Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 82

Θέμα: HJC RPHA 11 ΓΝΩΜΕΣ

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    μεγειές. το επιρύνιο ξεκολάει με ευκολία; γτ στο 10+ φεύγει με το παραμικρό.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    μεγειές. το επιρύνιο ξεκολάει με ευκολία; γτ στο 10+ φεύγει με το παραμικρό.
    Άστα για το 10 + μπροστά μου την ώρα που τα κοίταγα στο μαγαζί ξεκόλλησε ένα και του έμεινε στο χέρι
    πάντως όσο αφορά για το 11 πλέον είναι τελείως διαφορετικό κατά την αφαίρεση και την επανατοποθέτηση του , έχει πιο μεγάλες εσοχές και συρταρώνεται με μια μικρή καμπυλωτή κίνηση

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21

    Thumbs up

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amorgr Προβολή μηνύματος
    Άστα για το 10 + μπροστά μου την ώρα που τα κοίταγα στο μαγαζί ξεκόλλησε ένα και του έμεινε στο χέρι
    πάντως όσο αφορά για το 11 πλέον είναι τελείως διαφορετικό κατά την αφαίρεση και την επανατοποθέτηση του , έχει πιο μεγάλες εσοχές και συρταρώνεται με μια μικρή καμπυλωτή κίνηση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0819.jpg 
Προβολές:	567 
Μέγεθος:	32,9 KB 
ID:	353910

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amorgr Προβολή μηνύματος
    Άστα για το 10 + μπροστά μου την ώρα που τα κοίταγα στο μαγαζί ξεκόλλησε ένα και του έμεινε στο χέρι
    πάντως όσο αφορά για το 11 πλέον είναι τελείως διαφορετικό κατά την αφαίρεση και την επανατοποθέτηση του , έχει πιο μεγάλες εσοχές και συρταρώνεται με μια μικρή καμπυλωτή κίνηση
    ευτυχώς κατάλαβαν το λαθος τους.

    άμα ποτέ πιάσει κανά κρυάκι ή βροχή πες μας σε παρακαλώ πως τα πάει το πινλοκ


  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ευτυχώς κατάλαβαν το λαθος τους.

    άμα ποτέ πιάσει κανά κρυάκι ή βροχή πες μας σε παρακαλώ πως τα πάει το πινλοκ

    θα σου πω μόλις σταματήσει το καλοκαιράκι που έχουμε Μάρτιο μηνά

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Προς τους κατόχους, πώς είναι από άποψη θορύβου? Είναι απαραίτητες οι ωτοασπίδες στα πολλά χιλιόμετρα? Με ταχύτητες εκεί στα 130-140?

    Επίσης, για το RPHA 10+ είχα ακούσει παράπονα για τον πίσω αεραγωγό, ότι ξεκολλούσε/έσπαγε. Σας φαίνεται στιβαρή κατασκευή το 11?

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    γειά σου συννονόματε.

    το 10+ μου δεν έχει σπάσει κάτι όσο το έχω. μόνο το επιρύνιο είναι τραγικά εύκολο να αφαιρεθεί.

    επίσης έχε υπόψιν ότι αυτά τα κράνη (10/10+/11) έχουν racing/trackday προσανατολισμό όποτε μπάζουν πολύ αέρα μέσα.

    σε ταξίδι επιβάλλονται κατά τη γνώμη μου ωτοασπίδες.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε Μπάμπη :-)
    Είμαι ανάμεσα σε Shoei NXR (το ακριβότερο), HJC RPHA 11 και X-Lite X-661 Extreme Titantech για επόμενο κράνος. Ναι ξέρω εντελώς διαφορετική κατηγορία μεταξύ τους, αλλά το καθένα έχει τα συν και τα πλην του και προσπαθώ να πάρω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για το καθένα.

  9. #24
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Με το scorpion exo2000 παίζει σύγκριση; ειναι καλύτερο;

  10. #25
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Και εκει που ελεγα να παω σε αλλη εταιρια (για το καινουριο μου κρανος) σκαει η προσφορα απο lidsdirect για το RPHA11 κ το χτυπησα.
    Κ πηρα κ ενα για την γυναικα μιας κ που ηθελε αλλαγη κ αυτο.

    Οσοι προλαβετε μπειτε κ δειτε...το 10+ ειναι στις 99 λιρες ...

    Edit...Σε ερωτηση που ειχα κανει πριν κανα μηνα τα 10+ ηταν παραγωγης Δεκε(μ)βριου του 14!!
    Τελευταία τροποποίηση από DoctoR_k6; 13/12/2016 στις 12:00.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #26
    Νέο μέλος Το avatar του/της josua
    Εγγραφή
    21/04/2015
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Και εκει που ελεγα να παω σε αλλη εταιρια (για το καινουριο μου κρανος) σκαει η προσφορα απο lidsdirect για το RPHA11 κ το χτυπησα.
    Κ πηρα κ ενα για την γυναικα μιας κ που ηθελε αλλαγη κ αυτο.

    Οσοι προλαβετε μπειτε κ δειτε...το 10+ ειναι στις 99 λιρες ...

    Edit...Σε ερωτηση που ειχα κανει πριν κανα μηνα τα 10+ ηταν παραγωγης Δεκε(μ)βριου του 14!!
    τα μεταφορικά από lids είναι 24.95 λίρες ?

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Nαι...

    Μολις ελαβα mail απο lidsdirect που λεει πως δημιουργηθηκε προβλημα στο συστημα κ τελικα δεν ηταν διαθεσιμα...:a16::a16::a16:
    Οποτε παμε για αλλο τελικα...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2010
    Μηνύματα
    10
    Καλησπερα συνφορουμητες. Επειδη μου ηρθε κ εμενα newletter με τις προσφορες του lidsdirect κ επειδη ειμαι ετοιμος να παραγγειλω, θελω να ρωτησω αν ειχατε καποιο θεμα οσοι ψωνισατε με τελωνεια. Λογω Αγγλιας - Ευρωπαικης ενωσης ρωταω. Ευχαριστω κ sorry για το offtopic.

  14. #29
    απο το lids πήρα το δικό μου, δεν είχε κανένα πρόβλημα τέτοιο και δεν θα έχει φυσικά γιατί η Αγγλία ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ στην ΕΕ. Μας έχουν τρελάνει με το μπρέξιτ που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ και δεν θα γίνει κιόλας λογικά.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!
    Ενημερώνω απλά ότι παίζει προσφορά στο Moto Market της Καλλιρόης το Rpha 11 στα 240ε!!! Το πέτυχα κατά τύχη σε σάιτ τους στο ίντερνετ και πήγα και το χτύπησα. Δεν ρώτησα γιατί, πως, κτλ...
    Το φόρεσα μόνο για να γυρίσω σπίτι με το σκουτεράκι και μου έκανε θετική εντύπωση η ορατότητα που έχει περιμετρικά. Χρόνια στα Arai, είπα να το δοκιμάσω μιας και η τιμή ήταν αρκετά καλή στα 340-350, τώρα που έπαιξε τέτοια τιμή νομίζω ότι αξίζει!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HELP! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ HJC AC-11 Dragon? Ψάχνω κράνος!
    από effieee στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2008, 20:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF