Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Versys

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2006
    Μηνύματα
    5

    Versys

    Καλημέρα σε όλους

    Θα ήθελα τις απόψεις σας για το Kawasaki Versys.

  2. #2
    Ειναι Kawasaki ειναι μαμω ΤΕΛΟΣ

    κανε μια ερευνα στο forum ρε man υπαρχουν τουλαχιστον 3 αναλυτικοτατα θεματα για το Versys αν θυμαμαι καλα

  3. #3

    Re: Versys

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fparis
    Καλημέρα σε όλους

    Θα ήθελα τις απόψεις σας για το Kawasaki Versys.
    ακυρο...

    υπαρχει πολυ πραγμα στα μοντελα, κανε και καμια ευρεση να βρεις την υγεια σου...

    αντε ας σε βοηθησω...


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2006
    Μηνύματα
    5
    Καλα και ωραια ολα αυτα αλλα....!!!

    Service ξερουμε ποσο κοστιζει; ποσα καιει;

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fparis
    Καλα και ωραια ολα αυτα αλλα....!!!

    Service ξερουμε ποσο κοστιζει; ποσα καιει;
    βρες το τευχος που το μετρανε και παρτο να διαβασεις, θα σου λυθουν ολες οι αποριες...


  6. #6
    Μέλος σκέτο
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    17
    Βρωμίζει η φάρα μας
    Τι προδοσία
    Ολοι στον ύπνο τους, βρίσκουν επιτέλους αιτία
    Κάποιοι φιμώσαν και βρωμίσαν την γενιά μου
    βαλσαμωμένα είδωλα, θεοί μπροστά μου
    Α ρε βλασθήμια μου, αλήθεια μεγάλη
    χρυσοντυμένοι φαφλατάδες, υψώσαν κεφάλι
    Το μαύρο χάλι μας, ποιός θα το φτιάξει
    Ολοι στο βόλεμά τους είναι εντάξει

    Πλούσιοι ανίδρωτοι χασκογελάνε
    και το γλεντάνε και το γλεντάμε
    ξυπνήστε γρήγορα, γιατί γερνάμε

    Αντι για λίπασμα, νεκρούς ριχνούν στο χώμα
    Δεν το πιστεύω πως δε σ’αγγίξαν ακόμα........

  7. #7
    καλησπερα...

    μολις πηρα το Α1 και οπως ειχα αναφερει σε αλλο thread ψηνομαι για αγορα μηχανης!

    και μιας και καλυπτεται πλεον η versys απο το Α1 ηθελα να ρωτησω αν ειναι καταλληλη για πρωτη μηχανη...

    Ειχα κατασταλαξει στη ybr250 ως μια πολυ καλη επιλογη για πρωτη μηχανη... αλλα μηπως μπορω να τα καταφερω κατευθειαν με τη versys...??





    ΥΓ: 1)μιλαω παντα για μεταχειρισμενη...
    2)εμπειρια εχω μονο σε παπι

  8. #8
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Φίλε μου το versys ΔΕΝ οδηγείται με δίπλωμα Α1!!
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  9. #9
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από physics_2010
    καλησπερα...

    μολις πηρα το Α1 και οπως ειχα αναφερει σε αλλο thread ψηνομαι για αγορα μηχανης!

    και μιας και καλυπτεται πλεον η versys απο το Α1 ηθελα να ρωτησω αν ειναι καταλληλη για πρωτη μηχανη...

    Ειχα κατασταλαξει στη ybr250 ως μια πολυ καλη επιλογη για πρωτη μηχανη... αλλα μηπως μπορω να τα καταφερω κατευθειαν με τη versys...??





    ΥΓ: 1)μιλαω παντα για μεταχειρισμενη...
    2)εμπειρια εχω μονο σε παπι
    Καλησπέρα!
    Αν θέλεις σωστό μηχανάκι για Α1 και σ'αρέσουν τα Kawasaki, πάρε μεταχειρισμένο το KLE 250 (Anhelo)!
    Αστέρι στην άσφαλτο με καλή συμπεριφορά και αναρτήσεις, δικύλινδρο, αρκετά ψηλό κι ελαφρύ και για χωματάκι, τι άλλο να ζητήσεις; Και μοτέρ ΑΘΑΝΑΤΟ, με 35 (ονομαστικά) HP/10000σ.α.λ.!
    Και το γκαζάκι σου θα έχεις, και τέλεια φρένα και ΔΕ θα σε τιμωρήσει όταν κάνεις την πρώτη σου μ@λ@κιούλα στο δρόμο...
    Δες εδώ:
    http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki...helo_2001.aspx
    Το έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τόσο μέσα στην πόλη, όσο και σε μικρά ταξιδάκια (~200χμ), πάει πατημένο σταθερά με 130+ χωρίς πρόβλημα (περ.150 τερματίζει)! Και σε χωμάτινες βόλτες, ΠΕΤΑΕΙ, δεν είναι καθόλου κουραστικό και δε μασάει! Α, είναι ΚΑΙ οικονομικό (<5 λίτρα/100χμ στην εθνική)!
    Θα το βρεις (μετά από αρκετό και καλό ψάξιμο) μεταχείρα σε πολύ καλή κατάσταση με 12-14 κατοστάρικα!
    ...το νου σου!!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokkiklhs
    Καλησπέρα!
    Αν θέλεις σωστό μηχανάκι για Α1 και σ'αρέσουν τα Kawasaki, πάρε μεταχειρισμένο το KLE 250 (Anhelo)!
    Αστέρι στην άσφαλτο με καλή συμπεριφορά και αναρτήσεις, δικύλινδρο, αρκετά ψηλό κι ελαφρύ και για χωματάκι, τι άλλο να ζητήσεις; Και μοτέρ ΑΘΑΝΑΤΟ, με 35 (ονομαστικά) HP/10000σ.α.λ.!
    Και το γκαζάκι σου θα έχεις, και τέλεια φρένα και ΔΕ θα σε τιμωρήσει όταν κάνεις την πρώτη σου μ@λ@κιούλα στο δρόμο...
    Δες εδώ:
    http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki...helo_2001.aspx
    Το έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τόσο μέσα στην πόλη, όσο και σε μικρά ταξιδάκια (~200χμ), πάει πατημένο σταθερά με 130+ χωρίς πρόβλημα (περ.150 τερματίζει)! Και σε χωμάτινες βόλτες, ΠΕΤΑΕΙ, δεν είναι καθόλου κουραστικό και δε μασάει! Α, είναι ΚΑΙ οικονομικό (<5 λίτρα/100χμ στην εθνική)!
    Θα το βρεις (μετά από αρκετό και καλό ψάξιμο) μεταχείρα σε πολύ καλή κατάσταση με 12-14 κατοστάρικα!
    δικαιολογητικά...

    "Κατηγορία Α1 Σταδιακής Πρόσβασης : Δικαίωμα οδήγησης για: Μοτοσικλέτα έως 34 PS (Ίππους) = 25 KW ή 0.16 KW/kg. Μετά από 2 έτη μετατρέπεται σε κατηγορία Α απεριορίστων κυβικών (Σταδιακή πρόσβαση). "

    Αν το KLE το 250 εχει 26kw θελεις Α μεγαλο.για το VERSYS δε το συζηταω.θελεις Α κεφαλαιο οπως σου ειπαν και πιο πανω.
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  11. #11
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    δικαιολογητικά...

    "Κατηγορία Α1 Σταδιακής Πρόσβασης : Δικαίωμα οδήγησης για: Μοτοσικλέτα έως 34 PS (Ίππους) = 25 KW ή 0.16 KW/kg. Μετά από 2 έτη μετατρέπεται σε κατηγορία Α απεριορίστων κυβικών (Σταδιακή πρόσβαση). "

    Αν το KLE το 250 εχει 26kw θελεις Α μεγαλο.για το VERSYS δε το συζηταω.θελεις Α κεφαλαιο οπως σου ειπαν και πιο πανω.
    Στις ελληνικές άδειες το Anhelo γράφεται 33 HP, οπότε βγαίνει οριακά λίγο κάτω από 25 kW!

    Aυτός είναι κι ο λόγος που το κυνηγάνε πολλοί πιτσιρικάδες με Α1 κι έτσι κρατιέται υψηλά κι η τιμή του στην αγορά μεταχειρισμένων! Σχεδόν με τα λεφτά που θα πάρεις αυτό, παίρνεις και το 500, και μάλιστα ίσως και λίγο πιο καινούργιο! Όμως με Α1, 500 γιοκ!!
    Έτσι το YBR, το νιντζάκι (νομίζω) και το Anhelo (σίγουρα) είναι οι πιο "μηχανές" που μπορείς να οδηγήσεις με το μικρό δίπλωμα!
    ...το νου σου!!

  12. #12
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Το ανχελο σερνεται, εχει καποια αλογακια αλλα ροπη ναδα. Αν εχεις τα χρηματα, παρε ενα WR250R/X.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #13
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Το ανχελο σερνεται, εχει καποια αλογακια αλλα ροπη ναδα. Αν εχεις τα χρηματα, παρε ενα WR250R/X.
    Από παπί σου λέει ότι έρχεται ο άνθρωπος, τι WR? Να φάει τα μούτρα του?
    Άσε που το Anhelo δε σέρνεται καθόλου, πάει και καμιά ωραία εκδρομούλα με το κορίτσι το Σ/Κ και δε σου ξεκολλάει τα σφραγίσματα από τους κραδασμούς! Απλώς θέλει λίγο παραπάνω γκαζάκι στις εκκινήσεις και χαμηλά, καθότι δικύλινδρο, για να αρπάξει και μετά δείχνει τα δόντια του!
    Το WR οκ, είναι πύραυλος, αλλά θα το χαρακτήριζα μάλλον "παιχνίδι" για μεγάλα παιδιά που γουστάρουν χωματερές καταστάσεις, παρά μηχανή στην οποία θα μάθει να οδηγεί σωστά και με ασφάλεια ένας αρχάριος...
    ...το νου σου!!

  14. #14
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokkiklhs
    Από παπί σου λέει ότι έρχεται ο άνθρωπος, τι WR? Να φάει τα μούτρα του?
    Άσε που το Anhelo δε σέρνεται καθόλου, πάει και καμιά ωραία εκδρομούλα με το κορίτσι το Σ/Κ και δε σου ξεκολλάει τα σφραγίσματα από τους κραδασμούς! Απλώς θέλει λίγο παραπάνω γκαζάκι στις εκκινήσεις και χαμηλά, καθότι δικύλινδρο, για να αρπάξει και μετά δείχνει τα δόντια του!
    Το WR οκ, είναι πύραυλος, αλλά θα το χαρακτήριζα μάλλον "παιχνίδι" για μεγάλα παιδιά που γουστάρουν χωματερές καταστάσεις, παρά μηχανή στην οποία θα μάθει να οδηγεί σωστά και με ασφάλεια ένας αρχάριος...
    Σε βρισκω κομματακι υπερβολικο. Πρωτα απ'ολα το ανχελο δε φρεναρει (ποσο μαλλον με το κοριτσι πισω), και κατα δευτερον δεν ειναι δα και πυραυλος το WR (με 20κατι αλογα στο τροχο). Εκ των δυο θεωρω πολυ πιο ασφαλες το δευτερο. Τωρα που το σκεφτομαι, καλη επιλογη ειναι και το KLX250 (το ψεκαστο). Ο υπερ-προστατευτισμος των 'μεγαλων' προς τους 'μικρους' σε αυτο το φορουμ δεν εχει οριο!

    Φιλικα παντα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #15
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Σε βρισκω κομματακι υπερβολικο. Πρωτα απ'ολα το ανχελο δε φρεναρει (ποσο μαλλον με το κοριτσι πισω), και κατα δευτερον δεν ειναι δα και πυραυλος το WR (με 20κατι αλογα στο τροχο). Εκ των δυο θεωρω πολυ πιο ασφαλες το δευτερο. Τωρα που το σκεφτομαι, καλη επιλογη ειναι και το KLX250 (το ψεκαστο). Ο υπερ-προστατευτισμος των 'μεγαλων' προς τους 'μικρους' σε αυτο το φορουμ δεν εχει οριο!

    Φιλικα παντα.
    Καλό είναι να γίνεται ανταλλαγή απόψεων!
    Όντως είμαι λίγο υπερπροστατευτικός, καθότι καθηγητής κι έχω δει να έρχονται κατά καιρούς μαθητές στραπατσαρισμένοι στο σχολείο από κάτι WR, CR, KX κλπ...
    Γι'αυτό και συνιστώ ένα φιλικό και πολιτισμένο μηχανάκι, που κάνει λίγο απ'όλα και με λίγη προσοχή οδηγιέται σαν ποδήλατο και που όταν το μάθει θα του περισσεύει και λίγο γκαζάκι για παραπάνω τσιτώματα, δε θα θέλει να το διώξει στους έξι μήνες! Και να φανταστείς ότι δεν είμαι κάνας πωρωμένος kawasakias, ίσα ίσα...
    Όσο για τα φρένα του, προσωπικά θεωρώ πως είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε 250άρι!!
    Επί πλέον, μη ξεχνάμε ότι τα 20 δίχρονα άλογα του WR είναι πολύ πιο νευρικά κι ατίθασα από αυτά του Αnhelo!
    To ΚLX, μάλιστα! Όπως και τα TTR, XR 250 κλπ! Αλλά και πάλι, ταξιδάκι (και ειδικά δικάβαλος) δεν πας σαν άνθρωπος με αυτά...
    ...το νου σου!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF