Σελίδα 5 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #61
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έλα τώρα, μεταξύ μας, μάλλον είσαι λίγο προκατειλημμένος, πούλησες λίγο υφάκι παραπάνω, στράβωσαν και άρχισαν τα κλασικά τσαμπουκαλίκια τους κτλ κτλ. Την έχουμε ξαναδεί την ιστορία

    Παρόμοια εμπειρία, κάπου στο Παγκράτι, σε μια μικρή πλατεία, όπου έχει φανάρι, το οποίο δεν προσέχεις για κανένα λόγο, αν δεν το γνωρίζεις. Έλεγξα καλά τον κάθετο δρόμο και ξεκίνησα (2 δευτερόλεπτα πριν ανάψει το πράσινο για μένα, όπως έμαθα αργότερα). Απέναντι τροχαίος, με αυτοκίνητο, με σταματάει.

    "Γιατί είσαι βιαστικός;"
    "Εχμ... Τι εννοείς;"
    "Έχει φανάρι εκεί."
    "Μμ... αν σου πω ότι δεν το είδα, θα με πιστέψεις;"

    Λέξη προς λέξη. Δε με έγραψε. Και ήταν τροχαίος. Γενικά αυτά τα "θα είσαι όσο ευγενικός είμαι κι εγώ" δε λειτουργούν πολύ καλά στους Έλληνες. Άλλαξε τακτική
    ναι ρε φιλε κι εγω δεν εχω τυχει ποτε ανάλογης αντιμετοπισης από οργανα οσες φορες με εχουν σταματησει...παντα ευγενικοι είναι καθως "υφακι" δεν εχω ποτε..
    μονο μια φορα ειχα περιστατικο αγενους αντιμετωπισης και ειχα κανει ενσταση στο τμημα.. αλλα όχι σε τετοιο βαθμο όπως χθες.

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Η προέκταση της συμπεριφοράς αυτής (την οποία απευχόμαστε πολλοί) είναι να σε ρωτάει το όνομά σου αφού σε πυροβολήσει.
    Εκεί θέλουν να το πάνε.
    Τα τωρινά είναι πρόλογος.
    Και τσαμπουκάδες πουλάνε εκεί που ξέρουν ότι δε θα χουν επιπτώσεις. Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

  3. #63
    επεσες σε τυπα που εχει σπαρτιατες και λογχες κτλπ στο fb του και friendlist οτιδηποτε με 2 ποδια κ κολαν.
    προφανως δεν ειναι ολοι η αστυνομια ετσι αλλα μια δυο τρεις θα πεσεις σε τετοιους @@δατους που οταν ειναι να κανουν
    την πλακα τους ειναι δικαστες και οταν ειναι να παρουν ευθυνη ειναι απλα οργανα....και μετα θα λες 1312...

    συγγενεις εχω στο σωμα που κανουν ΟΤΙ καγκουρια τους κατεβει αλλα ειναι "δικοι μας" δε μας γραφουν μου λενε...
    ρε αι σιχτιρ που θα πω οτι ο mikes ειναι φαουλ επιδη παραδεχτηκε το σφαλμα του τετοια κανετε στους λεφταδες που πιανετε με 300αρες με τα supercar? Δε νομιζω μπατσε..

  4. #64
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εσύ μπορεί να νομίζεις ότι ήσουν σωστός, αλλά για τους ΔΙΑΣ μπορεί να είχες υφάκι και να μην το είχες καταλάβει.

    ΜΠΟΡΕΙ, το τονίζω, δεν είμαι δικαστής να σε κρίνω, ουτε βγαζω κάποιο συμπερασμα

    12 χρόνια με έχουν σταματήσει άμέτρητες φορές σε αθήνα και επαρχία και ποτέ μου δεν αντιμετώπισα πρόβλημα συμπεριφοράς.
    Και να είναι σίγουρος ότι τουλ τις μισές ήμουν παράνομος.

    Μία φορά το έπαιξα ιστορία με υφάκι και έφαγα -ορθώς- μια εφτακοσάρα και ένα μήνα αφαίρεση διπλώματος και μερικά ποντάκια.
    κοιτα.. κι εμενα με εχουν σταματησει και ποτε δεν ειχα πρόβλημα.. υφακι σου ξαναλεω δεν ειχα σε καμια περιπτωση! το απεκτησα όταν μου πουλησε τσαμπουκα ο στριμμενος..
    και να σου πω και το άλλο? όταν μετα ηρεμησαν τα πνεύματα.. γιατι με αφησαν και δεν με πηγαν σηκωτο στο τμημα? γιατι ουτε καν μου εριξαν τη καμπανα για το κοκκινο (την οποια τονιζω ότι ουδέποτε αρνηθηκα) μηπως και αυτοι καταλαβαν ότι παραφερθηκαν λιγο?

  5. #65
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Μια φορά έχω πετύχει πραγματικά ΒΛΑΚΑ μπάτσο, ο οποίος δεν έπαιρνε από ανθρώπινα λόγια. Και, φυσικά, δεν παρακαλάω κανέναν. Και με έγραψε στο τέλος. Και δεν ήταν καν τροχαίος, αλλά Άμεση Δράση. Διπλά βλάκας. Πάντως, πραγματικά από ΔΙΑΣ δεν είχα ποτέ παράπονο. Μάλλον μας αντιμετωπίζουν διαφορετικά εμάς τους μοτοσυκλετιστές, γιατί ο κόσμος γενικά δε νομίζω ότι τους συμπαθεί ιδιαίτερα.
    Life begins at 45°.

  6. #66
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ξαναλεω: δεν πουλησα κανεναν τσαμπουκα, ημουν ευγενικότατος και συνεργάσιμος.. τσαμπουκα πουλησε ο σαλταρισμένος μπατσος πρωτος.. διαβασε καλα την ιστορια.. και όχι δεν θα τους δωσω και κωλο επειδή ετσι γουσταρουν αυτοι να κανουν.. εξω αξιοπρεπεια και απαιτω να μου φερονται με σεβασμο και ευγενεια όπως φερομαι κι εγω.. δεν μου φερθουν ετσι, ε αναλογη συμπεριφορα θα εισπραξουν.. μπορει να καταληξω "μεσα" αλλα τη χαρη δεν θα τους την κανω!

    Δεν ειπα οτι πουλησες τσαμπουκα σε καποιον.....

    Οπως πιστευω οτι το να περναει καποιος με κοκκινο, ειναι τσαμπουκας και για εμας, και ας μην μας αφορουσε ( ολοι καποιον εχουμε μπινελικιασει βλεποντας τον στον δρομο..)

    Μαλλον και για αυτους τσαμπουκας ηταν η παραβαση σου ηδη.....

    Πιστευω οτι ο τιτλος του θρεντ ειναι παρατραβηγμενος...

    Πιστευω οτι εαν αληθεια ηθελαν να σε ταλαιπωρησουν οτι θα μας εγραφεςν αυριο μετα το αυτοφορο...

  7. #67
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    κοιτα.. κι εμενα με εχουν σταματησει και ποτε δεν ειχα πρόβλημα.. υφακι σου ξαναλεω δεν ειχα σε καμια περιπτωση! το απεκτησα όταν μου πουλησε τσαμπουκα ο στριμμενος..
    και να σου πω και το άλλο? όταν μετα ηρεμησαν τα πνεύματα.. γιατι με αφησαν και δεν με πηγαν σηκωτο στο τμημα? γιατι ουτε καν μου εριξαν τη καμπανα για το κοκκινο (την οποια τονιζω ότι ουδέποτε αρνηθηκα) μηπως και αυτοι καταλαβαν ότι παραφερθηκαν λιγο?

    Eνταξει...... Δεν σου εριξαν ουτε την καμπανα...??? Και τους εβγαλες και χεσμενους δημοσια ....!!!

    Ενταξει εισαι ωραιος....

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    γιατι με αφησαν και δεν με πηγαν σηκωτο στο τμημα?

    το πλεονέκτημα του να τρως συνέχεια χοιρους και αμνοερίφια...

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    το πλεονέκτημα του να τρως συνέχεια χοιρους και αμνοερίφια...

  10. #70
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Eνταξει...... Δεν σου εριξαν ουτε την καμπανα...??? Και τους εβγαλες και χεσμενους δημοσια ....!!!

    Ενταξει εισαι ωραιος....
    δεν τους ειπα εγω να μην τη ριξουν... αυτοι το επελεξαν, αλλα αυτό σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογει την συμπεριφορα τους

  11. #71
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    το πλεονέκτημα του να τρως συνέχεια χοιρους και αμνοερίφια...
    του πουστη ρε ζευκα, δεν θα μπορουσαν να με σηκωσουν 4 νοματαίοι? ΜΟΝΟ 120 κιλα είμαι

  12. #72
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317

  13. #73
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Νομίζω τα είπαμε, δεν βγάλαμε πάλι λύση να είχαμε να λέγαμε ας κλείσει λοιπόν.

  14. #74
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    ...τυχερος εισαι που γλητωσες την καμπανα, αλλα και αυτοι ηταν απαραδεκτοι στην συμπεριφορατους. Ειναι καθηκον και υποχρεωση τους να ειναι ευγενικοι με τους πολιτες, θα μου πεις βεβαια δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια...

  15. #75
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aldel Προβολή μηνύματος
    Αν κατάλαβα καλά, τους είπε κάτι σε "μάλιστα κύριοι, την έκανα τη μαλακία και πράξτε τα δέοντα". Τι έπρεπε να κάνει δηλαδή;
    Πλάκα κανεις τώρα έτσι?

    Ούτε κάν στα 4 δεν έπεσε και να σαλιωθει και μόνος του

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Μικέ έκανες μαλακία και κακώς το συνέχισες. Στην ΕΛΑΣ μια χαρά λογικα υπάρχουν και
    άμα τους μιλήσεις σωστά ποτέ δεν θα έχεις θέμα ποτέ.

    Και αφού έκανες μαλακία θα κάτσεις να ακούσεις το σκατό που θα σου ρίξουνε.

    Γιατί στη Γερμανία θα έπρεπε τώρα να είχες πάρεις δάνεις για τα πρόστιμα που θα σου ρίχνανε.

    Και στις ΗΠΑ άμα πούλαγες αυτό το υφάκι τώρα θα ήσουν ξάπλα στο δρόμο με το γόνατο του
    μπάτσου στο σβέρκο σου και δεμένος με χειροπέδες
    Και πάλι καλα που δεν ηταν σε καμια Ανγκόλα, ή σε καμια Σιερα Λεονε.
    Θα του είχανε σκορπίσει τα αντερα στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα....

    Ρε Μπαμπινο, σ'αγαπαω, σ'εκτιμαω, σε συμπαθώ, αλλα μα την Παναγία δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτεσαι ώρες ώρες.

Σελίδα 5 από 25 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF