Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 86

Θέμα: Cbf ή fazer

  1. #1
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453

    Cbf ή fazer

    Παιδιά καλησπέρα.Για να μην ανοίγω νέο θρεντ θέλω να ρωτήσω επί της ουσίας ποιες είναι οι διαφορές cbf600 και fazer600 (εκτός Ιπποδύναμης).
    Έχω οδηγήσει το cbf, νομίζω ταιριαξα ωραία πάνω αλλά σαν νέος δεν μπορώ να πω οτι ξέρω και τι να προσέξω.
    Γενικά κοιτάω ένα απο αυτά τα 2 , με abs πάντα και θέλω κάποιον να με φωτίσει για το τι διαφορετικό κάνει το ένα και τι το άλλο γιατί γενικά απότι διαβάζω τα κάνουν όλα και συμφέρουν!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της aetomenios
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    139
    Και τα δυο ειναι ομορφα και αξιόπιστα μηχανακια,αυτό που σου κανει κλίκ να πάρεις στην τελική.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Το fazer fz6 ειναι αρκετα ευκολο μεσα στην πολη εχει πιο σπορ χαρακτηριστικα και εχει πολυ ψιλα την ροπη του μεχρι της 8χλσ πηγαινεις ανετα μεσ την πολη απο κει επειτα αρχιζει το πανηγυρι νομιζεις οτι οδηγας supersport καθως το μοτερ του ειναι απο το r6. το cbf αποδοδει πιο γραμμικά την ροπη του.το fazer απο τ 04 βγαινει με ψεκασμο ενω το cbf απο το 8 νομιζω... Ελπιζω να βοηθησα

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα.Για να μην ανοίγω νέο θρεντ θέλω να ρωτήσω επί της ουσίας ποιες είναι οι διαφορές cbf600 και fazer600 (εκτός Ιπποδύναμης).
    Έχω οδηγήσει το cbf, νομίζω ταιριαξα ωραία πάνω αλλά σαν νέος δεν μπορώ να πω οτι ξέρω και τι να προσέξω.
    Γενικά κοιτάω ένα απο αυτά τα 2 , με abs πάντα και θέλω κάποιον να με φωτίσει για το τι διαφορετικό κάνει το ένα και τι το άλλο γιατί γενικά απότι διαβάζω τα κάνουν όλα και συμφέρουν!
    Οδηγησε και το αλλο και θα παρεις τις απαντησεις σου.

  5. #5
    Είχα το cbf και ο λόγος ο οποίος το πήρα ήταν γιατί δεν μπόρεσα ποτέ να βολευτώ πάνω στο fazer. Αν και το δεύτερο μου άρεσε περισσότερο σαν εμφάνιση και χαρακτήρα προτίμησα το ποιο "λογικό" cbf.

    Δεν το μετάνιωσα τα έκανε όλα μια χαρά. Δες σε ποιο κουμπώνεις καλύτερα πάνω του και πάρτο. Και τα δύο είναι πολύ καλά.

  6. #6
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια..

    Σημερα θα έχω την ευκαιρία να κάνω και ένα fazer οπότε θα έχω πιο σφαιρική άποψη.
    Πάντως του 09 το cbf το κόκκινο το βρήσκω αρκετά ελκυστικό, είχα την ευκαιρία να το δω να το κάνω μεγάλη βόλτα και σχεδόν το αγόρασα καθώς με πιστόλιασε ο πωλητής το τελευταίο λεπτό.

    Το ύψος παίζει κάποιο ρολο? 180 ολόκληρα εκατοστα μετράω

  7. #7
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Fazer κοιτας το απλο η το s2;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #8
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Γενικά οτι μπορώ να βρώ με abs και ταβάνι τα 3700. Προτιμώ το S2 βέβαια..

  9. #9
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Νομιζω το παλιο δεν εβγαινε με abs.
    Οταν βολταρεις και το αλλο πες μας πως σου φανηκε...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #10
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    καλημερα! Εγινε η βόλτα με το Fazer..

    Οι εντυπώσεις που αποκόμησα: πιο κοφτερο στο στριψιμο, πιο χαμηλη και σκυφτη θεση οδηγησης γενικα μου φανηκε πιο "σφιχτο" μηχανακι.
    Απο θέμα γκαζιού (οχι οτι το άνοιξα και πολύ) φιλικό χαμηλά και ψηλα (μην φανταστειτε οτι το τερματισα) με φόβησε.

    Τωρα μπήκε και στο παιχνίδι και το gsr που αποτι κάταλαβα είναι πιο κοντά στη fazer.

  11. #11
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Πολύ καλά και τα 2. Ενδοιασμοι για το gsr λόγω πλαισίου. Εννοώ πως έκατσαν κάποια λαχεία σε κάποιους και μετά από πτώση είπαν αντίο σε πλαίσιο. Σαφώς και είναι μικρό το ποσοστό αλλά υπαρκτό. Νομίζω τα φρένα του gsr είναι καλύτερα από του fazer 600.

  12. #12
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Το εχω διαβάσει αυτό και αποτελεί όντως μικρο ανασταλτικό παράγοντα γιατι θα παω για 2ο χέρι στην καλύτερη.. Θα το κάνω και αυτό μια βόλτα για να έχω εικόνα και για τα 3.. Αν και εμφανισιακα το κλικ μου το κανει πιο πολυ το cbf.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Το εχω διαβάσει αυτό και αποτελεί όντως μικρο ανασταλτικό παράγοντα γιατι θα παω για 2ο χέρι στην καλύτερη.. Θα το κάνω και αυτό μια βόλτα για να έχω εικόνα και για τα 3.. Αν και εμφανισιακα το κλικ μου το κανει πιο πολυ το cbf.
    Έχω το XJ6 δύο χρόνια, πάρε το CBF......

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Με το gsr εχεις μειονεκτημα σε ταξιδακια δεν εχει μεγαλο φαιρινγκ και θα τρως αερα φουλ

  15. #15
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Αυτο το εχω στα υποψιν.. βέβαια παντα μπορεις να βάλεις ζελατίνα μεγάλη αλλα και πάλι δεν θα είναι σαν το φέρινκ.
    Υπάρχει και το θέμα της γυναίκας που επιμένει για vstrom που θα είναι πιο άνετα


    Είναι κανείς με cbf '09 Θεσσαλονικη που να θέλει να το δώσει;

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cbf 600s η yamaha fazer 600
    από dimitrisd96 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2015, 17:44
  2. Fazer 600 vs Cbf 600 !!!
    από Zan Klon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 07:48
  3. cbf 'h fazer [600]???
    από ntontos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2008, 19:10
  4. cbf 600 Vs fazer 600
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 03:02
  5. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF