Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 52

Θέμα: Αγορά συναγερμού και εγγύηση

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    pan car ψηλα στην πρωτοπαπαδακη, τον αγοραζεις και στον τοποθετει δωρεαν ο χαρης..βρες τηλ. στο ιντερνετ και κλεισε οπωσδηποτε ραντεβου γιατι εχει δουλεια ο μαστορας..

    αντιπροσωπια, directed θεσ/ νικη αν προκυψει κατι ζητα τον τεχνικο γιαννη...ευγενεστατοι και εξυπηρετηκοτατοι..
    Ωραία το είχα δει το μαγαζί, αλλά καλό είναι να έχουμε μια άποψη ότι είναι καλός ο μάστορας γιαυτό και ρωτάω στο forum Παρόλα αυτά, η τιμή βλέπω είναι 386 με τοποθέτηση. Θα τον πάρω ένα τηλέφωνο !

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    τον ακριβηναν τοσο πολυ;;...εγω θα επαιρνα την directed και θα εκανα ερευνα αγορας για αθηνα..εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για τον 900i?
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    τον ακριβηναν τοσο πολυ;;...εγω θα επαιρνα την directed και θα εκανα ερευνα αγορας για αθηνα..εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για τον 900i?
    Και η directed τόσο τον έχει στο site της. Θα τα δώσω να ξεμπερδεύω.. δεν μπορώ να ψάχνω άλλο για τις καλύτερες τιμές κουράστηκα

  4. #34
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Νομίζω οτι το θέμα εδώ είναι για το MT07 κι όχι έρευνα αγοράς συναγερμού.
    Αν σβηστούν όλα αυτα που συζητάτε δεν θα σας πείραζε ?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    σβησε οτι θελεις απλα ασε να διαβασει ο φιλος και τα παρακατω...σαν ενα δωρο για τη νεα του αγαπη, καλο ειναι να τα ξερει:
    η τοποθετηση του ειναι πανευκολη...η κεραια του δηλ ενα καλωδιο προστατευει πλευρικα αλλα μεχρι την μπροστινη ροδα δηλ. αν σταθει καποιος μπροστα δεν θα χτυπησει αλλα μικρο το κακο..ο μπιμπερ αν χαθει κανει 110 ευρω αγορα και ξαναπρογραμματιζεται στο μαγαζι..να σου δειξει ο μαστορας πως απενοργοποιειται ο συνεγαρμος αν χαθει ο μπιμπερ και δεν μπορεις να ξεκινησεις...να σου δειξει ποια κουμπια πατας αν τυχον δεις κλςφτη με το ζορι να στην παρει ωστε να απενοργοποιησεις την μηχανη...οταν στο μελλον χρειαστεις νεα μπαταρια ΠΟΤΕ μην δεχθεις ασφραγιστη, ειναι παντα σε σακουλακι ...και οπως σου ειπα..μπολικη μονωτικη ταινια στη συνδεση του φορτιστη με το καλωδιο γιατι κοβεται ευκολα και κοστιζει 35 ευρω..φορτιστη να απαιτησεις με ανταπτορα και οχι σκετο καλωδιο usb γιατι θα εχεις θεμα σωστης φορτισης..ποτε δεν θα αναφερεις σε κανενα η θα βαλεις αυτοκολλητο τι συνεγαρμο εχεις...ο νοω νοητω..και το τελευταιο...συνεχομενη συνδεση με το συνεγαρμο σου τελειωνει πιο γρηγορα την μπαταρια, καλο ειναι να το ξερεις...

    σωστη κινηση κανεις, ο σκορπιος δεν νομιζω να σε απογοητευσει ποτε( να δεις πως ρυθμιζεται , οκ?)
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Νομίζω οτι το θέμα εδώ είναι για το MT07 κι όχι έρευνα αγοράς συναγερμού.
    Αν σβηστούν όλα αυτα που συζητάτε δεν θα σας πείραζε ?
    Όχι αν δεν ειναι για εδώ ας σβηστούν και σορρυ αλλά δεν ξέρω γενικά τι συζητάμε στο τοπικ εδώ... ειδικά για τα λάστιχα που ειπώθηκε παραπάνω δεν καταλαβαίνω, δεν έχει νόημα σε τι μηχανή θα μπουν τα λάστιχα? Εντύπωση μου κάνει... ας σβηστούν αν ενοχλούν. Αλλά αν ας πούμε έχει παρατηρηθεί κάποιο πρόβλημα με συγκεκριμένο συναγερμό ή αν ο τάδε μάστορας δεν ξέρει να ξεβιδώνει τα Yamaha θα ήθελα να το ξέρω! Εντάξει μπορεί και να γίνομαι λίγο υπερβολικός

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    και παντα σε συνδυασμο λουκετο η κουλουρα σε σταθερο σημειο και βεβαια το νουμερο ενα αντικλεπτικο για το βραδυ που ειναι η κουκουλα πιασμενη με χταποδια( μεχρι καποιος τη νυχτα να βγαλει τα χταποδια ο συνεγαρμος σε εχει ειδοποιησει και εισαι καρω με την καραμπινα...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    και παντα σε συνδυασμο λουκετο η κουλουρα σε σταθερο σημειο και βεβαια το νουμερο ενα αντικλεπτικο για το βραδυ που ειναι η κουκουλα πιασμενη με χταποδια( μεχρι καποιος τη νυχτα να βγαλει τα χταποδια ο συνεγαρμος σε εχει ειδοποιησει και εισαι καρω με την καραμπινα...
    Έχουμε κανα μαγαζί για καλή καραμπίνα?? χαχα πλάκα κάνω... οκ τέλος απο εμένα .. το επόμενο ποστ θα ειναι φωτογραφίες... και το είδα σήμερα με τα φελιζόλ και τις ταινίες πάνω και ξέχασα να το βγάλω....

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ο μπιμπερ αν χαθει κανει 110 ευρω αγορα
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	justin-bieber-gq-0316-02.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	381254
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	justin-bieber-gq-0316-02.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	381254
    Αλλαξε τιμη ρε συ!
    110 κανει καινουργιος!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    σβησε οτι θελεις απλα ασε να διαβασει ο φιλος και τα παρακατω...σαν ενα δωρο για τη νεα του αγαπη, καλο ειναι να τα ξερει:
    η τοποθετηση του ειναι πανευκολη...η κεραια του δηλ ενα καλωδιο προστατευει πλευρικα αλλα μεχρι την μπροστινη ροδα δηλ. αν σταθει καποιος μπροστα δεν θα χτυπησει αλλα μικρο το κακο..ο μπιμπερ αν χαθει κανει 110 ευρω αγορα και ξαναπρογραμματιζεται στο μαγαζι..να σου δειξει ο μαστορας πως απενοργοποιειται ο συνεγαρμος αν χαθει ο μπιμπερ και δεν μπορεις να ξεκινησεις...να σου δειξει ποια κουμπια πατας αν τυχον δεις κλςφτη με το ζορι να στην παρει ωστε να απενοργοποιησεις την μηχανη...οταν στο μελλον χρειαστεις νεα μπαταρια ΠΟΤΕ μην δεχθεις ασφραγιστη, ειναι παντα σε σακουλακι ...και οπως σου ειπα..μπολικη μονωτικη ταινια στη συνδεση του φορτιστη με το καλωδιο γιατι κοβεται ευκολα και κοστιζει 35 ευρω..φορτιστη να απαιτησεις με ανταπτορα και οχι σκετο καλωδιο usb γιατι θα εχεις θεμα σωστης φορτισης..ποτε δεν θα αναφερεις σε κανενα η θα βαλεις αυτοκολλητο τι συνεγαρμο εχεις...ο νοω νοητω..και το τελευταιο...συνεχομενη συνδεση με το συνεγαρμο σου τελειωνει πιο γρηγορα την μπαταρια, καλο ειναι να το ξερεις...

    σωστη κινηση κανεις, ο σκορπιος δεν νομιζω να σε απογοητευσει ποτε( να δεις πως ρυθμιζεται , οκ?)
    Είχα κάνει copy τα σχόλια σου για να τους τα πω και δεν πρόλαβα τίποτα... οι τύποι είναι επαγγελματίες, όλα γίναν σχολαστικά, η τοποθέτηση μαζί με κάτι έξτρα καθυστερήσεις πήρε 2 ώρες, και μου τα εξήγησαν όλα μόνοι τους. Βέβαια ίσως κάτι δεν έχω καταλάβει καλά γιατί ο συναγερμός δεν μπαίνει αυτόματα μόλις απομακρύνομαι - ελπίζω να μην ξέχασε να συνδέσει το RFID. Μου κόστισε αρκετά παραπάνω πάντως, με το περιμετρικό πάνω και το anti-hijack, όπως μπορεις να δεις και στο site.

    p.s ο μπιμπερ είναι πολύ μικρός και θα τον χάσω σίγουρα

  12. #42
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Ξέρει κανείς τι τύπου είναι η μπαταρία του τηλεκοντρόλ? Γιατί προς το παρόν νομίζω ότι είναι με πυρηνική ενέργεια, απο την μέρα που έκανα το τελευταίο ποστ δεν το έχω φορτίσει ακόμα. Σοβαρά τώρα, θεωρώ ότι είναι Νικελίου και έλεγα να την αφήσω να πέσει τελείως πριν την φόρτιση, για να μην επηρεάσω την ζωή της, αλλά πλέον είναι 16 μέρες και δεν έχει πέσει κάτω απο τις 2 μπάρες...

  13. #43
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Τα περιμετρικά είναι μόνο για ζώα, πιτσιρίκια και για να σου σπάνε τα νεύρα... αν πλησιάσεις αργά το μηχανάκι δεν βαράει. Όποιος θέλει ας το τσεκάρει μόνος του.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 06/05/2017 στις 07:54.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Τα περιμετρικά είναι μόνο για ζώα, πιτσιρίκια και για να σου σπάνε τα νεύρα... αν πλησιάσεις αργά το μηχανάκι δεν βαράει. Όποιος θέλει ας το τσεκάρει μόνος του.
    επειδη τυγχανει να τον εχω 2 χρονια, δεν ισχυει αυτο που λες, αυτο υπολογιζει ογκο γυρω απο την μηχανη οχι ταχυτητα προσεγγισης σε αυτην! τουλαχιστον στον σκορπιο. το βασικο ειναι να ειναι σε σωστη θεση και το ιδανικο στην μεση της μοτοσυκλετας ωστε να μπορει να πιασει καλα ολη την μοτο περιμετρικα. εχει σενσορα ρυθμισης και αυτος.

  15. #45
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    επειδη τυγχανει να τον εχω 2 χρονια, δεν ισχυει αυτο που λες, αυτο υπολογιζει ογκο γυρω απο την μηχανη οχι ταχυτητα προσεγγισης σε αυτην! τουλαχιστον στον σκορπιο. το βασικο ειναι να ειναι σε σωστη θεση και το ιδανικο στην μεση της μοτοσυκλετας ωστε να μπορει να πιασει καλα ολη την μοτο περιμετρικα. εχει σενσορα ρυθμισης και αυτος.
    σωστότατος.

    και στον Spy 5000m με σωστή τοποθέτηση και ρύθμιση ευαισθησίας κάνει σωστά τη δουλειά του ασχέτως ταχύτητας προσέγγισης.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα αδιαβροχου και ζεστου συνθετικου jacket
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 00:08
  2. Times Moto και εγγυηση...
    από AlexT.SS1000.R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 03:53
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2006, 10:47
  4. Service και εγγύηση
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 12:30
  5. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 22:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF