Σελίδα 6 από 25 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #76
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ειναι δεδομενο κατανοητο και λογικο οτι υπαρχουν στραβοι μπατσοι οπως και δασκαλοι γιατροι δημοσιοι υπαλληλοι περιπτεραδες και βιζιτουδες
    στον στραβο το απολυτο οπλο ειναι η ευγενεια μεχρι βλακειας και το να πας με τα νερα του μεχρι τελος
    οσο συμφωνεις μαζι του σιγα σιγα μαλακωνει και στο τελος φευγεις κυριος
    επισης σε μια ομαδα 4 ατομων το πολυ να ειναι στραβοι οι δυο αν τσαμπουκαλευτεις μ αυτους θα στραβωσουν και οι υπολοιποι
    τα παραπανω ισχυουν ακομα κι αν εχεις δικιο ποσο μαλλον τωρα που ησουν και απο κατω
    κι όμως όπως ειπες στραβοι οι δυο, και παρα το περιστατικο, οι αλλοι δυο παρεμειναν ψυχραιμοι, και μαλιστα όπως εγραψα η εξελιξη ηταν να μαλακωσουν και οι δυο τσαμπουκάδες στο τελος..

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ρε Μπαμπινο, σ'αγαπαω, σ'εκτιμαω, σε συμπαθώ, αλλα μα την Παναγία δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτεσαι ώρες ώρες.
    ούτε εγώ εσένα αλλά δεν το κάνω θέμα

  3. #78
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ούτε εγώ εσένα αλλά δεν το κάνω θέμα
    Και δεν το κάνεις?

    Δε θα μας βγει σε κακό, δε θα παίξουμε μπουνιές.

    Μπορεί μέσα από τη συζήτηση να βγάλουμε καμιά άκρη

  4. #79
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    διευκρινησεις και συμπερασματα μεχρι στιγμης:

    το θρεντ ανοιχτηκε για καταγραφη της εμπειριας και μονο.. όπως θα διαβασετε στο σχολιο που κανω στο τελος της αφηγησης (ποστ 16,σελ 2)
    δεν τους βριζω και δεν τους κατηγορω καν.. (τους ΔΙΑΣ εννοω όχι το συγκεκριμενο κλιμακιο) εκφραζω απλα μια απορια του πως τετοια σαλταρισμένα ατομα μπαινουν στην αστυνομια.
    ωστοσο είμαι ακομα αρκετα ενοχλημένος από τη συμπεριφορα των δυο συγκεκριμενων παρα το γεγονος (όπως αναφέρεται στο τελος της αφηγησης) ότι μετα συζητηθηκε σε ηρεμο τονο το τι αντιμετωπιζουν κάθε μερα και γιατι είναι ετσι..

    αρκετοι από εσας προκειμενου να πεσετε στα μαλακα δεχετε να σκυψετε το κεφαλι και να σας προσβαλουν, με αποτέλεσμα να θεωρείτε λανθασμενη τη συμπεριφορα μου..
    εγω δεν είμαι τετοιος τυπος.. εγω δεν σκυβω πουθενα το κεφαλι, και διεκδικώ τα δικαιώματα μου.. ότι συνεπειες και αν εχει.. το ότι γλυτωσα τη καμπανα ηταν αποφαση του αρχηγου της ομαδας.. εγω σαν υπευθυνο ατομο από τη στιγμη που εκανα τη βλακεια εστω και από παρανοηση, ημουν ετοιμος να τη φαω.. όχι όμως απολαμβανωντας τέτοιας ανάρμοστης συμπεριφορας..

    ναι περασα με κοκκινο (δευτερόλεπτα πριν αναψει πρασινο) και βλακεια μου.. μερικοι απ'ολη την ιστορια κρατησατε μονο αυτό.. εσεις λοιπον που πιαστηκατε από αυτό και με κρινετε, ειστε αγιοι? πατε παντα με το γραμμα του νομου στον δρομο? απολυτως παντου?

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    mikes έκανες τεράστιο λάθος από τη μία αλλά από την άλλη 1000μπράβο που δεν μάσησες.

    Όλοι μας βλέπουμε καθημερινά ακράνωτους, απινακίδωτους, ξετάπωτους να σφάζουν κόκκινα και να κάνουν μλκιες. Και όταν τους πλησιάζεις να βλέπεις μπατσοφόρμα και το κλασικό κράνος των ΔΙΑΣ. Οι δύσπιστοι αρκεί να πάνε πάνω σε ώρα αλλαγής βάρδιας στην Κατεχάκη που φεύγουν όλα τα μπουμπούκια.

    Το πρόβλημα με τους μπάτσους πέραν από την ίδια τους τη δουλειά :P είναι η ατιμωρησία. Κανένας τους δεν έχει τιμωρηθεί ποτέ και για τίποτα με εξαίρεση τον Κορκωνέα. Και μιλάω φυσικά για σοβαρά περαστατικά και όχι για τσαμπουκάδες του δρόμου. Άπειρα τα περαστατικά βίας που δεν έχει τιμωρηθεί κανείς. Όταν λοιπόν σε σταματάνε στο δρόμο, γνωρίζοντας αυτή τη συνθήκη δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου συμπεριφερθούν σωστά ή να μην το παίξουν τσαμπουκάδες ακόμη και την κότα να κάνεις. Δυστυχώς αν δεν ανήκεις στην ελίτ και ξύλο να φας πάνω σε απλό έλεγχο το δίκιο σου δεν θα το βρεις.

    Πλέον αυτά δεν είναι απόψεις αλλά αριθμοί.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος

    αρκετοι από εσας προκειμενου να πεσετε στα μαλακα δεχετε να σκυψετε το κεφαλι και να σας προσβαλουν, με αποτέλεσμα να θεωρείτε λανθασμενη τη συμπεριφορα μου..
    εγω δεν είμαι τετοιος τυπος.. εγω δεν σκυβω πουθενα το κεφαλι, και διεκδικώ τα δικαιώματα μου.. ότι συνεπειες και αν εχει.. το ότι γλυτωσα τη καμπανα ηταν αποφαση του αρχηγου της ομαδας.. εγω σαν υπευθυνο ατομο από τη στιγμη που εκανα τη βλακεια εστω και από παρανοηση, ημουν ετοιμος να τη φαω.. όχι όμως απολαμβανωντας τέτοιας ανάρμοστης συμπεριφορας..
    Για κανενα λογο δεν εχω σκυψει το κεφαλι σε κανεναν,αλλα γνωριζεις κι εσυ πολυ καλα οτι οι τσεοι πολλες φορες ψαχνονται,
    και οσο μπορεις τους αποφευγεις.
    Ολοι νομιζω εχουμε παρανομησει και πολλοι την πληρωσαμε κιολας,αλλα λαθος θεωρω να εχεις κανει τη μαλακεια
    και να εχεις υφακι,πραγμα το οποιο οπως ειπες δεν ειχες.



    Και τελος,καταδικαζουμε τη βια απο οπου κι αν προερχεται


  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    Δηλαδή πολλοί εδώ μέσα συμφωνήσατε με τη συμπεριφορά των αστυνομικών και επιμένετε πως ακόμα και όταν του κορδώθηκαν σαν τα παγώνια και τον ΑΚΟΥΜΠΗΣΑΝ, αυτός έπρεπε να συνεχίσει τα συγγνώμη χτυπήστε με κτλ... Επίσης διάβασα και αναφορές στην Αμερική και στον τρόπο που αντιμετωπίζουν εκεί τα διάφορα περιστατικά τα "όργανα" της τάξης. Αυτοί είμαστε λοιπόν, όποτε μας βολεύει είμαστε Ελλάδα και όποτε θέλουμε να παραθέσουμε και να επιβάλλουμε την άποψη μας συγκρίνουμε το τι θα γινόταν σε άλλη χώρα.

    Οι αστυνομικοί κατά τη δική μου ταπεινή γνώμη ήταν εντελώς ΦΑΟΥΛ, καθώς δεν έπραξαν τα προβλεπόμενα σε κανένα σημείο του συμβάντος.

    Μηδέν ευγένεια, μηδέν επαγγελματισμός, μηδέν υπομονή, τεράστια εμπάθεια, και το κερασάκι στο τέλος, μη τήρηση του ΝΟΜΟΥ, τον οποίο επιβάλλουν κανονικά, με δημοκρατικό και έννομο πάντα τρόπο, δηλαδή χωρίς εν τέλει να βάλουν το πρόστιμο που προβλεπόταν για το συγκεκριμένο παράπτωμα... Φυσικά καταλαβαίνω πως ο μικες δε το ήθελε και το κανε άθελα, αλλά το παράπτωμα δεν παύει να είναι παράπτωμα.

  8. #83
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    οι ομαδες ΔΙΑΣ μπορουν να βεβαιωσουν παραβαση του κ.ο.κ.;

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    οι ομαδες ΔΙΑΣ μπορουν να βεβαιωσουν παραβαση του κ.ο.κ.;
    Όχι θα έπρεπε να σκάσει Ζητάς (με σούζα εννοείται) :P

  10. #85
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Όχι θα έπρεπε να σκάσει Ζητάς (με σούζα εννοείται) :P
    ναι η οχι τελικα;

  11. #86
    Η παρακατω ιστορια επιστημονικης φαντασιας δεν αφορα ανθρώπους σε τουτο το φορουμ που ,λογω της απόλυτης νομιμότητας τους, δεν θα βρεθούν ποτε σε αντίστοιχη θεση.
    Γιατι δεν περναν κοκκινα.
    Δεν παταν διπλη διαχωρστικη.
    Δεν πανε ποτε πανω από το οριο ταχυτητας
    Και οι εξατμίσεις τους κάνουν θόρυβο όπως το απαλο ανοιξιάτικο αερακι που χαϊδεύει τις ανθισμένες κερασιές…

    Αν ,κουφια η ωρα , κανει καποιος κατι παρανομο όπως τα παραπανω, φυσικα κατά λαθος (ωχ καποιος φυτεψε δυο ξεταπωτες ακραπες στο μηχανακι μου) ,θα μπορουσε να συμβει το παρακατω:
    -κανω την μλκια…
    -με βλεπουν τα οργανα…
    -μου κάνουν σημα να σταματησω
    -σταματαω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ζηταν χαρτια (χωρις τσαμπουκαδες)
    -τους τα δινω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ραβουν το κουστουμι (χωρις τσαμπουκαδες )
    -φοραω το κουστουμι ( χωρις τσαμπουκαδες ή κλαψες)

    Και τραβαει ο καθενας τον δρομο του…

    Αλλα ειπαμε ,αυτά είναι επιστημονικη φαντασια…. εδώ στην ελλαδα ,αφου δεν μας πυροβολουν (ευκολα) εεε…λιγος τσαμπουκας ,κανα καντηλακι,ισως κανα χαστουκακι (γιατι ειμαστε και κινκυ ) δεν πειραζει…

    Αλλωστε , τα παιδια εχουν αγχος και πιεση …δεν είναι σαν κι εμας που κάνουμε κάθε μερα διακοπες στο κοτερο με χαβιαρι και ημιγυμνες γκομενες….

    Αλλα ειπαμε… δεν είναι ολοι ιδιοι…
    Όμως ΟΛΟΙ,εχουν το δικαιωμα να σου στερησουν τα δυο πιο πολυτιμα αγαθα..την ελευθερια και την ζωη…
    Και αν πεσεις σε αυτόν που δεν είναι ιδιος με τους αλλους??

    Γι αυτό ,μακρια κι αγαπημενοι(?)….

    Μικε , η μλκια που εκανες ηταν ότι εδωσες δικαιωμα να σε σταματησουν…
    Όλα τα αλλα είναι μλκια των μπατσων…ακομα και ότι δεν σου εδωσαν κληση…
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 10/01/2016 στις 20:40.

  12. #87
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    ναι η οχι τελικα;
    Ναι μερικοί μπορούν ή καλούν τροχαία.

  13. #88
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Η παρακατω ιστορια επιστημονικης φαντασιας δεν αφορα ανθρώπους σε τουτο το φορουμ που ,λογω της απόλυτης νομιμότητας τους, δεν θα βρεθούν ποτε σε αντίστοιχη θεση.
    Γιατι δεν περναν κοκκινα.
    Δεν παταν διπλη διαχωρστικη.
    Δεν πανε ποτε πανω από το οριο ταχυτητας
    Και οι εξατμίσεις τους κάνουν θόρυβο όπως το απαλο ανοιξιάτικο αερακι που χαϊδεύει τις ανθισμένες κερασιές…

    Αν ,κουφια η ωρα , κανει καποιος κατι παρανομο όπως τα παραπανω, φυσικα κατά λαθος (ωχ καποιος φυτεψε δυο ξεταπωτες ακραπες στο μηχανακι μου) ,θα μπορουσε να συμβει το παρακατω:
    -κανω την μλκια…
    -με βλεπουν τα οργανα…
    -μου κάνουν σημα να σταματησω
    -σταματαω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ζηταν χαρτια (χωρις τσαμπουκαδες)
    -τους τα δινω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ραβουν το κουστουμι (χωρις τσαμπουκαδες )
    -φοραω το κουστουμι ( χωρις τσαμπουκαδες ή κλαψες)

    Και τραβαει ο καθενας τον δρομο του…

    Αλλα ειπαμε ,αυτά είναι επιστημονικη φαντασια…. εδώ στην ελλαδα ,αφου δεν μας πυροβολουν (ευκολα) εεε…λιγος τσαμπουκας ,κανα καντηλακι,ισως κανα χαστουκακι (γιατι ειμαστε και κινκυ ) δεν πειραζει…

    Αλλωστε , τα παιδια εχουν αγχος και πιεση …δεν είναι σαν κι εμας που κάνουμε κάθε μερα διακοπες στο κοτερο με χαβιαρι και ημιγυμνες γκομενες….

    Αλλα ειπαμε… δεν είναι ολοι ιδιοι…
    Όμως ΟΛΟΙ,εχουν το δικαιωμα να σου στερησουν τα δυο ποιο πολυτιμα αγαθα..την ελευθερια και την ζωη…
    Και αν πεσεις σε αυτόν που δεν είναι ιδιος με τους αλλους??

    Γι αυτό ,μακρια κι αγαπημενοι(?)….

    Μικε , η μλκια που εκανες ηταν ότι εδωσες δικαιωμα να σε σταματησουν…
    Όλα τα αλλα είναι μλκια των μπατσων…ακομα και ότι δεν σου εδωσαν κληση…
    ακριβώς τα λόγια μου, αλλά το δικό σου είναι πιο πιασάρικο στο διάβασμα

  14. #89
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Η παρακατω ιστορια επιστημονικης φαντασιας δεν αφορα ανθρώπους σε τουτο το φορουμ που ,λογω της απόλυτης νομιμότητας τους, δεν θα βρεθούν ποτε σε αντίστοιχη θεση.
    Γιατι δεν περναν κοκκινα.
    Δεν παταν διπλη διαχωρστικη.
    Δεν πανε ποτε πανω από το οριο ταχυτητας
    Και οι εξατμίσεις τους κάνουν θόρυβο όπως το απαλο ανοιξιάτικο αερακι που χαϊδεύει τις ανθισμένες κερασιές…

    Αν ,κουφια η ωρα , κανει καποιος κατι παρανομο όπως τα παραπανω, φυσικα κατά λαθος (ωχ καποιος φυτεψε δυο ξεταπωτες ακραπες στο μηχανακι μου) ,θα μπορουσε να συμβει το παρακατω:
    -κανω την μλκια…
    -με βλεπουν τα οργανα…
    -μου κάνουν σημα να σταματησω
    -σταματαω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ζηταν χαρτια (χωρις τσαμπουκαδες)
    -τους τα δινω (χωρις τσαμπουκαδες)
    -μου ραβουν το κουστουμι (χωρις τσαμπουκαδες )
    -φοραω το κουστουμι ( χωρις τσαμπουκαδες ή κλαψες)

    Και τραβαει ο καθενας τον δρομο του…

    Αλλα ειπαμε ,αυτά είναι επιστημονικη φαντασια…. εδώ στην ελλαδα ,αφου δεν μας πυροβολουν (ευκολα) εεε…λιγος τσαμπουκας ,κανα καντηλακι,ισως κανα χαστουκακι (γιατι ειμαστε και κινκυ ) δεν πειραζει…

    Αλλωστε , τα παιδια εχουν αγχος και πιεση …δεν είναι σαν κι εμας που κάνουμε κάθε μερα διακοπες στο κοτερο με χαβιαρι και ημιγυμνες γκομενες….

    Αλλα ειπαμε… δεν είναι ολοι ιδιοι…
    Όμως ΟΛΟΙ,εχουν το δικαιωμα να σου στερησουν τα δυο ποιο πολυτιμα αγαθα..την ελευθερια και την ζωη…
    Και αν πεσεις σε αυτόν που δεν είναι ιδιος με τους αλλους??

    Γι αυτό ,μακρια κι αγαπημενοι(?)….

    Μικε , η μλκια που εκανες ηταν ότι εδωσες δικαιωμα να σε σταματησουν…
    Όλα τα αλλα είναι μλκια των μπατσων…ακομα και ότι δεν σου εδωσαν κληση…
    +675

  15. #90
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Επίσης διάβασα και αναφορές στην Αμερική και στον τρόπο που αντιμετωπίζουν εκεί τα διάφορα περιστατικά τα "όργανα" της τάξης. Αυτοί είμαστε λοιπόν, όποτε μας βολεύει είμαστε Ελλάδα και όποτε θέλουμε να παραθέσουμε και να επιβάλλουμε την άποψη μας συγκρίνουμε το τι θα γινόταν σε άλλη χώρα.
    Ο νεοέλληνας πάντα μιλάει για άλλες χώρες ότι τον συμφέρει ακριβώς. Εν τω μεταξύ άλλη χώρα, άλλη νομοθεσία, άλλος πληθυσμός αλλά ο νεοέλληνας τα ξέρει όλα, είναι υδραυλικός, είναι δικηγόρος, είναι προπονητής, είναι πρωθυπουργός, είναι διπλωμάτης, είναι πολιτικός και άλλα πολλά όποτε χρειαστεί και πάντα μα πάντα τα ξέρει όλα

Σελίδα 6 από 25 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF