Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 176

Θέμα: Πόσο δεμένος είσαι/νοιωθεις με τη μηχανή σου?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της renos.xart
    Εγγραφή
    22/04/2014
    Μηνύματα
    106

    Πόσο δεμένος είσαι/νοιωθεις με τη μηχανή σου?

    Και σας ρωταω λοιπόν.

    Εψαξες, διαβασες, ρωτησες, δοκιμασες και τελικά κατεληξες στη μηχανή που αγορασες.
    Ήταν αυτή που ήθελες? Ή αυτή που ταίριαξε στις περιστάσεις?

    Και μετά από όσα πέρασες μαζί της ,πόσο ΔΕΜΕΝΟΣ εισαι μαζί της? Λες από μέσα σου "Σε ξένα χέρια μην τη δω" ?
    Μια φορά χοντρός, μια ζωή "χοντρος" .

  2. #2
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Πλέον σχεδόν καθόλου. Ευθύνη ναι. Δέσιμο όχι.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Προσωπικά δένομαι πολύ με τα σίδερα.

    Έχω ωστόσο πουλήσει και αγοράσει πολλά μηχανάκια και πάντα τα αποχωριζόμουν με πόνο (εκτός από τα ιταλικά :P ).

    Τώρα έχω αποφασίσει το παπί έτσι όπως το έχω φτιάξει, και τείνω να γίνω δούλος του, να το αφήσω στον υιό τον μονογενή

  4. #4
    Νομίζω αυτό θα έχει να κάνει με την ηλικία του αναβάτη. Όσο μεγαλύτερος τόσο πιο πολύ θα την βλέπει ως αντικείμενο και ως μέσο ικανοποίησης μιας ανάγκης.

    Εγώ προσωπικά δεν νιώθω κανένα δέσιμο. Είναι το πουτ....ι μου και τίποτα παραπάνω. Σημερα αυτή, αύριο μπορεί κάποια άλλη

  5. #5
    Εγώ είμαι "δεμένος" όχι με μια συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα,ούτε με τη δικιά μου ,μα με μια κατηγορία ολόκληρη:νιώθω πως χωρίς ss θα πάθω κατάθλιψη...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Όταν την καβάλησα πρώτη φορά το 2002, test ride, έπαθα σοκ... το έβαλα στόχο να μπορέσω να την οδηγήσω αξιοπρεπώς έστω κάποτε. Κούμπωσα απίστευτα πάνω της (και στο SP2 αλλά και τότε που λεφτά υπήρχαν, δεν υπήρχαν τόσα).

    Κατάφερα και την πήρα στις 13.07.2006 και μου την εφαγαν στις 2.01.2007... 23.01.2007 ξαναπήρα το ίδιο, και το έχω μέχρι σήμερα και δεν την πουλάω με τίποτα και για κανένα λόγο.
    Ακόμα βέβαια προσπαθώ να την πάω αξιοπρεπώς αλλά δεν πειράζει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Εγώ έχω το ίδιο μπουρδέλο με τον απο πάνω. Τον μισό καιρό την έχει ο μάστορας. Τώρα έχει γίνει 929cc, αλλά από superbikes είναι το μόνο που μου αρέσει σαν μηχανή, τα υπόλοιπα καλά είναι, αλλά για τους άλλους.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Νομίζω αυτό θα έχει να κάνει με την ηλικία του αναβάτη. Όσο μεγαλύτερος τόσο πιο πολύ θα την βλέπει ως αντικείμενο και ως μέσο ικανοποίησης μιας ανάγκης.

    Εγώ προσωπικά δεν νιώθω κανένα δέσιμο. Είναι το πουτ....ι μου και τίποτα παραπάνω. Σημερα αυτή, αύριο μπορεί κάποια άλλη





    ΜΑΖΙ ΣΟΥ

  9. #9
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    τη μισή μου ζωή την ήθελα και την περίμενα

    την αγόρασα μεταχειρισμένη και ηλικιωμένη... δεν με νοιάζει, θα την φροντίσω

    μούφα μανέτες-καθρέφτες-φλας, γδαρμένη, στραβωμένη, αρύθμιστη, φαγωμένη, καλωδίωση συναγερμού ποιότητας "μότο-κώστας"... δεν με νοιάζει, θα την φροντίσω

    με το που ανέβηκα πάνω ένοιωθα λες και την είχα τόσο καιρό, όσο καιρό την ήθελα και την περίμενα

    ένοιωσα σωστά, δίκαια, ότι "τώρα η ζωή μου ολοκληρώθηκε"

    πολλές άλλες μηχανές έιναι πιό όμορφες, πολλές είναι πιό γρήγορες, πολλές είναι πιό άνετες, οικονομικές, ασφαλείς, αξιόπιστες, ήσυχες, εύηχες, ... και πολλές είναι όλα αυτά μαζί. Τις βλέπω, τις εκτιμώ... δεν με νοιάζει, είμαι με την αγάπη μου
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  10. #10
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω το ίδιο μπουρδέλο με τον απο πάνω. Τον μισό καιρό την έχει ο μάστορας. Τώρα έχει γίνει 929cc, αλλά από superbikes είναι το μόνο που μου αρέσει σαν μηχανή, τα υπόλοιπα καλά είναι, αλλά για τους άλλους.
    Σπαμ ον : Αν εξαιρέσεις ενα στραβωβιδωμένο μπουζί από τον γάματα μάστορα του προηγουμενου ιδιοκτήτη (που μ' ανάγκασε να αλλάξω κεφαλή) κι ανορθωτή, δεν έχει κάνει κιχ. :Σπαμ οφ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #11
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Όμως με αυτό, που είναι ό,τι καλύτερο έχει βγεί από Ιαπωνία, είμαστε αχώριστοι. Εργαλείο για τα πάντα, έχει πάει παντού:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	imag0010_opt_small.jpg 
Προβολές:	471 
Μέγεθος:	97,5 KB 
ID:	350648

  12. #12
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Σπαμ ον : Αν εξαιρέσεις ενα στραβωβιδωμένο μπουζί από τον γάματα μάστορα του προηγουμενου ιδιοκτήτη (που μ' ανάγκασε να αλλάξω κεφαλή) κι ανορθωτή, δεν έχει κάνει κιχ. :Σπαμ οφ
    Το δικό μου μια χαρά πήγαινε, μέχρι που ρίξαμε μια ματιά μέσα στους κυλίνδρους...

  13. #13
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Πολύ δεμένος.

    Λίγο πριν πάρω το μεγάλο με ρωτούσαν όλοι τί θα το κάνω το sf και γιατί δεν το δίνω.
    Γέλαγα και μόνο στην ιδέα.

    Όνειρο (θερινής νυκτός, αλλά τέλος πάντων) είναι να μη χρειαστεί να "αλλάξω" ποτέ μηχανάκι.

    Όταν μπορώ να αγοράζω κάποιο καλώς, και να κάνει παρέα με τα άλλα


    ΥΓ. Θα βοηθούσε αρκετά βέβαια να σκάμπαζα και 5 πράγματα να μπορώ να χαζομαστορεύω τίποτα μόνος μου.... Αλλά αυτό κι αν είναι όνειρο, ή μάλλον εφιάλτης

    ΥΓ2. Γι'αυτό και όσοι κιορατάδες από την παρέα του Κρίκου στήνετε υποχθόνια σχέδια για να μου πάρετε πίσω το 14άρι, να τα βγάλετε από το μυαλό σας! Ακούτε!!!????

  14. #14
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Το δικό μου μια χαρά πήγαινε, μέχρι που ρίξαμε μια ματιά μέσα στους κυλίνδρους...
    Ε γι'αυτό λέμε "μην κοιτάς, γιατί όσο κοιτάς θα βρίσκεις"

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Δεδομένου ότι μέσα σε 7 χρόνια, έχω αλλάξει 7 μηχανάκια, μάλλον δε δένομαι πολύ. Τα χρησιμοποιώ, μέχρι να τα βαρεθώ και να πάρω το επόμενο. Σαφώς, αν είχα τη δυνατότητα να έχω 2, 3, 4 μηχανάκια στο γκαράζ μου, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με τη μηχανή στη δουλειά ?
    από xristoforos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 23:27
  2. τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;
    από diuco στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 14:25
  3. Δείξε μου τη μηχανη σου να σου πω ποιος είσαι...
    από Dirty_Gas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 17:13
  4. Το ατύχημα μου με τη μηχανη...
    από ANDREAS27 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:47
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2004, 11:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF