Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: μπορεις να την βρεις!!!!!!!!!

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30

    Exclamation μπορεις να την βρεις!!!!!!!!!

    Πάνε δυο χρόνια που μου κλέψανε το μωράκι μου.
    Το πήρανε φρεσκοβαμμένο με full service και καινούρια λάστιχα!
    Το yamaha R1 2008 λευκό κόκκινο.
    Μετα από αρκετές άδοξες βόλτες στα συνεργεία επικεντροθικα στο car.gr.
    Κρατούσα ακόμα και σημειώσεις από μηχανές και ανταλακτικα γκουγκλαροντας και αριθμούς τηλεφώνων.
    Ηδα μια που απλα μου φανηκε καπως υποπτη αλλα δεν ηταν αυτη. Αρχισα να απογοητευομε.... υπηρχε αλλη μια που δεν ηθελα να παρω τηλεφωνω για να δω πως θα παει. Διαπιστώνω οτι πουλάει και ανταλακτικα απο διαφορα μοντελα. Σε καποια φαση τον χανω για λιγο καιρο και μου εμφανιζεται με νεες φοτος απο το R1. Τοτε ακουστηκε το μωρο να κλεει.
    Τον περνω τηλ και κληνουμε ραντεβου βραδι καπος απομερα. Έρχονται δικαβαλο με το r1 δυο τύποι ξένοι μιλώντας καλά ελληνικά.
    Με το φως του κινητού αναγνωρίζω το κουστούμι και κάποιες αλεσ λεπτομέρειες ομως ελιπαν καποια μαμα πραματα απο επανω οπως προστινες μπουκαλες χρυσες αντι για μαυρες και εξατμισεις αφτερμαρκετ.
    Τους λεω οτι θα το σκευτω γιατι ηθελα να ειναι οπως το βγαζει η Yamaha.
    Δεν υπαρχει προβλημα να το κανουμε μαμα μου απαντανε και οτι εχουνε καποιο χωρο και ανταλακτικα.
    Παω στο αστ.τμημα κατεφθειαν! μου λενε πως πρεπει να κλισω αλο ενα ραντεβου να με πανε στο χωρο τους και επειτα να ερθουν να τους τσακοσουμε στα πρασα.
    Και ετσι εγινε! Μετα απο τρεις μερες περνω τηλ για το δευτερο ραντεβου. Ερχεται ο τυπας με ενα παπακι με περνει και με παει σε ενα κεντρικο συνεργειο οπου μου διχνει τα ανταλακτικα και πραγματι ηταν τα δικα μου! Το μωρο παρκαρισμενο απ εξω εκλεγε.
    Παω να παρω το καφεδακι μου(τηλ στους αστυνομους) οσο θα εκανε τα μαστοριλικια ο τυπας.

    Η μηχανη κατασχεθικε θα περασει εδε και θα γινει δικαστηριο σε 3-4 μηνες . Δεν νομιζω το πλαισιο να ηταν το δικο μου. εχω καποιες πιθανοτητες για τον κινητηρα. Η μηχανη αγοραστηκε απο τον τελευτεο ιδιοκτητη 1 μηνα αφοτου μου κλεψανε την δικια μου.
    πουλαει δυο ακομα καθαρα προς 3,500 ευρω το ενα wrf450 07 & ktm 450 sx-f 07 και απο διαφορα μοντελα ανταλακτικα !

  2. #2
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και πως κατάλαβες οτι τα ανταλλακτικά ηταν δικά σου και όχι δικά μου ας πούμε;Και κυρίως,κατά που είναι αυτή η αποθήκη-κέντρο στέγασης γραμμάτων και τεχνών;
    Φίου φίου φι φι φίου

  3. #3
    Δλδ αν καταλαβα, κλεβουν τρια τεσσερα ιδια μηχανακια και κανουν αλλαξοκωλιες σε πλαισια, κινητηρες και περιφερειακα;
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από suerrider Προβολή μηνύματος
    Πάνε δυο χρόνια που μου κλέψανε το μωράκι μου.
    Το πήρανε φρεσκοβαμμένο με full service και καινούρια λάστιχα!
    Το yamaha R1 2008 λευκό κόκκινο.
    Μετα από αρκετές άδοξες βόλτες στα συνεργεία επικεντροθικα στο car.gr.
    Κρατούσα ακόμα και σημειώσεις από μηχανές και ανταλακτικα γκουγκλαροντας και αριθμούς τηλεφώνων.
    Ηδα μια που απλα μου φανηκε καπως υποπτη αλλα δεν ηταν αυτη. Αρχισα να απογοητευομε.... υπηρχε αλλη μια που δεν ηθελα να παρω τηλεφωνω για να δω πως θα παει. Διαπιστώνω οτι πουλάει και ανταλακτικα απο διαφορα μοντελα. Σε καποια φαση τον χανω για λιγο καιρο και μου εμφανιζεται με νεες φοτος απο το R1. Τοτε ακουστηκε το μωρο να κλεει.
    Τον περνω τηλ και κληνουμε ραντεβου βραδι καπος απομερα. Έρχονται δικαβαλο με το r1 δυο τύποι ξένοι μιλώντας καλά ελληνικά.
    Με το φως του κινητού αναγνωρίζω το κουστούμι και κάποιες αλεσ λεπτομέρειες ομως ελιπαν καποια μαμα πραματα απο επανω οπως προστινες μπουκαλες χρυσες αντι για μαυρες και εξατμισεις αφτερμαρκετ.
    Τους λεω οτι θα το σκευτω γιατι ηθελα να ειναι οπως το βγαζει η Yamaha.
    Δεν υπαρχει προβλημα να το κανουμε μαμα μου απαντανε και οτι εχουνε καποιο χωρο και ανταλακτικα.
    Παω στο αστ.τμημα κατεφθειαν! μου λενε πως πρεπει να κλισω αλο ενα ραντεβου να με πανε στο χωρο τους και επειτα να ερθουν να τους τσακοσουμε στα πρασα.
    Και ετσι εγινε! Μετα απο τρεις μερες περνω τηλ για το δευτερο ραντεβου. Ερχεται ο τυπας με ενα παπακι με περνει και με παει σε ενα κεντρικο συνεργειο οπου μου διχνει τα ανταλακτικα και πραγματι ηταν τα δικα μου! Το μωρο παρκαρισμενο απ εξω εκλεγε.
    Παω να παρω το καφεδακι μου(τηλ στους αστυνομους) οσο θα εκανε τα μαστοριλικια ο τυπας.

    Η μηχανη κατασχεθικε θα περασει εδε και θα γινει δικαστηριο σε 3-4 μηνες . Δεν νομιζω το πλαισιο να ηταν το δικο μου. εχω καποιες πιθανοτητες για τον κινητηρα. Η μηχανη αγοραστηκε απο τον τελευτεο ιδιοκτητη 1 μηνα αφοτου μου κλεψανε την δικια μου.
    πουλαει δυο ακομα καθαρα προς 3,500 ευρω το ενα wrf450 07 & ktm 450 sx-f 07 και απο διαφορα μοντελα ανταλακτικα !
    Το συνεργείο είναι αμέτοχο σε όλα αυτά?

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Δλδ αν καταλαβα, κλεβουν τρια τεσσερα ιδια μηχανακια και κανουν αλλαξοκωλιες σε πλαισια, κινητηρες και περιφερειακα;
    ετσι ακριβως!!! ο λογος που το κανουν ειναι για να το παραποιήσουν εμφανισιακά ώστε να μην έχουν πρόβλημα στην πώληση της

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Το συνεργείο είναι αμέτοχο σε όλα αυτά?
    ναι το συνεργειο ειναι αμετοχο.... η πλακα ειναι οτι στο συκεκριμενο ειχα παει να δω ενα μουτρο μεταχειρισμενο το οποιο ειχε σπασμενες βασης και δεν το πηρα

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Με χαρτιά θα το έπαιρνες η χωρίς?

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Με χαρτιά θα το έπαιρνες η χωρίς?
    με χαρτια υπαρχει αδεια στο ονομα του αλουνου

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δηλαδή μιλάμε για{χτυπημένα} νούμερα, για κανονική άδεια απο τρακαρισμένο κτλπ που έβαλαν επάνω το μοτέρ σου κτλπ.
    Η για δυο (η και παραπάνω) μηχανάκια που μπορεί να κυκλοφορανε με τον ίδιο άρ πλαισίου αλλά αλλη πινακίδα ανα την Ελλάδα?

  10. #10
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από suerrider Προβολή μηνύματος
    με χαρτια υπαρχει αδεια στο ονομα του αλουνου
    Πως γίνεται αυτο;
    Πρέπει να υπάρχει και ένα μηχανακι που δεν είναι κλεμμένο.
    Εκτος και αν εχουν τρόπο και βγαζουν πλαστα χαρτια.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30
    αγοραζουνε ενα τρακαρισμενο η μια σκετη αδεια με το πλαισιο πετανε πανω τα πραγαματα ολα απο το κλεμενο το αλαζουν εμφανισιακα και το πουλανε σαν δικο τους. το πλαισιο σου μετα το πανε για ανακυκλωση μεταλου

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από suerrider Προβολή μηνύματος
    αγοραζουνε ενα τρακαρισμενο η μια σκετη αδεια με το πλαισιο πετανε πανω τα πραγαματα ολα απο το κλεμενο το αλαζουν εμφανισιακα και το πουλανε σαν δικο τους. το πλαισιο σου μετα το πανε για ανακυκλωση μεταλου
    Επομενως αρ κινητηρα θα μπορουσες να βρεις
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Πως γίνεται αυτο;
    Πρέπει να υπάρχει και ένα μηχανακι που δεν είναι κλεμμένο.
    Εκτος και αν εχουν τρόπο και βγαζουν πλαστα χαρτια.
    Αληθινό συμβάν
    Ενα μηχανάκι νόμιμο το οποίο έχει άδεια και πινακίδα.
    Και ο ιδιοκτήτης ειτε εχει γνώση είτε όχι (βρέθηκαν και οι δυο περιπτώσεις)
    Στην μια ηταν φίλος-συνεργατης στην άλλη ήταν ένας άσχετος απο άλλο μέρος τής Ελλάδας με το{σωστο}
    Χρώμα .
    Η {καθαρή }άδεια δηλώθηκε χαμένη και βγήκε νέα με ίδιο αρ πλαισίου-μοτερ.
    Πινακίδα φτιάχτηκε μαμουνιαρικη και πουλήθηκε κανονικά.
    Σε έλεγχο βρέθηκαν 2 ίδια μηχανάκια, ιδιο χρώμα κτλπ σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.
    Στην δεύτερη περίπτωση αφου σήκωσαν το μηχανάκι μετά μέσω αγγελιων βρήκαν ίδιο μηχανάκι σε αλλη περιοχή και άγνωστο πώς ενω δεν αγόρασαν την μότο είχαν πάρει τα στοιχεία τής.
    Μετά εκαναν οτι παραπάνω.
    Δυστυχώς ακόμα και σήμερα υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν να κοιτάνε αρ πλαισίου μοτέρ ΣΩΣΤΑ
    τα ΚΤΕΟ επίσης και απο την αλλη δεν ενημερώνεται η αστυνομία σε περίπτωση ανεύρεσης κάποιου {υπόπτου} οχήματος

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Επομενως αρ κινητηρα θα μπορουσες να βρεις
    Και τα{χτυπημένα} νούμερα βρίσκονται, όσο καλά και να είναι

  15. #15
    Banned
    Εγγραφή
    02/02/2016
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή μιλάμε για{χτυπημένα} νούμερα, για κανονική άδεια απο τρακαρισμένο κτλπ που έβαλαν επάνω το μοτέρ σου κτλπ.
    Η για δυο (η και παραπάνω) μηχανάκια που μπορεί να κυκλοφορανε με τον ίδιο άρ πλαισίου αλλά αλλη πινακίδα ανα την Ελλάδα?
    το πρωτο! κανανε τραμπα τα πραγματα σε αλο πλαισιο

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2008, 11:47
  2. που στο $$# να την βαλω?
    από AFTER στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2005, 16:29
  3. Είναι ωραίο να την παίρνεις......
    από latris mixanis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 11:18
  4. Που να την πηγαινω?
    από derd στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2004, 13:12
  5. Παραλίγο να την πατήσω...και να με πατήσει!
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2004, 13:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF