Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 51

Θέμα: Κακές αποφάσεις που γέννησαν καλές ιστορίες

  1. #31
    Να ξεκινάς με 12 βαθμούς και ήλιο και με το που πιάνεις Καβάλα κι ανηφορίζεις το βουνό (εκεί που η διαδρομή φιδιάζει ) καταλαβαίνεις τί μαλακία έκανες μα δεν υπάρχει επιστροφή (Εγνατία)... Πίσω από το φορτηγό λοιπόν και προσοχή στο χιόνι . 10 χιλιόμετρα σε μια λωρίδα μισού μέτρου ξέροντας ότι η παραμικρή απόκλιση επιφέρει τούμπα.

    Ήταν χειμώνας του '08(?) ,κάπου εκεί anyway, και ήταν μια κακή απόφαση που οδήγησε σε μια βόλτα που μου έκοψε 5 χρόνια ζωής
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    όχι, προσωπικά τέτοιες καταστάσεις με χαλάνε με αυτό ειδικά το μηχανάκι. τις διασκέδαζα όταν μου τύχαιναν με XR250R.

    άλλες φορές πάλι μου τυχαίνουν δυσάρεστα όταν δεν μελετάω εκ των προτέρων τις ισοϋψείς καμπύλες σε τέρματα χωματόδρομων στην κορυφή υψωμάτων, όπου στο τέλος της διαδρομής υπάρχει απότομη ανηφορική κλίση και έλλειψη χώρου για να γυρίσεις. σαυτές τις περιπτώσεις έχω πέσει και είναι πολύ δυσάρεστο να προσπαθείς να το σηκώσεις και να το επαναφέρεις.
    τέτοιου τύπου χαρακτηριστικές που θυμάμαι μου έχουν τύχει:
    στην Άφησσο,
    Συνημμένο 350892

    και στο Πλατύ της Λήμνου (με άλλο μηχανάκι).
    Συνημμένο 350893
    Που πας χριστιανέμ μι του γουμάρ μες τς λάσπις?

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Που πας χριστιανέμ μι του γουμάρ μες τς λάσπις?
    Λάσπες;;;; α ΟΧΙ λάσπες, ΜΗ μου λες για ΛΑΣΠΕΣ!!!!
    Εκεί γίνεται θρίλερ
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #34
    Ρε συ στρατηγε Παττον, το 2010 (περιπου το Μάρτιο) εκανα το Αγριά-Χάνια μέσω Δάκειας και δεν έιχα προβλημα (με το τριουμφ), πότε πηγες εσυ;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    25/4/2009

    gsxr750
    XLV1000
    Tiger955i
    cbr954rr

    Απαξάπαντες με καλοκαιρινές φόρμες (ναι ακόμα και οι τύποι με τα μαστόδοντα καθότι γΛηγοροι {παμπάλαια μέλη του φόρουμ- πρωην κάτοχοι SS - και στην πραγματικότητα στα στροφιλίκια μας ξεφτύλισαν εμάς με τα SS})

    Αθήνα-Καρπενήσι με ήλιο, όλα τέλεια. Φαγητό στο Μεγάλο Χωριό... με το που έρχεται το γιαουρτόμελο, κλείνει αστραπιαία ο καιρός και αρχίζει καταιγίδα νον στοπ. Αποφασίζουμε να γυρίσουμε απο τον ορεινό δρόμο για Ναυπακτο που ήταν και συντομότερος. Φάγαμε το νερό της αρκουδας μέχρι και την Ναυπακτο κι απο εκεί μέχρι την Αθηνα (από γεφυρα και Πατρών-Κορίνθου) απλή βροχή... Δεν έχω μεγαλύτερη μαλακία στη ζωή μου...

    Το ότι ζούμε είναι θαύμα...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ρε συ στρατηγε Παττον, το 2010 (περιπου το Μάρτιο) εκανα το Αγριά-Χάνια μέσω Δάκειας και δεν έιχα προβλημα (με το τριουμφ), πότε πηγες εσυ;
    πήγες σχεδόν με το που στρώθηκε άσφαλτος.
    αυτή η άσφαλτος ήταν μια προχειροδουλειά του χειρίστου, ίσως είχε και εκλογές τότε, με αποτέλεσμα να φύγει με τα χρόνια σε μεγάλα κομμάτια του δρόμου.
    ο συνδυασμός των κακών καιρικών συνθηκών στο τμήμα του συγκεκριμένου δρόμου ψηλά και ότι δεν είναι πολυσύχναστος οδήγησε σε κατά καιρούς εγκατάλειψη.
    ήταν καλύτερος όταν ήταν σκέτος χωματόδρομος.
    Τελευταία τροποποίηση από dimmie_72; 26/01/2016 στις 14:47.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  7. #37
    Οντως, δεν ειναι πολυσυχναστος, ουτε ενα αυτοκινητο δε συναντησα παρολο που ήταν ΣΚ. Αλλωστε οι Βολιώτες στα Χανια πανε απο Πορταρια.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    25/4/2009

    gsxr750
    XLV1000
    Tiger955i
    cbr954rr

    Απαξάπαντες με καλοκαιρινές φόρμες (ναι ακόμα και οι τύποι με τα μαστόδοντα καθότι γΛηγοροι {παμπάλαια μέλη του φόρουμ- πρωην κάτοχοι SS - και στην πραγματικότητα στα στροφιλίκια μας ξεφτύλισαν εμάς με τα SS})

    Αθήνα-Καρπενήσι με ήλιο, όλα τέλεια. Φαγητό στο Μεγάλο Χωριό... με το που έρχεται το γιαουρτόμελο, κλείνει αστραπιαία ο καιρός και αρχίζει καταιγίδα νον στοπ. Αποφασίζουμε να γυρίσουμε απο τον ορεινό δρόμο για Ναυπακτο που ήταν και συντομότερος. Φάγαμε το νερό της αρκουδας μέχρι και την Ναυπακτο κι απο εκεί μέχρι την Αθηνα (από γεφυρα και Πατρών-Κορίνθου) απλή βροχή... Δεν έχω μεγαλύτερη μαλακία στη ζωή μου...

    Το ότι ζούμε είναι θαύμα...
    Θυμάσαι κι εκεινη την πρωτοχρονια Μπράλο-Παυλιανη με το χιονι που μας αναγκασε να γυρισουμε;

    Απο Μεγάλο Χωριο προς Θερμο πηγαμε μια φορα με τον npat και ειχε κατι σημεια με κατεστραμενο δρομο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #39
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Θυμάσαι κι εκεινη την πρωτοχρονια Μπράλο-Παυλιανη με το χιονι που μας αναγκασε να γυρισουμε;

    Απο Μεγάλο Χωριο προς Θερμο πηγαμε μια φορα με τον npat και ειχε κατι σημεια με κατεστραμενο δρομο
    Παραμονή Χριστουγέννων 2007 ήταν. Ήρθα αυθημερόν απο Αθήνα, και ναι, επιστρέψατε εσείς Μπράλο (με την Κλάραμπελ), κι εγω Αθήνα, αφού αντί για άσφαλτο πλεόν βλέπαμε μόνο πάγο.

    ΟΚ, εκεί φορουσα χειμωνιάτικη δερμάτινη, δεν ήταν τόσο άσχημα όσο παραπάνω.


    Edit : Θυμάσαι το σκι άφτερ δε βοτκα πάρτυ στον Παρνασσό; (πάλι με Κλάραμπελ)
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 26/01/2016 στις 12:26.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Edit : Θυμάσαι το σκι άφτερ δε βοτκα πάρτυ στον Παρνασσό; (πάλι με Κλάραμπελ)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #41
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος

    Γατάκια...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    25/4/2009

    gsxr750
    XLV1000
    Tiger955i
    cbr954rr

    Απαξάπαντες με καλοκαιρινές φόρμες (ναι ακόμα και οι τύποι με τα μαστόδοντα καθότι γΛηγοροι {παμπάλαια μέλη του φόρουμ- πρωην κάτοχοι SS - και στην πραγματικότητα στα στροφιλίκια μας ξεφτύλισαν εμάς με τα SS})

    Αθήνα-Καρπενήσι με ήλιο, όλα τέλεια. Φαγητό στο Μεγάλο Χωριό... με το που έρχεται το γιαουρτόμελο, κλείνει αστραπιαία ο καιρός και αρχίζει καταιγίδα νον στοπ. Αποφασίζουμε να γυρίσουμε απο τον ορεινό δρόμο για Ναυπακτο που ήταν και συντομότερος. Φάγαμε το νερό της αρκουδας μέχρι και την Ναυπακτο κι απο εκεί μέχρι την Αθηνα (από γεφυρα και Πατρών-Κορίνθου) απλή βροχή... Δεν έχω μεγαλύτερη μαλακία στη ζωή μου...

    Το ότι ζούμε είναι θαύμα...
    Και τι θα μπορουσατε να κανετε?Μια διανυκτερευση θα ητανε κατι λογικο,αλλα.


    Ολοι λιγο πολυ ετσι λειτουργουμε σε αυτες τις καταστασεις,εναντια στη λογικη.

  13. #43
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Και τι θα μπορουσατε να κανετε?Μια διανυκτερευση θα ητανε κατι λογικο,αλλα.


    Ολοι λιγο πολυ ετσι λειτουργουμε σε αυτες τις καταστασεις,εναντια στη λογικη.
    Ναι θα έπρεπε να μην ξεκινησουμε για επιστροφή... Δεν εχω ξαναδεί τόσο νερό ποτέ μου, δεν βλέπαμε στα 5μ, ο κατηφορικός γεμάτος στροφές και φουρκέτες δρόμος ήταν χείμαρρος, τα κράνη ανοιχτά μετά το 20λεπτο, νερό μέχρι τον οισοφάγο, κάθε στροφή και γλύστρημα και υποψία πτώσης...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι θα έπρεπε να μην ξεκινησουμε για επιστροφή... Δεν εχω ξαναδεί τόσο νερό ποτέ μου, δεν βλέπαμε στα 5μ, ο κατηφορικός γεμάτος στροφές και φουρκέτες δρόμος ήταν χείμαρρος, τα κράνη ανοιχτά μετά το 20λεπτο, νερό μέχρι τον οισοφάγο, κάθε στροφή και γλύστρημα και υποψία πτώσης...
    Ποιος εχασε μυαλο για να το βρουμε εμεις.Ειναι πολλοι οι λογοι που δεν γυριζουμε πισω.Οι περισσοτερο ξερουμε τι πρεπει να κανουμε,αλλα σπανια το κανουμε.Καθε φορα που ξεπερναω τα ορια λεω οτι την επομενη φορα δεν θα το ξανακανω,αλλα το ξανακανω.

  15. #45
    Μέλος Το avatar του/της Kostas156
    Εγγραφή
    18/02/2015
    Μηνύματα
    44
    Ας γινω ρομπα λοιπον...Μενω αθηνα και τον προηγουμενο Ιουλιο η κοπελα μου επρεπε να παει για 3-4 μηνες χαλκιδα για δουλεια..οποτε επομενο ηταν οτι θα εκανα περα δωθε πολλες φορες...Να σημειωθει παρακαλω οτι ειμαι νεος οδηγος και ειδικα τοτε δεν ειχα κανει ουτε ενα μικρο ταξιδακι με το ΧΤακι μου ! Πρεπει να ηταν 6 Ιουλιου που θα πηγαινα πρωτη φορα για ποτο στην χαλκιδα...Στην αθηνα σκατοζεστη οπως καταλαβαινετε , να μην μπορεις να σταθεις...Οποτε λεω ο νουμπας '' ελα μαλακα με ενα μπλουζακι και τζιν και εισαι μια χαρα...'' Οταν εφτασα μαλακασα τουρτουριζα...σταματησα την μηχανη στην ακρη , εστριψα τσιγαρο τουρτουριζοντας και ειχα βαλει ρανταρ για φορτηγο...σε διαστημα 15 λεπτων δεν ειχε περασει τπτ...Και ξαφνικα ειδα το φως...μια νταλικα με κοτοπουλα :P Πηδαω πανω στην μηχανη και κολλαω απο πισω...Φτανω στην χαλκιδα και κυριολεκτικα ειχα πουπουλα στα φρυδια :P Τελος παντων πινω το ποτο μου και εχω αρχισει ηδη να το δαγκωνω, οποτε γυρναω στην κοπελα μου και της λεω '' Να σου πω...δωσε μου κανα φουτερ να φορεσω γτ δεν με βλεπω καλα...'' Η κοπελα μου ειναι 1.70 και 50 κιλα περιπου ενω εγω ειμαι 1.85 και 100 κιλα...Ψαχνει , ψαχνει τπτ που να μου κανει... Της λεω να ξαναψαξει , ωσπου τελικα βρηκε ενα πουλοβερ με στρασακια...Στα τετοια μου λεω...δεν θα πεθανω εγω! Περιττο να σας πω οτι οτι στην εθνικη προσπερνουσα SS με γκομενετα και κακομοιριδες πανω που γυρναγανε απο χαλκιδα και πηγαινανε με 20 λογω κρυου... Φτανω διοδια...Το βλεμμα της κοπελας ηταν ολα τα λεφτα...εγω με κρανος...το πουλοβερ με τα στρασακια να εχει ξεχειλωσει και να βγαινουνε οι τριχες μου απο τις τρυπες....Ωσπου φτανω αθηνα και εχω αρχισει να την ακουω ασχημα απο την ζεστη και λεω να σταματησω καπου οχι τοσο κεντρικα για να μην γινουμε ρομπες να βγαλω την μαλακια που φοραγα... οποτε στην καβαλας σταματαω και αρχιζω να βγαζω το πουλοβερ...εεελα ομως που δεν μπορουσα να το βγαλω γιατι ηταν πολυ μικρο και ουσιαστικα εκανα χωρις να το θελω στριπτιζ...και να σταματανε νταλικες, ταριφες και οτι αλλο θες και να με ρωτανε ποσο παει.... Για οσους δεν ξερουν και δεν ειναι απο αθηνα η καβαλας ειναι η οδος που βγαινουν τσαρκα τα τραβελια...Εγω δεν το ηξερα :P

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ιστορίες που αξίζουν ή όχι...
    από lspiros στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2014, 12:02
  2. Γρανάζια PowerRite, γνώμες καλές-κακές ??
    από Joyrider στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 13:15
  3. Κακές και καλές εμπειρίες
    από pkpl στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2010, 09:48
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 17:45
  5. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF