Σελίδα 6 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 256

Θέμα: Υπερβολική ταχύτητα Αττική οδός

  1. #76
    2800?

    Πουτσ@@@@@@@@@@
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #77
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    21 κλησεις ρε αθεοφοβε?


  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Τουλάχιστον έγινε κάποια τελετή προς τιμήν σου, κάποια βράβευση;
    Να ονομάσουν ένα τούνελ με το όνομά σου, έστω;




    Μα καλά, σοβαρά τώρα, δεν ήξερες τι συμβαίνει με τις κάμερες; 21 κλήσεις σε 8 μήνες;
    Δεν φυλαγόσουν καθόλου;

  4. #79
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Η ΑΟ πρεπει να βγαζει πιο πολλα χρηματα απο κλισεις παρα απο διοδια. Οποτε πηγαινω ασταφτει, και ολοι πηγαινουν σαν τρελοι.

    Με 137 σε εγραψαν στο περιφεριακο Υμμητου ε?

    Μια χαρα ειναι το ΧΤακι, που θελω και να το αλλαξω...

  5. #80
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FZ1S Προβολή μηνύματος
    Στο γραφείο του Διοικητή που πήγαινα για να μου σβήσει τις υπόλοιπες απ' το διοικητικό πρόστιμο είχα πετύχει αξιωματικό να μπαίνει στο γραφείο του & να του λέει για κάποιον άλλον παραβάτη : θα του τις στείλουμε όλες ;
    Από περιέργεια τον ρώτησα, γιατί πλέον είχαμε γνωριστεί. Και μου απάντησε : 38 έχει, μην νομίζεις ότι είσαι ο μόνος.
    Στην επομενη βολτα να σε παρουμε μαζι....

    ΜΠΡΟΣΤΑ.....


    τι εισαι εσυ ρε αδερφακι μου.....οχι π@υτσα που λεει ο Σπυρακος..

    αλλα Π@ΥΤΣΑΡΑ!!!!
    Τελευταία τροποποίηση από GFawkes; 03/02/2016 στις 08:09.

  6. #81
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FZ1S Προβολή μηνύματος
    Όπως προανέφερα ήρθαν με διαφορά μηνών. Εννοείται ότι αν ερχόταν αμέσως η κλήση θα ήμουν κότα όπως τώρα ή αν θέλω να πάω γρήγορα χωρίς πινακίδα, αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορούσα βάλε-βγάλε.
    Βέβαια κακώς αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Και για να μην νομίζετε διάφορα, η μέγιστη ταχύτητα που είχα στις κλήσεις ήταν το εξωπραγματικό των 137 χλμ
    Το θέμα είναι 137 με όριο τι;
    Πάντως οι ποινές (εκτός κι έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω) είναι παράλλογες, δεν μπορεί να τιμωρείται το ίδιο κάποιος που πάει με 161 στην εθνική με κάποιον που πάει 91 στην πόλη (στα κομμάτια με όριο 50 εννοείται όχι στη Βουλιαγμένης). Το δεύτερο είναι σαφώς πιο επικίνδυνο. Για μένα οι εθνικές οδοί και οι κλειστοί αυτοκινητόδρομοι (ίσως με κάποιες προϋποθέσεις) δεν έπρεπε να έχουν όριο.

  7. #82
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Επειδή τον περιφερειακό του Υμηττού τον περνάω κάθε μέρα με το φορτηγό και πηγαίνω μαξ 90 (και σε ορισμένα μόνο σημεία και για λίγο) έχω παρατηρήσει ότι σε ΟΛΑ τα τούνελ (ουσιαστικά όλη τούνελ είναι....) έχουν στην είσοδο και έξοδο τους κάμερες οι οποίες ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ! (μην ρωτήσετε πως το ξέρω.....)
    Οπότε κάντε τα κουμάντα σας όσοι περνάτε τακτικά από εκεί..... ξέρω, τα όρια εκεί είναι επιεικώς γελοία αλλά από την στιγμή που αυτά είναι, μην κάνετε την Α.Ο. και το κράτος πλουσιότερα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Υπόψιν ότι όλες οι κάμερες που βλέπουμε, δεν είναι φωτογραφικές. Υπάρχουν και εκείνες μέσω των οποίων παρακολουθείται η κυκλοφορία.

  9. #84
    Να κλάψω τώρα ή να το φυλάξω για το βράδυ και να υγράνω το μαξιλάρι;
    Τι διαβάζω ρε πστμ....τέτοια πρόστιμα.....

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ενταξει, παραλογα πραγματα...

    ο αλλος λεει να τηρουνται τα ορια...οταν ακομα και ενα παπι μπορει να ξεπερασει ΟΛΑ τα ορια εντος και εκτος πολης....
    και απο την στιγμη που εχεις λεωφορεια, φορτηγα και γενικα μεγαλυτερα οχηματα απο τα δικα μας να πηγαινουν με +50 απο το οριο...αρα ποσο ασφαλες ειναι να πηγαινεις με το μπ0υρδελακι σου δεξια με 70-80 και να σε περνανε τα λεωφορεια με +20, +30??...καθολου θα απαντησω γιατι το εκανα με το atos που ειναι ψηλο, στην εθνικη πηγαινοντας για Θεσ/νικη και η ασταθεια που ειχε ηταν ανευ προηγουμενου...

    ο αλλος ριχνει καταρες επειδη τον περασαν στην συγγρου με +70 και ευχεται να ψοφησουν...εξαιρετικη λογικη...
    αυτο δεν το κανουν ουτε οσοι ειναι θυματα τροχαιων με υπαιτιοτητα αλλων...
    και επειδη τρομαξε, εριξε καταρες...
    αλλα μαλλον ειναι θεμα ζηλιας, γιατι αν μπορουσε να το κανει και αυτος σιγουρα θα τους ειχε παρει στο κυνηγι για να "παιξουν" ολοι μαζι...


    και ο τριτος και καλυτερος, εφαγε 21 κλησεις για ταχυτητα...με το εξωπραγματικο νουμερο των 137χλμ/ωρα...ατυχος ο ανθρωπος, αλλα και παλι...
    τοσες φορες εχουμε πει οτι ΣΥΜΦΕΡΕΙ πολυ περισσοτερο να σε πιασουν χωρις πινακιδα και να πληρωσεις 150 σε 10 μερες απο το να πληρωνεις καθε κληση που γραφει μια γ@μωκαμερα...
    ακομα και μια στις δυο να τον επιαναν, παλι κερδισμενος θα ηταν....που δεν υπαρχει περιπτωση να σε πιασουν μεσα στην ΑΟ αν και εφ'οσον εχεις περασει τα διοδια...
    αλλα και παλι, το να σε σταματησουν δεν συνεπαγεται παντα οτι θα σε γραψουν...
    βγαλτε τις πινακιδες αν εχετε δυνατα εργαλεια και κινειστε σε εθνικες οδους, αττικη, εγνατια κλπ...

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος

    ...
    βγαλτε τις πινακιδες αν εχετε δυνατα εργαλεια και κινειστε σε εθνικες οδους, αττικη, εγνατια κλπ...
    Και αν μας στειλει αδιαβαστους καποιος χωρις πινακιδα,ανοιγουμε και ενα θεμα με τους αλητες που δεν εχουνε πινακιδα.

  12. #87
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αυτο δεν το κανουν ουτε οσοι ειναι θυματα τροχαιων με υπαιτιοτητα αλλων...
    το κάνουν και το παρακάνουν. Ψόφο στον υπάνθρωπο που με χτύπησε από πίσω και με έβγαλε εκτός δρόμου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αλλα μαλλον ειναι θεμα ζηλιας, γιατι αν μπορουσε να το κανει και αυτος σιγουρα θα τους ειχε παρει στο κυνηγι για να "παιξουν" ολοι μαζι...
    οκ, αυτό που λες είναι τελείως άδικο. Δεν είσαι ο ψυχολόγος του να ξέρεις τι ζηλεύει και τι όχι και το να πας με 170+ στη συγγρού και να χώνεσαι ανάμεσα στα οχήματα ποιός θα το πει παιχνίδι ακόμα και για πλάκα;;; ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ;;;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  13. #88
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    devil's κόμπλεξ κατωτερότητας δεν είχα και δεν θα έχω ποτέ στη ζωή μου.

    όταν όμως ο καργιόλης που κινείται στην Αθήνα με 200 χωρίς πινακίδα θα χτυπήσει κάποιον δικό σου και θα σηκωθεί να φύγει ακριβώς γιατί δεν έχει πινακίδα και δε τον νοιάζουν κάμερες, έλα να μου ξαναπείς για ζήλιες.

    ειλικρινά τα σκέφτεστε αυτά που γράφετε ή σας έχει φάει τον εγκέφαλο η καθημερινότητα και έχετε βαρέσει tilt σα τα φλιπεράκια?

    αν θέλει να παίξει ο τσόγλανος με την παρέα του να πάει σε μέρος δίχως ψυχή και να φάει το μοτέρ μέχρι τελευταίας βίδας, όχι δίπλα μου.

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Και αν μας στειλει αδιαβαστους καποιος χωρις πινακιδα,ανοιγουμε και ενα θεμα με τους αλητες που δεν εχουνε πινακιδα.
    το να σε στειλει αδιαβαστο καποιος χωρις πινακιδα, θα πρεπει να φυγει για να ειναι υπανθρωπος...αν σταματησει και αναλαβει ευθυνες δεν καταλαβαινω που ειναι το ζητημα...
    μην συγχεετε καταστασεις...
    αλλο να κυκλοφορεις χωρις πινακιδα γιατι δεν θες να σε πιασουν οι καμερες και αλλο να προκαλεσεις ατυχημα και να φυγεις επειδη δεν ειχε πινακιδα...

    το να φυγει καποιος μετα απο ατυχημα, μπορει να το κανει και με πινακιδα πανω αλλα να ελπιζει οτι δεν θα τον δει κανεις λογω σκοτους ή ολιγοριας ή, ή, ή....

    οποτε ειναι θεμα ανθρωπου...οχι ανυπαρξια πινακιδας...
    και ληστειες γινονται με απινακιδωτα οχηματα...δεν μπορεις να τον πεις τον αλλο ληστη επειδη δεν εχει πινακιδα...το πολυ 300€ που γινονται 150 στο δεκαημερο και τελειωνει η ιστορια...



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    το κάνουν και το παρακάνουν. Ψόφο στον υπάνθρωπο που με χτύπησε από πίσω και με έβγαλε εκτός δρόμου


    ασχολιαστο...


    οκ, αυτό που λες είναι τελείως άδικο. Δεν είσαι ο ψυχολόγος του να ξέρεις τι ζηλεύει και τι όχι και το να πας με 170+ στη συγγρού και να χώνεσαι ανάμεσα στα οχήματα ποιός θα το πει παιχνίδι ακόμα και για πλάκα;;; ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ;;;
    εγω θα το πω παιχνιδι και καποιοι αλλοι που ξερω...η συγγρου μια χαρα σηκωνει 200αρες..αν δεν μπορειτε να το διαχειριστειτε, πΕροβλημα σας...
    και αστυνομους δεν σας εβαλε κανεις...



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    devil's κόμπλεξ κατωτερότητας δεν είχα και δεν θα έχω ποτέ στη ζωή μου.

    όταν όμως ο καργιόλης που κινείται στην Αθήνα με 200 χωρίς πινακίδα θα χτυπήσει κάποιον δικό σου και θα σηκωθεί να φύγει ακριβώς γιατί δεν έχει πινακίδα και δε τον νοιάζουν κάμερες, έλα να μου ξαναπείς για ζήλιες.

    δες παραπανω. 2 διαφορετικα πραγματα.

    ειλικρινά τα σκέφτεστε αυτά που γράφετε ή σας έχει φάει τον εγκέφαλο η καθημερινότητα και έχετε βαρέσει tilt σα τα φλιπεράκια?

    αν θέλει να παίξει ο τσόγλανος με την παρέα του να πάει σε μέρος δίχως ψυχή και να φάει το μοτέρ μέχρι τελευταίας βίδας, όχι δίπλα μου.


    εδω θα συμφωνησω γιατι δεν ξερω ποσο φιλερ ηταν το φιλερ...


  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    ποσο μπροστα ηταν τελικα αυτος ο λιαπης...............

Σελίδα 6 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αττική Οδός, σήμερα, ώρα 22:15...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 07:52
  2. Αττική Οδός έξοδος 18...
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 10:09
  3. Αττική Οδός - Περιπολικό
    από McGyver στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 08:53
  4. Αν σας πιάσουν για "υπερβολική" ταχύτητα
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 15:09
  5. κλαίει η αττική οδός?
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF