Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: Αγορά Μηχανής 125cc

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/01/2014
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα φίλε, είμαι κάτοχος την τελευταία διετία σχεδόν του Varadero 125 κ είμαι περίπου στα κυβικά σου (1.91, 95 kg). Η αλήθεια είναι ότι το έχω καταευχαριστηθεί και μαζί με το derbi terra adv είναι ίσως τα πιο άνετα 125ρια....Ότι χρειαστείς κ μπορώ να βοηθήσω feel free to ask

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strou Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε, είμαι κάτοχος την τελευταία διετία σχεδόν του Varadero 125 κ είμαι περίπου στα κυβικά σου (1.91, 95 kg). Η αλήθεια είναι ότι το έχω καταευχαριστηθεί και μαζί με το derbi terra adv είναι ίσως τα πιο άνετα 125ρια....Ότι χρειαστείς κ μπορώ να βοηθήσω feel free to ask
    Σε ευχαριστώ πολύ!!!
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    και εγω νομιζω για τις διαστάσεις σου καλυτερα varadero125 berbi adv125 και εαν σε παίρνει με το δίπλωμα και το kle250,dominator250
    Xt125 και xr125 ειναι κοντουτσικα

    P.s με αυτα τα κριτήρια θα την έψαχνα για tdr125

  4. #19

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    και εγω νομιζω για τις διαστάσεις σου καλυτερα varadero125 berbi adv125 και εαν σε παίρνει με το δίπλωμα και το kle250,dominator250
    Xt125 και xr125 ειναι κοντουτσικα

    P.s με αυτα τα κριτήρια θα την έψαχνα για tdr125
    Είναι πάρα πολύ ωραίο μάλιστα βρήκα ένα αγγελία αλλά είναι δίχρονο και καίει πολύ για τα κυβικά του...

    Το SR ωραίο αλλά δεν βρίσκω κάτι να συμφέρει από αττική,τα τσοπερ δεν μου πολυαρέσουν,το cb είναι δικύλινδρο άρα και αυτό πίνει,το tiger είναι πολλά κυβικά,το cityfly είναι πολύ αντιεμπορικό.Σε ευχαριστώ πάντως!!!

    Αυτά να τα μελετήσω ή δεν αξίζει?

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7199133/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7138561/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7239090/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6865049/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7307359/
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  6. #21
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    σταματήστε να αγοράζετε μηχανάκια με γνωμονα "τι θα πιασει αμα το πουλησω.." θαβονται αξιοπρεπεστατα μοντελα ετσι, και οι περισσοτεροι καταληγετε με μηχανάκια που δεν σας ταιριαζουν.. βρες ένα μηχανακι που να σε βολευει και στα τετοια σου αν πιανει καλα λεφτα αμα το πουλήσεις, το θεμα είναι να σε εξυπηρετει και να σου κανει τα γουστα.. ετσι θα τα βγαλει τα λεφτα του! επισης οσο πιο αντιεμπορικο είναι ένα μηχανακι, τοσο λιγοτερες πιθανότητες εχει να στο φανε..

    αν τελικα καταληξεις σε ybr ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ INJECTION ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ..

    αυτά που εβαλες παραπανω, εγω τα θεωρω πανάκριβα για την ηλικια τους..

  7. #22
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αν τελικα καταληξεις σε ybr ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ INJECTION ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ..
    γιατι παρακαλω?????
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987


    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παρει μηχανακια 17 και 18 χρονων με τα ιδια λεφτα που θα μπορεσει να παρει ενα πιο συγχρονο, 6ετιας-7ετιας...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    σταματήστε να αγοράζετε μηχανάκια με γνωμονα "τι θα πιασει αμα το πουλησω.." θαβονται αξιοπρεπεστατα μοντελα ετσι, και οι περισσοτεροι καταληγετε με μηχανάκια που δεν σας ταιριαζουν.. βρες ένα μηχανακι που να σε βολευει και στα τετοια σου αν πιανει καλα λεφτα αμα το πουλήσεις, το θεμα είναι να σε εξυπηρετει και να σου κανει τα γουστα.. ετσι θα τα βγαλει τα λεφτα του! επισης οσο πιο αντιεμπορικο είναι ένα μηχανακι, τοσο λιγοτερες πιθανότητες εχει να στο φανε..

    αν τελικα καταληξεις σε ybr ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ INJECTION ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ..

    αυτά που εβαλες παραπανω, εγω τα θεωρω πανάκριβα για την ηλικια τους..
    Δεν πάω με γνώμονα την μεταπώληση,απλά από τα δημοφιλή μοντέλα βρίσκεις περισσότερα σε αγγελία και μπορείς να συγκρίνεις τιμές/κατάσταση/αξεσουάρ και να διαλέξεις. Για το injection συγνώμη αλλά διαφωνώ είναι πιο σύγχρονο,πίνει λίγο λιγότερο,το χρησιμοποιουν ακόμα στα καινούργια ybr οπότε γιατί όχι?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παρει μηχανακια 17 και 18 χρονων με τα ιδια λεφτα που θα μπορεσει να παρει ενα πιο συγχρονο, 6ετιας-7ετιας...
    Πιστεύω πως διαφέρουν τα του τότε με τα του σήμερα σε πολλούς τομείς και ίσως τα τότε να είναι καλύτερα,επίσης μου αρέσουν κάτι τέτοια παλιά!!! Αλλά τα χρόνια είναι πολλά και οι τιμές υψηλές οπότε συμφωνώ μαζί σου, ένα πολύ νεότερο δεν διαφέρει τραγικά στη τιμή,έχει λιγότερα χιλιομερα,έχει καλύτερη μεταπώληση και διαθεσιμότητα ανταλλακτικων...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Απο αυτα που έβαλες ψάξου και για κανα van van 125 οπως για και το αντίγραφο του raptor125

  11. #26
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    γιατι παρακαλω?????
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I-want-a-moto Προβολή μηνύματος
    Για το injection συγνώμη αλλά διαφωνώ είναι πιο σύγχρονο,πίνει λίγο λιγότερο,το χρησιμοποιουν ακόμα στα καινούργια ybr οπότε γιατί όχι?
    για τα αλλα injection κανε ότι θες.. για του ybr όμως, όταν θα αναγκαστείς να πληρωσεις σε επισκευες σχεδόν την αξια της μηχανης για μια ζημια που ξεκιναει από 2 λαστιχάκια (γνωστο πρόβλημα στα ψεκαστα ybr, ειδικα στα 250, αλα σχεδόν το ιδιο σωμα ψεκασμου φοραει και το 125) που η γιαμαχα ευρωπης δεν τα διαθετει ως ανταλλακτικο τοτε μπορεις να συνεχισεις να διαφωνεις μαζι μου.. be my guest! παθον! στο δικο μου (250) η ζημια που επαθα από αυτά τα δυο λαστιχάκια ακουμπησε το χιλιαρικο! το θεμα ξεκιναει από τα δυο λαστιχάκια του hybrid sensor που μετραει πιεση και θερμοκρασια αερα, και θεση πεταλούδας.. και το 250 και το 125 φορανε τον ιδιο! δεν υπαρχουν ως ανταλλακτικα ουτε ο αισθητήρας ουτε τα λαστιχάκια.. σε αναγκαζει να παρεις ολοκληρο το σωμα ψεκασμου, (450 ευρω του 250) και αμα το αφησεις στο τελος από το μπούκωμα σου βαραει και βαλβιδες οποτε ανοίγεις μοτερ.. (αλλα +οσα αναλογα τη ζημια) όπως και αν εχει το μονο σιγουρο αμα παρεις ψεκαστο ybr και μαλιστα μεταχειρισμενο, καποια στιγμη τη ζημια θα την παθεις αμα γραφεις χιλιόμετρα..

    τωρα οσον αφορα στο "γνωστο πρόβλημα" που λεω, κι εγω δεν το ηξερα, αλλα το ανακαλυψα όταν επαθα τη ζημια και αρχισα να ψάχνομαι!

  12. #27

  13. #28
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nobody Προβολή μηνύματος
    Το "κελαηδάει" με αποτελείωσε

    Μια λέξη 1000 εικόνες...σίγουρος και αξιόπιστος

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    tdr125
    dt125
    αν θες γκάζια. ναι καινε αλλα εχουν και το διπλο γκαζι απο τα αλλα 125 4t
    ή και aprilia rs 125 αν υπαρχουν λευτα οπως και aprilia sx125 , rx125
    ktm125, husqvarna 125 αν θες ακομα περισσοτερα γκαζια

    για οικονομια και ευκολια στην χρηση,φόρτωμα παπι και μονο και να ειναι με καρμπ,ταμπουρα,και παλαιου τυπου αναρτήσεις (που αντεχουν στον χρονο και την σκληρη χρηση)
    οι μπουκαλες αρχιζουν να χανουν μετα απο καιρο απο τις τσιμουχες και θες και λαδια καθε 2 χρονια.
    τα υδραυλικά φρενα θελουν υγρα-δοχεια-τρομπες-τσιμουχες,ειναι ευαισθητα στην υγρασια και την ακινησια σε σχεση με τις ντιζες των ταμπουρων,ακομα οι δισκοι κοστιζουν,τα τακακια ειναι ποιο ακριβα απο σιαγόνες κτλ. οι τρομπες βενζινης χαλανε και εχουν ακριβο κοστος να τις φτιαξεις σε σχεση με ενα καρμπ που το καθαριζεις στο μπάνιο σου χωρις κοστος ή αγοραζεις αλλο με 20 ευρω.

    τα 125 4τ ψιλοφτερα ή τυπου street εχουν το ιδιο γκαζι με παπι.
    το μονο καλο τους οι αναρτήσεις,τα φρενα και το μεγαλο ντεποζιτο σε σχεση με παπι, αντε και η θεση οδήγησης ή ο συμπλεκτης
    το cbr125 φαινετε καλη επιλογή και ειναι αξιόπιστο.
    xr125 εχω οδηγήσει και μου φάνηκε ταφος αλλα καλο για πρωτο μηχανακι
    το varadero αντιεμπορικό και οχι καλη επιλογη αφου συντομα θα βαρεθεις τα 125cc και θα θες ποιο μεγαλο
    υπαρχει και ενα derbi 125 μοταρντ με κινητηρα απο xt δεν θυμαμαι ονομα.
    το πλαισιο του ειναι σαν τα 50αρια δίχρονα motard derbi-aprilia

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    για τα αλλα injection κανε ότι θες.. για του ybr όμως, όταν θα αναγκαστείς να πληρωσεις σε επισκευες σχεδόν την αξια της μηχανης για μια ζημια που ξεκιναει από 2 λαστιχάκια (γνωστο πρόβλημα στα ψεκαστα ybr, ειδικα στα 250, αλα σχεδόν το ιδιο σωμα ψεκασμου φοραει και το 125) που η γιαμαχα ευρωπης δεν τα διαθετει ως ανταλλακτικο τοτε μπορεις να συνεχισεις να διαφωνεις μαζι μου.. be my guest! παθον! στο δικο μου (250) η ζημια που επαθα από αυτά τα δυο λαστιχάκια ακουμπησε το χιλιαρικο! το θεμα ξεκιναει από τα δυο λαστιχάκια του hybrid sensor που μετραει πιεση και θερμοκρασια αερα, και θεση πεταλούδας.. και το 250 και το 125 φορανε τον ιδιο! δεν υπαρχουν ως ανταλλακτικα ουτε ο αισθητήρας ουτε τα λαστιχάκια.. σε αναγκαζει να παρεις ολοκληρο το σωμα ψεκασμου, (450 ευρω του 250) και αμα το αφησεις στο τελος από το μπούκωμα σου βαραει και βαλβιδες οποτε ανοίγεις μοτερ.. (αλλα +οσα αναλογα τη ζημια) όπως και αν εχει το μονο σιγουρο αμα παρεις ψεκαστο ybr και μαλιστα μεταχειρισμενο, καποια στιγμη τη ζημια θα την παθεις αμα γραφεις χιλιόμετρα..

    τωρα οσον αφορα στο "γνωστο πρόβλημα" που λεω, κι εγω δεν το ηξερα, αλλα το ανακαλυψα όταν επαθα τη ζημια και αρχισα να ψάχνομαι!
    Φίλε μου συγνώμη τότε δεν το ήξερα και δεν μπορουσα να το φανταστώ,έχεις δικιο αλλά δεν το είχα ξανακούσει.Δεν ήθελα να σε προσβάλλω...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF