Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Transalp η v-strom???

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    αΥΤΈς ΟΙ ΑΝΑΡΤΉΣΕΙς του ΑΤ 700 δε μου γεμίζουν το μάτι....
    Και το ψαλίδι σαν πολύ λεπτό δεν είναι????

    Οκ ειδικός δεν είμαι αλλά δε το βλέπω για πολλά πολλά
    ανανήψαντας

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
    δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
    εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.
    Πολλές Γιώργο!!

  3. #33
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    ειχα και τα δυο αλλα καθε μερα βλαστημαγα για την αναρτηση και κατ επεκταση τα φρενα του Vstrom.Απαραδεκτα λιαν επιεικως,χρειαστηκε να πεσουν χρηματα γαι να στριβει και κυριως να φρεναρει με αξιοπρεπεια.Τωρα για το Transalp ειναι ενα μηχανακι με ραθυμο μοτερ που ταυτοχρονα αυτο το κανει αθραυστο σε μετακινει παντου (στην πολη το βρηκα σκαλες πιο ευελικτο και χρηστικο απο το στρομα αλλα και πιο γεματο χαμηλα) εχει αρκετα καλη θεση με καλη εργονομια και ανεση καιει παραπανω λογω καρμπυρατερ,σε χωμα ο 21 ιντ τροχος περναει με ανεση πανω απο εμποδια και οι αναρτησεις του δουλευουν καλυτερα σε γενικες γραμμες (μονοπατια κροκαλα λασπη που το πηγα τα εβγαλε περα εγω ψόφησα) και τελος ευκολο στην συντηρηση.
    Το Vstrom απο την αλλη αν εξαιρεσεις τις αισχρες αναρτησεις που συμπαρασυρουν και τα φρενα ειναι πιο συγχρονο,δυνατο,οικονομικο και με περισσοτερη ανεση στο ταξιδι απο αποψη μοτερ ειναι αθραυστο επισης και διατηρει μια παραλογα υψηλη τιμη μεταπωλησης.
    Τα υπολοιπα οπως σου τα ειπαν οι παραπανω.Γνωμη μου ειναι δοκιμασε τα 2 και 3 φορες και σκεψου αν αποφασισεις ποιο απο τα 2 τι θελεις να κανεις μαζι του.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    αΥΤΈς ΟΙ ΑΝΑΡΤΉΣΕΙς του ΑΤ 700 δε μου γεμίζουν το μάτι....
    Και το ψαλίδι σαν πολύ λεπτό δεν είναι????

    Οκ ειδικός δεν είμαι αλλά δε το βλέπω για πολλά πολλά


    Μια χαρά είναι και τα δύο. Το ψαλίδι είναι από χάλυβα, σε αλουμίνιο θα έβγαινε διπλάσιο σε μέγεθος αλλά την ίδια δουλειά κάνει. Γενικά, καλό είναι να δοκιμάζουμε κάτι και να μην κρίνουμε από την εμφάνιση.

  5. #35
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Οπως βλεπεις λοιπον φιλε ειναι ολα υποκειμενικα.
    Ναι το στρωμ πασχει στην αισθηση των φρενων.
    Για τις αναρτησεις,αλλαξα ελατηρια και ειναι μια χαρα.δεν ξερω αν του τρανσαλπ θα αρκουν.ειμαι σχεδον 90 κιλα και δουλευω πολυ δικαβαλο.
    Αποψη μου καβαλησε τα,βολταρε τα και δες τι σαρεσει.
    Επισης εγω θα πηγαινα στο 700αρι το τρανσαλπ η το στρωμα.το 650 θα το εβγαζα απτην εξισωση.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #36
    Πάντως η υψηλή τιμή μεταπώλησης σημαίνει ότι ακόμη πουλάει. Εμένα παρόλο που έχω Κ4, παλιό μοντέλο, όλο και κάποιος θα με ρωτήσει στο φανάρι, όπως χθες στη Φειδιππίδου. Με το Transalp κανείς δε με ρώταγε...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #37
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Σωστος ο απο πανω.το πουλας σε μια μερα αν,χτυπα ξυλο,χρειαστει.και δεν χανεις λεφτα σε σχεση με οσα δωσεις.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Αν και γνησιος supersportas πολλα χρονια τωρα, επεσε στα χερια μου ενα vstrom του 06 απο καλο φιλο, με γελοια μικρο αριθμο χιλιομετρων, και φουλ προικα.

    Δεν ειχα κανενα σκοπο να αποκτησω τετοιο μηχανακι, αλλα ας οψεται το οτι και η συμβια γουσταρει να καβαλαει, και οταν κατεβαινε απο το ninja εκανε κανα 3ημερο να μου μιλησει, το πηρα.

    Το μηχανακι επειδη ακουω οτι δεν φρεναρει δε στριβει δεν δεν....ενα θα σου πω. κανει οτι υποσχεται, και μαλιστα με τον καλυτερο τροπο απλως το μονο του μειον ειναι οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΩΜΑ η οτι θα παει σε χωμα οπως παει ενα street.

    Ολα τ αλλα ειναι απλως να ειχαμε να λεμε.....αν ειναι να το συγκρινω κι εγω με το ninja και να πω δε στριβει....
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  9. #39
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Στρωματέξ και τελείωσες......απλά κατά κράτος καλύτερο του ΤΑ(παρόλο οτι το είχα) !

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Εγώ προτείνω Freewind, είναι οικονομικό, άνετο στην πόλη,πάει ταξιδάκια με υπομονή, πατάει πολύ χώμα (πιστέψτε με),είναι μαζεμένο στις διαστάσεις του (ότι πρέπει για σχολείο).
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Να ρωτήσω παίδες γιατί ποτέ δεν βάζετε στην εξίσωση και τον τενεκέ;;

    Προσωπικό δίλημμα για εμένα είναι το ΤΑ700 VS XTZ (άσχετα αν θα καταλήξω σε crf250 )

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσω παίδες γιατί ποτέ δεν βάζετε στην εξίσωση και τον τενεκέ;;

    Προσωπικό δίλημμα για εμένα είναι το ΤΑ700 VS XTZ (άσχετα αν θα καταλήξω σε crf250 )
    Mαλλον λογω τιμης.

  13. #43
    Ειχα το κ τα δυο, το σουζουκι στα 1000 κ το χοντα σε 650..Για ταν σωματοτυπο σου παρε vstrom, θα βλαστημησεις με το honda, οχι οτι ειναι κακο μηχανακι απλα ειναι βαρυ με ψηλο κεντρο βαρους κ το καταλαβαινεις αμεσως..Καει λιγο περισσοτερο αλλα ειναι αξιοπιστη μηχανη..Το vstrom ειναι πιο καινουργιο, τα φρενα τα συνηθιζεις και στο ταξιδι το χαιρεσαι..
    η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά transalp ή v-strom?
    από geo706 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 08:29
  2. To Transalp efyge....to V-Strom einai edw
    από juan pablo στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 14:33
  3. v-strom or transalp?
    από costas81 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 18:11
  4. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF