Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Σεπτέμβρης 2016 Ιταλία πληροφοριες

  1. #16
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Για cinque terre οποιος προλαβει πλεον
    http://www.protothema.gr/world/artic...ous-touristes/
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  2. #17
    Οπότε βάζω στην λίστα και μπολόνια και μουσειο ducati (με το ktm απεξω για σπασιμο αλλά ειν' ωραίες οι ιταλίδες). Τα μαζέυω όλα για να βγάλω και τις διαδρομές...ατελείωτα μέρη η ρουφιάνα η ιταλια.
    Shooter θενκς για την πληροφορία, φαντάζομαι θα πρέπει να πας από το πρωί να βρεις κοντινή αυλή/χωράφι που να ειναι και safe ε; Οπότε να μπω σιγά σιγά να κλεισω τα εισητήρια για πιστα.
    Btw πως κατάφερες και πήγες σε διαφορετικά μέρη της πίστας (και φυσικά στα paddocks!!), διάβασα πως στο misano δεν μπορείς να κόβεις βολτες σε διαφορετικές περιοχές ακόμα και αν έχεις εισητήριο σεμκερκιδα (οπως λέω να κάνω εγώ), τι παιζει τελικά;

    Rimini, san marino κλπ τι λένε σε σχέση με βολτες στην τοσκάνη;

    Τέλος, τα cinque terre ξέρει κανεις αν ειναι προσπελάσιμα μεταξύ τους με μηχανή γιατι κάτι άκουσα για καραβάκια κλπ.
    Γενικά θα προσπαθήσω να ειμαστε με την μηχανή όσο κοντά γίνεται σε όλα τα αξιοθέατα εκτος απο κανά 2 πολεις που θα την αφήσω στο παρκιν για να βολτάρουμε άνετα.

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Λοιπόν ειδικά την μέρα του αγώνα πρέπει να πας νωρίς πολύ νωρίς πριν την προθέρμανση, για να βρείς μέρος να αφήσεις την μότο κτλπ.
    Αν όμως διανυκτέρευσης στο riccione σε ξενοδοχείο πηγαίνεις και με τα πόδια (8χλμ)η με λεωφορείο που πάει κόσμο στην πίστα κάθε μισή ώρα.
    Και ειδικά την μέρα του αγώνα πρέπει να μπεις νωρίς για να πιάσετε μέρος να είσαστε κάπως άνετα.
    Ήμουν απο μέσα γιατί είχα κάρτα vip για τον χώρο των πιτς.
    Με την οποία όμως δεν μπορούσα να πάω κερκίδα, και δεν είχα οπτική πέρα απο την έξοδο των πιτς.
    Έτσι βγήκα και έκοψαν εισιτήριο για την πλαγιά(prato 1)οπου ειδα τα χρονομετρημενα,αλλά με το ίδιο εισιτήριο μπορούσα να πάω και απέναντι (prato2)οπου ειχα λιγότερο live αλλά είχα απέναντι και την γιγαντοοθονη.
    Το rimini αξίζει με χίλια,πλακόστρωτα, πεζόδρομοι καλός κόσμος καλό φαι,εκθέσεις μότο κτλπ.
    Πιθανότατα θα είμαι και φέτος εκεί

  4. #19
    Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!! Λεω για graandstand C ή D που πρέπει να έχουν την πιο πολυ δράση.
    Λογικά στην επιστροφη δευτερα θα είμαστε όλοι παρέα...του νοου ας μπετα

  5. #20
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μισο να βρω τον χάρτη





    Δεν βρήκα τον χάρτη
    Βρήκα τα εισιτήρια.
    Που για prato1 και 2 είναι κοινά.
    Αλλά δεν θυμάμαι ποιό είναι ποιό.
    Λοιπον η μια τοποθεσία ειναι η μεγάλη πλαγιά στην πίσω μεγάλη ευθεία και στην ποιο γρήγορη στροφή του πρωταθλήματος οπου όλοι έρχονται τέρμα γκάζι.
    Εχει live οπτική μετά το κλειστό πέταλο,την μεγάλη ευθεία και τις επόμενες 2-3 στροφές, μετά τους χάνεις.
    Η αλλη τοποθεσία ειναι απέναντι απο την αλλη που σου είπα περνάνε ακριβώς μπροστά σού (αν κατσεις στα κάγκελα) έρχονται απο την πισω μικρή ευθεία και βλέπεις το πέταλο και λίγο απο την απέναντι μεγάλη και όλο το υπόλοιπο σε γιγαντοοθονη.
    Όταν βρω τον χάρτη θα σου πω ακριβώς
    Τελευταία τροποποίηση από SHOOTER045; 19/02/2016 στις 22:08.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω καινούργιο τοπικ και επειδή ψηνομαι και εγώ για Αυστρία που έχει αγώνα 14 Αυγούστου θα ήθελα να ρωτησω:
    1. Δεν είναι προτιμότερο να πάω Ηγουμενιτσα-brindisi ή Μπαρι που είναι πολύ μικρότερη απόσταση και πάνε και άλλες εταιρίες εκτός από Ανεκ-Μινωικες? Νομίζω ως το brindisi κάνουν 8,5 ώρες, δεν θα είναι και το εισητήριο πιο οικονομικό; Πιστεύω καλύτερα περισσότερο δρόμος παρά περισσότερο καράβι!
    2. Λογικά θα ξεκίνησω το προηγούμενο σαβκο του 15Αυγουστου, θα είναι τα πάντα πιο ακριβά (ξενοδοχεία) ή μήπως σε τέτοιες περιοχές high season θεωρείται ο χειμώνας; Έχω σκοπό να μείνω 2 μέρες Κόμο και μετά ανηφοριζω από Ιταλοαυστριακες Άλπεις...
    Ευχαριστώ.
    Υπολογίστε ότι από Μπρίντεζι μέχρι την Ανκόνα είναι 600 χιλ.Διόδια,βενζίνες...προτείνω Ανκόνα.
    Ανεκ και σούπερφαστ είναι κοινοπραξία

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Να προσθέσω οτι εκεί στην γύρω περιοχή (misano e rimini-riccione).
    Περίμεναν να τελειώσει ο αγώνας για να μαζέψουν καρέκλες και να κλείσουν τα ξενοδοχεία για χειμώνα.
    Οι τιμές ηταν πολύ καλές .
    Τώρα για ποιό νότια δεν ξέρω δεν πήγα

  8. #23
    Προς το παρόν έχουμε φτιάξει αυτή τη διαδρομή:
    Part1 https://www.google.com/maps/d/edit?m...vA&usp=sharing
    Part2 https://www.google.com/maps/d/edit?m...g8&usp=sharing

    Θα βγουν μαλλον λογω πίεσης η νικαια, κάννες και η λίμνη κόμο. Εκτος αν φυγουμε κανα 2 μερες νωρίτερα...

    Για διανυκτέρευση για motogp το ρίμινι βολεύει ή είναι πήχτρα και χρειάζεσαι κανα 2ωρο να φτάσεις;
    Τελευταία τροποποίηση από xaotikos; 12/04/2016 στις 08:33.

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    To rimini είναι καμια ωρα απο misano
    Τώρα αν βάλεις και την πηχτρα της μέρας του αγώνα υπολόγισε.

  10. #25
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Γενοβα-Νικαια κ πισω σε μια μερα δεν παιζει...
    Θελεις διανυκτερευση Νικαια.
    Αξιζει γιατι κανεις κ βολτακι Μονακο που ειναι ενα 20λεπτακι απο τον περιφερειακο τους(Κατι σαν Υμηττου φαντασου).
    Ride(s) the wind of change...

  11. #26
    Το σκεπτικό ειναι να μεινουμε σανρεμο το προηγούμενο βράδυ και να πάμε μόνο Μονακό και επιστροφή Γενοβα.
    Αυτό πως φαίνεται;

  12. #27
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Το χάρτη νουμερο 2 κράτα τον όπως είναι.
    Στο πρώτο χάρτη αν θες και σε παίρνει πήγαινε απο passo della futa, μπορει να σε βγάζει λίγο απο τον δρόμο σου αλλα θα κάνεις 120 χλμ παραπάνω που θα αξίζουν, μετα τη Φλωρεντία το κομμάτι για πίζα-Λουκα ειναι κανα 40λεπτο μονο.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #28
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Το σκεπτικό ειναι να μεινουμε σανρεμο το προηγούμενο βράδυ και να πάμε μόνο Μονακό και επιστροφή Γενοβα.
    Αυτό πως φαίνεται;
    Σαν ρεμο δεν λεει πολλα(εχω μεινει ενα βραδυ)κ μαζευει πολλα παππουδια ενιωθα λες κ ειναι πολη με εκδρομες απο διαφορα ΚΑΠΗ.

    Χιλιες φορες να κανετε απευθειας το Νικαια-Γενοβα.
    Παντως μενοντας Νικαια κανετε εξορμησεις κ Καννες(που ειναι διπλα)κ Σαν τροπε(Οχι οτι ειναι τιποτα σημαντικο αλλα για το χαβαλε(Καφες 6-7Ευρω στην μαρινα βεβαια ))
    Ride(s) the wind of change...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Το πριντεζι δεν συμφέρει σε σχέση με ανκονα, αν θες να τραβηχτεις μόνο βόρεια Ιταλία και Γαλλία. Θα τα φας σε βενζίνες και διόδια. Εκτός και αν θελήσει κάποιος να ανέβει από επαρχιακό δρόμο και έχει χρόνο οπότε αλλάζει το πράμα.
    Από ναπολι προς τα πάνω έχει ωραίες διαδρομές.
    Βέβαια όποτε έχω πάει Σεπτέμβριο Ιταλία ή έχω περάσει προς τα πάνω μόνο βροχή έχω συναντήσει. Μπορεί να είμαι και καντεμης
    Αρχές Σεπτεμβρίου θα είμαι και εγώ νότια Ιταλία, αβελινο που έχω συγγενείς και Σικελία αλλά οικογενειακά και με τουτου σνιφ κλαψ!

  15. #30
    Δεν θα μείνουμε sanremo γιατι δεν εχει vfm ξενοδοχεια, βρηκαμε ενα πιο πριν στο santo stefano al mare.
    Νικαια καννες θα τα βγαλουμε τελειως γιατι δεν μας παιρνουν οι μερες, εχουμε στις 4 f1 monza. Οποτε διαμονη santo stefano, απο εκει Μονακο μεχρι 4-5 απογευμα και διανυκτερευση Γενοβα

    Για το passo della futa κοιταμε μηπως το κανουμε ερχομενοι απο παρμα. Αλλιως, αν τελικα φυγουμε σαββατο θα αλλαξουμε λιγο την διαδρομη και θα το κανουμε σιγουρα

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εκδρομή για GP Ιταλία 2016
    από SHOOTER045 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2016, 15:49
  2. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2012, 21:12
  3. Ταξίδι στην ιταλία,πληροφοριες!!
    από ilion10 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2009, 14:30
  4. ΙΤΑΛΙΑ πληροφοριες παρακαλω
    από EKEINOS στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2006, 19:39
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 07:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF