Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 86

Θέμα: Cbf ή fazer

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Γτ δεν προτείνεις στην γυναικα κανα z750? Χαχα αστειευομαι. Αναμεσα σε cbf κ gsr καλυτερα hondaki

  2. #17
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Ευχαριστω που εγινε ξεχωριστο θεμα.. Συντομα θα ενημερωσω για την πορεια της αγορας!!

  3. #18
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    παιδια θα παω να δω ενα cbf αυτη τη βδομαδα και πολυ πιθανο να το παρω. Ειναι σε ακινησια πανω απο 3 μηνες. Τι επιπτωσεις εχει αυτο? Εχει λιγο πανω απο 25000 χλμ και στις 25 εγινε σερβις λαδια μπουζι. Θα θελει καινουρια λαδια λογω ακινησιας?
    Επισης τι αλλο να δω που πρεπει να εχει γινει στις 25000? μπαταρια πχ? λαδια αναρτησης? απο αλυσογραναζο ειναι οκ, δεν εχει χρειαστει τεντωμα ακομα (επειδη το παιδι που το ειχε πριν το πηγαινε πολυ μαλακαμιας και τον ξερω). Τιποτα ρουλεμαν? σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος.
    Επισης τα ελαστικα εχουν λιγα χλμ αλλα ειναι σιγουρα 2 ετων.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    παιδια θα παω να δω ενα cbf αυτη τη βδομαδα και πολυ πιθανο να το παρω. Ειναι σε ακινησια πανω απο 3 μηνες. Τι επιπτωσεις εχει αυτο? Εχει λιγο πανω απο 25000 χλμ και στις 25 εγινε σερβις λαδια μπουζι. Θα θελει καινουρια λαδια λογω ακινησιας?
    Επισης τι αλλο να δω που πρεπει να εχει γινει στις 25000? μπαταρια πχ? λαδια αναρτησης? απο αλυσογραναζο ειναι οκ, δεν εχει χρειαστει τεντωμα ακομα (επειδη το παιδι που το ειχε πριν το πηγαινε πολυ μαλακαμιας και τον ξερω). Τιποτα ρουλεμαν? σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος.
    Επισης τα ελαστικα εχουν λιγα χλμ αλλα ειναι σιγουρα 2 ετων.
    Αν φορτιζόταν η μπαταρία μια φορά την εβδομάδα είναι οκ.
    Από κει και πέρα κοιτάζεις όλα τα παραπάνω που ανέφερες.

  5. #20
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Ειμαι υπερ στην αγορα CBF που κοιτας απλα δεν θα εβαζα το gsr της suzuki στο παιχνιδι αλλα το Bandit650.
    Αν νοιωθεις βολικα με το Honda,προχωρα..
    Το εχω και δεν εχω παραπονο.

  6. #21
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    κοιταω για του 09 για το combined abs και τον ψεκασμο παρολο που θα το πληρωσω κοντα στο χιλιαρικο πανω αποτι ενα του 06-07.

    τωρα σε αυτα που ρωτησα για το τι θα πρεπει να εχει γινει και πως θα τα κοιταξω μπορει καποιος να με φωτισει;
    ειναι σε αντιπροσωπεια απινακιδοτο και δεν ειναι ευκολο να το παω σε συνεργειο μιας και ειναι και σε αλλη πολη..

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Ποιάς χρονιάς είναι το cbf ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Αν σ'ενδιαφέρει πιο spor χαρακτήρας με πολύ δύναμη ψηλά(ήταν βασικό κριτήριο για μένα η ιπποδύναμη ) και εύκολο στην οδήγηση πας στο fazer.Το έχω με abs και είμαι πολύ ευχαριστημενος,το s2. Ειδάλλως cbf με καλύτερο σύστημα φρένων ή το Bandit 650s αξιόλογο κι αυτό αν και πιο κλασικη γραμμή.
    Τα τελευταία δύο έχουν πιο τουρινγκ εμφανιση
    .Για το gsr που λες είναι πολύ δυνατό αλλά γυμνό ,πάρε με φερινγκ,παλιότερα είχα γυμνό είχα βάλει ζελατίνα αλλά σαν το φερινγκ δεν είναι.
    Πάρε όποιο σου κάθεται καλύτερα στο μάτι και στη χρήση που θέλεις όλα αυτά είναι καλά που ανέφερες χωρίς προβλήματα.
    Τελευταία τροποποίηση από takisdemi; 07/03/2016 στις 00:02.

  9. #24
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    του 2009.

    καπως ετσι απεκλεισα κ εγω το γυμνο.. εμφανισιακα ειμαι πιο πολυ στο cbf και τα σπορ χαρακτηριστικα δεν αποτελουν κριτιριο μιας και δεν ειναι το χαρακτηριστικο που ψαχνω σαν πρωτο..

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Αφου cbf σου κανει κλικ και σωστα σου κανει,τι το τυρρανας το πραγμα;..αγορασε το και πηγαινε το στον σισμανη για ελεγχο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    ...

    Στις 25.000 km το μηχανάκι είναι ακόμα καινούργιο.

    Μπαταριά : Λογικά θα είναι άδεια. Εάν είναι σε κλειστό γκαράζ ίσως και να έχει μια μιζιά να δώσει, αλλά θα θέλει φώρτηση οπωσδήποτε.

    Λάδια : Εάν τον εμπιστεύεσαι ότι έκανε το σέρβις δεν χρειάζεται να αλλάξεις λάδια μιας και μπήκανε καινούργια. Ρώτα τον όμως τι έβαλε (μάρκα, τύπο).

    Αλυσιδογράναζα : Δεν θα έχουν προλάβει να φθαρούν.

    Ρουλεμάν : Δεν θα έχουν πρόβλημα, αλλά άν θες να τα δεις, βάλε την μηχανή στο διπλό σταντ και πιάσε τις ρόδες και το τιμόνι και κούνα τα μέσα έξω πάνω κάτω. Λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα.

    Λάδια αναρτήσεων : Μεγάλη κουβέντα αυτή.

    Λάστιχα : Στα 2 χρόνια καλό είναι να αλλάζουν. Αλλά και πάλι μεγάλη κουβέντα. Αν δεις ότι σε τρομάζουν και γλυστράνε άλλαξε τα. Αν όχι περίμενε το φθινόπωρο και αποφασίζεις.

    Φρένα : Δες τα τακάκια. Κυρίως τα μπροστα. Λογικά θα θέλουν αλλαγή ή θα είναι για αλλαγή.

    Διακόπτες : Εαν η μηχανή έμενε έξω ο διακόπτης των φλας ίσως να θέλει λίγο καθάρισμα.

    Φυσικά πέρνα από ένα καλό μάστορα να το δει.
    Ελπίζω να σε κάλυψα.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  12. #27
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Αν είσαι πιο συντηρητικος οδηγός κοίτα το cbf αν είσαι λίγο πιο ζωηρός, το fazer θα σε ικανοποιήσει, και τα δύο είναι αξιόπιστα και δοκιμασμένα μηχανάκια. Το gsr δεν θα το έβαζα στις επιλογές σου, αν θες να δεις γυμνό τσέκαρε Hornet, MT. Δεν ξέρω για τι χρήση το θες αλλά αν είναι για κάθε μέρα ενδεχομένως θα κοιτούσα και το versus.
    Όπως και να έχει δες πιο σου γουστάρει πιο πολύ και πιο σου κάθεται καλύτερα στα χέρια.

  13. #28
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Στις 25.000 km το μηχανάκι είναι ακόμα καινούργιο.

    Μπαταριά : Λογικά θα είναι άδεια. Εάν είναι σε κλειστό γκαράζ ίσως και να έχει μια μιζιά να δώσει, αλλά θα θέλει φώρτηση οπωσδήποτε.

    Λάδια : Εάν τον εμπιστεύεσαι ότι έκανε το σέρβις δεν χρειάζεται να αλλάξεις λάδια μιας και μπήκανε καινούργια. Ρώτα τον όμως τι έβαλε (μάρκα, τύπο).

    Αλυσιδογράναζα : Δεν θα έχουν προλάβει να φθαρούν.

    Ρουλεμάν : Δεν θα έχουν πρόβλημα, αλλά άν θες να τα δεις, βάλε την μηχανή στο διπλό σταντ και πιάσε τις ρόδες και το τιμόνι και κούνα τα μέσα έξω πάνω κάτω. Λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα.

    Λάδια αναρτήσεων : Μεγάλη κουβέντα αυτή.

    Λάστιχα : Στα 2 χρόνια καλό είναι να αλλάζουν. Αλλά και πάλι μεγάλη κουβέντα. Αν δεις ότι σε τρομάζουν και γλυστράνε άλλαξε τα. Αν όχι περίμενε το φθινόπωρο και αποφασίζεις.

    Φρένα : Δες τα τακάκια. Κυρίως τα μπροστα. Λογικά θα θέλουν αλλαγή ή θα είναι για αλλαγή.

    Διακόπτες : Εαν η μηχανή έμενε έξω ο διακόπτης των φλας ίσως να θέλει λίγο καθάρισμα.

    Φυσικά πέρνα από ένα καλό μάστορα να το δει.
    Ελπίζω να σε κάλυψα.
    παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις

    φιλε grafton505 εισαι πολυ κατατοπιστικος..
    μια διευκρινιση, τα λαστιχα ειναι παραγωγης 2012 φορεμενα το 2014 και σημερα θα μαθω στα ποσα χλμ περαστηκαν.. κατα ποσο λετε επηρεαζει το οτι 2 ηταν ραφι.

  14. #29
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    18/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Ποιος σου εγγυαται οτι φορεθηκαν το 2014? Δηλαδη τα πηρε και τα κρατησε καβα? Και αντε και εγινε ετσι, εγω θα τα πεταγα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    του 2009.

    καπως ετσι απεκλεισα κ εγω το γυμνο.. εμφανισιακα ειμαι πιο πολυ στο cbf και τα σπορ χαρακτηριστικα δεν αποτελουν κριτιριο μιας και δεν ειναι το χαρακτηριστικο που ψαχνω σαν πρωτο..
    Το είχα το cbf,απροβλημάτιστο και ήπιο μηχανάκι,να το πάρεις

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cbf 600s η yamaha fazer 600
    από dimitrisd96 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2015, 18:44
  2. Fazer 600 vs Cbf 600 !!!
    από Zan Klon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 08:48
  3. cbf 'h fazer [600]???
    από ntontos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2008, 20:10
  4. cbf 600 Vs fazer 600
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 04:02
  5. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 10:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF