Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 187

Θέμα: Αγορα VFR800 Crossrunner '16

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...........





    Η Givi έχει όντως πολύ καλά προιόντα και καλές τιμές,όμως
    δεν ξέρω αν η 47 λίτρων χωράει 2 κράνη.
    Συναγερμό επειδή έβαλα πριν λίγες μέρες μετά από
    αρκετό ψάξιμο Scorpio 800 γύρω στα 230-250 ευρώ με ογκομετρικό,
    ένας αισθητήρας που προστατεύει γύρω -γύρω πριν ακουμπήσεις
    ρυθμιζόμενος εύκολα από εσένα,πολύ χρήσιμος περίπου 50 κάνει ,αλλιώς
    υπολόγισε 170-200 ευρώ.Δεν θα σου έλεγα τον 900 διότι και ξεφεύγει
    οικονομικά,στα 400 περίπου ευρώ αλλά και η τηλεειδοποίηση που έχει είναι
    αμφιλεγόμενης χρησιμότητας σε πολλές περιπτώσεις,άσε που εξαντλεί
    και τη μπαταρία πιο εύκολα άν δεν κινείσαι συχνά με τη μοτό.
    Μέχρι τώρα για χρόνια έβαζα Μέτα,για μένα όμως έμειναν πίσω στις μοτό.
    Για καμμιά ζελατίνα ψάξε αν δεν καλύπτεσαι MRA η μάρκα, οι καλύτερες.
    Κατά τα άλλα το μηχανάκι σου είναι ΣΟΥΠΕΡ .
    αυτο με το ογκομετρικο πως λειτουργει?? ο 900 ειναι πανακριβος το εχω δει! η ζελατινα η MRA ειναι αυτες που εχουν πανω το εξτραδακι?? αυτο δεν μπορω να το βαλω στη μαμα ζελατινα?

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο να είναι.
    Τα κάγκελα που ειπες νομιζω είναι πολύ χρήσιμα σε περίπτωση απροσεξίας.
    Στη θέση σου δε θα εβαζα και μανιτάρια θα ήταν too mucb.
    H 47L της Givi τα χωράει και τα 2 κράνη και είναι αρκετά καλης ποιότητας. Απλά επειδή είναι μεγάλη μπορεί να αλλάξει ή αίσθηση της μοτοσυκλέτας κατά την οδήγηση. Αυτό το βλέπεις και αν είναι τη βγάζεις και τη βάζεις όταν θες να πας λίγο πιο μακρυά.
    Για συναγερμό αν και δεν ξέρω πολλά, scorpion θα σου πρότεινα και γω.
    Επίσης επειδή ακούγονται πολλά αν είσαι Αθήνα και σκοπεύεις να την αφήνεις έξω, μια ασφάλεια κλοπής δε θα ήταν πεταμενα λεφτά.
    Καλως ηρθες, Καλές βολτες και περιμένουμε photos.
    το καγκελο σε περιπτωση πτωσης απο μονο του θα προστατευσει 100% την μηχανη δλδ? ακομα και το πισω μερος? Αθηνα ειμαι και ναι θα κανω ασφαλεια κλοπης αν και τα βραδια θα ειναι σε κλειστο γκαραζ!

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πέτυχα χτες ένα λευκό στην ΕΟ, βγήκε στην έξοδο Βαρυμπόμπης. Ομορφούλι είναι.
    Και μου άρεσε και στην έκθεση πέρυσι στο Γκάζι η θέση οδήγησης...


    Τελικά η τιμή έπεσε κοντά στα 11000, όπως είχε πει ο Μουρίκης στο τεστ;


    Καλοτάξιδο όπως και να έχει!!!
    η τιμη ανεβηκε βασικα στα 12.000 για την ακριβεια..εγω μετα απο πιεση και πολλες προσφορες που ζητησα την εκλεισα στα 11! τρομερα μεγαλη εκπτωση αν σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι κανουν κανα 600αρι το πολυ!

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    καλοταξιδη και μηην ξεχνας τα βραδια το κακυτερο αντικλκεπτικο: κουκουλα!..καλα χιλιομετρα φιλε μου, θα την καταευχαριστηθεις..χοντα ειναι...
    τι εννοεις οτι η κουκουλα ειναι το καλυτερο αντικλεπτικο? πως θα διωξει καποιον? επειδη δεν θα φαινεται τι ειναι απο κατω το λες??

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    εξαρταται τι ζητας...αποψη μου μην παρεις καποια ενδοεπικοινωνια πριν την τεσταρεις ο ιδιος και δεις οτι σου ταιριαζει στα δικα σου στανταρ...διοτι ειναι και ακριβες ...εγω την επαθα με την μιντλαντ τουιν πακ 220 ευρω, ελπιζω να μην την παθεις και εσυ...ισως να επιλεξεις για αρχη μια φθηνη κινεζικη...

    Gps για μοτο υπαρχουν αδιοβροχα στις 3,5 ιντσες οθονη ενα τομ-τομ ειναι οτι πρεπει εγκατεστημενο με αποσπωμενη μονιμη βαση στην μηχανη σου...πιο ακριβη λυση το γκαρμιν ζουμο 660 αλλα μην το παρεις αν και καλυτερο..η διαφορα στα χρηματα ειναι πολυ μεγαλη..

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    114
    Καλοτάξιδο φιλε
    πολυ το γουσταρω το Crossrunner
    περιμενουμε με το καιρο τις εντυπωσεις σου για τη μηχανη

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    αυτο με το ογκομετρικο πως λειτουργει?? ο 900 ειναι πανακριβος το εχω δει! η ζελατινα η MRA ειναι αυτες που εχουν πανω το εξτραδακι?? αυτο δεν μπορω να το βαλω στη μαμα ζελατινα?





    ΤΟ ΕΞΤΡΑΔΑΚΙ ΤΗΣ MRA.............






    Μπαίνει σε όλες τις ζελατίνες που έχουν το ανάλογο φάρδος,κάνει 90-100 ευρώ
    ενώ όλόκληρη ζελατίνα της mra με το εξτραδάκι κάνει περίπου 120-130,
    διαλέγεις και παίρνεις,πολύ καλό σύστημα δοκιμασμένο σε πολλές μου μοτό..!!
    Το ογκομετρικό έχει επάνω αισθητήρα και όταν κάποιος πλησιάσει στη μοτό
    παραπάνω από όσο είναι ρυθμισμένο είναι σαν να την κουνάει και να την παραβιάζει
    γενικά ,οπότε δε χρειάζεσαι ούτε παγίδες σε σέλλα κ.λ.π.,πολύ καλό και ρυθμιζόμενο.
    Η διαφορά με τον 900 είναι η τηλεειδοποίηση πράγμα που χρειάζεται σε
    συγκεκριμμένες περιπτώσεις και τρώει ρεύμα που δεν ενδείκνυται για μοτό που δεν κινείται
    σχεδόν καθημερινά.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    εξαρταται τι ζητας...αποψη μου μην παρεις καποια ενδοεπικοινωνια πριν την τεσταρεις ο ιδιος και δεις οτι σου ταιριαζει στα δικα σου στανταρ...διοτι ειναι και ακριβες ...εγω την επαθα με την μιντλαντ τουιν πακ 220 ευρω, ελπιζω να μην την παθεις και εσυ...ισως να επιλεξεις για αρχη μια φθηνη κινεζικη...

    Gps για μοτο υπαρχουν αδιοβροχα στις 3,5 ιντσες οθονη ενα τομ-τομ ειναι οτι πρεπει εγκατεστημενο με αποσπωμενη μονιμη βαση στην μηχανη σου...πιο ακριβη λυση το γκαρμιν ζουμο 660 αλλα μην το παρεις αν και καλυτερο..η διαφορα στα χρηματα ειναι πολυ μεγαλη..
    α τετοιο gps λες! εγω νομιζα σε περιπτωση κλοπης να δω που την εχουν παει!! χαχαχα! η ενδοεπικοινωνια πως λειτουργει? ειναι μονιμα ανοιχτη η οποτε θελω την κλεινω? και αν θελω να πω κατι στον συνεπιβατη του κανω κληση ας πουμε???

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΤΟ ΕΞΤΡΑΔΑΚΙ ΤΗΣ MRA.............






    Μπαίνει σε όλες τις ζελατίνες που έχουν το ανάλογο φάρδος,κάνει 90-100 ευρώ
    ενώ όλόκληρη ζελατίνα της mra με το εξτραδάκι κάνει περίπου 120-130,
    διαλέγεις και παίρνεις,πολύ καλό σύστημα δοκιμασμένο σε πολλές μου μοτό..!!
    Το ογκομετρικό έχει επάνω αισθητήρα και όταν κάποιος πλησιάσει στη μοτό
    παραπάνω από όσο είναι ρυθμισμένο είναι σαν να την κουνάει και να την παραβιάζει
    γενικά ,οπότε δε χρειάζεσαι ούτε παγίδες σε σέλλα κ.λ.π.,πολύ καλό και ρυθμιζόμενο.
    Η διαφορά με τον 900 είναι η τηλεειδοποίηση πράγμα που χρειάζεται σε
    συγκεκριμμένες περιπτώσεις και τρώει ρεύμα που δεν ενδείκνυται για μοτό που δεν κινείται
    σχεδόν καθημερινά.
    της MRA ειδα ειναι απλα πανω το κομματι..εχω και μια αλλη παραλλαγη του εξτρα που μπαινει μπροστα ουσιαστικα και ανεβοκατεβαινει και γενικως μπορεις να του κανεις πολλες μετατροπες για το πως θα κοιταει

  10. #25
    Ενδοεπικοινωνια πολυ καλα τα sena .

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Εγώ θα σου έλεγα να μην απολυθείς στην αγορά και να σηκώσεις τη μισή Καλλιρρόης...
    Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό αλλά σιγά σιγά θα δεις και μόνος τι θες και τι δε θες.
    Ξεκίνα απ το συναγερμό και τη βαλίτσα, κάνε καμιά βόλτα και μετά κρίνε μόνος σου
    αν και τι χρειάζεσαι...
    ανανήψαντας

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σου έλεγα να μην απολυθείς στην αγορά και να σηκώσεις τη μισή Καλλιρρόης...
    Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό αλλά σιγά σιγά θα δεις και μόνος τι θες και τι δε θες.
    Ξεκίνα απ το συναγερμό και τη βαλίτσα, κάνε καμιά βόλτα και μετά κρίνε μόνος σου
    αν και τι χρειάζεσαι...
    καταλαβα πως το λες αλλα μην ανησυχεις ειμαι και 29 χρονων! εγω για αρχη ηθελα τα βασικα βαλιτσα να εχω χωρο, συναγερμο και καγκελα για προστασια! τα υπολοιπα απλα θελω ιδεες.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Η κουκουλα αποθαρρυνει τον επιδοξο κλεφτη να ασχοληθει με την μηχανη σου γιατι τον χρονοτριβει, ποσο μαλλον που καθε προσπαθεια να την βγαλει καποιος θα σου κτυπησει εγκαιρα το περιμετρικο και θα προλαβεις καταστασεις...μαζι με τη κουκουλα και μια κουλουρα 1.70μ για να την δενεις απο σταθερο σημειο..

    Gps αν δεν πας ταξιδια δε το χρειαζεσαι..αλλιως θα αου ειναι χρησιμο ενα 3,5 αδιαβροχο οπως σου ειπα..

    ενδοεπικοινωνια πονεμενη ιστορια..η καλυτερη λενε ειναι η interphone 5 αλλα προσωπικα θα τη τεσταρα..ξερεις οταν σου υποσχονται στερεοφωνικη αποδοση μουσικης και δεν συμβαινει τσαντιζεσαι γιατι εχεις σκασει ενα σωρο χρηματα..αν δεν εχεις απαιτησεις ακουστικης ποιοτητας παρε μια φθηνη τουλαχιστον να μην κλαις τα χρηματα σου..

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    Την επομενη εβδομαδα παραλαμβανω κουτατο το Crossrunner μου επιτελους! Το παρηγγειλα σε μαυρο ματ που ουσιαστικα ειναι γκρι ματ αφου το κοκκινο και ειδικα το λευκο δεν ηταν και τοσο ωραια. Λεω επανω να του βαλω 3-4 εξτρας. Αρχικα σκεφτομαι για καγκελο προστασιας Givi διοτι το χοντα ειναι 100ευρω πανω χωρις κανενα λογο(να βαλω και μανιταρια η θα ναι υπερβολη??). επισης μπαγκαζιερα ειδα και μου αρεσαν πιο πολυ της Givi η trekker η μαυρη και η κλασικη πλαστικη επισης μαυρη. Στα 47-52λιτρα αυτες για να παιρνουν 2 κρανοι μεσα. Απο συναγερμο δεν εχω ιδεα εδω θελω βοηθεια αλλα οχι να δωσω και 300-400ευρω εννοειται! και τελος 2 χουφτες για προστασια απο αερα και πετραδακια της Givi.(προμοτιον εκανα!! χααχαχ)
    Ακουω γνωμες και προτασεις για το τι αλλο θα χρειαζομουν διοτι ειμαι νεος ουσιαστικα μοτοσυκλετιστης ανεκαθεν ημουν αυτοκινητακιας και ξαφνικα μου κολλησε το μικροβιο της μηχανης!

    Ευχαριστω!
    Tα μαμα εκτος των αλλων λυγισουνε πανευκολα.Τα ειδα μετα απο στατικη πτωση να στραβωνουνε σαν τσιγαροχαρτο.Αφου εισαι νεος στο χωρο,δεν θα ητανε ασχημη ιδεα να βαλεις και μανιταρια,μια ψιλοπτωση ακομη και στατικη,θα σου κοστισει πανακριβα.

    Οι μπαγαζιερες πανω απο 46 λιτρα συνηθως χωρανε δυο κρανη.Καλο ειναι ομως να την κανεις δοκιμη,γιατι καποιες 46-47-48 lt ψιλοζοριζονται.

    Και οι χουφτες ειναι καλες για το κρυο,αλλα οχι απαραιτητες,μπορεις να τις βαλεις αργοτερα.

    Μιας και δεν το εχω δει σε ματ,μολις το παρεις ανεβασε καμμια φωτο,να διευρηνω τους οριζοντες μου.

    Καλοταξιδο.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2015
    Μηνύματα
    19
    Καλοτάξιδη η μοτο.
    Είμαι και εγώ κάτοχος της ίδιας 2 εβδομάδες τώρα και έχω πάθει πλάκα με το εργαλείο που είναι, πάντα ονειρευόμουν ένα v4 βλέπεις. Θα την ευχαριστηθείς όσο τίποτα φίλε.
    Απο έξτρα τώρα.....
    Εγώ έχω βάλει 2πλο σταντ κάγκελα μπρίζα συναγερμό και πίσω φτεράκι όλα honda κια givi trekker 52. Όλα αυτά με την αγορά και ήδη θεωρώ πως είναι αρκετά για αρχή. Μελλοντικά θα δω ίσως για ζελατίνα και χουφτες μάλλον honda όταν βγάλει γιατί αυτά που ήδη κυκλοφορουν δεν με εντυπωσιάζουν και πάντα προτιμώ θα εργοστασιακά αξεσουάρ με εξαίρεση τις πανάκριβες και άσχημες βαλίτσες της honda. Αν άλλαζα κάτι ίσως θα ήταν ο συναγερμός της honda που ενώ πλήρωσα 200 ευρώ δεν ξέρω την αποτελεσματικοτητα του, βέβαια έχει το καλό ότι μπαίνει στη φίσα χωρίς κανένα κόψιμο-πολύ σημαντικό με τα ηλεκτρονικά και led που φέρει η μοτό. Αυτά ..... ελπίζω να σε βοήθησα .. και πάλι καλοτάξιδος και πάντα όρθιος.

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  2. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 21:27
  4. Σάββατο 16/1
    από SF στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 22:33
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF