Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 137

Θέμα: Kawasaki Versys 650 2016

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    καμια σχεση. δεν ανεφερα ποτε για τιμονια κτλ.. ειπα ξεκαθαρα λογω μοτερ. αυτο ρωταω αν μπορει καποιος να κανει κατι για αυτο. καινοθργιο ζυγισμενο μηχανακι και να εχει θεμα με το τιμονι ειναι λιγο περιεργο, μονο σε μετεχειρα ισως
    Τους κραδασμούς τους παράγει μεν το μοτέρ, αλλά ο αναβάτης τους αισθάνεται στα σημεία επαφής του με τη μοτοσυκλέτα. Σέλα, μαρσπιέ, τιμόνι.
    Εσύ που τους ένιωθες;

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Σε λιγο από όλα θα έλεγα.
    Τελευταία τροποποίηση από anavatis19; 10/02/2016 στις 02:40.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    ξερει καποιος ιδιοκτητης τι λαμπες φοραει γιατι θελω να του φορεσω ξενον????

  4. #34
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    ξερει καποιος ιδιοκτητης τι λαμπες φοραει γιατι θελω να του φορεσω ξενον????
    H7.

    Λίγο προσοχή μόνο αν όντως θα δουλεύει σωστά. Έχω δει το κάτοπτρο από φωτογραφίες αλλά δεν έχω δει τη δέσμη στο δρόμο για να σου πω αν θα δουλέψει σωστά. Σε ότι μηχανάκι έχω δει με νέα κάτοπτρα στυλ βλέφαρο το Xenon δεν είναι κακό όπως με τα μεγάλα στρογγυλά παραβολικά που έβαζαν παλιότερα.
    Πάρε 6000Κ όχι υψηλότερο να μπλεδίζει γιατί χάνει σε lumens όσο ανεβαίνεις σε Kelvin.

    Για αρχή εγώ θα έβαζα πάντως H7 Philips X-treme Vision moto και αν δεν ήμουν ευχαριστημένος θα κοίταγα σε xenon projector kits.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    H7.

    Λίγο προσοχή μόνο αν όντως θα δουλεύει σωστά. Έχω δει το κάτοπτρο από φωτογραφίες αλλά δεν έχω δει τη δέσμη στο δρόμο για να σου πω αν θα δουλέψει σωστά. Σε ότι μηχανάκι έχω δει με νέα κάτοπτρα στυλ βλέφαρο το Xenon δεν είναι κακό όπως με τα μεγάλα στρογγυλά παραβολικά που έβαζαν παλιότερα.
    Πάρε 6000Κ όχι υψηλότερο να μπλεδίζει γιατί χάνει σε lumens όσο ανεβαίνεις σε Kelvin.

    Για αρχή εγώ θα έβαζα πάντως H7 Philips X-treme Vision moto και αν δεν ήμουν ευχαριστημένος θα κοίταγα σε xenon projector kits.
    τελεια σε ευχαριστω. υπαρχει καπως να εχω και τα δυο αναμενα αλλα οχι με προβολεα..στη κανονικη σκαλα. θα βαλω ξενον σε παιδι που ασχολειται καθαρα με ηλεκτρολογικα.

  6. #36
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    τελεια σε ευχαριστω. υπαρχει καπως να εχω και τα δυο αναμενα αλλα οχι με προβολεα..στη κανονικη σκαλα. θα βαλω ξενον σε παιδι που ασχολειται καθαρα με ηλεκτρολογικα.
    ναι γίνεται και λογικά θα ξέρει να σου προμηθεύσει την καλωδίωση και την τοποθέτηση το παλικάρι με τα ηλεκτρολογικά.
    στο ξαναλέω πάντως. δεν έχω δει το κάτοπτρο του νέου να δουλεύει με Xenon και δε ξέρω αν θα δουλεύει σωστά.
    Ξεκίνα με καλύτερες λάμπες που σου είπα και την καλωδίωση να ανάβουν και οι 2 στη μεσαία σκάλα και αν ΔΕΝ είσαι ικανοποιημένος πας σε xenon (με projector).....Το απλό xenon μπορεί και να μη δουλέψει σωστά και να είναι ενοχλητικό για τους άλλους στο δρόμο.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ναι γίνεται και λογικά θα ξέρει να σου προμηθεύσει την καλωδίωση και την τοποθέτηση το παλικάρι με τα ηλεκτρολογικά.
    στο ξαναλέω πάντως. δεν έχω δει το κάτοπτρο του νέου να δουλεύει με Xenon και δε ξέρω αν θα δουλεύει σωστά.
    Ξεκίνα με καλύτερες λάμπες που σου είπα και την καλωδίωση να ανάβουν και οι 2 στη μεσαία σκάλα και αν ΔΕΝ είσαι ικανοποιημένος πας σε xenon (με projector).....Το απλό xenon μπορεί και να μη δουλέψει σωστά και να είναι ενοχλητικό για τους άλλους στο δρόμο.
    ναι θα το ψαξω και θα ενημερωσω. το πολυ πολυ θα το χαμηλωσω λιγο για να μην τυφλωνω. τον προτζεκτορα πως τον βαζω δεν πρεπει να αλλαξω φαναρι? θελω ξενον ομως για να εχω και καλυτερο φωτισμο

  8. #38
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση και προσωπική πρόκληση αλλά πλέον όποιον βλέπω με "μούφα ξένον" πέρα από τα καντήλια που ρίχνω τον τυφλώνω με ότι φως έχω και δεν έχω. Είναι το λιγότερο επικίνδυνο και θεωρώ ότι τα ξένον των απέναντι οδηγών ευθύνονται για αρκετά νυχτερινά τροχαία.

    Άσε τα φώτα σου ως έχουν.&-

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση και προσωπική πρόκληση αλλά πλέον όποιον βλέπω με "μούφα ξένον" πέρα από τα καντήλια που ρίχνω τον τυφλώνω με ότι φως έχω και δεν έχω. Είναι το λιγότερο επικίνδυνο και θεωρώ ότι τα ξένον των απέναντι οδηγών ευθύνονται για αρκετά νυχτερινά τροχαία.

    Άσε τα φώτα σου ως έχουν.&-
    χααχαχ ναι ρε δεν παραξηγω..το εχω ζησει πολυ και εγω αυτο με κατι ξενον που δειχνουν στη σεληνη. θα κοιταξω να κανω σωστη ρυθμιση παντως αλλα θεωρω οτι και τα κανονικα φωτα οταν πεφτουν στα ματια παλι δεν βλεπεις

  10. #40
    Μια και η κουβέντα για H7 στο Versys, πάνω που μου κάηκε η λάμπα μπήκα στα lidl και είχε το ζευγάρι 2 X H7 προς €4.19 σε προσφορά. Τις πήρα φυσικά, την έβαλα στο versys και μπορώ να πω ότι παρά το είναι όσο φθηνή που δεν πάει άλλο ( €2.1 μόνο) είναι άψογη.

  11. #41
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Μια και η κουβέντα για H7 στο Versys, πάνω που μου κάηκε η λάμπα μπήκα στα lidl και είχε το ζευγάρι 2 X H7 προς €4.19 σε προσφορά. Τις πήρα φυσικά, την έβαλα στο versys και μπορώ να πω ότι παρά το είναι όσο φθηνή που δεν πάει άλλο ( €2.1 μόνο) είναι άψογη.
    μην ξεχάσεις να μας γράψεις σε κάνα μήνα που θα καούν λόγω ποιότητας...

    από περιέργεια..τί μάρκα ήταν?

  12. #42
    είναι OSRAM (Wotan 12637) Made in Germany φυσικά

  13. #43
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    είναι OSRAM (Wotan 12637) Made in Germany φυσικά
    τότε καλή φάση

  14. #44
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση και προσωπική πρόκληση αλλά πλέον όποιον βλέπω με "μούφα ξένον" πέρα από τα καντήλια που ρίχνω τον τυφλώνω με ότι φως έχω και δεν έχω. Είναι το λιγότερο επικίνδυνο και θεωρώ ότι τα ξένον των απέναντι οδηγών ευθύνονται για αρκετά νυχτερινά τροχαία.

    Άσε τα φώτα σου ως έχουν.&-
    +675

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12910823_10206423105558834_1193160930_n.jpg 
Προβολές:	405 
Μέγεθος:	89,5 KB 
ID:	355832

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12919041_10206462558945144_1101772509_n.jpg 
Προβολές:	407 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	355833

    μπηκαν καγκελα και μεγαλυτερη ζελατινα..με το καγκελακι φαινεται και λιγο πιο αναβολιασμενη χαχαχα

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kawasaki versys 650 ελαστικα
    από tom556575 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2009, 14:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF