Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Fazer Vstrom Tdm Bandit

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    1

    Fazer Vstrom Tdm Bandit

    Καλησπέρα στην παρέα! Λοιπόν παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Ψάχνω να βρω μηχανή για ταξιδάκια αλλά να είμαι και σχετικά άνετος μέσα στη πόλη. Προσωπικά είμαι τρελαμενος με το Fazer το γυμνό αλλά δεν παίζει σαν επιλογή αυτό γιατί ξέρω πως θα μου βγει η πίστη. Και θέλω να ρωτήσω αν το ντυμένο το Fazer είναι κατάλληλο για κανένα ταξιδακι γιατί δεν μου φαίνεται να έχει πολύ προστασία μπροστά. Επίσης μου αρέσει πολύ το Bandit και πολλοί μου πρότειναν TDM και Vstrom. Όποιος μπορεί παιδιά να μου πει την γνώμη του για αυτές τις μηχανές για θέματα αξιοπιστίας κατανάλωσης συντήρησης και ανεσης γιατί πραγματικά τα έχω χαμένα και δεν μπορώ να πάρω απόφαση γιατί είμαι και άσχετος με μηχανές μεγάλου κυβισμού. Επίσης το ποσό που μπορώ να δώσω είναι 2500-3000 οπότε καταλαβαίνετε πάω για μεταχειρισμενο.

  2. #2
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Θα βρείς πολλά παρόμοια θέματα και πολυ πρόσφατα μάλιστα για τις μηχανές που γράφεις. Απο την απλη περιγραφή
    που έδωσες απο τα πράγματα που ζητας να κοιτάξεις προς V-strom. Α και σε λάθος ενότητα πόσταρες
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Α και σε λάθος ενότητα πόσταρες
    Αφου σου λεει το παιδι το θελει για ταξιδια.

    Αν θες να μπαινεις και λιγο χωματακι θα πω κι εγω Στρωμα. Αν δε σε ενδιαφερει, το fazer ειναι μια χαρα. Μπορεις να δεις και το sv650 (με φερινγκ) μιας και βλεπω πως το μπατζετ σου ειναι περιορισμενο. Πολυ οικονομικη λυση και αξιοπιστο.

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Νομιζα οτι το παιδι ηθελε να αγορασει μοτοσυκλετα...

    μετα ειδα Fazer Vstrom Tdm Bandit κλπ και αδιαφορησα....

  5. #5
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Fazer γυμνό. τελεία και κ@υλα.
    The mountain is you

  6. #6
    Ταξιδάκια και άνεση και πόλη.
    Bandit μιά χαρά, υποτιμημένο και με πιο συνειδητοποιημένους αγοραστές από το fazer που το πήραν και το ξέσκισαν όλοι οι πύρκαυλοι.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ταξιδάκια και άνεση και πόλη.
    Bandit μιά χαρά, υποτιμημένο και με πιο συνειδητοποιημένους αγοραστές από το fazer που το πήραν και το ξέσκισαν όλοι οι πύρκαυλοι.
    έτσι
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ταξιδάκια και άνεση και πόλη.
    Bandit μιά χαρά, υποτιμημένο και με πιο συνειδητοποιημένους αγοραστές από το fazer που το πήραν και το ξέσκισαν όλοι οι πύρκαυλοι.
    +1190

    Αν δε σε ενδιαφέρει το χώμα bandit. Τα κάνει όλα και συμφέρει. Με το ΤΔΜ δεν το βάζω καν σε σύγκριση. Από το fazer είναι καλύτερο στην πόλη λόγω του ότι είναι χαμηλόροπο, υστερεί στο βάρος (κάτι που γίνεται αντίληπτό μόνο εν στάσει), ταξιδεύει πιο άνετα, φορτώνεται πιο άνετα, έχει καλύτερη προστασία από τον αέρα, και καίει λιγότερο. Χάνει σε σπορτίφ χαρακτηριστικά και εμφάνιση (υποκειμενικό). Επίσης τα περισσότερα bandit είναι σε καλή κατάσταση, σε αντίθεση με τα περισσότερα fazer που έχουν φάει τα σκισηματάκια τους.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  9. #9
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Nαι αλλα τα περισσοτερα bandit ειναι πανω απο 3.000 (για τα υδροψυκτα μιλαμε παντα) σε σχεση με τα Fazer που με 3.000 βρισκεις και s2..
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Nαι αλλα τα περισσοτερα bandit ειναι πανω απο 3.000 (για τα υδροψυκτα μιλαμε παντα) σε σχεση με τα Fazer που με 3.000 βρισκεις και s2..
    Αυτο ας το εβλεπε ο δημιουργος του νηματος και ας μην το εβαζε στην εξισωση....
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #11
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Επισης το sv 650 πολυ οικονομικο σε συντηρηση καταναλωση, αρκετη ροπη ωστε να πηγαινεις με εκτη σχεση και να μην αλλαζεις στην εθνικη και το βρισκεις με δυο χιλιαρικα πλεον..

    Ειχα λιγο ψιλοτερη ζελατινα και μεχρι τα 170 ημουν κανονικα χωρις σφαλιαρες απο τον αερα. Με υψος 1,78.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    έτσι
    +650 (κάτοχος Μπάντιτ)

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Κάτοχος fazer s2. Αν σ'ενδιαφέρουν και ταξιδάκια να δεις το ντυμένο. Εγώ έχω βάλει και μια ψηλότερη ζελατίνα puig και είναι οκ . Είναι μηχανάκι για όλα ελαφρύ εύκολο στην οδήγηση και ψηλά έχει αρκετή δύναμη που κάνει και τη διαφορά .
    Αρκεί να το βρεις από κάποιον "ήρεμο οδηγό".
    Και το bandit είναι ωραίο αν και δείχνει πιο γερασμένο οπτικά αλλά είναι πιο τουρισταδικο χαμηλόροπο με μειονέκτημα μόνο το βάρος του(μέσα στην πόλη το διαπιστώνεις σε κάποιες καταστάσεις ).
    Άποψη μου οποιο και να πάρεις πάρεις δες να έχει abs.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    ακριβώς όπως τα λέει ο από πάνω, το βάρος είναι το σημαντικότερο μειονέκτημα-ειδικά μέσα στην πόλη-για τα Μπαντιτ. κατά τα άλλα για τουριστική χρήση υπερέχει του Φέιζερ, το οποίο με τις βελτιώσεις αυτές είναι πολύ ελκυστικό-με μοτέρ διαμάντι και βάρος αρκετά μικρότερο-και για τα δικά μου γούστα.

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Fazer αλλα φροντισε να το τσεκαρεις σε κανα σωστο συνεργειο ή αντιπροσωπεια... Μολις το μαθεις θα το απολαυσεις

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή από vstrom σε Bandit ή fazer
    από paulopoulos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2011, 10:34
  2. hornet vs fazer vs bandit
    από iosif στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 08:33
  3. fazer 600 ή v-strom 650 ή bandit?
    από al6s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 06:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF