Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: μεταβιβαση με καταθεμενες πινακιδες

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της pepepepe
    Εγγραφή
    15/08/2015
    Μηνύματα
    3

    μεταβιβαση με καταθεμενες πινακιδες

    καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να μεταβιβασω τη μηχανη με καταθεμενες πινακιδες λογω κτεου.εχω κανει μερικη καταθεση και οχι διαγραφη.

  2. #2
    Απ όσο ξέρω πρέπει να ασφαλιστεί το μηχανάκι..... Να πάρεις τις πινακίδες πίσω ... Να περάσει ΚΤΕΟ και μετά να γίνει η μεταβίβαση. Υπάρχουν πλέον ασφαλιστικές που κάνουν προσωρινές ασφάλειες πχ για έναν μήνα για αυτό τον λόγο.

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pepepepe Προβολή μηνύματος
    καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να μεταβιβασω τη μηχανη με καταθεμενες πινακιδες λογω κτεου.εχω κανει μερικη καταθεση και οχι διαγραφη.
    Αν δεν χρωστάει τέλη κυκλοφορίας η μηχανή μπορείς.
    Γίνεται κανονικά η μεταβίβαση, βγάζουν καινούργια άδεια στον αγοραστή στην οποία αναγράφεται οτι δεν είναι για κυκλοφορία(ετσι έγραφε δική μου άδεια που μεταβιβάστηκε σε εμένα και κατεθεσα άδεια και πινακίδα μέχρι να την φτιάξω)
    Η αν δεν εχει πρόβλημα η μότο (μηχανικά κτλπ )και είναι οικονομικοί οι λόγοι που δεν περαστηκε ΚΤΕΟ, να πάρει προσωρινή άδεια και εντός 10 ημερών (νομίζω) να περάσει ΚΤΕΟ και με το χαρτί του ΚΤΕΟ να πάει ο αγοραστής στο συγκοινωνιών και να του βγάλουν καινούργια άδεια

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της pepepepe
    Εγγραφή
    15/08/2015
    Μηνύματα
    3
    η μηχανη στη φωτο ειναι.δεν χροσταει τελη μονο για το τρεχον ετος 2016.την εχω στην αποθηκη μερικα χρονια.κατι ψιλα θελει

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Εγώ έτσι αγόρασαν όπως σου είπα ποιό πάνω

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    1-ασφάλιση και αρση ακινησίας-τρέχον τέλος (στην ΔΟΥ σου, εκεί που έχει γίνει η ακινησία)
    2-κτεο (σε ένα ΚΤΕΟ)
    3-μεταβίβαση στον αγοραστη (στο μεταφορών ή και σε ΚΕΠ)
    4-εφοσον το επιθυμει ο αγοραστης, νεα ακινησια (στην ΔΟΥ του)

    Μεταβιβαση οσο αδεια και πινακιδα ειναι σε ακινησια ΔΕΝ γίνεται, πρεπει ΠΡΟΦΑΝΩΣ να βγει απο την ακινησια και να παρεις την αδεια στα χερια σου, αλλοιως με τι άδεια θα κανεις μεταβιβαση;
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 14/02/2016 στις 11:45.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Γινεται μεταβιβαση κανονικα χωρις κτεο ασφαλεια. Απλα μονο στο υπουργειο που γραφει επανω οχι για κυκλοφορια.
    Οταν το φιαξει και θελει παει περναει κτεο και βγαζει νεα αδεια ο νεος ιδιοκτητης ειναι πολυσηζητημενο θεμα και αν το ψαξεις θα το βρεις.

    4. Παρέχεται η δυνατότητα στις Υπηρεσίες Μεταφορών και Επικοινωνιών των Περιφερειών της χώρας να εκδίδουν άδειες <<ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ>> στα επιβατικά ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητα και στις μοτοσικλέτες, λόγω μεταβίβασης, εφόσον παράλληλα με τα λοιπά δικαιολογητικά, δεν κατατίθεται ισχύον δελτίο τεχνικού ελέγχου από ΚΤΕΟ.

    Σε κάθε περίπτωση μεταβίβασης χωρίς την προσκόμιση του ισχύοντος δελτίου τεχνικού ελέγχου από ΚΤΕΟ, οι πινακίδες κυκλοφορίας θα κατατίθενται στις Υπηρεσίες Μεταφορών και Επικοινωνιών και θα επαναχορηγούνται μαζί με το έντυπο άδειας κυκλοφορίας με την προσκόμιση του ισχύοντος δελτίου τεχνικού ελέγχου ΚΤΕΟ και αφού αφαιρεθεί η παρατήρηση <<ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ>>.

    και ενα απο τα χιλιαδες θεματα

    http://www.4troxoi.gr/phpBB3/viewtop...588&start=4155
    LIVE FREEEEE!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταβίβαση με παρακράτηση κυριότητας
    από stiffler στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2016, 18:30
  2. Αγορα μοτο με κατατεθειμενες πινακιδες
    από sonic22 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2013, 19:22
  3. Μεταβιβαση με Εξουσιοδοτηση...
    από TassosK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2009, 22:12
  4. Περιεργη ΑΠΑΤΗ???? με τις πινακιδες....
    από Zbandit750 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 08:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF