Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Αγορά κράνους στην Αθήνα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2016
    Μηνύματα
    2

    Question Αγορά κράνους στην Αθήνα

    Καλησπέρα σας,
    Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ σχετικός με το αντικείμενο οπότε θέλω τα φώτα σας! Έχω αγοράσει ένα cbf125 και θέλω να αγοράσω ένα κράνος περίπου στα 200 - 250 ευρώ. Θέλω να το πάρω από μαγαζί στην Αθήνα. Θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας τόσο για κράνος όσο και για μαγαζί. Με ενδιαφέρει ανοιγόμενο κράνος. Επίσης, πώς μπορώ να βεβαιωθώ για την ημερομηνία παραγωγής του κράνους; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Κάνε μια βόλτα στη Καλλιρρόης και στη Μιχαλακοπούλου, μπαίνε σε μαγαζιά, δοκίμαζε και ψώνισε. Καλύτερα θα ήταν να μη ψωνίσεις ανοιγόμενο αλλά Full Face.

    Από εταιρίες στο budget του θα βρεις πολλές επιλογές π.χ HJC, Shark, Scorpion, ίσως Shoei (χωρίς γραφικά), AGV κ.α . Ψάξε λίγο και στα thread στη κατηγορία αυτή και είμαι σίγουρος ότι θα κατατοπιστείς αρκετά.

  3. #3
    Η ημερομηνία συχνά είναι σε ταμπελάκι κάτω από την εσωτερική επένδυση.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θοδωρής 81 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας,
    Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ σχετικός με το αντικείμενο οπότε θέλω τα φώτα σας! Έχω αγοράσει ένα cbf125 και θέλω να αγοράσω ένα κράνος περίπου στα 200 - 250 ευρώ. Θέλω να το πάρω από μαγαζί στην Αθήνα. Θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας τόσο για κράνος όσο και για μαγαζί. Με ενδιαφέρει ανοιγόμενο κράνος. Επίσης, πώς μπορώ να βεβαιωθώ για την ημερομηνία παραγωγής του κράνους; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Λ.Αθηνών και Θηβών στο xmoto,Suomi σε προσφορά από 500 στα 200 ευρώ

  5. #5
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Λ.Αθηνών και Θηβών στο xmoto,Suomi σε προσφορά από 500 στα 200 ευρώ
    Μακράν η χειρότερη εμπειρία μου από θέμα εξυπηρέτησης έχοντας γυρίσει σχεδόν όλα τα μεγάλα μοτομάγαζα της Αθήνας.
    Τιμές χάλια και σε περίπτωση στραβής ουδέν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο.
    Έπρεπε να τους τρίξω τα δόντια μέσω email σε AGV Italy και καταγγελίες στο ΙΝΚΑ για να κάνουν όσα ορίζει ο νόμος για την προστασία του καταναλωτή σε θέματα εγγύησης.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Μακράν η χειρότερη εμπειρία μου από θέμα εξυπηρέτησης έχοντας γυρίσει σχεδόν όλα τα μεγάλα μοτομάγαζα της Αθήνας.
    Τιμές χάλια και σε περίπτωση στραβής ουδέν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο.
    Έπρεπε να τους τρίξω τα δόντια μέσω email σε AGV Italy και καταγγελίες στο ΙΝΚΑ για να κάνουν όσα ορίζει ο νόμος για την προστασία του καταναλωτή σε θέματα εγγύησης.
    Εγώ δεν έχω παράπονο,και το κράνος το πήρα σε προσφορά κάτω από τη μισή τιμή,και ζελατίνα της givi για το bmw f650 25 ευρώ φθηνότερα από άλλα μαγαζιά

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2016
    Μηνύματα
    2
    Να παρέμβω στη συζήτηση και εγώ ο μη σχετικός! Από το ίντερνετ πώς μπορώ να είμαι σίγουρος για το μέγεθος;

  8. #8
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    έχουν τις μετρήσεις ανάλογα με το μέγεθος του κεφαλιού που σου δείχνει το size
    αλλά στην χειρότερη δοκιμάζεις ένα κράνος απο γνωστό για να δεις περίπου το μέγεθος και συνομιλείς με τον πωλητή μέσω email
    για να σε κατευθύνει
    εάν δεν έχεις ειδικά εξογκώματα στο κεφάλι (κάλους) μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα
    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θοδωρής 81 Προβολή μηνύματος
    Να παρέμβω στη συζήτηση και εγώ ο μη σχετικός! Από το ίντερνετ πώς μπορώ να είμαι σίγουρος για το μέγεθος;
    Φιλε μου που ανοιξες και το θεμα εχεις δικιο σε ξεχασαμε. Ειναι το πρωτο σου κρανος; Το μεγεθος το βρισκεις με μετρηση της περιμετρου του κεφαλιου στο υψος πανω απο τα αυτια. Βεβαια καθε εταιρια καθεται αλλιως αναλογως το κεφαλι. Καλο θα ηταν να πας σε καποιο μαγαζι και να το δοκιμασεις απο κοντα για να εισαι σιγουρος. Ριξε μια ματια σε θεματα εδω μεσα σχετικα με τα κριτηρια επιλογης για σπαστο η φουλφεις (π.χ τα fullface θεωρουνται πιο ασφαλη λογω του εννιαιου τους και πιο ελαφρια,ενω τα ανοιγομενα πιο ευχρηστα.....) και εδω ειμαστε παλι....

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θοδωρής 81 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας,
    ..... Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Φιλε Θοδωρη ριξε μια ματια και εδω ενδεικτικα http://www.moto.gr/forums/showthread...BD%CE%BF%CF%82 και γενικα αναζητηση στο φορουμ εχει πολυ υλικο.
    Εγω ειχα της nolan το n100, πολυ ευχαριστημενος απο την εταιρια,το ειχα απο το 2008 μεχρι και το καλοκαιρι του 2015 με καθημερινη χρηση και σε αριστη κατασταση εξωτερικα, ο λογος αποσυρσης οτι χαλασα την εσωτερικη επενδυση απο πλυσιμο (οσο και να βαριομαστε παντα πλυσιμο στο χερι και στεγνωμα φυσικο....χεχεχεχε) Πριν απο αυτο ειχα παρει καποια "φτηνα" (80 ευρω αν θυμαμαι καλα) δεν μου κρατησε περισσοτερο απο διετια.... χαλασε ο μηχανισμος...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Μακράν η χειρότερη εμπειρία μου από θέμα εξυπηρέτησης έχοντας γυρίσει σχεδόν όλα τα μεγάλα μοτομάγαζα της Αθήνας.
    Τιμές χάλια και σε περίπτωση στραβής ουδέν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο.
    Έπρεπε να τους τρίξω τα δόντια μέσω email σε AGV Italy και καταγγελίες στο ΙΝΚΑ για να κάνουν όσα ορίζει ο νόμος για την προστασία του καταναλωτή σε θέματα εγγύησης.

    όντως και για μένα μακριά απ το εν λόγω κατάστημα, κάκιστη συμπεριφορά, τιμές τιποτα το ιδιαίτερο κ απο ποικιλία μηδέν...

  12. #12
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    όντως και για μένα μακριά απ το εν λόγω κατάστημα, κάκιστη συμπεριφορά, τιμές τιποτα το ιδιαίτερο κ απο ποικιλία μηδέν...
    λολ και νόμιζα μονο εγω οτι εκει μέσα ειναι παρτάλια
    +1 και για τους 2 όπως τα περιγράψατε είναι, δεν ξαναπάταω εκει μέσα για τους ίδιους λόγους..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    λολ και νόμιζα μονο εγω οτι εκει μέσα ειναι παρτάλια
    +1 και για τους 2 όπως τα περιγράψατε είναι, δεν ξαναπάταω εκει μέσα για τους ίδιους λόγους..

    η βλακεία μου είναι ότι αγόρασα κάποτε ένα μπουφάν Dainese , επείδή δεν το είχε, ξαναπήγα την επόμενη μέρα να το πάρω, ολά καλά μέχρι εδώ... οταν μετά από λίγο καιρό ήθελα να δω κράνος ξαναπήγα ( άλλη βλακεία μου ) και ήταν σαν να μην με ήξεραν... το θέμα δεν είναι μόνο ότι δεν με θυμόντουσταν, το θέμα είναι ότι με έκαναν να νοιώσω σαν τον τελευταίο αργόσχολο που δεν πρόκειται να αγοράσει τίποτα οπότε γιατί να πολύ ασχοληθούμε μαζί του...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    επίσης φίλος πήρε arai απ το δεύτερο μαγαζί τους στην Φιλαδέλφεια, επειδή έχω κόλλημα με τα κράνη και κυρίως με τα arai έχω αγοράσει αρκετά μέχρι τώρα κ όλα απο Ελλάδα, απ την επίσημη αντιπροσωπεία, όταν λοιπόν το πήρε και το φερε στο σπίτι να το δω ( την ίδια μέρα και αφόρετο αφού η μηχανή του ήταν συνεργείο) , το κράνος σε κάποια σημεία δεν φαινόταν για καινούριο, πολύ σκόνη, κάτω απ τον πίσω αεραγωγό είχε κάποιες βρώμες κολλημένες κ γενικά δεν έμοιαζε για καινούριο...

  15. #15
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Σε ανοιγόμενο φίλε μπορώ με σιγουριά να πω, μην πάρεις hjc ανοιγόμενο. Απλά, τραγικό.Αν θες εκτενεστερη περιγραφή, ευχαρίστως να το αναλύσω.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 3ωρο στην Αθήνα για αγορά κράνους
    από ekkli στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2013, 19:48
  2. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 16:18
  3. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  4. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF