Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: Transalp η v-strom???

  1. #16
    αποτι βλεπω η πλειοψηφια παει στο v strom και το ακουω και απεξω απο γνωστους αλλα το μονο που με σπρωχνει προς το transalp ειναι το οτι παει περισσοτερο στο χωμα χωρις να ξερω βεβαια το πως το εννοει ο καθενας αυτο.. σας ευαχριστω ολους παρα πολυ για τη βοηθεια σας καλα χιλιομετρα σε ολους σας!!

  2. #17
    Λογικά θα σε βολευτείς καλύτερα στο στρώμ ... είναι σκάλες ανώτερο από το τρανσαλπ 650 σε ταξίδι και άνεση και οικονομία , αλλά και πιο αξιόπιστο από το 700 τρανσαλπ (ηλίθιες βλάβες σε βαλβίδες φλοτέρ και διάφορα άλλα)

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παει ποιο άνετα και χαλαρά στο χώμα.
    Οι αναρτήσεις του είναι ποιο ενδοτικες.
    Αλλά αν ακοπευεις συχνές επισκέψεις στα χώματα.
    Θέλει μεταλλική πόδια οπως το Άφρικα

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.859
    Αν οι βόλτες στο χώμα είναι μέσα στα ενδιαφέροντά σου, τότε ΤΑ.
    To Vstrom μειονεκτεί στη συγκεκριμένη χρήση.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dime-man Προβολή μηνύματος
    αποτι βλεπω η πλειοψηφια παει στο v strom και το ακουω και απεξω απο γνωστους αλλα το μονο που με σπρωχνει προς το transalp ειναι το οτι παει περισσοτερο στο χωμα χωρις να ξερω βεβαια το πως το εννοει ο καθενας αυτο.. σας ευαχριστω ολους παρα πολυ για τη βοηθεια σας καλα χιλιομετρα σε ολους σας!!
    Στο χωμα το ιδιο τραγικα ειναι και τα δυο

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Για το θέμα του ύψους: γενικά πατάμε με το ένα πόδι. Με τα δύο δεν χρειάζεται ούτε το ποδήλατο


    Φίλε, το ΤΑ700 έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το Στρώμα όμως είναι καλύτερο σε ταξίδι σε εθνική. Σε φρένα και αναρτήσεις πιστεύω ότι το Τρανσάλπ είναι καλύτερο. Το Τρανσάλπ επίσης έχει κινητήρα με απόδοση χαμηλά και κοντές σχέσεις, τραβά καλά. Το Στρώμα θέλει στροφές. Σε γεωμετρία είναι ίδια και τα δύο (δες τα χαρακτηριστικά). Σε βάρος έχουν διαφορά από το παπί σου αλλά αν ξέρεις τις βασικές αρχές δεν θα έχεις πρόβλημα.

  7. #22
    Πάντως αν εννοώντας χώμα μιλάμε για πατημένο χαλίκι άντε και κανα χωματόδορομο που σκάει σε παραλία για καμπινγκ μι λίγες πέτρες , δεν χρειάζεται ούτε ποδιές ούτε τίποτα πας και με σούπερσπορτ εκεί

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..

  9. #24
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pab-lo Προβολή μηνύματος
    "και τα δυο ιδια ειναι" εχμ ναι. κι ο σκυλος με τη γατα το ιδιο ειναι. Εχουν τεσσερα ποδια.
    Ναι μωρέ, και μια ουρά και δύο αυτιά και δύο μάτια κλπ...... pets και τα δύο
    Τελευταία τροποποίηση από foogr01; 02/02/2016 στις 23:01.
    Φύγαμε...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..
    Και αναρωτιόμουνα... θα μπει, δε θα μπει να απαντήσει..
    Πρέπει να κάνεις ειδικό ψάξιμο και όπου πετυχαίνεις Τρανσαλπ να μπαίνεις και να κράζεις.

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της pab-lo
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..
    ε πες μας και τους λογους ντεεεε

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Και με τα δύο, θα ικανοποιηθείς. Ειναι εξαιρετικες μοτοσυκλετες.

    Ωστόσο ένα transalp, είναι σαφώς φθηνότερο σαν μεταχειρισμένο και λίγο πιό ήπιο στην συμπεριφορά για κάποιον "αρχάριο" στην κατηγορία.

    Ότι και να επιλέξεις, καλά χιλιόμετρα.
    ετσι ακριβως ειναι τα πραματα.
    επισης ΕΑΝ σκεφτεσαι πραγματικα να κανεις ταξιδια (κ οχι εχω σκοπο,λεω να κτλ..) παρε Β-Στρομ
    ΑΝ ομως οι μετακινησεις σου ειναι αστικες παρε το ΤΑ650 κ θα σε βολεψει πληρως,ενω ικανοποιει καθε ταξιδι αμα θες...(ξερω τι λεω)

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..
    γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
    δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
    εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
    δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
    εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.
    Οχι, τοτε δεν ηξερα τι επαιρνα αυτη ειναι η αληθεια...απλα επειδη το εθεσε θεμα επιλογης ο ανθρωπος..απανταω..

    Αν δεν τον πειραζει να μην πηγαινει πανω απο 130χλμ στην εθνικη( επιδοσεις παπιου)..αν δεν τον πειραζει τα αθλια φρενα του που με το παραμικρο αποτομο φρεναρισμα σταυρωνει το τιμονι και αυτος κατω...αν δεν τον πειραζει οτι ειναι καρμπυρατερ και καιει στην πολη 7 λιτρα στα 100...αν δεν τον πειραζει οτι στους δυνατους ανεμους ειναι υποχειριο της φυσης και κανει τον χαρταετο..οτι η σελα του ειναι κουραστικοτατη...τοτε οντως αν δεν τον πειραζουν ολα αυτα...μπορει να θαυμαζει τον οντως αθραυστο κινητηρα του και τις μηδενικες βλαβες του και να το παρει..

    Κατα τη γνωμη μου παντα το φιλαρακι πιο πανω το περιεγραψε τελεια...Τρανσαλπ 650 μονο αν εισαι πανω απο 50 ετων..

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Οχι, τοτε δεν ηξερα τι επαιρνα αυτη ειναι η αληθεια...απλα επειδη το εθεσε θεμα επιλογης ο ανθρωπος..απανταω..

    Αν δεν τον πειραζει να μην πηγαινει πανω απο 130χλμ στην εθνικη( επιδοσεις παπιου)..αν δεν τον πειραζει τα αθλια φρενα του που με το παραμικρο αποτομο φρεναρισμα σταυρωνει το τιμονι και αυτος κατω...αν δεν τον πειραζει οτι ειναι καρμπυρατερ και καιει στην πολη 7 λιτρα στα 100...αν δεν τον πειραζει οτι στους δυνατους ανεμους ειναι υποχειριο της φυσης και κανει τον χαρταετο..οτι η σελα του ειναι κουραστικοτατη...τοτε οντως αν δεν τον πειραζουν ολα αυτα...μπορει να θαυμαζει τον οντως αθραυστο κινητηρα του και τις μηδενικες βλαβες του και να το παρει..

    Κατα τη γνωμη μου παντα το φιλαρακι πιο πανω το περιεγραψε τελεια...Τρανσαλπ 650 μονο αν εισαι πανω απο 50 ετων..
    Ενω το v-strom η το varadero που εχεις ειναι για πιτσιρικαδες που βραζει το αιμα τους..

    συμφωνω με τον manianis... το βεστρωμακι τα παει πολυ πολυ καλυτερα στον ανοιχτο δρομο.. για εντος πολης το ΤΑ ειναι σαφως πιο μανιτζεβελο..
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά transalp ή v-strom?
    από geo706 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 08:29
  2. To Transalp efyge....to V-Strom einai edw
    από juan pablo στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 14:33
  3. v-strom or transalp?
    από costas81 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 18:11
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF