Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 137

Θέμα: Kawasaki Versys 650 2016

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έχουν όντως υπάρξει προβλήματα σε παλιότερα μοντέλα...δες ενδεικτικά εδώ ή εδώ , αν δεν υπάρχει πρόβλημα από τη διαχείριση που παραπέμπω σε άλλο forum.
    Για το τελευταίο μοντέλο δεν ξέρω αν έχει ακουστεί κάτι ούτε αν έχουν γίνει βελτιώσεις στο μοτέρ ώστε να μην υπάρξουν άλλα κρούσματα.
    Πέρα από αυτά τα θέματα, προσωπικά μου ταιριάζει αρκετά αυτή η μοτοσυκλέτα και θεωρώ πως είναι μια πολύ καλή αγορά στα 8 περίπου χιλιάρικα που κοστίζει.

  2. #122
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Den έβγαλα άκρη αλλά λένε για τα "μεταλλάκια" στο στρόφαλο και στις κεφαλές.
    Μικρό θέμα δεν το λες.
    Τώρα τι συμβαίνει δεν ξέρω να σου πω και δεν μιλάει και κανένας.
    Αυτοί πάντως λένε άσχημα πράγματα και δεν είναι τίποτα μλκες

    https://www.motociclismo.it/long-tes...problemi-70179
    Πρακτικά λέει ότι κάνανε ανάλυση του λαδιού που βγάλανε στα 12000 χιλιόμετρα και βρήκανε αλουμίνιο, χαλκό και μόλυβδο που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλη φθορά στα κουζινέτα.

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παιδια το παλιο ειχε αρκετα προβληματα...
    Το 2ο link που παρεθεσε ο @lleonidas ειναι φιλου και εσπασε σε εκδρομικο ρυθμο στο εξωτερικο.... Ο ιδιος που το εχει ψαξει πολυ μου εχει πει οτι αρκετα εχουν το ιδιο προβλημα και αν δεν κανω λαθος αν θυμαμαι καλα ειναι λογο φτωχου μιγματος. Δεν ειμαι και σιγουρος...
    Παντως και στα καινουρια εχει ακουστει μια απο τα ιδια. Τονιζω ειναι φημες και δεν ξερω καποιο προσωπικα. Εχει ακουστει να σπαει σε δυναμομετρο....
    Δεν το διαβαζεις συχνα ομως Ρυθμιση υποπιεσεων κυλινδρων σε καινουργιο μηχανακι... https://www.car.gr/16574780-kawasaki...0-2016-mk3-abs και οτι αλλο μπορει να εχει γινει....
    Ισως κατι προσπαθησε να προλαβει το παιδι και λεω ΙΣΩΣ....
    Ηταν και μια αλλη αγγελια σε καινουργιο παλιοτερα που ειχε κανει το παλικαρι προληπτικο ανοιγμα κινητηρα με ενισχυση αυτου σε πολυ γελοια λιγα χιλιομετρα για ανοιγμα... κατι βρωμαγε εκει αλλα μαλλον πουληθηκε. Καλοταξιδο στο κατοχο ελπιζω να μην ηταν οπως φαινοταν.

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Παιδια το παλιο ειχε αρκετα προβληματα...
    Το 2ο link που παρεθεσε ο @lleonidas ειναι φιλου και εσπασε σε εκδρομικο ρυθμο στο εξωτερικο.... Ο ιδιος που το εχει ψαξει πολυ μου εχει πει οτι αρκετα εχουν το ιδιο προβλημα και αν δεν κανω λαθος αν θυμαμαι καλα ειναι λογο φτωχου μιγματος. Δεν ειμαι και σιγουρος...
    Παντως και στα καινουρια εχει ακουστει μια απο τα ιδια. Τονιζω ειναι φημες και δεν ξερω καποιο προσωπικα. Εχει ακουστει να σπαει σε δυναμομετρο....
    Δεν το διαβαζεις συχνα ομως Ρυθμιση υποπιεσεων κυλινδρων σε καινουργιο μηχανακι... https://www.car.gr/16574780-kawasaki...0-2016-mk3-abs και οτι αλλο μπορει να εχει γινει....
    Ισως κατι προσπαθησε να προλαβει το παιδι και λεω ΙΣΩΣ....
    Ηταν και μια αλλη αγγελια σε καινουργιο παλιοτερα που ειχε κανει το παλικαρι προληπτικο ανοιγμα κινητηρα με ενισχυση αυτου σε πολυ γελοια λιγα χιλιομετρα για ανοιγμα... κατι βρωμαγε εκει αλλα μαλλον πουληθηκε. Καλοταξιδο στο κατοχο ελπιζω να μην ηταν οπως φαινοταν.
    γιωργο επειδη προφανως δεν γνωριζεις και απο οτι βλεπω δεν πολυμπαινεις για να ασχολεισαι η ρυθμιση υποπιεσεων ειναι οδηγια της καβασακι καθε 12.000χλμ. οποτε καλο θα ηταν να ψαχνεις πριν εκφερεις αποψη

  5. #125
    Μέλος Το avatar του/της Limas_34
    Εγγραφή
    14/03/2017
    Μηνύματα
    47
    Φιλε Adulescens_1 για ποιας γενιας ενδιαφερεσαι καταρχας ? Υπαρχουν τρεις, ΜΚ1 ΜΚ2 και ΜΚ3.
    Φιλε giorgos.boun για να μην ποσταρονται ανακριβειες, το manual αναγραφει τοσο για Versys 650 αλλα και Versys 1000 ανα 12000Κμ ρυθμιση υποπιεσεων.
    Απλη περιοδικη εργασια συντήρησης ειναι μαζι με την αλλαγη μπουζι και φιλτρου αερα.
    GAY Parade

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Adulescens_1 Προβολή μηνύματος
    Έτοιμος είμαι να το αγοράσω έχει να αναφέρει κανείς κάποιο παράπονο; Λογικά θα έχετε κάνει αρκετά χλμ οι περισσότεροι
    για ποιο λες να πας? το τελευταιο η προηγουμενες γενιες?

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    γιωργο επειδη προφανως δεν γνωριζεις και απο οτι βλεπω δεν πολυμπαινεις για να ασχολεισαι η ρυθμιση υποπιεσεων ειναι οδηγια της καβασακι καθε 12.000χλμ. οποτε καλο θα ηταν να ψαχνεις πριν εκφερεις αποψη
    Σωστα εχεις δικιο λαθος μου.... το ανοιγμα κινητηρα για την βελτιωση του και την ενισχυση του για να μην σπασει μετατραπηκε ως δια μαγειας σε περιοδικο και σχολαστικο ελενχο... Για την συγκεκριμενη αγγελια παντα αν δεν κανω λαθος....
    Πρεπει να μπαινω να γραφω δλδ για να εχω αποψη ε? ο χωρος με αυτους που ασχολουνται σοβαρα με το σπορ στην ελλαδα ειναι μικρος και μαθαινονται...
    Ασε που δεν εχω πολυφορεμενο μηχανακι εως καθολου. Αυτα που εχω να πω δεν ενδιαφερουν κανεναν....

  8. #128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Σωστα εχεις δικιο λαθος μου.... το ανοιγμα κινητηρα για την βελτιωση του και την ενισχυση του για να μην σπασει μετατραπηκε ως δια μαγειας σε περιοδικο και σχολαστικο ελενχο... Για την συγκεκριμενη αγγελια παντα αν δεν κανω λαθος....
    Πρεπει να μπαινω να γραφω δλδ για να εχω αποψη ε? ο χωρος με αυτους που ασχολουνται σοβαρα με το σπορ στην ελλαδα ειναι μικρος και μαθαινονται...
    Ασε που δεν εχω πολυφορεμενο μηχανακι εως καθολου. Αυτα που εχω να πω δεν ενδιαφερουν κανεναν....
    τι ακριβως εμαθες μπορεις να μας πεις ομως? το να θελει καποιος να προφυλαξει το μηχανακι του απο ενδεχομενη βλαβη ειναι κακο? επισης το ανοιγμα κινητηρα που το ειδες να το αναγραφει?

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    τι ακριβως εμαθες μπορεις να μας πεις ομως? το να θελει καποιος να προφυλαξει το μηχανακι του απο ενδεχομενη βλαβη ειναι κακο? επισης το ανοιγμα κινητηρα που το ειδες να το αναγραφει?
    Δεν θα σου πω ακριβως τι εμαθα γιατι δεν εχω αποδειξεις. Το εχω μαθει απο ανθρωπους που εμπιστευομαι ομως και δεν υπαρχει λογος για ψεμματα. Παντως στην ιστορια εκτος απο λυκους, προβατα, γεννητουρια κ.α. υπηρχε και ενα tdm...(παντου κολλαει και ενα tdm)
    Τωρα για την συγκεκριμενη αγγελια που εβαλα, αν δεν κανω λαθος που δεν νομιζω, υπηρχε και παλιοτερα με αναφορα σε ανοιγμα και ενισχυση-παραπανω αλογα κ.τ.λ. Αν κανω λαθος και ειναι αλλο μηχανακι ζητω συγνωμμη.
    Δεν ειναι κακο να προφυλαξει καποιος το μηχανακι του εννοειτε αλλα 1ον καλο θα ειναι να το λεει και 2ον για να το κανει κατι υπαρχει-εχει ακουσει και μπαινει στην διαδικασια.

  10. #130
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Καταρχάς ευχαριστώ πολύ που παραθετετε τους προβληματισμούς σας σε καμία περίπτωση δεν με επηρεάζετε απλά με βοηθάτε με τις απόψεις σας. Γενικά με kawa δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ενδιαφέρομαι για του 18 το μοντέλο άρα θεωρώ πως είναι το γενιάς 3

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Adulescens_1 Προβολή μηνύματος
    Καταρχάς ευχαριστώ πολύ που παραθετετε τους προβληματισμούς σας σε καμία περίπτωση δεν με επηρεάζετε απλά με βοηθάτε με τις απόψεις σας. Γενικά με kawa δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ενδιαφέρομαι για του 18 το μοντέλο άρα θεωρώ πως είναι το γενιάς 3
    Κατσε διαβασε και ασχολησου πριν αγορασεις. Αν με ρωτουσες θα σου ελεγα μακρια αν ειναι το ενα και μοναδικο μηχανακι που θα εχεις. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια... Και εγω ψαχνω duke 390, αλλα για 3ο μηχανακι βολτας και παω ξεροντας πως μπορει να εχω και προβλημα....

    Παραθετω το κειμενακι που υπηρχε πριν αλλαξει η αγγελια και αποκρυφτει η 'αλλαγη' για να σου δειξω πως και στα 3ης γενιας υπαρχει προβλημα

    Ο κινητήρας της μοτοσυκλετας εχει δεχτει χειρουργικής ακρίβειας "θωρακιση-βελτιωση" για την ολικη εξαλειψη του εργοστασιακού προβληματος-ελλατώματος που έχουν ολα τα Versys 650 και οι κάτοχοι τους κανουν την παπια εις βαρος του αγοραστή με τις σπασμενες βαλβιδες εξαγωγής. Googlαρεται και διαβαστε ποσα εχουν καρφωσει βαλβιδες εξαγωγής για να καταλάβετε τι θελω να πω. Η "θωρακιση-βελτιωση" του κινητήρα εγινε σε επισημο εξουσιοδοτημενο συνεργειο Kawasaki στην Αθηνα (Kawasaki Μερμηγκας), βαση των εργοστασιακων προτύπων. Ο κινητηρας αυτήν την στιγμή πρακτικα εχει ΜΗΔΕΝ χιλιόμετρα. Η τελικη αποδοση της μοτοσυκλετας μετα την θωρακιση-βελτιωση είναι 72.5 πραγματικά άλογα στον ΤΡΟΧΟ και 85 άλογα στον στρόφαλο. Νουμερα ιπποδύναμης που κάνουν το μηχανάκι παιχνιδιάρικο και απίστευτα πιο δυνατό σε σχέση με ένα μαμα Versys 650. Να σημειωθεί επίσης ότι λογω της βελτίωσης και της σωστής ρύθμισης των μειγμάτων καυσίμου σε πραγματικό χρόνο επάνω σε δυναμόμετρο, η κατανάλωση καυσίμου έχει μειωθεί αισθητά και πλέον καταναλώνει μειον 0.5Ltr/100Km απότι ένα μαμα Versys 650.

  12. #132
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Το ένα και μοναδικό θα είναι 700 - 800 χλμ το μήνα θα κάνω... όλα αυτά περί βελτιώσης σε καινούργια μηχανή με λίγα χλμ με τρομάζουν εννοείται θα το ψάξω σε βάθος ειδικά αν πάω σε καινούργιο

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Adulescens_1 Προβολή μηνύματος
    Το ένα και μοναδικό θα είναι 700 - 800 χλμ το μήνα θα κάνω... όλα αυτά περί βελτιώσης σε καινούργια μηχανή με λίγα χλμ με τρομάζουν εννοείται θα το ψάξω σε βάθος ειδικά αν πάω σε καινούργιο
    Εγώ θα κοίταγα το τρέισερ 700
    ανανήψαντας

  14. #134
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Να σου πω την αλήθεια με αυτά που είδα και άκουσα μάλλον πάλι yamaha ή σε strom 650 θέλω να πάρω κάτι και να μην ξανασχοληθω ούτε να σκέφτομαι μήπως το ένα μήπως το άλλο και τρέμει το φιλοκαρδι μου αν και δεν μου πολύ αρέσουν το αφήνω σε δεύτερη μοίρα το θέμα εμφάνιση

  15. #135
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα κοίταγα το τρέισερ 700
    Αρκει να μην εισαι ψηλος η γεματουλης και δεν το λεω ειρωνικά. Το μηχανάκι τα σπάει αλλα ειναι υπερβολικα μικροκαμωμένο και δεν ενδείκνυται για ψηλους αναβάτες (1,80 και ανω) για μεγαλα ταξίδια.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kawasaki versys 650 ελαστικα
    από tom556575 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2009, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF