Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Φωτογραφίες από Κλεμμένα και Εγκαταλελειμμένα ΜΟΤΟ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2016
    Μηνύματα
    8

    Lightbulb Φωτογραφίες από Κλεμμένα και Εγκαταλελειμμένα ΜΟΤΟ

    Καλημέρα σε όλους.
    Κοιτώντας το θέμα που άνοιξε ο φίλος macdeath_s με τίτλο "Μήπως το κλαίει κανείς" σκέφτηκα μήπως εκτός από την ενότητα "Κλοπές" θα ήταν καλό να φτιαχτεί και μια ενότητα με θέμα "ΦΩΤΟ από Εγκαταλελειμμένα - Κλεμμένα ΜΟΤΟ".
    Ίσως με αυτό τον τρόπο θα μπορούσε κάποιος να βρει την μηχανή του ή να αναγνωρίσει τη μηχανή κάποιου φιλικού του προσώπου.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Συνηθως τα βαζουμε στα "στραβα και αναποδα"

    εχω βαλει και εγω εκει αρκετες φορες.
    Αν οι μοντ θεωρουν καλη την ιδεα, μεσα.

    Βλεπω συχνα παρατημενα...

  3. #3
    Αφενός δεν είναι όλα τα εγκαταλελειμένα μηχανάκια κλεμμένα, κι αφετέρου τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων, ειδικά αν έχουν πάνω πινακίδα.
    Από την άλλη μεριά, αν δημοσιοποιούνται φωτογραφίες από μοτοσυκλέτες και η διεύθυνση όπου βρίσκονται, θα είναι μια χαρά βάση δεδομένων δώρο στα "καλά" παιδιά.

    Αν κάποιος από μας εντοπίζει όχημα που φωνάζει κλεμμένο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ενημερώσει την αστυνομία. Ένα τηλέφωνο δεν κοστίζει τίποτα.
    Think faster than you ride

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αφενός δεν είναι όλα τα εγκαταλελειμένα μηχανάκια κλεμμένα, κι αφετέρου τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων, ειδικά αν έχουν πάνω πινακίδα.
    Από την άλλη μεριά, αν δημοσιοποιούνται φωτογραφίες από μοτοσυκλέτες και η διεύθυνση όπου βρίσκονται, θα είναι μια χαρά βάση δεδομένων δώρο στα "καλά" παιδιά.

    Αν κάποιος από μας εντοπίζει όχημα που φωνάζει κλεμμένο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ενημερώσει την αστυνομία. Ένα τηλέφωνο δεν κοστίζει τίποτα.
    Το αυτό δίχως άλλο


    Edit
    Το συγκεκριμένο δεν είναι κλεμμένο

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    είναι καλή ίδεα. προσωπικα αν είχα κάπου παρατημένη την μηχανή μου δεν θα με πείραζε αν κάποιος ενδιαφερόταν..

    αρκετές φορές που είδα παρατημένες μοτό googlara την πινακίδα μπας και υπάρχει κάποια ανάρτηση να στείλω ΠΜ και ΟΧΙ να το ποσταρω.
    επίσης με το να να λέμε αέρα πατέρα που βρίσκονται παρατημένες μοτοσυκλέτες , είναι και λίγο τυράκι για τους επιτήδειους...

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ τηλ στην αστυνομια και οτι και όποιον φωτίσει ο θεός μετα......

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αφενός δεν είναι όλα τα εγκαταλελειμένα μηχανάκια κλεμμένα, κι αφετέρου τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων, ειδικά αν έχουν πάνω πινακίδα.
    Από την άλλη μεριά, αν δημοσιοποιούνται φωτογραφίες από μοτοσυκλέτες και η διεύθυνση όπου βρίσκονται, θα είναι μια χαρά βάση δεδομένων δώρο στα "καλά" παιδιά.

    Αν κάποιος από μας εντοπίζει όχημα που φωνάζει κλεμμένο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ενημερώσει την αστυνομία. Ένα τηλέφωνο δεν κοστίζει τίποτα.
    ακριβως αυτο.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αφενός δεν είναι όλα τα εγκαταλελειμένα μηχανάκια κλεμμένα, κι αφετέρου τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων, ειδικά αν έχουν πάνω πινακίδα.
    Από την άλλη μεριά, αν δημοσιοποιούνται φωτογραφίες από μοτοσυκλέτες και η διεύθυνση όπου βρίσκονται, θα είναι μια χαρά βάση δεδομένων δώρο στα "καλά" παιδιά.

    Αν κάποιος από μας εντοπίζει όχημα που φωνάζει κλεμμένο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ενημερώσει την αστυνομία. Ένα τηλέφωνο δεν κοστίζει τίποτα.
    +όλα

    Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα και είναι προβληματικό.
    safety doesn't happen by accident

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ήρθα απλά για να ανεβάσω το ποστκάουντ μου, όπως - σχεδόν - όλοι οι προηγούμενοι, προσφέροντας απολύτως τίποτα στο θέμα και να συμφωνήσω με Blade.

    Γενικά, δεν είναι όλοι οι άνθρωποι καλοί και λειτουργούν περίεργα. Οπότε αναγκαζόμαστε να μην κάνουμε τα 9 καλά, γι'αυτή τη μία περίπτωση που θα οδηγήσει σε κακό.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    να σας στειλω αυτοκολητακια (αγοραζω για ανταλακτικα αποσυρση κλπ.) να κολλατε στα παρατημενα? δεν φανταζεστε ποσοι ασπλαχνοι βρισκονται και με παιρνουν τηλ.. φυσικα την δουλεια μου κανω ομορφα και απολυτως νομιμα. αλλα τα περισσοτερα παρατημενα ειναι απλα απο σταρχιδηστες..

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    καλο ειναι να μην μπαινουν τοποθεσιες γιατι το επίδοξο κλεφτρόνι εκει που επρεπε να γυρισει ολη την αθηνα για να βρει παρατημενα τωρα με 2 κλικ ξερει τοποθεσια και παει και το σηκώνει

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2014
    Μηνύματα
    34
    υπαρχουν κ μηχανακια παρατημενα σε αστυνομικα τμηματα με αποξυσμενους αριθμους πλαισιου που μονο ετσι μπορουν να αναγνωριστουν

  12. #12
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    copy paste διαλογος απο facebook. που εντελως καρμικα βρηκα ιδιο θεμα να σχολιασω...


    Dimitris Mitris μπα οδδυ παει μετα. οτι θα εχει απομεινει μετα την μαντρα..
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 8 ώρες
    Stef J. Koukas
    Stef J. Koukas Δηλαδή δεν μπορεί κάποιος να το υιοθετήσει πριν γινει ταβανοπροκες?
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 6 ώρες
    Dimitris Mitris
    Dimitris Mitris δυσκολα.
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 6 ώρες
    Stef J. Koukas
    Stef J. Koukas Τι λογικη είναι αυτή? Η μαντρα είναι εξουσιοδοτημενη επιχείρηση διαχείρισης του οχήματος... Γιατί να μην το πουλήσει για ένα 1500αρι, να έχει κάποιο κέρδος
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 5 ώρες
    Stef J. Koukas
    Stef J. Koukas emoticon unsure
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 5 ώρες
    Dimitris Mitris
    Dimitris Mitris διοτι δεν επιτρεπεται. μονο ο οδδυ δικαιουτε να πουλησει κατι που πλεον ανηκει στο κρατος. και για να γινει αυτο πρεπει να μεινει και 3 χρονια στην μαντρα του.
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 5 ώρες
    Gavrelis Nikos
    Gavrelis Nikos Dimitris Mitris oddy πανε μονο τα κατασχεμενα ειτε απο αστυνομια, τελωνειο η δικαστηριο....τα εγκαταλελειμένα εχουν αλλο καθεστώς διαχείρησης και πανε με εντολη του Δημου σε συμβεβλημένες μαντρες αποκλειστικά για ανακύκλωση..... εχω ψαξει πολύ το θεμα ...Δείτε περισσότερα
    Δεν μου αρέσει · Απάντηση · 1 · 4 ώρες
    Dimitris Mitris
    Dimitris Mitris ti λες τωρα????????????????????????????????????????????????????????????????????? αληθεια δεν το ηξερα.. εδω επαρχια δεν συμβαινει κατι τετοιο. θα το ψαξω.
    Μου αρέσει! · Απάντηση · 2 ώρες
    Gavrelis Nikos
    Gavrelis Nikos Dimitris Mitris παντου το ιδιο επικρατεί δια νομου...και στην επαρχία ο δημος εχει την ευθύνη απομάκρυνσης εγκαταλελειμένων εφόσον πρωτα ψάξει αν ειναι κλεμενο οποτε αναλαμβανει η αστυνομια σε αυτη την περιπτωση....

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Σημερα σε εντουροβολτα εντόπισα κοντά στην πόλη της Μυτιλήνη παπάκι HONDA Glx ασπρο,
    εχω φωτό αλλά δεν ανεβαινει.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Μυτιληνη σκουτερ μαυρο πλησιον περιοχης Καλλιθεα σε κακη κατασταση
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 02/11/2017 στις 11:23.

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτογραφίες μας από συναντήσεις και βόλτες!
    από harris_x στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1457
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2024, 00:11
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2009, 15:21
  3. Απαντήσεις: 179
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2008, 12:17
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 17:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 09:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF