Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: Αγορά συναγερμού και εγγύηση

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Εμένα πάντως κάνει κάτι κουλά ο Scorpio... ακόμα δεν έχω καταλάβει αν ειναι normal λειτουργία ή αν έχει πρόβλημα. Θα πρέπει να βρω χρόνο μια μέρα να περάσω απο το μαγαζί.

    Μια μέρα δεν κατάλαβε ποτέ το τηλεκοντρόλ ότι τον αφαίρεσα και το έδειχνε locked, μόλις πήγα να τον βγάλω άρχισε να χτυπάει. Χτές που το έβαλα μπρος δεν έπιασε το RFID και άρχισε να χτυπάει. Όταν βγάζω το κλειδί για να βάλω βενζίνη μπαίνει μόνος του και πρέπει να τον κλείσω απο τον μπίμπερ. Σήμερα μου έβγαλε RFID Only ενώ έχει 2 μπάρες ακόμα. Μετά απο λίγο άλλαξε τροπάριο και πιάνει πάλι το τηλεκοντρόλ. Και το πιο περίεργο είναι ότι έχει κρατήσει 20 μέρες χωρίς φόρτιση...

  2. #47
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    επειδη τυγχανει να τον εχω 2 χρονια, δεν ισχυει αυτο που λες, αυτο υπολογιζει ογκο γυρω απο την μηχανη οχι ταχυτητα προσεγγισης σε αυτην! τουλαχιστον στον σκορπιο. το βασικο ειναι να ειναι σε σωστη θεση και το ιδανικο στην μεση της μοτοσυκλετας ωστε να μπορει να πιασει καλα ολη την μοτο περιμετρικα. εχει σενσορα ρυθμισης και αυτος.
    Και εγώ σκόριπο έχω. Προσέγγιζε σιγά σιγά και θα δεις ότι δεν θα χτυπήσει...το πολύ πολύ να κάνει κανένα τσίου... Η ρύθμιση είναι για το πόσο ευαίσθητος θα είναι. Γιαυτό λοιπόν κρύβουμε πολύ καλά τα καλώδια του συναγερμού και τον ίδιο... να μην βρουν που είναι για να τα κόψουν... ακόμα και τα καπάκια- σέλα να βγάλουν.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 10/05/2017 στις 00:06.

  3. #48
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Καλημέρα.

    Έχω τον 900, 7 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα με το περιμετρικό, είναι η υγρασία!!! Το χειμώνα με τις βροχές καθώς και μετά από πλύσιμο, έκανε τα δικά του! Το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή φίσας (http://www.soumas.gr/index.php?page=...emart&Itemid=2) και σιλικόνη στην έξοδο των καλωδίων από το περιμετρικό καθώς και στο καπάκι του ρυθμιστή. Ο ρυθμιστής, ρυθμίζει την περίμετρο και όχι την ευαισθησία του περιμετρικού. Όντως αν πλησιάσεις σιγά-σιγά, θα ειδοποιήσει αυτόν που πλησιάζει αλλά δεν θα χτυπήσει ο συναγερμός. Αν όμως τον έχεις με κουκούλα και προσπαθήσεις να την βγάλεις, όσο προσεχτικός και να είσαι, θα χτυπήσει ο συναγερμός!
    Σχετικά με την μπαταρία του remote control, από την αρχή, μου έβγαζε σχεδόν ένα μήνα χωρίς φόρτιση. Την φόρτιζα και την φορτίζω, μόνο όταν πάει στην τελευταία μπάρα και ποτέ κάθε μέρα. Σήμερα, μετά από 7 χρόνια και 3 μήνες, κρατάει λογότερο...πέφτει στις δύο μπάρες μετά από 7-8 ημέρες και στη μία μετά από 15-20 ημέρες. Σήμερα, μετά από 17 ημέρες και με καθημερινή χρήση, είναι ακόμα στις 2 μπάρες.
    Καλό είναι να έχεις ρυθμίσει το περιμετρικό να μπαίνει κατά βούληση και όχι αυτόματα κάθε φορά που ενεργοποιείται ο συναγερμός. Στο αυτόματο, δεν μπορείς να το βγάλεις αν χρειαστεί, π.χ. σε πολυσύχναστο μέρος.
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  4. #49
    Νέο μέλος Το avatar του/της Takis24
    Εγγραφή
    20/09/2016
    Μηνύματα
    17
    Καλησπερα!

    Θελω να βαλω συναγερμο και ειμαι αναμεσα σε 2 (Spyball 6829 και Scorpio SR I 800.) Ο συναγερμος ειναι μονο για τις περιπτωσεις που θα βγαινω εξω. Τα βραδια θα ειναι μεσα σε κλειστο χωρο οποτε δεν τιθεται θεμα. Ξεχωριζει καποιος απο τους 2 σαν πιο αξιοπιστος?

    Ευχαριστω.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Ξέρει κανείς τι τύπου είναι η μπαταρία του τηλεκοντρόλ? Γιατί προς το παρόν νομίζω ότι είναι με πυρηνική ενέργεια, απο την μέρα που έκανα το τελευταίο ποστ δεν το έχω φορτίσει ακόμα. Σοβαρά τώρα, θεωρώ ότι είναι Νικελίου και έλεγα να την αφήσω να πέσει τελείως πριν την φόρτιση, για να μην επηρεάσω την ζωή της, αλλά πλέον είναι 16 μέρες και δεν έχει πέσει κάτω απο τις 2 μπάρες...
    τωρα το ειδα το ποστ...υποψιν ότι η χρηση του περιμετρικου μειωνει τη ζωη της μπαταριας λογω συνεχους συνδεσης..οποτε εχε στο μυαλο σου αυτή τη παραμετρο γιατι στο μελλον μπορει να εχεις προβλήματα με τη μπαταρια..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2019
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Θα παραλάβω ένα T-max και ψάχνομαι για συναγερμό με GPS . Το σημαντικότερο που με ενδιαφέρει είναι η κατανάλωση της μπαταρίας διότι έχω ακούσει πολλά και διάφορα. Έχω κάνει έρευνα και οι πιο πολλοί μου έχουν πει ότι ο καλύτερος αυτή τη στιγμή και πιο νέας τεχνολογίας είναι ο Ρώσικος συναγερμός PANDORA με Gps και εφαρμογή στο κινητό με την χαμηλότερη κατανάλωση . Το είδα και στο site https://pandora-moto.eu/el/ .Έχει κανείς καμιά γνώμη ρε παιδιά? Το έχει βάλει κανείς στην μηχανή του?

  7. #52
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Τον έβαλα το Νοέμβριο σε V-strom 1000.
    Με το περιμετρικο φουλ έξτρα κτλ.
    Τώρα τι να σου πω.. Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις
    μόνο όταν τον χρειαστείς θα τον καταλάβεις.
    Απλά βάζεις ότι καλύτερο (ετσι λένε..) υπάρχει
    και ελπίζεις ότι δεν θα σε βάλουν στο μάτι.
    Σε συνδυασμό με αυτη https://images.app.goo.gl/4xeggdSiDNiWy8wS9 Και γκαράζ ανοιχτό, αλλά περιφραγμένο.


    Εντιτ :
    Αν βάλεις και sim card, επέλεξε την planet sim που προτείνουν και οι τύποι της Pandora,
    Γιατί με άλλη εταιρεία θα θες κάθε μήνα κάρτα.
    Εγώ βάζω περίπου 10ευρώ το τρίμηνο.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα αδιαβροχου και ζεστου συνθετικου jacket
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 01:08
  2. Times Moto και εγγυηση...
    από AlexT.SS1000.R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 04:53
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2006, 11:47
  4. Service και εγγύηση
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 13:30
  5. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 23:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF