να μου μιλαει όπως γουσταρει το κάθε τσουτσεκι επειδή νομιζει ότι εχει εξουσια..
    Υπάρχουν άτομα με αξιοπρέπεια, χωρίς παρακάλια και κλάματα, οι οποίοι ξέρουν να μιλούν. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο
    Life begins at 45°.

  5. #50
    βασικα φιλε μικες δεν νομιζουν οτι εχουν εξουσια..εχουν εξουσια..το πως θα την ερμηνευσει στον πολιτη ειναι το θεμα.
    Εγω προσωπικα αφου καταλαβαινα οτι καταλαβες οτι εκανες μαλακια θα σε αφηνα..αλλος συναδελφος θα σε εγραφε..αλλος θα σε κραζε και θα σε γραφε και αλλος θα εκανε πως δεν σε ειδε γιατι βαριεται
    Lost on purpose..again

  6. #51
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έτσι είναι Μικε..... Και να λες πάλι καλά που δεν ήσουν και σεξυ , γιατί με το "δίκιο" που είχαν θα έπρεπε να σου ρίχναν κι ένα "μανίκι"...
    τι εννοεις "δεν ημουν σεξυ?? δεν είμαι εγω σεξυ??

  7. #52
    Οσο "νταξ εκανα μισ μαλακια δεν σου γσμησα την μανα" ειναι ο καθε ενας μας στην παρανομια που ΕΜΕΙΣ κρινουμε μικρη, αλλο τοσο " νταξ δεν τον δειραμε κιολα να ουμ" ειναι και η σημπεριφορα των ΔΙΑΣ που και αυτοι κρινουν οπως τους βολευει την αυστιροτητα. Γενημενοι και γαλουχιμενοι ΟΛΟΙ μας, στο οτι η τυπικοτιτα και η αυστιροτητα του νομου ειναι για τους αλλους.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Αν δε μίλαγες ελληνικά δηλαδή, τι θα σου έκαναν;

  9. #54
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν άτομα με αξιοπρέπεια, χωρίς παρακάλια και κλάματα, οι οποίοι ξέρουν να μιλούν. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο
    ακριβως.. ουτε παρακαλεσα, ουτε εκλαψα.. απαιτησα από τον μπατσο που ξεκινησε τον τσαμπουκα να είναι το ιδιο ευγενικος όπως κι εγω.. κι εκει τα πηραν οι αλλοι..
    σημειωτεον: τους τσαμπουκάδες τους καναν μονο οι δυο.. οι αλλοι δυο παρακολουθουσαν αμετοχοι μεχρι την επεμβαση του αρχηγου της ομαδας που ηρεμησε τα πνευματα

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ειναι δεδομενο κατανοητο και λογικο οτι υπαρχουν στραβοι μπατσοι οπως και δασκαλοι γιατροι δημοσιοι υπαλληλοι περιπτεραδες και βιζιτουδες
    στον στραβο το απολυτο οπλο ειναι η ευγενεια μεχρι βλακειας και το να πας με τα νερα του μεχρι τελος
    οσο συμφωνεις μαζι του σιγα σιγα μαλακωνει και στο τελος φευγεις κυριος
    επισης σε μια ομαδα 4 ατομων το πολυ να ειναι στραβοι οι δυο αν τσαμπουκαλευτεις μ αυτους θα στραβωσουν και οι υπολοιποι
    τα παραπανω ισχυουν ακομα κι αν εχεις δικιο ποσο μαλλον τωρα που ησουν και απο κατω

  11. #56
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    όχι στο τελος με αφησαν..

    Mηπως ηταν επηρεασμενοι.......http://www.zougla.gr/greece/article/...ston-neo-kosmo

    Μηπως επρεπε να το τονισεις και αυτο στην αφηγηση σου ( οτι σε αφησαν ......)

    Μηπως πρεπει να καταλαβουμε καποια στιγμη οτι στο καθενα απο αυτους που καβαλανε καθε μερα , 8ωρα μηχανη δικαβαλοι εχουν παει να τους σκοτωσουν με τα κοκκινα ποιο πολλα ατομα απο οτι....

    Ολοι οι ΣΕ ΕΙΔΑ εδω μεσα που καβαλανε το μηχανακι τους μιση ωρα και μετα πιανουν το πληκτρολογιο..??

    Και στο τελος ... Δεν ξερω σε ποιες εποχες εζησες αλλα παλια οι Ζταδες σε απλα μπλοκα....

    Πρωτα σου βαραγαν φαπα στο κρανοςη και χωρις αυτο ( ενω συγχρονος σου καρφωναν πρωτη να σβησουν αυτοι το μηχανακι ) και μετα σου ελεγαν φερε ρε μαλακα τα χαρτια σου...

    Φυσικα δεν σηζηταμε να πουλαγες με το δικιο σου τσαμπουκα και να ησουν εξω αυτη την στιγμη..

    Σορρυ αλλα οταν κανουμε μαλακια πρπει να καταλαβουμε καποια στιγμη γιατι και ποτε να σιωπουμε..!

    Φιλικα ...

  12. #57
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Έλα τώρα, μεταξύ μας, μάλλον είσαι λίγο προκατειλημμένος, πούλησες λίγο υφάκι παραπάνω, στράβωσαν και άρχισαν τα κλασικά τσαμπουκαλίκια τους κτλ κτλ. Την έχουμε ξαναδεί την ιστορία

    Παρόμοια εμπειρία, κάπου στο Παγκράτι, σε μια μικρή πλατεία, όπου έχει φανάρι, το οποίο δεν προσέχεις για κανένα λόγο, αν δεν το γνωρίζεις. Έλεγξα καλά τον κάθετο δρόμο και ξεκίνησα (2 δευτερόλεπτα πριν ανάψει το πράσινο για μένα, όπως έμαθα αργότερα). Απέναντι τροχαίος, με αυτοκίνητο, με σταματάει.

    "Γιατί είσαι βιαστικός;"
    "Εχμ... Τι εννοείς;"
    "Έχει φανάρι εκεί."
    "Μμ... αν σου πω ότι δεν το είδα, θα με πιστέψεις;"

    Λέξη προς λέξη. Δε με έγραψε. Και ήταν τροχαίος. Γενικά αυτά τα "θα είσαι όσο ευγενικός είμαι κι εγώ" δε λειτουργούν πολύ καλά στους Έλληνες. Άλλαξε τακτική
    Life begins at 45°.

  13. #58
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Mηπως ηταν επηρεασμενοι.......http://www.zougla.gr/greece/article/...ston-neo-kosmo

    Μηπως επρεπε να το τονισεις και αυτο στην αφηγηση σου ( οτι σε αφησαν ......)

    Μηπως πρεπει να καταλαβουμε καποια στιγμη οτι στο καθενα απο αυτους που καβαλανε καθε μερα , 8ωρα μηχανη δικαβαλοι εχουν παει να τους σκοτωσουν με τα κοκκινα ποιο πολλα ατομα απο οτι....

    Ολοι οι ΣΕ ΕΙΔΑ εδω μεσα που καβαλανε το μηχανακι τους μιση ωρα και μετα πιανουν το πληκτρολογιο..??

    Και στο τελος ... Δεν ξερω σε ποιες εποχες εζησες αλλα παλια οι Ζταδες σε απλα μπλοκα....

    Πρωτα σου βαραγαν φαπα στο κρανοςη και χωρις αυτο ( ενω συγχρονος σου καρφωναν πρωτη να σβησουν αυτοι το μηχανακι ) και μετα σου ελεγαν φερε ρε μαλακα τα χαρτια σου...

    Φυσικα δεν σηζηταμε να πουλαγες με το δικιο σου τσαμπουκα και να ησουν εξω αυτη την στιγμη..

    Σορρυ αλλα οταν κανουμε μαλακια πρπει να καταλαβουμε καποια στιγμη γιατι και ποτε να σιωπουμε..!

    Φιλικα ...
    ξαναλεω: δεν πουλησα κανεναν τσαμπουκα, ημουν ευγενικότατος και συνεργάσιμος.. τσαμπουκα πουλησε ο σαλταρισμένος μπατσος πρωτος.. διαβασε καλα την ιστορια.. και όχι δεν θα τους δωσω και κωλο επειδή ετσι γουσταρουν αυτοι να κανουν.. εξω αξιοπρεπεια και απαιτω να μου φερονται με σεβασμο και ευγενεια όπως φερομαι κι εγω.. δεν μου φερθουν ετσι, ε αναλογη συμπεριφορα θα εισπραξουν.. μπορει να καταληξω "μεσα" αλλα τη χαρη δεν θα τους την κανω!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    όχι φιλε αυτό που λες δεν το δεχομαι με την καμια! η σωστη διαδικασια εχει ως εξης:
    περναω από σποντα ένα κοκκινο, με σταματάνε, με ελεγχουν, μου ριχνουν τη καμπανα και τελος! ολο αυτό συνοδευεται με απολυτη ευγενεια από τη στιγμη που είμαι κι εγω ευγενικος και πλήρως συνεργάσιμος!
    αλλα είμαι και ατομο με αξιοπρεπεια και δεν δεχομαι να μου μιλαει όπως γουσταρει το κάθε τσουτσεκι επειδή νομιζει ότι εχει εξουσια.. δεν αρνηθηκα να φαω καμπανα δεν αρνηθηκα ελεγχο και πολύ περισσοτερο δεν αρνηθηκα ότι εκανα μαλακια...και φυσικα ημουν εξαρχής ευγενικότατος.. αυτοι αρχισαν τον τσαμπουκα, και πιστευω πως ο λογος που τελικα δαν μου εκαναν τιποτα είναι ότι καταλαβαν όταν ηρεμησαν τα πνεύματα ότι παραφερθηκαν...
    εσύ μπορεί να νομίζεις ότι ήσουν σωστός, αλλά για τους ΔΙΑΣ μπορεί να είχες υφάκι και να μην το είχες καταλάβει.

    ΜΠΟΡΕΙ, το τονίζω, δεν είμαι δικαστής να σε κρίνω, ουτε βγαζω κάποιο συμπερασμα

    12 χρόνια με έχουν σταματήσει άμέτρητες φορές σε αθήνα και επαρχία και ποτέ μου δεν αντιμετώπισα πρόβλημα συμπεριφοράς.
    Και να είναι σίγουρος ότι τουλ τις μισές ήμουν παράνομος.

    Μία φορά το έπαιξα ιστορία με υφάκι και έφαγα -ορθώς- μια εφτακοσάρα και ένα μήνα αφαίρεση διπλώματος και μερικά ποντάκια.

  15. #60
    Εγώ τον καταλαβαίνω απόλυτα. Όταν κάποτε πέρασα με κοκκινο και ήμουν και λιάδα μεθυσμένος (θα το βάλω στο ιστορίες του δρόμου κάποτε),
    μόλις με σταμάτησε το μπλόκο απλά έσκυψα το κεφάλι και ετοιμάστηκα για αποκεφαλισμό.
    Αν τότε ο μπάτσος μου έβριζε τη μάνα θα καθόμουν σα τη βρεγμένη γάτα.

    Τότε όμως που πέρασα με ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ και το όργανο επέμενε ότι ήταν κόκκινο, αν δεν ήταν ευγενικός και άρχιζε τους τσαμπουκάδες
    (και δεν μου έλεγε με ηρεμία ότι αν με άφηνε θα έπρεπε να αφήσει και άλλους 3 που σταμάτησαν πίσω μου)
    ακόμα ξυλο θα παίζαμε (ή θα έτρωγα τέλος πάντων )

Σελίδα 4 από 25 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF