Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 217

Θέμα: Πρέπει να συρρικνωθεί το μερίδιο της επιχειρηματικότητας των Ελληνικών μοτο-επιχειρήσ

  1. #16
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    free rider σε παρακαλώ μη προκαλείς και μην χρησιμοποιείς επίθετα. Αντιλαμβάνεσαι νομίζω ότι το κείμενο σου είναι εριστικό. Κάλμα.
    είναι αλήθεια ότι μερικές φορές γίνομαι εριστικός..

    σχετικά με τις εταιρίες..
    http://www.hellinmoto.com/#!__welcome
    η κτμ , η ducati επίσης και άλλες
    και η ζωή συνεχίζεται...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Κράνος SHARK RACE-R pro. Κατηργημένα σχέδια, δεν τα έχει πιά στην σελίδα της η εταιρία. Οι ξένοι ξεστοκάρουν μισή τιμή. Ο έλληνας το πουλάει ακόμα 500ρικο.
    Είμαι "τσάμπα μάγκας" αν το πάρω απ' έξω και είμαι καλός (καλός μαλάκας μάλλον) αν το πάρω από εδώ;

    Κράνος SHOEI NXR Mystify. Κατηργημένο σχέδιο έξω ξεστοκάρεται στα 350 ευρώ με πλήρη γκάμα σε νούμερα, εδώ έχει 540. Άλλα σχέδια NXR στα 320, επίσης πλήρη γκάμα με νούμερα, όχι σπασμένα. Είμαι "τσάμπα μάγκας" εγώ ή ο έμπορος;
    Κράνος SHOEI Xspirit2, Shoya Tomizawa, δύο χρόνια μετά την κατάργηση από την γκάμα, το είχαν στον κατάλογο 700+, όταν είχε ξεστοκάρει η Ευρώπη στα μισά. Είναι "τσάμπα μάγκας" όποιος πήρε απ' έξω...;

    Μην λέμε ότι να 'ναι. Επειδή τις ίδιες σελίδες που βλέπω εγώ τις βλέπει όποιος έμπορος έχει ίντερνετ στο μαγαζί του ή στο σπίτι του ή στο κινητό του αν θέλετε, θα έπρεπε να παρακολουθεί, να προσαρμόζεται και να διαφημίζει κιόλας, όπως κάνουν όλοι οι απ' έξω, τις ωραίες του προσφορές που περιέργως πως δεν γίνονται ποτέ. Για 15 ευρώ και για 20 προφανώς δεν αξίζει τον κόπο. Αλλά; για 200 ευρώ ή για 250 ευρώ ή παραπάνω, μην ακούω εξυπνάδες με ξένες τσέπες...



    Σε ότι αφορά τρέχοντα μοντέλα, η ελληνική ARAI τα έχει πιο φτηνά απ'έξω. Στα παλιότερα σχέδια, ως ανωτέρω, αγρός... Κρίμα.
    Ρε φιλε το εχω ξαναπει,κουμαντο στην τσεπη κανενος δεν θα κανω.

    Σαφως και καποια μαγαζια του εξωτερικου εχουνε τη δυνατοτητα,αφου εχουνε πουλησει χιλια κρανη απο ενα μοντελο να χαρισουνε και 50.Αλλα αλλο αυτο και αλλο να "κλεισουνε οι αλητες οι μοτο εμποροι που αισχροκερδουν".Ακομη και 10 ευρω διαφορα,οταν ο αλλος δεν τα εχει,μετρανε και ας παρει οτι θελει απ οπου θελει.Δεν δεχομαι ομως να απαξιωνει καποιος το μαγαζι που πηγε και εκανε προβα το κρανος και μετα το αγορασε απο αλλου.Κανε την προβα σου παρτο απο αλλου αλλα καντο γαργαρα ρε αδελφε.Εσυ φορτωνεις με εξοδα το εδω μαγαζι και δεν μπορει να γινει ανταγωνιστικο.

  3. #18
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    O PanDvs μια χαρά το περιέγραψε. Εσύ μάλλον έχεις μπερδέψει τι σημαίνει και πως επιτυγχάνεται οικονομία κλίμακος. Που έχεις δει οτι οικονομία κλίμακος δημιουργείται με την εξαγορά του προμηθευτή?
    Δηλαδή για να δημιουργήσει οικονομία κλίμακος και να πετύχει "οριζόντια ολοκλήρωση" (συγχώνευση με την εξαγοραζόμενη δηλαδή, Merger & Acquisition στην καθομιλουμένη, καμμία σχέση δηλαδή) ο Τζωρτζόπουλος και να μπορέσει να είναι ανταγωνιστικός...πρέπει να εξαγοράσει την Shoei?

    Ε?
    ερε κοίτα που πρέπει να κάνω και μαθήματα οικονομικών


    http://www.euretirio.com/oikonomies-klimakas/
    τι σχέση έχει η οικονομία κλίμακας με την αγορά προϊόντων υπό χοντρική? όπου διαπραγματεύεσαι καλύτερα την τιμή?

    μάλλον τα έχεις μπλέξει λίγο

    αλλά δεν κατάλαβα..
    ο τζωτρο δεν με απασχολεί πως θα κάνει οικονομία κλίμακάς , ας το βρει μόνος του , δουλειά του είναι αλλιώς ας με πληρώσει να του το βρω εγώ.

    σιγά μην του πω και πως θα κάνει lunch ένα προϊόν στην αγορά.

    Υ.Γ. τα venture capitals δεν είναι απαραίτητα για να κάνει κάποιος οικονομία κλίμακας όπως γράφεις, παρ όλα αυτά είναι ένα εργαλείο όμως..
    Τελευταία τροποποίηση από free rider; 17/01/2016 στις 21:36.
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    5
    ωραιο θεμα αλλα αμα μιλουσατε με πιο απλα ελληνικα θα ηταν καλυτερα

  5. #20
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bousnak Προβολή μηνύματος
    ωραιο θεμα αλλα αμα μιλουσατε με πιο απλα ελληνικα θα ηταν καλυτερα
    Πιο απλα απο του PanDvs δεν γινεται.......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από free rider Προβολή μηνύματος
    Τελικά δεν μου κάνει εντύπωση που ο κάθε τυχάρπαστος ασχολείται με τον επιχειρηματικό κλάδο ειδικά στον χώρο της μοτοσυκλέτας ,
    όλα όσα γράφεις βρίσκονται ανάμεσα στα ευχολόγια και στις βασκανίες μέσα σε καφενείο.

    Μάλλον πρέπει παληκαράκι μου.... πρέπει να αρχίσεις να ανοίγεις τα αυτιά σου τα ματάκια σου και να κοιτάζεις λίγο παραέξω
    γιατί αν ταμπουρωθείς στο μαγαζάκι σου το μόνο που θα καταφέρεις να κάνεις είναι να πουλάς μαγκιά στον καθρεύτη κάποια στιγμή γιατί στην τελική δεν θα πατάει ψυχή και θα μείνεις μόνος σου, ασε που θα σε πνίξουν τα χρέη και οι φόροι...


    Από αυτά που γράφεις μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι οικονομία κλίμακας και πως δημιουργείται από μια επιχείρηση και γενικά τα έχεις μπερδέψει λιγάκι. Για την ιστορία οικονομία κλίμακας
    δημιουργείται όταν η επιχείρηση κάνει οριζόντια ολοκλήρωση εξαγοράζει δηλ προμηθευτές.
    Αυτό που θέλεις να γράψεις ότι πετυχαίνει είναι καλύτερες τιμές λόγω μαζικών αγορών χοντρικής. Μάλιστα
    αφού ξεκαθαρίσαμε τι θέλεις να πεις ,
    τα υπόλοιπα κινούνται ανάμεσα σε υποθέσεις οπότε αδυνατείς να καταλάβεις ότι δεν με απασχολεί το αν θα κλείσουν τα μικρομάγαζα αλλά αν θα καταφέρουν να καταλάβουν ότι είναι αναγκαιότητα να μετασχηματιστούν..

    Και είσαστε αναγκασμένοι να προσαρμοστείτε στα νέα δεδομένα, γιατί οι δεινόσαυροι που δεν προσαρμόστηκαν , εξαφανίστηκαν και να ξυπνήσετε αν θέλετε να επιβιώσετε, αυτό σας λέω παλικαράκι ...
    αλλά εσύ αυτό που κατάλαβες είναι ότι σου επιτέθηκε κάποιος εδώ μέσα.

    Μην κουράζεσαι, τώρα που κάθε χρόνο θα ρίχνεις τα διπλάσια για την ασφάλισή σου και την φορολογία,
    θα κάθεσαι πίσω από την πόρτα του μαγαζιού σου όσο αντέξεις βέβαια και θα περιμένεις να φανεί κανένα πτώμα μπας και του τα μασήσεις..

    Αυτές οι επιχειρήσεις είναι δεδομένο ότι θα γλυτώσουν τους ιδιοκτήτες τους από περιττό κόστος και καλύτερα να κλείσουν άμεσα.
    Εταιρίες όπως η Hellini πχ. Που έχουν στρατηγική σχεδίαση μέσα στην ελληνική αγορά θα μείνουν.

    Ποια είναι η στρατηγική σχεδίαση σου παλικαράκι μ?? το να τα μασάς από τα πτώματα?
    καλή όρεξη


    κατάλαβες μαγκάκο ?
    Μπαινω στον πειρασμο να σου απαντησω με αναλογο τροπο, αλλα δεν θα το κανω,γιατι η ζωη ειναι συντομη και δεν χαλνιεμαι ευκολα.

    Για το πρωτο θα σου πω οτι εχω ταξιδεψει για την δουλεια μου στις 4 απο τις 5 ηπειρους.Ειδα πραγματα για τη δουλεια μου που κανουνε τις θεωριες των πεντε δυναμεων να φαινονται αστειες,οσο δεν λαμβανουνε υποψιν τους και αλλες παραμετρους.Μιας και το πας σε προσωπικο επιπεδο να σου πω οτι εχω κανει σχεδιαση για τη δικη μου επιχειρηση και δοξα το Θεο (που λενε) δεν χρειαζεται να ανησυχεις για μενα.

    Τωρα για αυτο που αναφερω για τις οικονομιες κλιμακος μαλλον η δεν το καταλαβες,η δεν θελησες να το καταλαβεις.Ψαξτο λιγο και ισως να μου δωσεις δικιο.

    Οσο για τα υπολοιπα μιας και ετσι οπως τα θετεις δεν εχουνε σχεση με το θεμα μας δεν θα μπω στον κοπο να τα σχολιασω ασυναρτησιες,μιας και πολλα απο αυτα δεν τα πολυκαταλαβα.

    Αν θελεις την αποψη μου για κατι συγκεκριμενο και αν το θεσεις με τον σωστο τροπο,στη διαθεση σου.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Πιο απλα απο του PanDvs δεν γινεται.......
    ναι απλα δεν μιλανε ολοι ετσι

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από free rider Προβολή μηνύματος
    ερε κοίτα που πρέπει να κάνω και μαθήματα οικονομικών


    http://www.euretirio.com/oikonomies-klimakas/
    τι σχέση έχει η οικονομία κλίμακας με την αγορά προϊόντων υπό χοντρική? όπου διαπραγματεύεσαι καλύτερα την τιμή?

    μάλλον τα έχεις μπλέξει λίγο

    αλλά δεν κατάλαβα..
    ο τζωτρο δεν με απασχολεί πως θα κάνει οικονομία κλίμακάς , ας το βρει μόνος του , δουλειά του είναι αλλιώς ας με πληρώσει να του το βρω εγώ.

    σιγά μην του πω και πως θα κάνει lunch ένα προϊόν στην αγορά.

    Υ.Γ. τα venture capitals δεν είναι απαραίτητα για να κάνει κάποιος οικονομία κλίμακας όπως γράφεις, παρ όλα αυτά είναι ένα εργαλείο όμως..
    Σε ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις να διδάξεις οικονομικά. Εξακολουθώ να σου λέω πως δεν ξέρεις τι λές όμως.

    Το άσχετο (με αυτό που είπες) link περιγράφει την θεωρία των οικονομιών κλίμακος, που κάλλιστα μπορεί να έχει εφαρμογή σε οποιαδήποτε επιχείρηση, αν ξέρει ο ιδιοκτήτης τι του γίνεται. Που αναφέρει πως τα M&A's του προμηθευτή σου, παράγουν οικονομίες κλίμακος?

    Και btw, τα venture capitals είναι εξίσου άσχετα με όσα λες. Τι σχέση έχουν τα VC με οικονομίες κλίμακος, είμαι πολύ περίεργος να ακούσω. Αν έχεις χρόνο, το μοιράζεσαι μαζί μας, να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε το εχω ξαναπει,κουμαντο στην τσεπη κανενος δεν θα κανω.

    Σαφως και καποια μαγαζια του εξωτερικου εχουνε τη δυνατοτητα,αφου εχουνε πουλησει χιλια κρανη απο ενα μοντελο να χαρισουνε και 50.
    Διαφωνώ στο "χάρισμα".
    Δεν χαρίζει, ξεστοκάρει τις αποθήκες και δεν κρατάει παθητικά. Ο Έλληνας έμπορος γιατί δεν κάνει το ίδιο;
    Μπήκα στο τριπάκι ας πούμε τώρα και είδα και άλλα κράνη. Shuberth πχ, το ίδιο "ελαττωματικό" S2 που είναι προσφορά εδώ, είναι 20 ευρώ πιο φτηνό από την προσφορά χωρίς να είναι ελαττωματικό απ' έξω... Γιατί καταργήθηκε το χρώμα λογικά.
    Δεν ξέρω κανέναν να "χαρίζει" τόσο ακριβό εμπόρευμα... Καταργήθηκε το μοντέλο; Να φεύγει να πάρει ζεστό χρήμα ο έμπορος, όσο κέρδισε κέρδισε πουλώντας το μοντέλο όταν ήταν στον ισχύοντα κατάλογο. Αλλά οι απ' έξω γενικά ξεστοκάρουν μετά κάθε σεζόν όλα τα προϊόντα, είναι μιά φιλοσοφία που δεν έχουν εδώ σε κανέναν τομέα.


    Άλλο αστείο, τώρα που το θυμήθηκα. Έχω βάλει κάποια κιλάκια από τότε που είχα πάρει το μπουφάν μου, θέλω ένα νούμερο παραπάνω πλέον. Κοιτάω λοιπόν και βλέπω ένα ωραίο μπουφανάκι που μου άρεσε και τότε (2010) και... το πουλάνε ΑΚΟΜΑ στην ίδια τιμή που είχε και τότε (τελευταία φορά που το είδα σε ιστοσελίδα Ελληνική προ καιρού και μάλιστα είχε ΕΝΑ, στο νούμερο που το ήθελα)!!! Ρε έμπορα, το έχεις ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ στην αποθήκη... Τι έχεις κερδίσει πέραν του δεσμευμένου κεφαλαίου; Και γιατί να το πάρω όσο ένα ολόφρεσκο φετινό μονδελάκι;

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε το εχω ξαναπει,κουμαντο στην τσεπη κανενος δεν θα κανω.

    Σαφως και καποια μαγαζια του εξωτερικου εχουνε τη δυνατοτητα,αφου εχουνε πουλησει χιλια κρανη απο ενα μοντελο να χαρισουνε και 50.
    Διαφωνώ στο "χάρισμα".
    Δεν χαρίζει, ξεστοκάρει τις αποθήκες και δεν κρατάει παθητικά. Ο Έλληνας έμπορος γιατί δεν κάνει το ίδιο;
    Μπήκα στο τριπάκι ας πούμε τώρα και είδα και άλλα κράνη. Shuberth πχ, το ίδιο "ελαττωματικό" S2 που είναι προσφορά εδώ, είναι 20 ευρώ πιο φτηνό από την προσφορά χωρίς να είναι ελαττωματικό απ' έξω... Γιατί καταργήθηκε το χρώμα λογικά.
    Δεν ξέρω κανέναν να "χαρίζει" τόσο ακριβό εμπόρευμα... Καταργήθηκε το μοντέλο; Να φεύγει να πάρει ζεστό χρήμα ο έμπορος, όσο κέρδισε κέρδισε πουλώντας το μοντέλο όταν ήταν στον ισχύοντα κατάλογο. Αλλά οι απ' έξω γενικά ξεστοκάρουν μετά κάθε σεζόν όλα τα προϊόντα, είναι μιά φιλοσοφία που δεν έχουν εδώ σε κανέναν τομέα.


    Άλλο αστείο, τώρα που το θυμήθηκα. Έχω βάλει κάποια κιλάκια από τότε που είχα πάρει το μπουφάν μου, θέλω ένα νούμερο παραπάνω πλέον. Κοιτάω λοιπόν και βλέπω ένα ωραίο μπουφανάκι που μου άρεσε και τότε (2010) και... το πουλάνε ΑΚΟΜΑ στην ίδια τιμή που είχε και τότε (τελευταία φορά που το είδα σε ιστοσελίδα Ελληνική προ καιρού και μάλιστα είχε ΕΝΑ, στο νούμερο που το ήθελα)!!! Ρε έμπορα, το έχεις ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ στην αποθήκη... Τι έχεις κερδίσει πέραν του δεσμευμένου κεφαλαίου; Και γιατί να το πάρω όσο ένα ολόφρεσκο φετινό μονδελάκι;

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Ότι και να λέμε το ηλεκτρονικό μαγαζί δεν αντικαθιστά το φυσικό,
    το σκρούτζ δεν αναπληρώνει το περπάτημα,
    και ναι σε επίπεδο διαφήμισης και "είμαστε και εμείς εδώ" είναι καλό το ίντερνετ
    ΜΟΝΟ εφόσον υποστηρίζεται από ένα καλό, παραδοσιακό, φυσικό, κατάστημα
    με καλούς πωλητές και έξυπνο ιδιοκτήτη.
    Ναι οι απαιτήσεις της εποχής μεγάλωσαν.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    34
    Ποσό κομπλεξικος και αμαθης μπορει να ναι κάποιος για να ανοίξει τέτοιο θέμα???
    Χωρίς πολλά λόγια και θεωρίες... Φερε και τα ρούχα σου απεξω , και τα έπιπλα σου και τις ηλεκτρονικές συσκευές σου και ασε μας στην ησυχία μας ρε φιλε. Κάποιοι έχουν διαθέσει 20-50-100 χιλιάδες ευρώ για να στοκαρουν πράγματα π εσυ χρειάζεσαι άμεσα. Επισης αν δεν ήταν αυτοί οι μαγκες που λες, εσυ δεν θα Χες να δοκιμασεις το κράνος που θες να παρεις στην κεφαλα σου, ούτε το μπουφαν ούτε ούτε ούτε. Εσυ εισαι ο λάθος που πας τους εκμεταλλεύεσαι για να δοκιμασεις αυτό που θες και μετά το παραγγέλνεις απεξω. Αν εισαι τόσο μάγκας πάρτο στα τυφλά.
    Τωρα αν φούσκωσαν τα μυαλουδακια σου και νομίζεις ότι σε έκανε μαγκα το ebay πλανασαι πλανην οικτρα.
    Επίσης υπάρχουν παρά πολλά ήδη που οι έξω τιμές τους με.τις ελληνικές ειναι ακριβώς ίδιες.
    Δεν ευθύνεται ο Έλληνας που απευθύνεται σε ένα κοινό 10 εκατομμυρίων και δεν μπορεί να πάρει τις ίδιες τιμές με τον αμερικανό τον άγγλο και τον γερμανό.

    Υ.Γ. δεν ειμαι έμπορος απλα σιχαινομαι αυτή την ιδέα που έχει δημιουργηθεί.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Διαφωνώ στο "χάρισμα".
    Δεν χαρίζει, ξεστοκάρει τις αποθήκες και δεν κρατάει παθητικά. Ο Έλληνας έμπορος γιατί δεν κάνει το ίδιο;
    Μπήκα στο τριπάκι ας πούμε τώρα και είδα και άλλα κράνη. Shuberth πχ, το ίδιο "ελαττωματικό" S2 που είναι προσφορά εδώ, είναι 20 ευρώ πιο φτηνό από την προσφορά χωρίς να είναι ελαττωματικό απ' έξω... Γιατί καταργήθηκε το χρώμα λογικά.
    Δεν ξέρω κανέναν να "χαρίζει" τόσο ακριβό εμπόρευμα... Καταργήθηκε το μοντέλο; Να φεύγει να πάρει ζεστό χρήμα ο έμπορος, όσο κέρδισε κέρδισε πουλώντας το μοντέλο όταν ήταν στον ισχύοντα κατάλογο. Αλλά οι απ' έξω γενικά ξεστοκάρουν μετά κάθε σεζόν όλα τα προϊόντα, είναι μιά φιλοσοφία που δεν έχουν εδώ σε κανέναν τομέα.


    Άλλο αστείο, τώρα που το θυμήθηκα. Έχω βάλει κάποια κιλάκια από τότε που είχα πάρει το μπουφάν μου, θέλω ένα νούμερο παραπάνω πλέον. Κοιτάω λοιπόν και βλέπω ένα ωραίο μπουφανάκι που μου άρεσε και τότε (2010) και... το πουλάνε ΑΚΟΜΑ στην ίδια τιμή που είχε και τότε (τελευταία φορά που το είδα σε ιστοσελίδα Ελληνική προ καιρού και μάλιστα είχε ΕΝΑ, στο νούμερο που το ήθελα)!!! Ρε έμπορα, το έχεις ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ στην αποθήκη... Τι έχεις κερδίσει πέραν του δεσμευμένου κεφαλαίου; Και γιατί να το πάρω όσο ένα ολόφρεσκο φετινό μονδελάκι;
    γιατι οι περισσοτεροι "παλιοι" εμποροι εχουν αυτη την λογικη δηλαδη οτι πρεπει να πουληθει σε αυτη την τιμη και αν πουληθει χαμηλοτερα θα εχουν "χασει"

    το αλλο σκεπτικο ειναι οτι οταν βλεπω κατι που για διαφορους λογους δεν πουλιεται , να ριχνω την τιμη για να παρει την θεση του κατι πιο εμπορικο

    και να κερδισω το ποσοστο που θελω απο εκει

  14. #29
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Απλά κάτι γενικό και εγκυκλοπαιδικό.

    Το Skroutz.gr ΔΕΝ είναι ηλεκτρονικό κατάστημα. Είναι μια μηχανή αναζήτησης που αναζητά το προϊόν που ψάχνουμε σε ηλεκτρονικά καταστήματα της Ελλάδος. Τα περισσότερα από αυτά έχουν και φυσικό κατάστημα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Απλά κάτι γενικό και εγκυκλοπαιδικό.

    Το Skroutz.gr ΔΕΝ είναι ηλεκτρονικό κατάστημα. Είναι μια μηχανή αναζήτησης που αναζητά το προϊόν που ψάχνουμε σε ηλεκτρονικά καταστήματα της Ελλάδος. Τα περισσότερα από αυτά έχουν και φυσικό κατάστημα.
    Πάλι έγινα ακαταλαβίστικος?
    Το ανέφερα σαν αντίπαλο του περπατήματος επειδή ακριβώς είναι ψαχτήρι.

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πόση ώρα πρέπει να ζεσταίνεις το μηχανάκι σου τον χειμώνα;
    από Pan (dvs) στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2019, 08:06
  2. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΙΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ!
    από argpap στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 01:49
  3. Πρέπει να πάγωσε πολύ ο κ#λος της...!
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 11:15
  4. Πρέπει να είναι παράνομο το να μη φοράς κράνος ?
    από micmic στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:59
  5. Έμπνευση πρέπει να το λένε
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF