Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 87

Θέμα: Αγορά μηχανής!!

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καλο, ελαφρυ, οικονομικο, κακη σελα, ασχημο, οικονομικο ξανα, σβελτο, ακριβο, ασχημο ξανα... και Bmw. δηλαδη αμα βγαλει ζημια τον ηπιες. ακριβα σερβις και ακριβη συντηρηση. το εψαξα αρκετα και εγω στο παρελθον. αμα στο δωσουν 4.000 το 2κυλινδρο οκ. μπορει να λεω και πολλα.
    Αυτό με τα ακριβά service πονάει λίγο και αν πάω σε μεταχειρισμένο και τρέμω για οποιοδήποτε πρόβλημα άστα να πάνε.
    Μονοκύλινδρο με δικύλινδρο διαφορές? Απότι έχω διαβάσει το δικύλινδρο είναι πιο άνετο σε ταξίδι, με το μονοκίλυνδρο κουράζεται περισσότερο η μηχανή, σχετικά με το πιο είναι οικονομικότερο οι απόψεις διίστανται.. Σωστά?
    Σχετικά με την ομορφιά του f650 είναι σχετικό, σίγουρα δεν είναι 1200GS που είναι πολύ όμορφο, αλλά και άσχημο δεν το λες ..

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.988
    στις φωτο ειναι ωραιο απο κοντα ειναι δραμα. για μονοκυλινδρο πας σε μοντελα πισω απο το 2009. νομιζω καπου εκει τα εκανε ολα 2κυλινδρα

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    στις φωτο ειναι ωραιο απο κοντα ειναι δραμα. για μονοκυλινδρο πας σε μοντελα πισω απο το 2009. νομιζω καπου εκει τα εκανε ολα 2κυλινδρα
    Φίλε μου σε τι μηχανή τελικά κατέληξες όταν έψαξες για f650gs? τί μηχανή έχεις τώρα?

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από epp494 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου σε τι μηχανή τελικά κατέληξες όταν έψαξες για f650gs? τί μηχανή έχεις τώρα?
    στρομ

  5. #35
    Eπανέρχομαι και πάλι, αφού οδήγησα το v-strom, το cb500x και το transalp, η αλήθεια είναι ότι μου άρεσαν όλα (μην ξεχνάτε έχω εμπειρία μόνο σε scooter )
    Αλλά αποκλείω πλέον το cb500x αφού τα άλλα μου άρεσαν πιο πολύ, κυρίως εξωτερικά.. Οπότε το δίλλημα παραμένει με τα εξής:
    - v-strom 650 ABS
    - transalp 700 ABS
    - BMW 650GS ή 800GS ABS (το 800 βγαίνει βέβαια αρκετά ακριβό και με ζορίζει)
    Το μηχανάκι θα το πάρω μεταχειρισμένο (2008-2010 χρονολογίες περίπου)
    όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει γιατί θα είναι η πρώτη μου μηχανή και δεν γνωρίζω.
    Να θυμίσω ότι την μηχανή θα την χρησιμοποιώ στην Αθήνα (όχι πολύ κέντρο) και καμιά βολτίτσα..

    ευχαριστώ!!

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    V strom 650 220 kg
    Transalp 700 214 kg
    Πολυ ποιο ήρεμο, ποιο χαλαρό ποιο ευκίνητο για εντός.
    Με φρένα (εκδοση sbs-abs)απείρως καλύτερα που θα ζήλευαν πολλοί.
    Με ελάχιστες αλλά χαζές βλάβες.
    Με άνετη σέλα για δυο.
    Φορτώνεται και μέχρι τα 120/130 είσαι οκ σε ταξίδι.
    Απο εκεί και πάνω καίει αρκετά
    Transalp 700

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Transalp 700
    Αυτό με τα φρένα το θεωρώ πολύ σημαντικό..
    Καίει περισσότερο από το vstrom εντός πόλης;;

  8. #38
    Εγώ θα έπερνα στρομ λόγω πλαισίου - κινητήρα. Έχω δει τι μπορεί να κάνει στα κατάλληλα χέρια σε ορεινή διαδρομή
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Προσωπικά θα επέλεγα το ΤΑ για την φιλικότητά του, την εμφάνισή του (θα έβαζα και τα καγκελάκια στο φανάρι), παραδόξως δεν κυκλοφορούν πολλά σε σχέση με τους προκατόχους του (ένα + για εμένα) και γενικά σε έναν αρχάριο νοιώθω ότι κουμπώνει καλύτερα.

    Όλα αυτά θεωρητικά, από τα συμφραζόμενα, μιας και δεν έχω ιδία άποψη για κανένα από τα μηχανάκια.

    Το μπεβδεδικό θα το γούσταρα πολύ (από εμφάνιση και αγριάδα) αν δε με ένοιαζε το οικονομικό.

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά θα επέλεγα το ΤΑ για την φιλικότητά του, την εμφάνισή του (θα έβαζα και τα καγκελάκια στο φανάρι), παραδόξως δεν κυκλοφορούν πολλά σε σχέση με τους προκατόχους του (ένα + για εμένα) και γενικά σε έναν αρχάριο νοιώθω ότι κουμπώνει καλύτερα.

    Όλα αυτά θεωρητικά, από τα συμφραζόμενα, μιας και δεν έχω ιδία άποψη για κανένα από τα μηχανάκια.

    Το μπεβδεδικό θα το γούσταρα πολύ (από εμφάνιση και αγριάδα) αν δε με ένοιαζε το οικονομικό.
    Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό που λες, να είναι ένα ήρεμο μηχανάκι και ευκολοοδήγητο..
    Βέβαια πιστεύω πως είναι χαρακτηριστικά τα οποία έχουν και τα τρία v-strom, TA, BMW..
    Δεν ξέρω από κατανάλωση αν είναι όλα στα ίδια επίπεδα..
    Τελευταία τροποποίηση από epp494; 25/02/2016 στις 10:40.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Προχθες οδήγησαενα mt 03, που ήταν προς πώληση σε έμπορο...
    αναρωτιέμαι πως υπάρχει κόσμος που αγοράζει σκούτερ, όταν υπάρχουν τέτοια μηχανάκια που είναι στην πόλη τόσο φιλικά και πρακτικά, και έχοντας πάντα την ασφάλεια και την αίσθηση πραγματικής μοτοσυκλέτας.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Ίσως είναι υποκειμενικό το θέμα + χρηστικότητας.

    Πχ. εμένα δε μου αρέσει οπτικά η οικογένεια MT.

    Ίσως αυτός που πάει για σκούτερ και δεν έχει σχέση με μηχανάκια να τρόμαζε στην ιδέα ενός γυμνού από προκατάληψη κ μόνο.

    Είναι πολλά που μπαίνουν στην εξίσωση.

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Προχθες οδήγησαενα mt 03, που ήταν προς πώληση σε έμπορο...
    αναρωτιέμαι πως υπάρχει κόσμος που αγοράζει σκούτερ, όταν υπάρχουν τέτοια μηχανάκια που είναι στην πόλη τόσο φιλικά και πρακτικά, και έχοντας πάντα την ασφάλεια και την αίσθηση πραγματικής μοτοσυκλέτας.
    Είναι λίγο υποκειμενικό αυτό με τα scooter, σε άλλους μπορεί να αρέσει και άλλοι απλά το βρίσκουν βολικό.
    Και η αλήθεια είναι ότι για να κυκλοφορείς αποκλειστικά μέσα σε πόλη το αυτόματο βολεύει..

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.988
    παρε στρομ γιατι ειναι το καλυτερο απο ολα στο γενικο συνολο. μην παρεις γιατι ειναι πολυφορεμένο, δεν εχει καλα φρένα (φτιαχνονται ομως).
    παρε τρανσαλπ γιατι σου τεριαζει καλυτερα στο στυλ που περιγραφεις. μην παρεις γιατι καιει παραπανω απο το στρομ και δεν πουλιεται το ιδιο ευκολα.
    παρε bmw γιατι ειναι το καλυτερο τεχνολογικα, εχει απιστευτα χαμηλη καταναλωση και τα καλυτερα φρενα-αναρτησεις. μην παρεις γιατι ειναι bmw. (λαχειο ειναι, κι αν σου κατσει?)

    τελικά παρε το τενερε το 660...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος

    τελικά παρε το τενερε το 660...
    Το οποίο το πάω τρελά αλλά από ότι διαβάζω έχει αρχίσει και αυτό τα κουφά του.

    Προσωπική ψήφος σε αυτά τα 2. Τενερε και τρανσάλπ.

    Θα ήθελα πολύ κάποιος που τα γνωρίζει κ τα δύο να μας πει δυο λόγια (μπαίνοντας εμβόλιμα στο θρεντ του φίλου).

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF