Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Καμιά γνώμη για παντελονάκι

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της gardelis_
    Εγγραφή
    17/12/2014
    Μηνύματα
    22

    Καμιά γνώμη για παντελονάκι

    Καλησπέρα,

    Ψάχνομαι για παντελονάκι κορντούρα και καθότι πρωτάρης θα ήθελα γνώμες κυρίως στο θέμα της εφαρμογής.

    Για να πω και την αλήθεια χαλβαδιάζω αυτό το μοντέλο (Bering Odyssey)
    (μαγαζί τυχαίο).

    Πήγα, το δοκίμασα φορώντας και την αδιάβροχη μεμβράνη και τη θερμική προστασία και μου φάνηκε ελαφρώς
    έως πολύ ελαφρώς φαρδύ σε μέση (διορθωνεται με του σφηχτήρες), καβάλο και πόδια.

    Αμέσως έκανα τη σκέψη ότι αν βγάλω πχ τις αφαιρούμενες εσωτερικές επενδύσεις θα γίνει πολύ πιο φαρδυ με συνέπεια τα
    κόκκαλα να μην καθονται καλά σε ενδεχόμενο πτώσης.

    Ο μαν βεβαια με διαβεβαίωνε ότι αυτό είναι το νούμερό μου ίσως και γιατι ήταν το τελυταίο κομμάτι σε αυτό το μοντέλο και το τελευταίο νούμερο!

    Επίσης το φερμουάρ δεν εφάρμοζε τελείως με αυτό του μπουφάν. Το μπουφάν είναι και αυτό Bering (μοντέλο Neutron).

    Η λύση είναι προφανώς να δοκιμάσω το ένα νούμερο μικρότερο αλλά που να το βρω...?

    Εν γένει το τόπικ είναι πιο γενικό (δεν αφορά το συγκεκριμένο μοντέλο)
    Ας πούμε για γνώμες και οδηγίες όσον αφορά την εφαρμογή του παντελονιού καθώς και άλλες προτάσεις μοντέλων

  2. #2
    Τι μεγεθος κοιτας;
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Μην καίγεσαι και τόσο να ενώνουν μπουφάν με παντελόνι.Το νούμερο όμως να προσέξεις να είναι επάνω σου σωστό γιατί αλλοιώς θα σου προκαλεί δυσφορία μετά από κάμποση ώρα.
    Κοίτα και τα Dainese (Ducati ή άλλο μοντέλο),το συγκεκριμένο μου χει βγάλει απίστευτους χειμώνες.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της gardelis_
    Εγγραφή
    17/12/2014
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Τι μεγεθος κοιτας;
    Μedium ή Small μάλλον

    Κοίτα και τα Dainese (Ducati ή άλλο μοντέλο),το συγκεκριμένο μου χει βγάλει απίστευτους χειμώνες.
    Ωραίος θα το κοιτάξω

  5. #5
    Εχω αυτο http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=403 εδω και δυο χρονια.
    Δοκιμασα αρκετες μαρκες πριν καταληξω σε αυτο.Το φοραω χειμωνα καλοκαιρι σε βολτες και ταξιδια και ειμαι υπερ ευχαριστημενος.Εκατσε ''κουτι'' επανω μου-και οταν ειμαι πανω στην μηχανη αλλα και οταν περπαταω.Αυτο ομως ειναι υποκειμενικο γιατι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι!!!!! Για αδιαβροχοποιηση δεν το συζηταω.........καρατσεκαρισμενο.Κανε μια δοκιμη...αλλωστε ειναι στα λεφτα σου απ'οτι βλεπω.

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zygos30 Προβολή μηνύματος
    Εχω αυτο http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=403 εδω και δυο χρονια.
    Δοκιμασα αρκετες μαρκες πριν καταληξω σε αυτο.Το φοραω χειμωνα καλοκαιρι σε βολτες και ταξιδια και ειμαι υπερ ευχαριστημενος.Εκατσε ''κουτι'' επανω μου-και οταν ειμαι πανω στην μηχανη αλλα και οταν περπαταω.Αυτο ομως ειναι υποκειμενικο γιατι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι!!!!! Για αδιαβροχοποιηση δεν το συζηταω.........καρατσεκαρισμενο.Κανε μια δοκιμη...αλλωστε ειναι στα λεφτα σου απ'οτι βλεπω.
    Έχει χειμερινή επένδυση αυτό? (γιατί έχω την αίσθηση ότι τα dainese είναι για κορμάρες??)

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    Bering και Macna, πιστεύω ότι έχουν την καλύτερη σχέση αξίας-ποιότητας. από εκεί και πέρα καλό θα είναι το δοκιμάσεις πριν το πάρεις, γιατί τα σουλούπια-μεγέθη διαφέρουν από μάρκα σε μάρκα

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalampokas Προβολή μηνύματος
    Bering και Macna, πιστεύω ότι έχουν την καλύτερη σχέση αξίας-ποιότητας. από εκεί και πέρα καλό θα είναι το δοκιμάσεις πριν το πάρεις, γιατί τα σουλούπια-μεγέθη διαφέρουν από μάρκα σε μάρκα
    ετσι ειναι κ μιλω ο πρωην κατοχος Bering.
    Ομως την εφαρμογη κ τα προστατυετικα που εχει η Dainese δεν τα βρισκεις σε αυτες τις εταιριες.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    κοιτα και στο Πίσσαρη....
    Έγω είχα πάρει από εκεί ένα και το χω ακόμα
    ανανήψαντας

  10. #10
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Alpinestars???? Τα χρησημοποιω εδώ και χρόνια και καλή ποιότητα και καλές τιμές!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gardelis_ Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,

    Ψάχνομαι για παντελονάκι κορντούρα και καθότι πρωτάρης θα ήθελα γνώμες κυρίως στο θέμα της εφαρμογής.

    Για να πω και την αλήθεια χαλβαδιάζω αυτό το μοντέλο (Bering Odyssey)
    (μαγαζί τυχαίο).

    Πήγα, το δοκίμασα φορώντας και την αδιάβροχη μεμβράνη και τη θερμική προστασία και μου φάνηκε ελαφρώς
    έως πολύ ελαφρώς φαρδύ σε μέση (διορθωνεται με του σφηχτήρες), καβάλο και πόδια.

    Αμέσως έκανα τη σκέψη ότι αν βγάλω πχ τις αφαιρούμενες εσωτερικές επενδύσεις θα γίνει πολύ πιο φαρδυ με συνέπεια τα
    κόκκαλα να μην καθονται καλά σε ενδεχόμενο πτώσης.

    Ο μαν βεβαια με διαβεβαίωνε ότι αυτό είναι το νούμερό μου ίσως και γιατι ήταν το τελυταίο κομμάτι σε αυτό το μοντέλο και το τελευταίο νούμερο!

    Επίσης το φερμουάρ δεν εφάρμοζε τελείως με αυτό του μπουφάν. Το μπουφάν είναι και αυτό Bering (μοντέλο Neutron).

    Η λύση είναι προφανώς να δοκιμάσω το ένα νούμερο μικρότερο αλλά που να το βρω...?

    Εν γένει το τόπικ είναι πιο γενικό (δεν αφορά το συγκεκριμένο μοντέλο)
    Ας πούμε για γνώμες και οδηγίες όσον αφορά την εφαρμογή του παντελονιού καθώς και άλλες προτάσεις μοντέλων
    Η COLORI έχει φοβερές τιμές και εκπτώσεις,αγόρασα τις προάλλες...είναι και Ελληνική εταιρία,στο φτιάχνουν και στα μέτρα σου,αν κάτι δεν σου κάθεται καλά

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    παντελόνι με προστατευτικά δεν είχα ποτε (εχω μόνο τζακετ). Με τα πολλα κρύα και βροχές βάζω το παντελόνι του σκι απο το lidl με 17 ευρω. Κρυο δεν καταλαβαίνω παντως.

    ειναι και αυτο κατα την γνώμη μου μια εναλλακτική πρόταση, μέχρι να βρεθουν τα λεφτα/καλή προσφορά για να αγοραστει παντελόνι της προκοπής.
    Άσε που είναι και καλή ευκαιρία να ξεκινήσει κάποιος και σκι.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Έχει χειμερινή επένδυση αυτό? (γιατί έχω την αίσθηση ότι τα dainese είναι για κορμάρες??)
    Εχει και χειμερινη επενδυση,κανονικα,που αφαιρειται!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Οι πατεντιάρηδες για πείτε καμιά γνώμη...
    από el_hymador στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2011, 15:49
  2. για πεστε καμια γνωμη
    από balakia στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2010, 17:45
  3. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 22:15
  4. Γνώμη για το CBR125R
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 00:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF